Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar - Custom
    arkadaşlar merhaba ben de yeni tiger aldım daha 500 km oldu fakat benzin konusunda sorunum var. önceki mesajlarda arattım fakat bulamadım. ilk doldurduğumda 20 lira ile 180 km gitmişti sonra yanmıştı lamba sonra 160 en son 120 km gitti yani 5 lt gibi bir ortalama yaktı. Rodajını düzgün yapıyorum 5bin deviri geçmedim hiç. neden olabilir? yardımlarınızı bekliyorum.
    Austinphile

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Tigerlerin titreşim sorunu hala devam ediyormu. Sıfır modellerede bir çözüm getiremedimi kanuni.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Arkadaşlar dişli bulamıyorsanız yaptırabilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde mutlaka sanayide dişli yapan yerler vardır. Başka bir konuda daha önce bir arkadaşımız paylaşmıştı kalıp çıkartıp dişli yapabiliyorlar. Bulamıyorsanız arka dişliyi oynayın, piyasada 20-30 liraya arka dişliler var. Ben hem ön dişliyi hem arka dişliyi oynadım.
    Performans nasıl derseniz, orjinal dişlisi olan bir tiger ile 400 mt drağa kaldırdık benim motoru, kalkışta çok yavaş kalıyor fakat, 3. 4. viteslerde mükemmel bir performans veriyor. 5. Viteste belli bir hıza sabitliyor diyebilirim. Geçtiğimiz günlerde Konyadan Kütahyaya gittim. Bir ara afyon çıkışında bmwf650 nin kuyruğuna yapıştım şaşırdı kaldı. Özellikle yokuşlara çok güzel tırmanıyor.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    tekrar merhaba daha öncede belirtmiştim benzin sıkıntımı bu seferde 110 km gitti 20 liralık benzinle. servise sordum devirli kullan diyor da devirli kullanıyorum zaten anlatamıyorum. Onlar da pek bilmiyorlar herhalde. Tiger s lerde benzin muslğu açık ve res. olmak üzere 2 kademeli değil mi? aklıma geldi kapatmak mı gerekiyor diye. neden olabilir yardımlarınızı bekliyorum
    Austinphile

Motosikleti
    XT 660X
    Motosikletiniz kaç model. 2005 modellerin karbüratörleri farklı. Olay tamamen ayarla alakalı. Şu an motosikletim kısıtlamasız devirli kullanmak şartıyla 130-140 kr arası yakıyor.
    13 dişli çok yakıta bir etken. Açık hava filtresi taktım motosikletime, filtre taktığım bu 3. motosiklet ve 2. tiger, önceki motosikletim 30 binleri devirdi sattığım kişi halen motora ne ufak masraf etmedi debriyaj balatası harici. Başka bir tamirciye gösterin.

Açık filtre denemek isteyen arkadaşlar varsa, direk filtre taktığınızda olmuyor. Benzin memesi 155 veya 135 le değişmesi lazım.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Kawasaki En 500 ...En İyiy
    Meraba arkadaşlar pazartesi sabaha karşı çıktığım uşakm ayvalık uzun yol deneyimlerimi size aktarmak istedim
    Daha doğrusu uzun yolda kalışımı

sabah saatlerinde çıktım yola bakımlarımıda yaptırdım önceden tabi ama motorumda uzun zamandır var olan şıngır şıngır sesle birlikte(serviste motoru açmadan bilemeyiz arızasını sen çık yola bişey olmaz denildi bu arada bana).100 km yol gittikten sonra ayağımda bir yanma hissettim tamda kırmızı ışıkta durmuştum bi baktımki ayağıma yağ fışkırıyor sonrada başladı motordan dauamanlar çıkmaya hemen sağa çektim.sonra motorlu bi arkadaş benim motoru iple çekti servise gittik.motoru soyduk baya bir baktık silindir üst kapağındaki somunlar sıkılmamış iyice hele birisi iyice çıkmış motor ordan yağ atmış.tabi ondan sonra motor ısınıp başladı duman çıkarmaya.silindir üst kapağınıda söktük Kam mili sürtünmeden yemiş.bu arada şıngırtıyıda bulduk eksandirik zincirinin bağlı olduğu dişlideki somunlarda sıkılmamış.tabi sökmeye devam ediyoruz motoru birde baktık pistonunu içinde hareketli bir kısım var segmanın biri takılmış biri takılmamış.pistonda gitti silindirde pistunun içindeki parçanın sürtünmesiyle gitmiş.Anlıyacağınız ölümlerden döndük.çok şükür erken farkedildiçustanın dediğine göre süratli giderken olsa bunlar yandık yani.şimdi motor serviste bir yığında masraf ,motorla yapılacak bir tatil zevkide zortingen

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı husenaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar pazartesi sabaha karşı çıktığım uşakm ayvalık uzun yol deneyimlerimi size aktarmak istedim
    Daha doğrusu uzun yolda kalışımı

sabah saatlerinde çıktım yola bakımlarımıda yaptırdım önceden tabi ama motorumda uzun zamandır var olan şıngır şıngır sesle birlikte(serviste motoru açmadan bilemeyiz arızasını sen çık yola bişey olmaz denildi bu arada bana).100 km yol gittikten sonra ayağımda bir yanma hissettim tamda kırmızı ışıkta durmuştum bi baktımki ayağıma yağ fışkırıyor sonrada başladı motordan dauamanlar çıkmaya hemen sağa çektim.sonra motorlu bi arkadaş benim motoru iple çekti servise gittik.motoru soyduk baya bir baktık silindir üst kapağındaki somunlar sıkılmamış iyice hele birisi iyice çıkmış motor ordan yağ atmış.tabi ondan sonra motor ısınıp başladı duman çıkarmaya.silindir üst kapağınıda söktük Kam mili sürtünmeden yemiş.bu arada şıngırtıyıda bulduk eksandirik zincirinin bağlı olduğu dişlideki somunlarda sıkılmamış.tabi sökmeye devam ediyoruz motoru birde baktık pistonunu içinde hareketli bir kısım var segmanın biri takılmış biri takılmamış.pistonda gitti silindirde pistunun içindeki parçanın sürtünmesiyle gitmiş.Anlıyacağınız ölümlerden döndük.çok şükür erken farkedildiçustanın dediğine göre süratli giderken olsa bunlar yandık yani.şimdi motor serviste bir yığında masraf ,motorla yapılacak bir tatil zevkide zortingen
    Motordan yana hiç sıkıntı yaşamadım, farklı bir deneyim aktarayım. Arka zincir dişlisi alüminyum jant olduğu için zamanla esneme ve oynama yapıyor, yolda resmen yalpalıyor. Ustaya gösterdim oynaması daha iyi dedi. Bir kaç gün sonra bu oynamadan dolayı zincir attı, zinciri ön bloğa sıkıştırdı, arka saplamaları kırdı, anlıcanız kilitledi seyir halinde, dua ediyorum 70 felandı süratim yoksa direk asfaltla bütün olacaktım, yalpalaya yalpalaya durdum. Elimde başka bir ustaya götürdüm. Şimdi jant üzerine sert metalden adı akıma gelmedi otomobillerde de jant göbeğinde boşluk olmaması için plastik parça atıyorlar. Parça atıldı dişli zırh gibi oldu.

Olayın özü şu, herşey ustada bitiyor, el beceriniz varsa bildiklerinizi kendiniz, bilmediklerinizi de bizzat başında durmak şartı ile iyi bir ustaya yaptırmak. Yoksa ne motor keyfiniz kalır, ne cebinizde paranız, ne de sağlam bir yaşantınız. Kendi yaptıkları işçiliğe laf ettirmezler sonrası başlarlar motor kötülemeye. Elinize geçen, en ünlü marka bile olsa bu mantıkla onu da rezil edersiniz. Her eline anahtar alan usta değildir unutmayalım.

Geçmiş olsun arkadaş.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Motordan yana hiç sıkıntı yaşamadım, farklı bir deneyim aktarayım. Arka zincir dişlisi alüminyum jant olduğu için zamanla esneme ve oynama yapıyor, yolda resmen yalpalıyor. Ustaya gösterdim oynaması daha iyi dedi. Bir kaç gün sonra bu oynamadan dolayı zincir attı, zinciri ön bloğa sıkıştırdı, arka saplamaları kırdı, anlıcanız kilitledi seyir halinde, dua ediyorum 70 felandı süratim yoksa direk asfaltla bütün olacaktım, yalpalaya yalpalaya durdum. Elimde başka bir ustaya götürdüm. Şimdi jant üzerine sert metalden adı akıma gelmedi otomobillerde de jant göbeğinde boşluk olmaması için plastik parça atıyorlar. Parça atıldı dişli zırh gibi oldu.

Olayın özü şu, herşey ustada bitiyor, el beceriniz varsa bildiklerinizi kendiniz, bilmediklerinizi de bizzat başında durmak şartı ile iyi bir ustaya yaptırmak. Yoksa ne motor keyfiniz kalır, ne cebinizde paranız, ne de sağlam bir yaşantınız. Kendi yaptıkları işçiliğe laf ettirmezler sonrası başlarlar motor kötülemeye. Elinize geçen, en ünlü marka bile olsa bu mantıkla onu da rezil edersiniz. Her eline anahtar alan usta değildir unutmayalım.

Geçmiş olsun arkadaş.
    Haklısın arkadaşım.Motorumu çok severek aldım.senelerdir hayalini kurduğum uzun yol zevkini tatmak istedim.ama önemsenmeyen şıngırtılar,yanlış ustaların eline geçmesi bu duruma düşürdü.Böyle olmasında da bi hayır vardır dedim çünki kendi gözlerimle gördüm ustaların yapmış olduğu ihlalleri.ne eksiği varsa yapılsın sonuçta hiçbirşey bizim canımızdan önemli değil.
    Tigeri ilk aldığımda bu motor evladiyelik bununla Türkiye turuna çık denilmişti,sonra çatlak sesler çıkmaya başladı bu çin malıdır diye ama yinede motoruma güvenip çıktım.Hatamı ettim.Hayır.Bi yapılsın yine çıkcem
    Benim yakışıklım bundan sonra beni yolda bırakmıcek

Motosikleti
    arkadaşlar gittim aldım motorumu salihlideki ustadan takmış parçaları.parçalar yeni olduğu için subab ayarı yapmadım gevşek bıraktım motoru zorlamadan gidebilirsin dedi.çıktım yola 120 km yol gittim tam girdim memlekte yine ayağıma yağ attı.tabi sinirden gözüm döndü artık gerçekten sıkılmaya başladım.yakacaktım motoru benzin döküp.götüdüm neyse burdaki ustaya oda dedi silindir üst kapak değişecek subab ayarı yapmadan seni göndermemesi lazımdı kam mili yeni takılmış olmasına rağmen yine yemişb dedi.ayrıca yap pompasındada sıkıntı var.sen bu motor adam olsun istiyosan 600-700 gözden çıkarcen dedi.Ya arkadaşlar Allah aşkına şu dünyadaki tek merakım motor ama ondan da soğudum artık bi yardım edin Allah aşkına

Motosikleti
    merhaba, iki kişi bindiğimde motosiklete çukurlarda bir şey takırdıyor, akü kutusu egzosa çarpıyor herhalde. Amortisörü yükseltmek istiyorum servise götürdüm ayarlanmıyor dedi aslında klavuzda yazıyor ama anlayamadım bilen bir arkadaş hangi civatanın ne şekilde çevrileceğini açıklayabilrse ya da resmini çekip gönderebilirse çok sevinirim.
    Austinphile

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Evet yaa. Ayarlanabilir amortisör diye yazıyor.Bende bakındım ama göremedim nereden ayarlandığını...
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı husenaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gittim aldım motorumu salihlideki ustadan takmış parçaları.parçalar yeni olduğu için subab ayarı yapmadım gevşek bıraktım motoru zorlamadan gidebilirsin dedi.çıktım yola 120 km yol gittim tam girdim memlekte yine ayağıma yağ attı.tabi sinirden gözüm döndü artık gerçekten sıkılmaya başladım.yakacaktım motoru benzin döküp.götüdüm neyse burdaki ustaya oda dedi silindir üst kapak değişecek subab ayarı yapmadan seni göndermemesi lazımdı kam mili yeni takılmış olmasına rağmen yine yemişb dedi.ayrıca yap pompasındada sıkıntı var.sen bu motor adam olsun istiyosan 600-700 gözden çıkarcen dedi.Ya arkadaşlar Allah aşkına şu dünyadaki tek merakım motor ama ondan da soğudum artık bi yardım edin Allah aşkına
    salihli ustaları genel olarak iyidir. ama merak ediyorum usta seni yollarken 120 km lik bir mesafeye gideceyini biliyormuydu.motorun tum bu tamiratı yapılırken ust kapak sipob ustasına gösterılıp kontrol edildimi. görüşü alındımı.
    usta nekadar ustada olsa böle bir durumda sipobcunun el atmasada bir göz atmasında fayda var.

Arkadaşlar sahibinden.com da 2010 model ilanlarda tigers de ABS olduğu belirtilmiş bu doğrumu?Bilgisi olan varsa cevapşasın lütfen.

Motosikleti
    Alıntı kenanaates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sahibinden.com da 2010 model ilanlarda tigers de ABS olduğu belirtilmiş bu doğrumu?Bilgisi olan varsa cevapşasın lütfen.
    Normalde olmaması lazım çift disk var ön frenlerde, arka fren ise tambur. zaten yetkili sitedeki bilgilerde öyle. Yine de kullanan ya da duyan arkadaşlar daha doğru bilgi verebilir.

Bu arada daha önceleri tiger amortisör ayarı nın nasıl yapıldığı ile ilgili soru sormuştum, ilk olarak koltuğu kaldırınca altındaki amotrisörün üst tarafında yatay şekilde duran somunlu vidayı açıyoruz, arka tarafa takoz filan koymakta fayda var, sonra en üstte duran (dikdörtgen-oval arası şeklinde) civatadan istediğimiz ayarı yapabiliyoruz. Çok fazla yükselmiyor ama sertleşiyor bir de 5 seviye olarak yazıyor klavuzda ama herhangi bir gösterge, işaret yok o yüzden ben 2 tur sertleştirdim. Tarif ederek kolayca yaptırabilirsiniz. keyifli sürüşler
    Austinphile

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı austinphile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk olarak koltuğu kaldırınca altındaki amotrisörün üst tarafında yatay şekilde duran somunlu vidayı açıyoruz, arka tarafa takoz filan koymakta fayda var, sonra en üstte duran (dikdörtgen-oval arası şeklinde) civatadan istediğimiz ayarı yapabiliyoruz. Çok fazla yükselmiyor ama sertleşiyor bir de 5 seviye olarak yazıyor klavuzda ama herhangi bir gösterge, işaret yok o yüzden ben 2 tur sertleştirdim. Tarif ederek kolayca yaptırabilirsiniz. keyifli sürüşler
    Teşekkürler...
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    tiger 250
    arkadaslar bu disli bizim motorlara uyarmi dersiniz ??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...f-434-15/detay

Motosikleti
    tiger 250
    3,5 aydır tiger 250 ilanlarını takip ediyordum tam vazgeçtim derken manisa`da buldum. daha önceden vitesli motorla toplam 2 km lik bi deneme sürüşüm(honda titan) var önceki motorum mobylet. hala da kullanıyorum foça küçük olduğu için kısa mesafede ideal. motorun 3 sahibiyim. 8600 de aldım. aldığım gün uzun süre yağmur yağdı. 40-50 cm sulardan geçmek zorunda kaldım hatta suyun ayaklarımın üzeriden geçerken ayaklıkta zorla tuttuğumu söyleyebilirim neyse makina tık demedi. kaç tanede yolda kalan araba vardı. yalnız daha önce bu kadar ağır motor kullanmadığım için 2 3 defa kaza atlattım. fren ıslanınca ötüyo gıcık bi durum... yerler ıslakken de fazla sıkınca kayıyo alışana kadar trafiğe girmemek en iyisi... )
    bakıma sokmadan bergamaya gitmeye kalktım yaklaşık 90 km. 80. km de yolda kaldım. farların ışığı azaldıkça çevreden diye düşündüm ne zaman ki kırmızı ışıkta stop ettirdim. marşın gücü iyice azalmış. 2 kere bastı sonra cızzzz ses geliyo akü bitik. neyse motoru aldığım çocuk yolda kalırsan vurdurarak çalıştır demişti harbiden de çalışıyormuş.)) neyse gece şakranda saat 9,5 tamirci buldum 2 saat uğraştı sağolsun. dinamo gidik felan dedi konjektörü değiştirdi, neyse döndüm geri daha 1 km gitmedim 5. vitesteyken stop etti. vurdurdum mot. çalışmadı elde 5 km kaktırdım aliğaya vardım dedim 1 kez daha deniyim pat çalıştı. neyse akşam sporu oldu yolda 3 defa daha stop etti.
    neyse aküye bakmak için çıkardım baktım şişmiş. konjektör bozuk dedi servis akü de değişçek.

akü 52 tl 12 v 9h mutlu-golden
    konjektör 66 tl

aliğa servise götürdüm akü kablosu, konjektör değişti, akü kasasına kapak yaptı, yağını tamamladı, zinciri ayarladı 90 tl aldı.

dün vizeye girdim 62 tl
    noter üstüne alma 70 tl
    ak sigorta 35 tl
    vergisi 30+30=60 tl yıllık

çanta
    http://www.ticaretmerkezi.com.tr/x_t...56_191136.php?

urun_ad=T%FCmoparsan+Armode+3+Cepli+Deri+2%B4li+Mo tor+%C7antas%FD+AR-56

koruma demiri bakan varsa

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...a-demiri/detay

eksiklerini zamanla tamamlıcam şu an titreşim hariç gayet memnunum. gösterişli çok dikkat çekiyo,

Motosikleti
    mlsf şu ara bir demir atım yok :(
    herkese iyi forumlar diliyorum
    tiger modifiyesi üzerine bir başlık açtım katılır ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim
    hatta bu konuda bahsi geçen modifikasyonları denemiş, düşünmüş veya maliyet analizi yapmış olanlarnız varsa fikirleri benim için oldukça önemli şimdiden teşekkürler
    tekeriniz düz bassın...

başlık:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ur-mu-%5D.html
    ÖLMEK İÇİN DEĞİL ÖLENE KADAR...

*** eski VampiReCRow

Motosikleti
    tiger 250
    dün vizeye girdim 62 tl
    noter üstüne alma 70 tl
    ak sigorta 35 tl
    vergisi 30+30=60 tl yıllık

ben sigortasini 53 liraya yaptiriyorum :S

Selam arkadaslar benim bir sorum olucak ben tiger almayı dusnuyorum ama 1500 tl ye ucuz bir cihaz alıp bastan asagı yenilemeyi düsünüyorum motordan hic anlamadıgım icin parcaları kaliteli alıp yolda kalmak istemiyorum bana ne kadar a patlar ???
    birde cihazı mat bir siyah a boyamak istiyorum ama ruhsatta kırmızı siyah diye geçtigi icin nasıl yapabilirim bir arkadasım vizeye sokarken siyaha boyayıp vizede rengi siyah diye işletebilirsin dedi bilgisi olan var mı???

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler