Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Alıntı cancagliyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana biraz benzin yakışın fazla gibi geldi ben full depoyla rezerv dahil 550 km civari yol yapıyorum ama benim eksoz sadece 1 kademe açık tam açtırmadım.
    cancagliyan kardeşim, ''benim eksoz sadece 1 kademe açık tam açtırmadım'' demişsiniz!
    Anladığım ve yürüttüğüm mantık kadarıyla; Eksoz'a altdan bakılınca 3 adet perçin/punta tarzı kaynak görülüyor, bu görüntünün verdiği ip ucu; zannımca her eksoz borusunda 3 adet seri halde susturucu olduğu ve bu puntoların bu susturucuları sabitlemek için yapıldığı.
    Herhalde siz, en dıştaki susturucunun puntasını matkap veya kaynak ile kestirerek bu işlemi yaptırdınız.
    Tespitim Doğrumu? cevaplarsanız memnun olurum.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sl 150 siyah
    bende almıştım bu lastik zırhından lastik patlayınca şişirip tamir etmek için kullanılıyor sanıyodum lastik patlamadan kullanılacağı aklıma gelmedi.saol gece söylemesen motorun çantasında öyle duracaktı.yarın ilk işim zırhı kullanmak

Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Ön dişliyi 18 yapan Arkadaşlarımız, aldıkları dişlinin marka/model tanımlamasını da yapabilirlerse, hatta işi biraz daha öteye götüreyim; resmini forum'a koyabilirse hepimiz bilgilenmiş oluruz. Şimdiden teşekkürler.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Arkadaşlar herkese slm!
    Herkes iyidir inşallah!
    Ben bugün Mersin'de Duran ustaya yan çantanın birini verdim, tamirat yapacak. Alt tarafı yırtılmış, bağlantı demiri de terinden kopmuştu. Bana 50 YTL'ye yapacak ve o fiyata zor ikna ettim. Sizler ne diyorsunuz bu duruma normal mi?
    Ayrıca bunu yaptırdıktan sonra, birdaha ki maaşda da sisi bar yaptırmayı düşünüyorum, ona da 40 YTL dedi, en uygunuymuş tabi ki 150 YTL'ye kadar çıkıyor dedi! Bu fiyat nasıl sizce?
    Buarada ben böbreklerimde taş sorunu yaşadığım için, 1 haftadır motora binemiyorum, küsmüşmüdür acaba! Birde benim ayağım bu fren pedalına alışamadı gitti ya! Acaba benim ayakta mı bi sorun var, yoksa yerini biraz dengesiz yere mi yapmışlar!
    Herkese keyifli sürüşler diliyorun!

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    aksam ıs cıkısı sirkecı ye ugradım cogu dukkan kapatmıstı acık olanlarda 18 ık dıslı bulamadım gece_ yarın menderes e gıderken bı daha ugrıycam artık nasıp kısmet bulamazsam soylerım ergeser arkadasımızdan 3 adet ısterız
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı omersun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca bunu yaptırdıktan sonra, birdaha ki maaşda da sisi bar yaptırmayı düşünüyorum, ona da 40 YTL dedi, en uygunuymuş tabi ki 150 YTL'ye kadar çıkıyor dedi! Bu fiyat nasıl sizce?
    Buarada ben böbreklerimde taş sorunu yaşadığım için, 1 haftadır motora binemiyorum, küsmüşmüdür acaba!
    Öncelikle geçmiş olsun. Böbreklerinde taş varsa motordan daha iyi bir malzeme var mı? taşı düşürmen gerekiyor. Düşmüyorsa ESWL ile kırdırman, kırdırdıktan sonra gene düşürmen gerekiyor. Her halukarda onu işeyeceksin dostum. Çok büyükse ameliyat. inşalah ona gerek kalmaz. Bol bol su, hatta bira iç, gece yatarken sıcak duş, motordayken bellik tak- sıcak tut orayı. Motorla gezerken de yanına ufak bir torba al ve şunları içinekoy:

1-steril bir enjektör(iğne)
    2-voltaren ampul (ağrın tutarsa birine hemen kabadan çaktıracaksın ve 12 saat sonra 1 tane daha)
    3- buscopan tablet (bunu da 6 saatte bir alacaksın ki genişleyecek rahatlayacak orası). Kalanı düşürmene kalmış.

Çok geçmiş olsun.

Kabuto yardımcı oluruz. gece ile geliriz gerekirse. Bu aralar zaman olarak biraz daha müsaitim zira. Gece, gece gelir ama.

Arkadaşlar CLOSER LASTİK ZIRHI hakkında..
    çok zorlarsanız 4 tüpü 20 milyona bulma şansınız var arkadaşlar. Bu da 2 motor demek. Yani iki kişi 10 milyona bu işi halledebilir. Normal fiyatı 40 milyondur.
    Hakkında yazılanlar. Belki okumak istersiniz;
    --------------------------------------------
    Closer Lastik zırhı lastik patlamasına son veriyor. Closer Lastik Zırhının Manavgat Bayiliğini üstelenen Dörtler Nakliyat Şirketi yetkilisi Mahmut Şafak, Closer Lastik zırhının bugüne kadar piyasada boy gösteren mamüller ile hiçbir ilgisi olmadığını, Closer'in patlayan lastiği kendisinin tamir ettiğini belirtti. Şafak, Closer Lastik Zırhını Şoförler Odası araçları başta olmak üzere bir çok araca uygulandığını ve uygulamanın başarılı olduğunu söyledi.
    Belediye Toptancı Hali yanında bulunan Dörtler Nakliyat Şirketi yetkilisi Mahmut Şafak bayiliğini üstlendikleri Closer Lastik Zırhının devrim niteliğinde bir buluş olduğunu belirterek "Closer, mikro fiberler ve doğal kauçuğun eşsiz birleşimi ile meydana gelmiş, Dünyada Lastik Patlaklarını önleyerek kalıcı yama yapan tek formüldür. Her lastik çeşidinde kesin olarak patlakları (10 mm.) önler.
    Closer, lastiğiniz her hangi bir şekilde delindiğinde, basınçlı havanın deliğe doğru hücumunun oluşturduğu kuvvetin etkisiyle, dönen lastiğin içerisinde, deliğe doğru hareket eder. Delik olan bölgeye geldiğinde burada basınçlı havanın da etkisiyle kenarlardan başlamak suretiyle delik üzerinde bir tampon ve doğal bir zırh oluşturur.
    Closer Lastik Zırhının, daha önce bilinen AEROSOL ve KÖPÜK tipi lastik tamir kitleri ile hiçbir benzerliği yoktur. Bu tip malzemeler lastik patladıktan sonra sizi ancak tamirciye veya evinize kadar götürür. Closer Lastik Zırhı ise sürekli ve kalıcı bir onarım sağlar.
    CLOSER LASTİK ZIRHI kutusunda 4 Adet plastik şişeler içinde sıvı bulunmakta. Lastik havasını indirmek üzere 1 adet sibop kapağı ve sıvıyı lastik içine boşaltmayı sağlayan bir başlık mevcut. Her bir plastik şişe 1 lastik için kullanılmakta. 4 şişe, 4 lastik. Uygulama her bir lastik önce indirilerek şişeler içindeki sıvılar lastiğe boşaltılmakta daha sonra hava basılarak yola devam edebilirsiniz.
    CLOSER LASTİK ZIRHI aracınızın lastiklerinde seyir halinde veya dururken meydana gelebilecek patlakların saniyenin 1000/1 kadar bir zamanda en fazla 15 defaya kadar patlayan yeri kalıcı bir şekilde tamir ederek sizlerin belki hayatınız boyunca telafi edemeyeceğiniz maddi ve manevi kayıpların meydana gelmesini engeller. ARTIK LASTİĞİNİZİN PATLAK DERDİ OLMADAN HUZURLU VE RAHAT BİRYOLCULUK YAPABİLİRSİNİZ...

Closer'in Özellikleri
    Sıcak ve soğuk hava şartlarından hiçbir şekilde etkilenmez.
    Lastiğin ısınmasını önleyerek lastiğinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
    Lastiğiniz 10-15 defa 10 mm'ye kadar delinse bile hiçbir müdahale olmadan lastiğinizi içeriden kendi kendine kalıcı bir şekilde tamir eder.
    Bir lastikte en az 10 en fazla 15 patlağı önler.
    Lastiğinizde oluşabilecek delikleri kalıcı olarak kapatır.
    Zaman içerisinde bozulmaz ve özelliğini kaybetmez.
    Görevi lastiğinizin ömrü boyunca devam eder.
    Yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı değildir. Su bazlıdır.
    Çevrecidir. Herhangi bir zararlı madde içermez.
    Tamamen güvenlidir. Lastiğinize jantınıza ya da aracınıza hiçbir zarar vermez.
    Uluslararası araç üreticileri tarafından kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir.
    Ekonomiktir, sadece bir lastik patlak tamirine vereceğiniz ücret ile güvenli yolculuklar yapabilirsiniz.

Closer'ın Kullanım Alanları
    Hususi araçlar, askeri araçlar, ambulans araçları, itfaiye araçları, polis araçları, belediye araçları, iş makineleri, nakliye araçları, zirai araçlar, motosiklet, bisiklet, şişme bot ve her türlü havayla şişirilmiş araç lastikleri

Closer'ın yararları
    Lastik patlamasından meydana gelebilecek kazalarda can ve mal kaybını önlemek.
    Lastik patlamaları için vereceğiniz paradan ve harcayacağınız zaman kaybından sizi kurtarır.
    Şiddetli soğuk, yağışlı hava ve aşırı sıcaklarda sizi lastik değiştirme zorunluluğunda bırakmaz.
    Issız yollarda, gece karanlığında patlamış lastik değişiminden sizi kurtarır.

Closer'ın uygulanışı
    Closer'ın lastik jantı üzerine akmasını önlemek için aracınızı lastiğinizin sibobu yanda kalacak şekilde park ediniz. Sonra lastiğinizin sibobunu yerinden çıkarak havasını indiriniz.
    Closer'ı standartlar dahilinde lastiğinize enjekte ediniz.
    Sibobu takarak, lastiğiniz için gerekli olan miktar kadar havayla şişiriniz"

-----------------------------------------------

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Tamam Gece ararım akşam ama bu yağmurda nasıl yapacağız.

Cobalt ve Gece 29-Mart -1 Nisan 2007 motosiklet ve aksesuarları fuarına 3 adet bedava giriş biletim var 2 sini size ayarladım beraber gideceğiz.

Bu arada sevgili Motorcu arkadaşlarım SHİRO ve SCORPİO (İspanya ve Portekiz malı) marka kask almak isyenler( Motordaki en önemli parça kafamız malum) Sirkecide AYDIN MOTORA gidiyorlar ve Benim selamımı söylüyorlar Yusuf Hoca(Coğrafyacı) deyin tanırlar ve Shiro kaskı 95 ytl scorpio yu 80 ytl ye alıyorsunuz bu fırsatı kaçırmayın bunlar orjinal CE belgeli kasklar kredi kartıyla da alabiliyorsunuz taksit seçeneğide var piyasada 160-170 civarı . Ben iki tane aldım ayrıca Metzeller kampanyası devam ediyor duyurulur.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Motosikleti
    Mondial 162 MC

Fren pedalı nasıl... kolay kullanılır hale gelir.

Alıntı omersun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese slm!
    Birde benim ayağım bu fren pedalına alışamadı gitti ya! Acaba benim ayakta mı bi sorun var, yoksa yerini biraz dengesiz yere mi yapmışlar!
    Herkese keyifli sürüşler diliyorun!
    Omersun, 40 YTLye nasıl bir sisi bar takılacak merak ettim. Fiyat makul ama...!

Fren pedalı orjinal haliyle biraz sol'da kalır ve pedala basmakta zor olur, çaresi çok basit...! dediğimi yaptığında; işlemin basitliği ve sonuçtaki rahatlık karşısında şaşıracaksın.YAPILACAK İŞLEM: Motoru orta sehpaya al, motorun sağ tarafına geçip çömel ve sol elinle sağ ayak pedini tut, sağ elinle fren pedalını tut ve kendine doğru olanca gücünle çek, aşağı yukarı 5-6 cm pedalı kendine doğru çekebilirsin. çık motorun üstüne bir dene, hoşuna gitmezse aynı işlemi tekrarlıyabilirsin. Kısacası bu iş için alet/edevata gerek bile yok 2 dk.da iş bitiyor ama sonuç mükemmel oluyor. Bütün Keeway Dostlarına da tavsiye ederim.

Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Gece kardeş, sağol. Yakın bir zamanda teferruatlı bi masraf yapmayı planlıyorum. ama şu an beklemedeyim.
    Ayna konusunda seni unutmadım aklımdasın.

Fren Pedalı ile yazdıklarımı yapmadıysan bir dene, çok memnun kalacaksın. malum... bizim benzin depoları oldukça geniş , fren pedalı kullanımınıda haliyle zorlaştırıyor. pedalı normal konumundan biraz sağa almak çok rahatlık veriyor.

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    motoruma alismaya basladim cakartip gezemedim bugun resmen bosluk oldu benim icime oturdu havada superdi arakdaslaa motosiklet almaya gittik .

ya warya delirtiyolar beni gidip mondialden kanuniden scoter alacakar 2.500ytl falan werip taksitle onun yerine kendi motorumu onerdim haliyle ama sicak bakmiyolar.

alip 1-2 ay sonra sagi solu dokulup servisten cikamayinca ne olacak merak ediyorum
    imzam yok parmak bassam olurmu

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    kabuto ben sıfırı 2.450 ytl olan scooterı servise 1000 ytl ye satışa bıraktım. Yani ikinci elleride az para ediyor.yol tutuşu anlamında da sonderce dengesiz bu yürüyen plastik scooterlar!!

Motosikleti
    dun lastık , aku , sısfarlarını alıp menderes ustaya gıttım sonradan yusuf hocam la gece de gelsı hatta yasın de ugradı işimiz biraz uzun sürdü ama debriyaj balatası degıstı sisler takıldı arka lastık metzeler oldu fren ebriyaj ayarları yapıldı light bar geldıkten sonra sıslerın yerı ve butonu fln degıstırılecek sımdılık ıdareten taktık ama manyak cakıyo 2x55 W tabıı kı uzun sure kullanılmayacak kadar yuksek guc cekıyolar ama karsıdakıne allah yardım etsın gece yada yusuf hocam soylesın nasıl olduklarını + lastık degısınce motorun arkası resmen yapıstı yere asfalttakı yarık cızgılerı bile korkutmadı desem yerıdır ,bıkac cukurdan kacmak ıcın bıraz yatırdım motoru yusuf hocam belkı gormustur ama yok kalabalık ve arabalar da hızlı gıttıgı ıcın fazla yatırmaya cesaret edemedım baskı balata henuz yenı ama yol boyunca 4.vites 6-7 bin devir aralıgında 80 km hızla cok fazla tıtresım olmadan rahat gıdebıldım sislerin resimleri için light bar ın takılmasını beklıyorum

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    bennapicam bilmiyorum bakiyorum sizin yaptiklariniza motosiklete baya bi masraf yapiyosunus. benim motora su anda dusundugum tek masraf sisi bar o kadar onun disinda motosiklet gayet oturakli bence
    imzam yok parmak bassam olurmu

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    cobalt baskı balata değişince titreşimdemi azalıyor yani?
    honda titanın balatasınımı taktınız? vites geçişlerinde sorun varmı? cevapların için şimdiden teşekkürler.

TANZİMO, sağolası abi böbrek için söylediğin önerileri yapıyorumz.
    Zaten iğneyi yanımdan hiç ayırmıyorum, her 12 saate bir sancı kesin geliyor!
    Dr. kıracaz mecburen dedi.
    Buarada benim motordan 2 - 3 viteste enteresan sesler geliyor zaman zaman!
    Belki 4-5'de de geliyordur ama o zaman hızlı olduğum için duymuyorumdur.
    Şu an yan çantalar takılı olmadığı için onların vidaları da boşta.
    Yarın çantaları da taktırdıktan sonra, aynı sesler gelmeye devam ederse işimiz var.

Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Omersun, 40 YTLye nasıl bir sisi bar takılacak merak ettim. Fiyat makul ama...!

Fren pedalı orjinal haliyle biraz sol'da kalır ve pedala basmakta zor olur, çaresi çok basit...! dediğimi yaptığında; işlemin basitliği ve sonuçtaki rahatlık karşısında şaşıracaksın.YAPILACAK İŞLEM: Motoru orta sehpaya al, motorun sağ tarafına geçip çömel ve sol elinle sağ ayak pedini tut, sağ elinle fren pedalını tut ve kendine doğru olanca gücünle çek, aşağı yukarı 5-6 cm pedalı kendine doğru çekebilirsin. çık motorun üstüne bir dene, hoşuna gitmezse aynı işlemi tekrarlıyabilirsin. Kısacası bu iş için alet/edevata gerek bile yok 2 dk.da iş bitiyor ama sonuç mükemmel oluyor. Bütün Keeway Dostlarına da tavsiye ederim.

Boğaçhan, bende 40 YTL'lik sisi barın sadece fotoğrafını gördüm!
    Adam yaptığı motorların fotoğrafını çekmiş, ama piyasada ki Çelik motor filan var ya onların benzeri. Yani çok yüksek değil, ama fotolardan gördüğüm kadarıyla idare eder. Bugün bir de başka bir motorcu da gördüm, onlar da 50 YTL dediler ama, bizim motora uyması için sisi bardan birkaç yer keseceklerini söylediler. Çünkü onlar bizimkinin değilmiş, bizimkine uyduracaklar anlayacağın. Büyük demirleri var çantanın altına da çantayı tutmak için gelen yerler var!
    Hiç olmazsa onu yaptıracam artık, bildiğiniz yerde var mı sisi bar!
    Fiyatı nedir, ben Mersin'den nasıl temin ederim!
    Fren ve basamak ayarını da henüz yapmadım ama, en kısa zamanda yapacağım, hakikaten ayağımın frenlere alışacağı yok yoksa!
    Herkese keyifli sürüşler!

SaLu_JaCBo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250
    arkadaşlar motorum otomatik marşş yapmıyor sadece ayaktan çalışıyor. sorun ne olabilir jigleyle alakalımı sizce.cıjır cıjır ses geliyor bastığımda.pazartesi menderese yol gözüktü ibrahim aynaları almaya gelemedim sana bu hafta uğrıycam 2 numralı siparişimi hazır edermisin
    Hayattan umduklarım Hep Arkamda, Önüm Uçurum Arkam Boşluk, Ne Kaybım Var Ne Zararım.Amaçlar İçinde Yaşam, Amaçsızlar İçin KAVGAM!

Motosikleti
    vice valla balata plakalarını gece saglsun getırmıs nerden aldıgını bılmıyorum ama tıtan ın degıl galıba bırde balatayı takarken son plakayı dıger dordunden farklı taktı aynı yuvada degıl yanı , normalde 7000 devırden sonra hıssedılır tıtresım baslıyo bu yuzden pek fazla 7000 devrın uzerıne cıkmıyorum ama 5. vıtes 7000 devırde 90-100 rahat gıdebılıyo ama bunu ıcın devrını vererek vıtes degıstırmen gerek bırden o hıza cıkmıyor ; benim vıtesler zaten sıkır sıkır gecıyor sorunum yok uzun zamandır ama bı aragıdıp karburator u ateslemeyı falan ayarlatıcam ; ne olursa olsun yanınızda yedek olarak :sigorta,buji, ampul bulundurun

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yeni değiştirenler var gördüğüm kadarıyla aramızda, debriyaj balatalarının fiyatları(balata ve değişim ücretleri) ne kadar?

@balayyusuf, kask fiyatları dikkatimi çekti, gerçekten çok uygunlar Modelleri nelerdir, biliyor musun? Veya aldıklarının fotoğrafını ekleme gibi biri imkanın var mı?

İyi sürüşler dilerim...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    keeway sl-150
    merhaba arkadaslar . ben Selçuk mecidiyeköy gülbagda oturuyorum. 3 ay önce aldim sl imi ve ilk motorum bu. bu motoru ihtiyaçtan aldigim için ve bu kış genelde havalar sıcak oldugu için 3 ayda 3500 km yol yaptim istanbulda. az da olsa sizin yazilarinizi okuyup birseyler ögrendim. 3500 km de şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

bugün hava malum yağmurlu. önüme ara sokaktan caddeye cikmak için bir araba önüme burun cikardi. ben de yavaş gitmeme ramen sert fren yapinca motorumun arkasi sola çekti ve sola yattim düştüm. neyseki bende bir hasar yok. ama motorumunda plastiklerinde filan ufak tefek yamulmalar çizilmeler var.

bugunku kazadan sonra artik burada yazdiklariniz okuyup bilgilerimi arttirmaya motuma gereken şekilde bakmaya karar verdim. sizin yazilarinizin bir kısmını okudum. fakat benim sormak istedigim baska seyler de var.

genelde yogun tempolu bir insanim ama istanbul avrupa da oturan sl cilerle tanışmak ve çay içmekten çok memnun olurum. şimdiden teşekkurler.

RedStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL
    Epey oldu buraya girmiyeli nasılsınız arkadaşlar.
    Superlight tımın 8 martta tam 1 yaşını kutluyacam
    ve 14.700 km oldu nede olsa mevsimlik motorucu değiliz yaz kış yağmur camur biniyorum .
    1 senelik deneyimlerimi ve tecrübelerimi paylaşabilirim gelen sorulara

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler