Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    gecenin sesi soluğu çıkmıyo bugun yoksa tatilmi yapıyo??? karburatoru değiştirecekti sonuçlardan haberdar edecekti ama hala ses yokkkkkk??????????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    Ercüment teşekkürler dostum. ne yapabiliriz acaba ya yani kesin çözüm yok herhalde, gece sen nediyosun bu konuda
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Motosikleti
    Keeway superlight 150
    Arkadaşlar dün sl150 me atlayıp biraz gezmek üzere motorumu çalıştırdım kalkışlar kolay olsun diye motoru ara gazlarla ısıtırken boş vites ışığı söndü araç viteste gibi görünmeye başladı sonra stop ettim yavaş yavaş kontak kapalı iken boş vitese almaya çalıştım fakat olmadı dünden beridir çalıştıramıyorum bi kaç kez böyle yapmıştı ama bu seferki çok uzun sürdü sizce sorun neden kaynaklanıyodur ?

şimdiden teşekkürler..

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar şu malum 2006 modellerde genelde başgösteren debriyaj yayları ile ilgili sıkıntıyı tan anlamıyla çözebilen varmı
    kısaca hatırlayalım bilmeyenler için motor ısındıktan sonravites geçişlerindeki zorluk şanzımandan vites geçerken gele trak gibi sesler biliyosunuz ben bunla çok uğraştım 2 kez debriyaj yayları bir kezde balatalar değişti, motomax servisten gelip kendi aldı motoru 2. sinde kendi yaptı 500 km sonra eski haline döndü.
    sıkıntı motor ısınınca debriyaj balatasının üstünde 4 adey yay varmış ayırmayı sağlayan yaylar özelliğini yitiriyormuş
    ne yapmak lazım sizce iyice ısınınca vites küçültüyorum tok tok diye sesler geliyo yolda yürüyen insandar bile dönüp bakıyo

bu titan yayları uyuyormu kullanan arkadaş varmı nasıl temin ederim

Obkavi benim motorda honda Titan yayları takılı hem debriyaj çok yumuşak hemde kaçırma sıyırma gürültü kesildi yayların 4 tanesi 10 milyon hemen değiştir arkadaşım.Temin edebileceğin adresler Honda özen motor İstoç'ta 0 212 659 41 42 ve Kızltoprak Özen motor 0 216 550 65 01
    Ercüment kardeş debriyajının sert olması montajın yanlış yapılmış ondandır Yoksa Titanın yayları süper yumuşak sen debriyaj telini ve şanzımandaki bağlantı yerini kontrol ettir.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Yusuf hocam selam. senin memleket,aradığını bulabilmen konusunda çok avantajlı. Mersin ve Adanada standart NGK dan başka buji bulamıyorum. Yolun düşerse senin parçacılardan Platinium (VX) olanın kodu DPR-7EVX ... iridium olanın kini bilmiyorum heralde o da DPR-7EIRX dir... fiyat alabilirmisin? Saygılar.
    Unutmadan senin lastikleri aldığın Aydın motorun tlfn ve adresini birkez daha rica ediyorum.
    ss sayfasında istanbuldan satılık motor var fiyat çok cazip ilgilenen olursa!
    (motorumu satiyorum,yukseklisans icin yurt disina cikmam lazim
    keeway supershadow km:5500 temiz kullandim ,sorunsuz
    yaninda kaskimi tulumumu montumu belligimi dizligimide veriyorum baya bi zaman motor kullanimicam)
    fiyat:3000ytl
    tel:05556378953
    e-mail:avsarinan@hotmail.com
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Viceroy hocam tabiki yarın arar sorarım.Lastikleri aldığım yerin telefonu (0 212 511 13 21 - 520 65 00 'Aydın motor' bana motosikletle ilgili ne gerekli olsa buradaki arkadaşlar yardımcı oluyorlar' Yavuz ve Eyüp' çok efendi çocuklar (belirtmek istedim özellikle, pek böyle adam kalmadı çünkü piyasada) senin bujiyide yarın onlara soracağım zaten).Kendine iyi bak.saygılar
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    [QUOTE=ArgaT;691123

VİBRASYON ( titreşim ) SORUNUNA ÇÖZÜM TARAFIMDAN BULUNMUŞTUR ARKADAŞLAR

ŞU ANDA DENEME AŞAMASINDA DIR EMİN OLDUKTAN SONRA SİZLERLE PAYLAŞMAKTAN GURUR DUYACAĞIM
    [/QUOTE]

Kanuni Motocar 200 alın demeyesin...!
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    arkadaslar acil yardim lazim motorum tamirden cikti. fakat bi kac problemim bas gosterdi ayni sekilde. motorun on taimi tamamen deisti fakat on takimdan ses geliyor gacur gucur ediyo resmen.

gidonum su anda yamuk nereden adam akilli gidon temin edebilirim acaba.

saniyorum debriaj balatasinimi siyirdim yaa ona benser bisi yaptim saniyorum .

motor dinlendikten sonra yola cikiyorum ilk baslarda bisey olmuyor bi yarim saat falan problem yok ondan sonra 3000 devirde falan motoru kaldiriyorum debriyaji birakiyorum ondan sonra sincir atar gibi ses geliyo o araa motor teklicekmis gibi yapiyo gaza falan asilir yirtmaya calisiyorum 1-2 kez stop ettirdim o yuzden :( neden kaynak li ve ne yapilabnilir bu konularda acaba
    imzam yok parmak bassam olurmu

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı kabuto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar acil yardim lazim motorum tamirden cikti. fakat bi kac problemim bas gosterdi ayni sekilde. motorun on taimi tamamen deisti fakat on takimdan ses geliyor gacur gucur ediyo resmen.

motor dinlendikten sonra yola cikiyorum ilk baslarda bisey olmuyor bi yarim saat falan problem yok ondan sonra 3000 devirde falan motoru kaldiriyorum debriyaji birakiyorum ondan sonra sincir atar gibi ses geliyo o araa motor teklicekmis gibi yapiyo gaza falan asilir yirtmaya calisiyorum 1-2 kez stop ettirdim o yuzden :( neden kaynak li ve ne yapilabnilir bu konularda acaba
    4-5 sayfa oncesinde yeni bir gidon icin resimler var arkadasim, gorebilirsin oradan.

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    kabuto aynısı bendede var ilk kalkışta tam kavrarken alttan bi sesler geliyor gece ile buluştuğumuzda baktı debriyaj kaçırıyormush bende honda titanınkini taktırcam daha 150 kmdeyim rodaj devam etmek 500 kmde değişrtirmeyi düşünüyorum bir de bende sanki ön lastik bi yerlere sürtüyormuş gibi ses çıkıyor ama kendim baktım bir şey yok artık rodaj bitsin gösterticem her şeyi ama acaip rahat bir alet yaw

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    yok yok şunu alın bunu alın demeyeceğim

resmen titreşim olayını bitirdim arkadaşlar ( %90 oranında )

ama herhangibir arıza yada anormallık olabileceğinden dolayı açıklamanın yersiz olduğunu düşünüyorum

biraz zaman gerek tahmınen 1000-2000 km sonra neticeyi ve nasıl yapıldığını detayları ıle anlatacağım

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    argat'i gordum zipladim hemen.. Ama husrana ugradim ve uzaklasiyorum olay mahallinden.. SL'ci dostlara selamlar bu arada
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    forumda birisi liderlik yapsın mesela (gece ya da hakan abi) bir buluşma günü düzenleyelim ya da piknik gibi bişi sadece SL ciler hem motorlarımızı inceleriz fikir paylaşımı yaparız herkes bir gününü bence ayırır seve seve ne dersiniz ben çok isterim valla ya çok keyifli olur hem iletişim hem tanışmacalar vs hemde konvoy keyfi ne dersiniz

ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    ercument

dostum dişliniyolladım.iyi günlerde kullan.( özelden yazdım konturol et )

Motosikleti
    bayal yusuf kardeşim teşekkür ederim sağolasın

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ergeser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ercument

dostum dişliniyolladım.iyi günlerde kullan.( özelden yazdım konturol et )

teşekkür ederim. .

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    Alıntı Beratdc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün sl150 me atlayıp biraz gezmek üzere motorumu çalıştırdım kalkışlar kolay olsun diye motoru ara gazlarla ısıtırken boş vites ışığı söndü araç viteste gibi görünmeye başladı sonra stop ettim yavaş yavaş kontak kapalı iken boş vitese almaya çalıştım fakat olmadı dünden beridir çalıştıramıyorum bi kaç kez böyle yapmıştı ama bu seferki çok uzun sürdü sizce sorun neden kaynaklanıyodur ?

şimdiden teşekkürler..

mesajı bi kaç seferdir atıyorsun burada bilgi olarak benden çok biligili kişiler var ama ben nacizane bi kaç tahminde bulunayım
    1- boş vites ışığına guvenmek bence biraz safdillik olur. bunun yerine motoru ayaklarınla uzerindeyken hareket ettir boşta ise zaten rahat hareket eder yok vites tam geçememiş ise vitese geçer emin olmuş olursun.

2- yanlış anlamadıysam kontak kapalı iken boş vites ışığı yanmaz. kontağı açıp marşa basmadan debriyaja basıp motoru ileri geri hareket ettirirsen sonra debriyajı bırakıp tekrar haret ettirirsen vitese geçme ve boş vitesi bulma işi kolaylaşır sorununun buyuk olmadığını duşunuyorum. bizim motorlarda bu şanzıman olayı biraz garip zamanla alışıyo insan. surekli vites küçültemiyorsun bir vites duştunmu debriyajı sıkı yarım bırakıp kavramasını sağlamadığın surece bi alt vitese duşmuyor.

şimdilik aklıma bunlar geldi umarım yardımcı olabilirim daha fazla bilgisi olan arkadaşlarımızda zaten daha teknik anlamda yardımcı olacaklardır....

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL

Kardeşim sen sakın Gidon alma bende orijinali var çünki ben kendi Gidonumu Farklı bir Gidonla değiştirdim sana benim çıkan gidonu ücretsiz verebilirim. Bana ulaşman yeterli. Balata ise zaten kaliteli olarak (Taiwan Malı) bende mevcut istediğin zaman alabilirsin. 10ytl. Kazasız sürüşler diliyorum.

Alıntı ilker84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda birisi liderlik yapsın mesela (gece ya da hakan abi) bir buluşma günü düzenleyelim ya da piknik gibi bişi sadece SL ciler hem motorlarımızı inceleriz fikir paylaşımı yaparız herkes bir gününü bence ayırır seve seve ne dersiniz ben çok isterim valla ya çok keyifli olur hem iletişim hem tanışmacalar vs hemde konvoy keyfi ne dersiniz

Valla İlker Arkadaşımızın dediği gibi bir akşam yada hafta sonu toplanalım çook iyi olur.

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    lider GeCe__ geldı aloooooo

Motosikleti
    OOO MÜDÜR nerelerdesin ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler