Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

BMW F650 (1994-2000 arası) paylaşımları

Motovento
    REKLAM ALANI
    purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmi hocanın yanında laf etmek bana düşmez.
    Ne diyorsa o'dur.

Km. konusunda ise, helal süt emmiş birine rastlamak gerekiyor.
    Şu an satılıklar arasında 44000 Km. olduğunu söyleyen, ama aldığında 75000 olduğunu bildiğim bir motor bile var.
    Yani bu konuda ne söylense boş.
    Sanırım benim için en iyisi hem daha ucuz hem de daha yeni bir model olan CBF ile başlamak. Daha sonra az buçuk birşeylerden anlamaya başlayınca bir sonraki için tecrübeli olurum nelere dikkat etmem konusunda vs..

Çok teşekkürler cevap için..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

paylasım ıcın tsk edıyoruz arkadaslar ;)

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Rahmi hocanın yanında laf etmek bana düşmez.
    Ne diyorsa o'dur.

Km. konusunda ise, helal süt emmiş birine rastlamak gerekiyor.
    Şu an satılıklar arasında 44000 Km. olduğunu söyleyen, ama aldığında 75000 olduğunu bildiğim bir motor bile var.
    Yani bu konuda ne söylense boş.
    75.000 km'de düzenli bakımları yapılmış olsa dahi bu motor için bir sorun olur mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    75.000 km'de düzenli bakımları yapılmış olsa dahi bu motor için bir sorun olur mu?
    advrider.com da okuduğum bir yazıda 200.000 i gecen Fundurolardan bahsediliyordu.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımları düzgün yapılan motorda büyük sorunlar olmaz.
    Yukarıda 75000 Km. derken anlatmak istediğim motorun çok Km. yapmış olması değil, bu mevzuda sahtekarlıkların yapldığıydı.

Emniyet çıkması dahi olsa, en geberik haliyle bile olsa, eğer fiyatı makulse bu motoru alır, gerekli tamir-bakımını yapar binerim.
    Bu benim düşüncemdir. başkasına mantıklı gelmeyebilir.
    Sonuna kadar güvendiğim için içim rahat.

Sanırım 2004 modeli takaslayıp, yine 1995 model almam bu konudaki samimiyetimi gösteriyordur.

Savaş abim yazmış. 150-200 bin Km. devirenler az değil.
    İşin sahtekarlığına kaçmasalar, ülkemizde de görürüz bunu ama... öyle işte.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    BMW F650FB
    Kontak kilidinin, depo kapağının ve sele kilidinin fişeklerini, orjinal parça almadan yerli imkanlarla değiştirmek istiyorum.
    Daha önce böyle veya benzeri bir işlem yapan var mı?

ctolga21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 str250
    Kontak kilidinin, depo kapağının ve sele kilidinin fişeklerini, orjinal parça almadan yerli imkanlarla değiştirmek istiyorum.
    Daha önce böyle veya benzeri bir işlem yapan var mı?
    bir ay kadar önce nasıl olduğunu bilmediğim bir sebepten dolayı anahtarım kırılmıştı.
    anahtarcıları çoğu yeni fşek dizerek gerekli bölgelerin anahtarlarını yapıyorlar.
    ben 30 lira gibi bi rakama kontak, depo , sele kilidinin fişeklerini değiştirttim.

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı ctolga21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ay kadar önce nasıl olduğunu bilmediğim bir sebepten dolayı anahtarım kırılmıştı.
    anahtarcıları çoğu yeni fşek dizerek gerekli bölgelerin anahtarlarını yapıyorlar.
    ben 30 lira gibi bi rakama kontak, depo , sele kilidinin fişeklerini değiştirttim.
    Bilgi için teşekkürler.

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Gültekin bey selamlar,

Sizin orjinal km hakkında hassasiyetinizi özellikle yazılarınızdan takip ettiğim için önce size sormak istedim. Alnımın teri ile imkanlarımı zorlarak ve bir miktarda kredi ile biriktirdiğim bir miktar nakitim var (5000 Tl civarı. Bu rakama alabileceğim yalanı dolanı olmayan F 650- f650 St vs motorlardan kaç modelini bulabilirim? tanıdık güvenilir satıcı varmıdır? Sahibinden.com sitesinde F650 var 94 model 6000 TL, F650 var 98 model 5000 TL. Nasıl karar vereceğim? Neye göre? Bazı arkadaşlar götür motoru baktır diyecek fakat o olmadı diğerini, oda olmadı öbürünü bu işlemlere ücret alınmıyormu?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    BMW F650FB
    Merhaba Whitehair

Sizin orjinal km hakkında hassasiyetinizi özellikle yazılarınızdan takip ettiğim için önce size sormak istedim. Alnımın teri ile imkanlarımı zorlarak ve bir miktarda kredi ile biriktirdiğim bir miktar nakitim var (5000 Tl civarı.
    Bu rakama alabileceğim yalanı dolanı olmayan F 650- f650 St vs motorlardan kaç modelini bulabilirim?
    Bu konuda ne söyleyebilirmki dostum?

tanıdık güvenilir satıcı varmıdır?
    Vardır mutlaka. 2 ay önce sorsaydın, çok güvendiğim bir motoru önerebilirdim

Sahibinden.com sitesinde F650 var 94 model 6000 TL, F650 var 98 model 5000 TL. Nasıl karar vereceğim? Neye göre?
    Motorun açılıp açılmadığına, kaza durumuna, egzozunun porjinal olmasına, genel performansına ve fiyatına göre birini belirlemen lazım. '94-'99 arası 5 yıl fazla yaşlanma hariç hiç bir fark yok.

Bazı arkadaşlar götür motoru baktır diyecek fakat o olmadı diğerini, oda olmadı öbürünü bu işlemlere ücret alınmıyormu?
    Cüz'i bir miktar verilir ustalara. Her motoru değil de, gözüne kestirdiklerini gösterebilirsin.

Gönlüne göre güzel bir f650 bulmanı dilerim.
    Kolay gelsin.

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Bilgiler için teşekkürler.

Merhaba Whitehair

Sizin orjinal km hakkında hassasiyetinizi özellikle yazılarınızdan takip ettiğim için önce size sormak istedim. Alnımın teri ile imkanlarımı zorlarak ve bir miktarda kredi ile biriktirdiğim bir miktar nakitim var (5000 Tl civarı.
    Bu rakama alabileceğim yalanı dolanı olmayan F 650- f650 St vs motorlardan kaç modelini bulabilirim?
    Bu konuda ne söyleyebilirmki dostum?

tanıdık güvenilir satıcı varmıdır?
    Vardır mutlaka. 2 ay önce sorsaydın, çok güvendiğim bir motoru önerebilirdim

Sahibinden.com sitesinde F650 var 94 model 6000 TL, F650 var 98 model 5000 TL. Nasıl karar vereceğim? Neye göre?
    Motorun açılıp açılmadığına, kaza durumuna, egzozunun orjinal olmasına, genel performansına ve fiyatına göre birini belirlemen lazım. '94-'99 arası 5 yıl fazla yaşlanma hariç hiç bir fark yok.

Bazı arkadaşlar götür motoru baktır diyecek fakat o olmadı diğerini, oda olmadı öbürünü bu işlemlere ücret alınmıyormu?
    Cüz'i bir miktar verilir ustalara. Her motoru değil de, gözüne kestirdiklerini gösterebilirsin.

Gönlüne göre güzel bir f650 bulmanı dilerim.
    Kolay gelsin.
    selam

-motorun egzosunun orjinal olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

teşekkürler

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam

-motorun egzosunun orjinal olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

teşekkürler
    Üzerinde farklı bir egzoz yoksa, (Yoshi, devil vs.) ve kendi egzoz haznesinde fabrikasyon dışında kaynak izleri taşımıyorsa benim için yeterlidir.

peki f650 sahipleri olarak istanbul da hangi ustayı öneriyorsunuz? ben kızıltoprakta kurbağalı dere deki mert e bakıma vermiştim ilk aldığımda (2 ay filan önce) ..baya da bi para ödedim..ama bugün motor ışıklarda bayıldı ve stop etti..biraz uğraştıktan sonra çalıştı gerçi ama hala sağlıklı değil..yarın götürücem tekrar ama içime de bir şüphe düştü doğrusu..
    -antrparantez bir soru daha sorayım motorlarınız jiklesiz çalışıyor mu? (yaz-kış farketmez)..benimki çalışmıyor

teşekkürler

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki f650 sahipleri olarak istanbul da hangi ustayı öneriyorsunuz? ben kızıltoprakta kurbağalı dere deki mert e bakıma vermiştim ilk aldığımda (2 ay filan önce) ..baya da bi para ödedim..ama bugün motor ışıklarda bayıldı ve stop etti..biraz uğraştıktan sonra çalıştı gerçi ama hala sağlıklı değil..yarın götürücem tekrar ama içime de bir şüphe düştü doğrusu..
    -antrparantez bir soru daha sorayım motorlarınız jiklesiz çalışıyor mu? (yaz-kış farketmez)..benimki çalışmıyor

teşekkürler
    Kadıköy Hasanpaşada Melih usta var. Tavsiye ederim. (0532 4376913)
    Ayaz hariç, jikle kullanmıyorum. Tek marşla çalışıyor.

herkese selam,
    daha önce motorumun jiklesiz çalışmadığını söylemiştim.. f650.com un sık sorulan sorular kısmında bunun sebeplerinden birinin bujinin üstündeki fişler olabileceğini öğrendim.
    http://faq.f650.com/FAQs/PlugCapsnCoils.htm

yerine takılabilecek parça olarak şu önerilmiş
    http://www.amazon.com/NGK-COVER-XD05.../dp/B000UKHJU4

bu parça istanbul'da nerden bulunabilir ve kendim takabilir miyim? teşekkürler

Tenere600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200
    Bu kasa f 650'nin arka amortisörüne ihtiyacım var. Elinde veya civarında olanlar beni bilgilendirebilirse sevinirim.

burcinhan@hotmail.com

Motosikleti
    BMW F650FB
    http://www.sahibinden.com/1998_f650_...XQQdisplayitem

Motoru parça parça satıyor ilan sahibi. Konuşun, belki yardımı dokunur.

ben de saat arıyorum..şu andaki saat bozuk..

Tenere600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200
    http://www.sahibinden.com/1998_f650_...XQQdisplayitem

Motoru parça parça satıyor ilan sahibi. Konuşun, belki yardımı dokunur.

Aramıştım, bu ilandaki numarayı açmadı kendisi.
    Burçinhan Doğan

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)