Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XCITY 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Abi bu benim ikinci x citym het kontağı açtığımda sesi duyarım o yüzden biraz emin konuştum. Benzin pompası garanti den değişmiştir umarım yoksa baya pahalı bir parca

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu benim ikinci x citym het kontağı açtığımda sesi duyarım o yüzden biraz emin konuştum. Benzin pompası garanti den değişmiştir umarım yoksa baya pahalı bir parca
    Benzin pompası ne yazık ki garantiden değişmedi. Çünkü, motorumun garanti süresi bitmişti. İlginç bir durum bugün anahtarı açtığımda benzin pompası sesi geldi. Motorumu bıraktığım servis Maltepe Yamaha Tuna'daki Enver ustaya teşekkürü bir borç bilirim. Bir günde arızayı tesbit etti. Çok fazla soru soran ve kolay ikna olmayan biriyim. Pompa sesi gelmeyince internetten araştırdığım kadarıyla pompa rölesinin arızalı olduğunu düşünüp kendisini aradığımda sabırla beni bilgilendirdi. XCITY de ayrı bir pompa rölesi olmadığını anlattı. Açıklamaları sonunda motorumu gönül rahatlığı ile kullanacağım. Yamaha Tuna'ya gidenlere Enver usta ile tanışmalarını tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Alıntı vp250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,
    aynı fikirdeyim ben de.
    Aslında Yamaha ya yazmak niyetindeydim ama Pirelli'ye yazmak ta iyi bir fikir.
    Fotoğraf, video vs hazırlıkları tamamlıyorum başvurmak için.

Herkes (YAMAHA TURKIYE - LAPAŞ - PIRELLI ) yükünü yukarı kaydı,

yani lastik sarf malzemesi olduğundan dolayı garantiye girmez deyip geçiştirdiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Dün akşam depoyu doldurdum

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Yahu Tamer tertibim;
    Kaç km. hızla gidiyorsun? Hangi hızla gidersek bir depoyla en çok mesafe katederiz?

Benzin pompasının arıza sebebi sizce ne olabilir ? Acaba çok sık benzini ışık yandıktan sonra 50 - 60 km lerde mi aldınız. bilgilendirirseniz sevinirim. Benim de motor 23500 de

Motosikleti
    Yamaha Xcity 250
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu Tamer tertibim;
    Kaç km. hızla gidiyorsun? Hangi hızla gidersek bir depoyla en çok mesafe katederiz?
    Hocam,
    70-80 ile gidiyorum, çok uzun yılardır hiç radara da yakalanmadım bu sayede

benim sürdüğüm yollarda trafik sıkışıklığı yok, eğer yolum otoyola düşerse de hız limiti 110 diye süratimi yükseltmiyorum, gene 80 ile sürüyorum, ani gazlamalar pek yapmıyorum
    arada denemek için köküne kadar gazladığım da oluyor ama bu ölçüm esnasında 140 lı süratlere çıkmadım, sadece 1-2 kere 100-120 ye çıktım hemen gazı kestim

bu arada X-city yavaş galiba diye şikayet ediyordum ya 145-146 hıza falan ulaştım, yokuş aşağıya, yavaş yavaş taşlar yerine oturmaya başladı, bir depo ile de tam 300 km yol aldım, ışık yandıktan sonra sakin kullanım ile ve trafik sıkışıklığı olmayan yolda 86.5 km daha gidince benzinin bittiğini daha önce de yazmıştım,

durumlar böyle çok memnunum motordan, yalnız fabrikanın taktığı uyuz pirelli ler çatlıyor arkada bişey yok şimdilik önü değiştirdik 8000 km de

eğer çatlamasaydı bu km de lastik almazdım henüz,
    ben de şöyle bir şey yaptım yayınlıyorum orda burda, çünkü siz kötü yollarda kullanmışsınızdır deyip çıktılar :(

https://www.youtube.com/watch?v=9UbMAdRaL_E

neyse lastik değişir biter, ama motordan memnuniyetim artıyor gitgide, Tolga ya teşekkürlerimle

Lastikler maalesef garantiye girmiyor. Benimkiler 17 bin de çatlamaya başladı. 23 binde değiştirdim. Sonuçta 2 yıl dayanmış oldu bana zaten fazlasını tavsiye etmiyorlar. (lastik ömrü ) Arka sapasağlamdı ama ikisini de değiştirdim. keşke siz de ikisini değiştirseydiniz.

Motosikleti
    KTM Duke200
    23 bin km gidebildiyseniz çok çok iyi. Aslında bu lastikler bence güzel fakat Isınana kadar çok dikkatli olmak gerekiyor Isindiktan sonra ver kontrayi gir viraj a. Wr125x in orjinal lastikleri de sport Demon.

Geçen hafta 350km lik bir geziye çıktık tek kişi biraz tempolu sürüş 3.7 lt yakti
    vesaire1 bunu beğendi.

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 bin km gidebildiyseniz çok çok iyi. Aslında bu lastikler bence güzel fakat Isınana kadar çok dikkatli olmak gerekiyor Isindiktan sonra ver kontrayi gir viraj a. Wr125x in orjinal lastikleri de sport Demon.

Geçen hafta 350km lik bir geziye çıktık tek kişi biraz tempolu sürüş 3.7 lt yakti
    E - TEKİN aslında bu lastikler hatalı ama şu da var; Benim motor sadece giderken güneş gördü hep. park halinde hep gölge yerlere koydum yani biraz da güneşten sanırım lastikler çatlıyor. ben lastiklerden hiç şikayetçi olmadım ( pirelli ) ama herkezin tavsiyesi üzerine city grip taktırdım ama ben memnun değilim. bana pirelli daha çok güven veriyordu. Ben zaten yağmurda binmediğim için kuru havalarda çok iyiydi pirelli. Lastikçiden pirelli takmasını istedim hatta tekrar ama ikna edemedim hatalı olmasını bilmeme rağmen bana yinede 2 yıl rahat gidiyordu. bakalım bu lastikler nasıl olacak ama 1000 km lik deneyimim var daha bu lastiklerle belki alışırım. Ama şu var sanki her an bir şeyler batacak gibi geliyor. inşallah bu kadar yumuşak lastik bizim yollarda kolay çivi almaz ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Birde xcity şikayetleri üzerine genel bir yazı yazmak istedim.
    2013 yılı 21 Haziran çıkışlı motorumla şu ana kadar 23500 km yaptım. Bana şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaşatmadı. Bu şikayetlerin tamamen kullanıcı kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Servis bakımlarını 50 km bile geçirmedim.. (1000 - 4000 - 7000 - 10000 - 13000 - 16000 - 20000 servis 20 binde gel dediği için arada 1000 km lik fark oluyor )
    Mesela daha hala fren balataları değişmedi ( 4 binde balata değiştirenleri hayretle dinliyorum ) ve daha 3 bin km arka balatanın gideceğini söyledi servis. önden bahsetmedi bile Mesela kontağı açtığında ışıkların sönmesini beklemeden hiç bir zaman çalıştırmadım. Böyle yapmazsam zamanla arıza çıkaracağı söylendi servis tarafından ( ilk aldığımda söylendi )
    Yani en ufak detaylara kadar dikkatli binilirse her motor sorunsuzdur kanımca. ( Kronik arıza varsa bilemem )
    Uzun yolda inanılmaz konforlu şehir içi zaten sorun yok. Devamlı eşimle gezdiğim için kendisinden hiç şikayet duymadım. Şu bir gerçek amortisörler biraz sert. onun dışında herkezin şikayet ettiği orjinal lastiklere rağmen mükemmel bir motor.
    Tabi kimileri bu kadar inceleme tadını çıkar diyor. Ben zaten tadını çıkarıyorum tadını çıkar demek illa hor kullanmak anlamına gelmiyor. ben yol müsaitken eşimle 140 km ye bile çıktım yani motor ne istiyorsa hakkını verdim Bir gün serviste iken motor bakmaya gelen bir çift benim motoru 0 motor gibi incelediler 20 aylık dediğim zaman şaşırdılar sıfırları bu kadar temiz değil dediler
    Arkadaşlar motorunuzu sevin ve ona iyi bakın..

Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum..
    badircik bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Bende Tracer aldım, ama bu namussuz yüzünden tracer'a binemiyorum, satıcam kaçtır resimlerini çekiyorum ilana koymaya elim gitmiyor Şimdi yeni lastik alıcam dediğiniz gibi city grip'e çok yanaşamıyorum, sava alıcaktım tarihi eski diye almadım, sport demonlar da ıslak zeminde felaket kayıyor, halen lastik araştıyorum ama maalesef xcity'nin lastik ölçüsü problemli, xcity'e çirkin falan derler ama bence gayet şık, çok da memnunum, alcağım diğer motor beverly bv 350 olur ama türkiyeden 8500 küsür avro para verilip, amerikada 5000 dolar makineyi almak istemiyorum öyle işte
    vesaire1 bunu beğendi.

beverly 350 daha tipsiz motor onu söyleyeyim. Ama zevkler işte tartışılmıyor..Lastik konusunda pek seçenek yok city grip alacaksınız mecburen :(

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    herşey güzel hoşda,amötisörü en yumşağa aldığım halde bilde
    asfalt yolda giderken ani gelen bozuk yerlerde çok fena vuruyor
    ve belimi ağrıtıyor.bazen hanım korkuyor,düşecek gibi oluyor.
    bizim burda asfalt kalitesi çok düşük,o yüzden motora binmek işkenceye
    dönüşebişiyor.daha önce xt660 ve innova bindim aynı yollarda
    hiç rahatsızlık görmedim.bu duruma bir çözüm olurmu arkadaşlar acaba.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    5500km de benim pirelli ler de yarılmaya başladı. lastik alternatifi olarak sava mc28 diamond ları ciddi ciddi düşünüyorum. italyada piaggio x10 larda fabrika çıkışı olarak sunulan lastik. yabancı yorumlara baktığımda ıslakta çok performanslı olamdığını söylüyorlar. ben de zaten yolda başlamadıkça yağmurda motorla çıkmıyorum. şu anda takılı fabrika lastiklerim bu sezonu çıkarır ama önümüzdeki sezon savaları taktırabilirim.

Motosikleti
    KTM Duke200
    Vesaire 1 çok güzel anlatmışsin, bu benim ikinci x citym çok memnunum ilki 2011 model di bu 2014 model. Ben hobi amaçlı bindigim için yağmurda binmiyorum. Kuru asvaltta ve lastikler isindiktan sonra sport Demon lar dan çok çok memnunum. City grip leri sevemedim gitti. City grip olan x city kullandım Hiç hoşuma gitmedi. Zaten sport Demon lar normal motosiklet lastiği formatinda kawasaki er5 lere falan takiyorlar ve Wr125x in orjinal lastikleri de sport Demon. City grip ler sport Demon lar dan daha ucuz mesela. Bence yağmur da kullanırsanız City grip takılabilir ama yağmur da kullanilmicaksa bence sport Demon lar daha iyi.
    vesaire1 bunu beğendi.

Zaten bundan sonra tekrar pirelli ye döneceğim. Yarılma olana kadar zaten 2 sene geçiyor. 2 sene de normal süre sayılır Motorda sanki alçaldı bu lastiklerle diğerinde saha yüksekten gidiyordum

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Şu XCity'nin motor bloğunu ve süspansiyonlarını değiştirseler, mt07 motoru takıp, süspansiyonları da aynı şekilde ayalarsalar uwwww tadından yenmez

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    önden gelen takır tukur sesin kaynağını tespit etmiş bulunmaktayım beyler torpidonun kilit mekanizması!

Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önden gelen takır tukur sesin kaynağını tespit etmiş bulunmaktayım beyler torpidonun kilit mekanizması!
    Çözüm nedir paylaşırsaniz sevinirim

Motosikleti
    Yamaha Tricity
    Merhaba merakı mı bağışlayın bu yakıt vs. bilgileri içeren programın adı nedir? Çok hoşuma gitti. Google Play'de uygulaması var mı? Teşekkürler

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Selamlar;

20 bin bakımını son dönemde yaptıran var mı? ortalama maliyet ve nedir ? birde 20 bin bakımından sonra uzun yolda çıkmak doğru olur mu ? Yoksa söyle 1-2 geçsinde öyle mi çıksam diyorum...

REKLAM ALANI
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)