Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
44. sayfa BirinciBirinci ... 34424344454654 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Alıntı ömerson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000km'de hala kenar fitilleri sağlam virajda yatırın birazda yanlardan yesin lastiğiniz. Hep düz giderseniz olacağı o
    yazdığınız şey çok doğru ama konu çok farklıydı, ben asıl lastiklerdeki fabrikasyon hatayı vurgulamak istemiştim , aynı durum bir çok pirelli lastiğinde olmuş, hep te 7000 8000 km lerde

gezmeyi tercih ettiğim yollar, dağlık yollar ve köy yolları , ama bütün kullanıcıların kaydırdığından şikayetçi olup başka markalarla değştirdiği ve 7000 km cıvarında yarılan, fabrikanın taktığı bu kötü lastiklerle viraj yapmayı, fazla yatırmayı tercih etmedim

yarın City Grip ile değiştiriyorum,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Maxsym 400i
    Burda ya da başka bir xcıty forumunda okumuştum prelli lastikleri olan bi arkadaş aynı sorundan dolayı lastiklerini garanti kapsamında değiştirmişti. Prelli'nin Türkiye müşteri hizmetleri ile görüşün bence, sorun yaşayan arkadaşa kusurlu ürün olduğu için değişim yapmışlardı. Aklınızda bulunsun. 7000km. ne olursa olsun lastik değişimi için çok düşük bi kilometre. Peşini bırakmayın.

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Teşekkürler,
    aynı fikirdeyim ben de.
    Aslında Yamaha ya yazmak niyetindeydim ama Pirelli'ye yazmak ta iyi bir fikir.
    Fotoğraf, video vs hazırlıkları tamamlıyorum başvurmak için.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    bu lastik yarılması sorunu bende de var, ne yazıyorsanız, resim,video ve başvuru yeri olarak burada da belirtirmisiniz, bende yeni lastik alıcaktım bu yüzden değiştirsinler, fabrikasyon olarak gelen lastiklerde bu sorun var sanırım bunu 3 yada 5. duyuşum

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Sport Demon larda maalesef bu yarilma problem i var. Ama yinede isindiktan sonra kuru asvaltta çok iyi viraj yapılıyor bu lastikler le zaten 1 tek city grip seçeneği var.bu lastikler ile yağışlı havada çok problem oluyor kuruda ben gayet memnunum.

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu lastik yarılması sorunu bende de var, ne yazıyorsanız, resim,video ve başvuru yeri olarak burada da belirtirmisiniz, bende yeni lastik alıcaktım bu yüzden değiştirsinler, fabrikasyon olarak gelen lastiklerde bu sorun var sanırım bunu 3 yada 5. duyuşum

Başvuru yapmaktan vazgeçtim, sizin lastikleriniz kaç bin km yol yaptı bilmiyorum ama ben motosikletimi alalı 2 yıl ve 8000 km oldu,

Dolayısıyla 8000 km nin lastiğin çatlaması için az bir süre olduğunu düşünmekle birlikte 2 yıl kullanmış olmaktan dolayı, lastiğin zaman aşımı süresine pek uzun bir süre kalmadığını düşündüm,
    bu şartlar altında başvursam bile lastik, akü gibi sarf malzemesi ve kullanıma da baglı olan malzemelerde hak iddia ederek haklı çıkmak bana pek imkan dahilinde gözükmedi, bugün ön lastiği değiştirdim, arkada sorun olduğunda da onu değiştreceğim.

Ama eğer lastiklerimi kullanmaya başlayalı 1000-3000 bin km olduktan sonra bu çatlama hatası meydana gelmiş olsaydı öncelikle hem lastiği, hem km saatindeki km yi gösteren tek bir video kaydeder, ayrıca lastiğin ve km saatinin fotoğrafını alırdım.

Yeni lastik satın aldığım motosiklet lastikçisinde de fotoğraf alır ve firma bilgilerini, satın aldığım yeni lastiğin faturasını diğerleriyle birlikte yazacağım dilekçenin altına ekler, iletirdim,

İlgili firmalar yani Yamaha veya Pirelli (Lapaş) bir yerde değişen lastiği gören firma ve kişi olarak bilirkişi ve uzman konumunda sayılabilecek olan lastik satıcıdan, değiştirdiğimiz lastik hakkında bilgi almak isteyebilirler, bu hakkı onlara tanımamız uygun olur.

Ayrıca motosikleti satın aldığım tarih, fatura nosu hatta faturanın kopyası, şase ve motor nosunun da belirtildiği bir talep dilekçesi ile bulunduğum ilçedeki belediye içinde yeralan Tüketici Hakem Heyetine dilekçe verirdim.

Tüketici hakem heyetleri bu tip ufak tefek sorunları mahkemelere gerek olmaksızın çözüyorlar, bir çok bankadan bu kurumlar aracılığı ile kredi kartı yenileme bedellerini geriye aldım zamanında

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Ön lastiği City Grip aldınız herhalde. Ben de Michelin City Grip kullanıyorum. Fakat 120km/h den itibaren yol tutuşu hiç iyi değil. Hele ki lastik havası 30 dan azsa. Deneyip yorum yapan görmedim. Yine de Sava MC28 Diamond denemeyi düşünüyorum. Henüz lastiklerim eskimedi. Eskiyene kadar inşallah yeni alternatif lastikler de piyasaya girer. Tekeriniz düz bassın.
    Bu arada motorumla son gezimi blogumda yazdım okumak için tıklayın.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön lastiği City Grip aldınız herhalde. Ben de Michelin City Grip kullanıyorum. Fakat 120km/h den itibaren yol tutuşu hiç iyi değil. Hele ki lastik havası 30 dan azsa. Deneyip yorum yapan görmedim. Yine de Sava MC28 Diamond denemeyi düşünüyorum. Henüz lastiklerim eskimedi. Eskiyene kadar inşallah yeni alternatif lastikler de piyasaya girer. Tekeriniz düz bassın.
    Bu arada motorumla son gezimi blogumda yazdım okumak için tıklayın.
    Bugün bu lastik için bayiyi aradım, Xcity için uygun ebat yokmuş, belki diğer bayilerde vardır, denemek lazım

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Evet on lastigi city grip aldim sonra eve donerken 140 145 arasi hiz yaptim ama normal disi bir durum farketmedim, daha once de baska motorumda bu model lastigi kullanmistim iyiydi

lastik bulunuyor o bayide bitmis olmali herhalde
    G
    lastiklerimin havasi katalogunda yazili oldugu gibi 26 ya 29

lastiklerin havasini kitapta yazilanin ayni yapiyorum, usta da dogruladi, katalogunda ne yaziyorsa o ayar olmali dedi zaten.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @vp250
    Düz yolda giderken değil, virajlı yollarda giderken kötü. Teker değil çuvalın üzerinde gider gibi hissediyorum. Pirelli ile çok stabil gidiyordu. Onun da derdi başka.

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    @vp250
    Düz yolda giderken değil, virajlı yollarda giderken kötü. Teker değil çuvalın üzerinde gider gibi hissediyorum. Pirelli ile çok stabil gidiyordu. Onun da derdi başka.
    haklısınız, düz yolda sorun hiçbirinde yok

Motosikleti
    KTM Duke200
    Sport Demon larda lastik isindiktan sonra çok iyi yol tutuşu var. Isınana kadar evet zayiflar. City grip leri sevemedim gitti. Aslında abat olsa pirelli Diablo scooter on Numara bir lastik

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Isındıktan sonra iyi yol tutuşu güzel ama 4000-5000 de çatlamaya başladığı için ancak neye yarar diyebiliyorum, zaten sadece 2 tane var 4 değil, bir de çatlak patlak oldu mu risk ve boşa masraf

arka lastiği gözlüyorum çatlaklar başlayınca onu da değiştireceğim Michelin ile.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    MC28'i buldum sonunda salı günü taktırcam, fikirlerimi yazarım

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MC28'i buldum sonunda salı günü taktırcam, fikirlerimi yazarım
    Memnun kalmanı temenni ederim. Nerede buldun? Fiyatı ne kadar?

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Memnun kalmanı temenni ederim. Nerede buldun? Fiyatı ne kadar?
    buldum ama lastikler 2013 çıkınca vazgeçtim, takımı 320 lira, isteyen olursa iletişim bilgilerini verebilirim

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motorumda garip bir durum var. Anahtarı takıp çevirdiğim zaman göstergelerde her zamanki gibi self test görülüyor. Fakat benzin pompasının çıkardığı ses artık yok. Depo doluyken ve çok az yakıt varken durum değişmiyor. Şu an için bunun dışında garip bir durum yok.Bilgi sahibi birisi açıklama yaparsa sevinirim. İyi sürüşler...

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Buraya pek yazmaya zaman bulamadan artık gezilerimi, siyah 2008 Burgman 400 ile yapacağımı ümit ediyorum.

Motosikleti
    KTM Duke200
    Acemi o sesi duymaman pek hayra alamet degil. Sağlam bir Usta baksın benzin pompası nda sorun var.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemi o sesi duymaman pek hayra alamet degil. Sağlam bir Usta baksın benzin pompası nda sorun var.
    Zaten bir problem var. Kontağı kapattığımız zaman kısa bir zaman içinde tekrar çalıştırmaya kalkınca çalışmıyordu. Kontağı açınca bu ses yoktu. Benzin pompası değişti. Çalışmama sorunu çözüldü. Fakat bu ses hala gelmiyor. İyi bir usta tavsiyesine açığım.

REKLAM ALANI
44. sayfa BirinciBirinci ... 34424344454654 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)