Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

BMW F650 (1994-2000 arası) paylaşımları

Motovento
    REKLAM ALANI
    offshoot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Roadstar 250cc
    Hocam sağolasın cevabın için Motor sahibi benim bir arkadaşımın arkadaşı çıktı. Motor daha önceden yatak sarmış ve yaptırılmış. Arkadaşım şuanki durumu gayet iyi diyor bir sorunu yok diyor. Sizce daha önceden yatak sarmış ve yaptırılmış bir motor ne kadar iş görür...? Bu arada elim anahtar tutar kendi hobi atölyem var daha önceki motorlarımın herşeyini kendim yapardım hatta yakında bobber olayına gireceğim İnşallah Ama f650 hiç tanımadığım bir motor olduğu için sormak istedim... Fikirlerinizi esirgemeyin lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı offshoot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sağolasın cevabın için Motor sahibi benim bir arkadaşımın arkadaşı çıktı. Motor daha önceden yatak sarmış ve yaptırılmış. Arkadaşım şuanki durumu gayet iyi diyor bir sorunu yok diyor. Sizce daha önceden yatak sarmış ve yaptırılmış bir motor ne kadar iş görür...? Bu arada elim anahtar tutar kendi hobi atölyem var daha önceki motorlarımın herşeyini kendim yapardım hatta yakında bobber olayına gireceğim İnşallah Ama f650 hiç tanımadığım bir motor olduğu için sormak istedim... Fikirlerinizi esirgemeyin lütfen
    F650 ile ilgili o kadar çok yerli/yabancı forum var ki, çoğu zaman bir ustaya ihtiyaç duymuyorum. anlattıklarına bakılırsa sen de bir problem olursa üstesinden gelebilirsin.yine de fazla para verip, en temizini almak her halükarda daha mantıklı.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Arkadaşlar,

İlandaki benim eski, motorumdur KM düşürmüşler 70binde ben satmıştım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-bmw-f650-mavi-temiz-bakimli-162495445/detay
    arayanlara duyrulur.

imer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125, CBF250
    zamanımız olmadığı için satıyoruz ilgilene varsa ilandaki numaradan bana ulaşabilirler

http://www.motoron.com.tr/ilandetay.aspx?p=SAHIBINDEN-ORIJINAL-YAZA-HAZIR-F650&AdId=232

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    arkadaşlar bu motoru tanıyan bilen varmıdır ??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...67247296/detay

Herkese selamlar.. Arkadaşlar ben Ankaradan Emre.. 2 ay once 99 model bir bmw f 650 sahibi oldum.. Fakat motorumun hız göstergesi çalışmıyor. Km Rediktörü arızalı.. Orjinal parçasını borusanı aradım sordum. Yok. Almanyaya mail attılar orda da yok üretmiyolarmış.Çıkma da bulamadım. Engin bilgi ve deneyimlerinizi göz önünde bulundurarak sormak istiyorum..

1- Bu parçanın çıkması var mıdır? Keza ben bulamadım. Varsa da randuman alır mıyım?
    2- Asıl önemli soru bu bence.. Bizim F 650 lere uyumlu km rediktörü başka bir motor üreticisi üretmiş midir acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim..

Motosikleti
    Alıntı Metalzone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.. Arkadaşlar ben Ankaradan Emre.. 2 ay once 99 model bir bmw f 650 sahibi oldum.. Fakat motorumun hız göstergesi çalışmıyor. Km Rediktörü arızalı.. Orjinal parçasını borusanı aradım sordum. Yok. Almanyaya mail attılar orda da yok üretmiyolarmış.Çıkma da bulamadım. Engin bilgi ve deneyimlerinizi göz önünde bulundurarak sormak istiyorum..

1- Bu parçanın çıkması var mıdır? Keza ben bulamadım. Varsa da randuman alır mıyım?
    2- Asıl önemli soru bu bence.. Bizim F 650 lere uyumlu km rediktörü başka bir motor üreticisi üretmiş midir acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim..
    Öncelikle hayırlı olsun,
    Rediktörün hangi parçası sorunlu açıp baktınmı acaba?
    Hatta bana uğrar isen bende eski f650dem kalma km kablosu da var zamanında almıştım ama ufak bi operasyon istiyor.
    eğer ki redüktörün içindeki yuvarlak teli döndüren parça ise muhtemelen pisten yağdan içinde yamulmuştur.
    değil ise ebay.com da parçalarını aricaksın.
    ANGARAJ

Öncelikle gaccar kardeşim ilgin için çok teşekkür ederim... Açtık baktık. Zaten içinde iki tane parça var . Birisi ön tekerin göbeğine giren üzerinde 19 tane diş bulunan plastik parça. İkincisi ise serçe parmağı uzunluğunda ve üzerinde 9 diş bulunan metal parça. Bizim o yuvarlak şeklinde plastik olan dişlilerin ortası yani tam diğer dişliyle öpüşen kısım deforme olmuş.. Yok bulamadık. Ebayı daha once hiç kullanmadım ama kendi çabamızla napabiliriz ona bakıyorum :(

Motosikleti
    Müdür Paypal Hesabın var ise bunlardan birini alabilirsin.

http://www.ebay.com/itm/BMW-F-650GS-1998-SPEEDO-DRIVE-GENUINE-OEM-GOOD-COND-22BM184-9-/231477369733?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item35e52 05b85
    http://www.ebay.com/itm/BMW-F-650-Tachoantrieb-speedo-drive-/251367594784?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3a86a d1b20&vxp=mtr
    http://www.ebay.com/itm/97-BMW-F650-Fundruo-Speedo-Speedometer-Drive-OEM-/261872238294?hash=item3cf8cd3ed6&vxp=mtr
    Burdan da diğerlerine bakabilirsin.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=F650+KM+redu&_osacat=0&_from=R40&_trk sid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XF650+Speedo+d rive+.TRS0&_nkw=F650+Speedo+drive+&_sacat=0
    kendi çabanla biraz zor dostum.O dişlilerden bulman gerek ostimi tavaf etme durumun var yada şaşmazı.
    ben olsam yukardakilerden birini alır geçerdim...

Eyvallah çok sağol kardeşim. Daha önce hiç alışveriş yapmadım buradan ama işte nasıl olur gelir mi kaç güne gelir filan bunlar beni tedirgin ediyo daha önce alışveriş yaptın mı bilgilendirsen beni:(

Motosikleti
    Hocam evvela paypal hesabı lazım oraya bir kredi kartı tanımlaman gerekli,
    sonra ebay.com dan hesap açıcaksın ve alışverişi yapacaksın. kargo aldığın yere göre değişmekte ama çinden gelmiyorsa ortalama 2-3 haftada elinde oluyor,
    benim baya bi alışverişim oldu ebaydan.

Arkadaşlar Merhabalar.. Yine yeni bi sorun :(( Motorumun iki gün önce uzun farları yanıp kısaları yanmamaya başladı.. Söktük komple kafa grenajını. İki tane role gördük bir takım kablolar.. Rolelere giren kablo bağlantılarını yeniledik. Tekrar taktık. Şu anda hiç bir şekilde ön far yanmıyo:( Sinyaller yanıyo. Arka stop yanıyo gösterge paneli ısıkları faal..korna çalışıyo.. Yani anlayacağınız ön kafa farı dışında hepsi çalışıyo.. Ne yapmam gerekir ya da sorunu nerde aramam gerekir?:((

Motosikleti
    KapÇık
    rölelerde. aracımda başıma gelmişti. soketlerle oynamadan önce rölelerin yerini değiştirecektin kısa yanıp uzun yanmamaya başlarsa röle yanık demektir. muhtamelende öyledir. bağlantıları kontrol ederken diğer röleyide yanlış bağlamışsındır. kafa grenajını sök rölelere yaklaş. uzun yada kısa yaktığından ''tık'' diye bir ses geliyormu röle çekiyormu yani. bir dinle

Üstad ilk başta rolelerden birine dokunduğumda bi bağlantısı elimde kaldı. Onu tamir ettim. sonra yerlerini değiştirdim. Daha oncesinde uzun yanar iken. Değiştirdikten sonra kısa yandı bi sefer.Sonra hiç yanmadı :S Farı acıkp kaparken uzun kısa yaparken rolelerden tık tıktık ses geliyor ?:S bu arada bi telefon numarası verırsen telefonda daha rahat anlatabılırım :/

Motosikleti
    KapÇık
    röle soketlerinde oksit varmı bir kontrol et arkadaşım. imkanın varsa dışarıda 12 V DC uygulayıp kuru kontaklarını AVO Metre ile bi kontrol et

Role soketinde oksit vardır temizledik. Onun dışında rolelerin çalışmadığının belirtisi nedir? Ben rolelerden tık tık ses duyuyorum açıp kapadığımda? Acaba ön farın sigortası yanmış olabilir mi? Eğer öyle ise kaçlık sigorta ile değiştirmem gerekir?

Torukojin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS - 2000
    Arkadaşlar Selam,

Acil nakit ihtiyacımdan dolayı bebeğimi satıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-2000-bmw-f650gs-11-eylul-e-kadar-11.750-tl-pazarliksiz-acil-214203725/detay/

11 Eylül e kadar satamazsam kredi çekicem o yüzden fiyatı eski haline döndüreceğim.

İlgilenenlere duyrulur,

Kazasız Sürüşler

akyolemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Selamlar motorsiklete binmeye başladığımdan beri foruma girip çıkıyorum bilgi edinmek için bu konuyu yeni buldum ve hemen üye oldum. 96 model f650 kullanıyorum resimde işaretlediğim çamurluk veya tozluk adı ne ise hiçbir yerde bulamadım. ebay aliexpress çıkmalar heryeri araştırdım bulamadım. Çamurlu bir arazide kırıldı ve daha önce birkaç çatlağını onarmama rağmen artık onarılacak hali kalmadı birçok parçaya ayrıldı. Parça hem arka kaliperi hem zincirin üstünü kapatmaktaydı şua anda arka teker çevresi çok çıplak duruyor ve bu durum beni rahatsız ediyor. Yaklaşık 2 aydır çıplak kullanıyorum. Bu parçayı nereden bulabilirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

[IMG][/IMG]
    ardacik bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akyolemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar motorsiklete binmeye başladığımdan beri foruma girip çıkıyorum bilgi edinmek için bu konuyu yeni buldum ve hemen üye oldum. 96 model f650 kullanıyorum resimde işaretlediğim çamurluk veya tozluk adı ne ise hiçbir yerde bulamadım. ebay aliexpress çıkmalar heryeri araştırdım bulamadım. Çamurlu bir arazide kırıldı ve daha önce birkaç çatlağını onarmama rağmen artık onarılacak hali kalmadı birçok parçaya ayrıldı. Parça hem arka kaliperi hem zincirin üstünü kapatmaktaydı şua anda arka teker çevresi çok çıplak duruyor ve bu durum beni rahatsız ediyor. Yaklaşık 2 aydır çıplak kullanıyorum. Bu parçayı nereden bulabilirim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Şoyle bisey var ama tam aradiginiz parcami bilemedim
    http://<a href="http://hizliresim.co...rZ.jpg</a></a>
    http://m.ebay.com/itm/BMW-F-650-GS-2005-2006-WHEEL-MUD-SHIELD-USED-MOTORCYCLE-PARTS-/141470501807?nav=SEARCH

Motosikleti
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://m.ebay.com/itm/BMW-F-650-GS-2005-2006-WHEEL-MUD-SHIELD-USED-MOTORCYCLE-PARTS-/141470501807?nav=SEARCH
    ilanda 2005-2006 diyor bilmiyorum dikkat ettinmi?

hocam o parçayı bulman zor zira ben bulamamış öyle satmıştım.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 91718192021 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)