Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam. Ben motosiklet.net'i okuma bazında bayadır takip ediyorum ama iş yazmaya gelince çok fazla yazamadım şimdiye kadar yaklaşık iki ay önce sl alacağımı yazmıştım, aldıktan sonra da gezmekten tozmaktan girip de hiç bişey yazmadım ama gel gör ki şimdi size sormam gereken bişey var ve bunu sormak için tekrar klavyenin başındayım.

arkadaşlar, benim sl'm 2006 model ve normalde 2006 modellerde hep aynı mı yoksa aldığım adam mı öyle taktırmış bilmiyorum ama benim aynalardan hiç biyerde bulamadım. Kullanırken zıngır zıngır titreyen aynalarımdan sol taraftakinin camı dün gece yerinden düşmüş, geri dönüp yola da baktım bulamadım, mecbur yenisini alıcam. Amma velakin arkadaş, bu keeway aynası nasıl bulunmaz bi meretmiş yahu. gitmediğim motorcu kalmadı neredeyse. en son yeni superlight'ın (kuba olan) aynasından buldum, o da benim aynaya göre kısa geldi gözüme. Almadım. O kadar çok gezdim ki, tamam gidip bari onu alayım diye geri döndüm, bu sefer de adam stokta bulamadı. Delirdim resmen.. Bi de, bizim aynalar alttan vidalıymış ve 8mm'likmiş sanırım. Başka muadil ayna da bulamıyo kimse. Motorumla aramı bozmak istiyolar ama yapamazlar, ama birazcık sinirlenmedim değil. Yahu ayna ya, altı üstü bi ayna.. ama yok. İnternette hep görürdüm, merkezyedekparça var şişlide, adamları aradım zaten yola çıkmadan önce, ellerinde ayna varmış, gittim onlarda da o kısa modellerden var. Ayna çok önemli bişey benim için, altı üstü ayna diyip geçemiyorum, malumunuz trafikte bizi ipleyen yok, o yüzden hamle yapmadan önce arkadan emin olmak lazım..

Sizden ricam, yok mu 2006 model keeway'ime yedek parça bulabileceğim bir yer, yardımcı olabilir misiniz?
    Sons Of Anarchy Motorcycle Club Istanbul Originals - SAMCIO

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    Hocam niye yeni ayna almak istiyorsun ki ?

Git sanayiye kestir oraya göre bir ayna işlem tamam. Komple almana ne gerek var anlamadım.

captaincenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Dostum elimde ayna var 3 üst mesajda ilanımı görebilirsin.Orjinal aynalar ne yazıkki çok kısa ve görüşü zayıf.

Motosikleti
    TVS RTR 150 vs. RKS Titanic 150
    Arkadaşlar bu modelde yedek parça bulunamadığı, bulunsa da gereksiz pahalı satıldığı doğru mu acaba? Seçeneklerimden ona göre kaldıracağım yada üstünde duracağım da..

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    bu doğru hocam biraz zorbulunuyor parçaları ve pahalı ama ıyı kullanırsan bunlara gerek kalmaz :D yedek parça ıstemezsın :D

Motosikleti
    Altay hocam. Yedek parça bulunabilirliği zor değil. Bulunması zor yada pahalı olan tek bir parça var oda yan kapaklar ve yan kapakların içindeki nikelajlı zozikler. Gerisi bolca mevcut. Olur da alırsan ve fırsatını bulursan gel maslak sanayiye o kapakları yapalım beraber ömür boyu kullan.

Cosby26 dostumun da aslında zor bulunuyor dediği parçalar da bunlar. Gerisi zaten ybr 125 ile %80 aynı. (disk balata, debriyaj balata, karbüratör, fren teli debriyaj teli fren hortumu vs.vs.vs.) En düşündürücü olan piston segman blok bile var. Daha ne lazım ?

Motosikleti
    Alıntı cosby26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu doğru hocam biraz zorbulunuyor parçaları ve pahalı ama ıyı kullanırsan bunlara gerek kalmaz :D yedek parça ıstemezsın :D
    Alıntı echtsasori adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altay hocam. Yedek parça bulunabilirliği zor değil. Bulunması zor yada pahalı olan tek bir parça var oda yan kapaklar ve yan kapakların içindeki nikelajlı zozikler. Gerisi bolca mevcut. Olur da alırsan ve fırsatını bulursan gel maslak sanayiye o kapakları yapalım beraber ömür boyu kullan.
    m 110
    Cosby26 dostumun da aslında zor bulunuyor dediği parçalar da bunlar. Gerisi zaten ybr 125 ile %80 aynı. (disk balata, debriyaj balata, karbüratör, fren teli debriyaj teli fren hortumu vs.vs.vs.) En düşündürücü olan piston segman blok bile var. Daha ne lazım ?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, başlangıç motorum olacak. Konforlu olsun maksimum 110-120 görsün (görür mü bilmiyorum ama işe gidip gelirken E-5 üzerinde gerekebilir) beni en azından 2 yıl götürsün istiyorum. Yakıt tüketimi nedir? Bir de piyasada 2.000TL'ye falan bulunuyor sanırım sizce güvenilir mi? Sıfır alamayacağım için sizce hangi yıllara ait olanlara bakayım? Ekipmanlar hariç 3 bin param sanıyorum ki çıkar..

Motosikleti
    Altay kardeşim.

Öncelikle konforlu olsun istiyorsan (emin değilim) sanırım 2007 yada 2008 ve sonrası üretimlerde balancer var. Yani motordaki titreşimi içindeki minik bir mille dengeleyen sistemli olanlardan almanı tavsiye ediyorum. Motor güzel açılmışsa takriben 110-120 yapar. Ama buda zaten motorun limitidir. Fazlasınada gerek yok zaten.

Makine ne bakarsan değil iki yıl 5 yılda götürür. Sıkıntı yok. Benimki 2005 model, göbek rulmanları hala sıfır gibi. ne bir boşluk var nede tıkırtı.

Yakıt tüketimi senin elinde olan birşey. Orjinal depo sanırım 14 LT alıyordu. Bununla ben 340-350 KM yaptım. Ama 500 Km yaptım diyenlerde var. Hem Tr de hemde yurt dışında. Ha ben gaz ve hava ayarlarıyla oynayıp biraz serileştirdim. O yüzden içmesi bol benimkinin. Ama ortalama 400 Km diyebiliriz sanırım.

Alacağın motoru elbetteki bilen ve kullanan birine göstermen gerek. En güvenilir yol budur. Ama o bilen de senin bir tanıdığın olursa iyi olur. Yoksa zamane ustaların çoğunluğu ticaret peşinde. Ustalık değil.

Motosikleti
    Altay kardeşim.

Öncelikle konforlu olsun istiyorsan (emin değilim) sanırım 2007 yada 2008 ve sonrası üretimlerde balancer var. Yani motordaki titreşimi içindeki minik bir mille dengeleyen sistemli olanlardan almanı tavsiye ediyorum. Motor güzel açılmışsa takriben 110-120 yapar. Ama buda zaten motorun limitidir. Fazlasınada gerek yok zaten.

Makine ne bakarsan değil iki yıl 5 yılda götürür. Sıkıntı yok. Benimki 2005 model, göbek rulmanları hala sıfır gibi. ne bir boşluk var nede tıkırtı.

Yakıt tüketimi senin elinde olan birşey. Orjinal depo sanırım 14 LT alıyordu. Bununla ben 340-350 KM yaptım. Ama 500 Km yaptım diyenlerde var. Hem Tr de hemde yurt dışında. Ha ben gaz ve hava ayarlarıyla oynayıp biraz serileştirdim. O yüzden içmesi bol benimkinin. Ama ortalama 400 Km diyebiliriz sanırım.

Alacağın motoru elbetteki bilen ve kullanan birine göstermen gerek. En güvenilir yol budur. Ama o bilen de senin bir tanıdığın olursa iyi olur. Yoksa zamane ustaların çoğunluğu ticaret peşinde. Ustalık değil.
    Sonuna kadar gayet güzeldi ancak son paragraf biraz sıkıntıya sokuyor beni.. Zira ne çevremde motorcu biri var ne tanıdığım bir usta ne de başka birşey. Sahibinden.com'da 2010 model bir keeway sl150 var ancak 3750 tl ama o da showroomdan satılık sanırım (http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...86541440/detay) ama çok para diyor. Bilemedim şimdi.. Acaba direkt kendi servisine gitsem desem ki usta bunun oluru var mı ne denli beni yanıltabilir?

Motosikleti
    Altay kardeşim.

İstanbul'da nerede olduğunu bilmiyorum. Ama eğer Maslak Atatürk Sanayi sitesine gelebilirsen ben yardımcı olmaya çalışırım. Ben tamirci veya keeway servisi değilim. Sanayideki dukkan tamamen hobi amaçlıdır. Ancak Superlight konusunda artık bilmediğim bir şey yok. (Acaba Keeway servisi mi açsam ne :D ) Tabiki parmakladığım başka motorlarda var :D

Eğer öyle tamir yağ değişimi balata değişimi ve bilimum işlerin olursada anlaşıp bir ücret karşılığında yapabilirim (servise doğru ilk adım hahahahah :D )

Bence başka motorlarada bak. Daha uygun birşeyler bulacağına eminim.

Motosikleti
    Altay kardeşim.

İstanbul'da nerede olduğunu bilmiyorum. Ama eğer Maslak Atatürk Sanayi sitesine gelebilirsen ben yardımcı olmaya çalışırım. Ben tamirci veya keeway servisi değilim. Sanayideki dukkan tamamen hobi amaçlıdır. Ancak Superlight konusunda artık bilmediğim bir şey yok. (Acaba Keeway servisi mi açsam ne :D ) Tabiki parmakladığım başka motorlarda var :D

Eğer öyle tamir yağ değişimi balata değişimi ve bilimum işlerin olursada anlaşıp bir ücret karşılığında yapabilirim (servise doğru ilk adım hahahahah :D )

Bence başka motorlarada bak. Daha uygun birşeyler bulacağına eminim.
    evaplar için teşekkür ediyorum, ben Bahçelievler'deyim. Evet sende ufak ufak servis olma planları yok değil hee Ayrıca ilk tvs Apache düşünüyordum ancak artçı titreşimi çok hissediyor dediler bende vazgeçer gibi oldum o yüzden chopper tarzı bir motoru başlangıç olarak kullanıp sonra ya venox 250 ile chopper'a devam etmeyi yada ss bi model seçmeyi düşünüyorum. Ama kafam halen karışık tam yerine oturmuş değil. Motora iyice alışınca deneyim sahibi olunca artçıyla geziler yapmak istiyorum marmara bölgesinde. O yüzden konforlu ve 2 yıl beni götürsün demiştim. Senin fikrin, önerin nedir? Ayrıca Kısmet olursa elbet bi çayını içmeye gelmek isterim

Motosikleti
    Benim sana hiç bir önerim olmaz. Neden dersen. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Benim hasta olduğuma sen iğrenç dersin. Benim komfor anlayışım farklıdır. Bu tip konularda kimseyi yönlendirmem açıkçası. Sonradan bak senin yüzünden lafını duymak istemem.

Birşey alırsan yada bir mal hakkında sorun olursa bilgimi paylaşırım. Ama git şunu al, git buna bin demem. Herkesin fikri zevki düşüncesi farklıdır.

Ha her zaman için tek bir motoru tavsiye etmişimdir, ileri düzeyde kullanıcı olan herhangi birine, HONDA 600RR. Herşeyi ile bir numara. Hem teknik hemde görsel.

Valla hocam ben diyeceğimi dedim. Alırsan ben buralardayım. Ha tamirat vs işlerin için, ticari değil dostçadır teklifim bilgin olsun.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    Bende Honda 600 F'e bayılıyordum. Aslında haklısın yani sıkıntıya girmek iyi değil. Elbet senin yüzünden tarzı şeyler demek büyük ayıp zira sonuçta diretilmiyor sadece öneri ama diyenler olunca da can sıkar haklısın. Ayrıca şaka amaçlı öyle dedim yanlış anlaşılmasın sözüm elbet yeri gelir dostane bir çay içilir yeri gelir dostane bir alışveriş eşliğinde çay içilir. Tanışmayı çok isterim, kısmet olursa motorumu aldığımda geleceğim çok teşekkür ederim

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    altay hocam çok güzel sorular sormussun nobetcı oldugum ıcın cevaplayamadım :D
    ilk olarak yakıt bakımından 100 tl benzın ıle 900 km yol yaptım
    eger senın butcen 3000 tl cıvarı ıse bence regal raptor bak derım hem sıvı sogutmalı o motor hemde sl den bı gomlek ust 3000 cıvarına temız bulursun ama ılla sl alacagım dıyorsan ben 1700 tl para verıp aldım sl mı ıstanbuldan ve kayserıye kadar surerek getırdım :D (akıl karı deıl)
    daha sonra kayserı eskıhır ıstanbul ve tekrar eskıhır kayserı yolu yaprım
    dıyecegım o ki sen ne kadar guzel bakarsan motora oda senı yolda bırakmaz:D baska soruların varsa cevaplarım yıne yardımcı olmaya calısırım tabıkı cuneyt abımden sonra :D

Motosikleti
    Alıntı cosby26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altay hocam çok güzel sorular sormussun nobetcı oldugum ıcın cevaplayamadım :D
    ilk olarak yakıt bakımından 100 tl benzın ıle 900 km yol yaptım
    eger senın butcen 3000 tl cıvarı ıse bence regal raptor bak derım hem sıvı sogutmalı o motor hemde sl den bı gomlek ust 3000 cıvarına temız bulursun ama ılla sl alacagım dıyorsan ben 1700 tl para verıp aldım sl mı ıstanbuldan ve kayserıye kadar surerek getırdım :D (akıl karı deıl)
    daha sonra kayserı eskıhır ıstanbul ve tekrar eskıhır kayserı yolu yaprım
    dıyecegım o ki sen ne kadar guzel bakarsan motora oda senı yolda bırakmaz:D baska soruların varsa cevaplarım yıne yardımcı olmaya calısırım tabıkı cuneyt abımden sonra :D
    Çok teşekkür ediyorum cevaplar için. Regal.in tipini garip gelebilir ama begenmiyorum aşırı keskin hatlari var gibime geliyor. Başlangıç sl sonra chopper.a devamsa venox yoksa bi ss bakarim iki üç yıl sonra kismetse. Sen çok uyguna almışsın. Kaç modeldi acaba?

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    2006 model benım motor 15 gun ızıne ayrıldım tam 5000 km yol yaptım sınırları zorladım anlayacagın :D banamısın demedı ciğeri kuvvetli makıne :D aldıgımda 14 bindeydı daha bir sene olmadı şimdi 23 binde:D maşallah dıyeyım nazara gelmesin alacaksan bı anlayan yada sl kullanıcısı ıle beraber gıt dıs aksamı o kadar onemlı deıl ama motorun bı sesını dınlet motor blogundan ses gelmesın yeter dıs kaporta hallolur ama onemlı olan motor kısmı ....

eregun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    ahali şöyle bir sorum olucak bilenlere arka frene ilk bastığım da yada ara ara "tak" diye epey yüksek bi ses geliyor. sonra yumuşayıp normal frenleme yapıyor. ne gibi bir arızası olabilir acaba değişecek parçayı alıp kendim yapabilirmiyim?

Çağatay_14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperShadow 250
    slm arkadaslar benım son bir aydır bir sorunum war. motor hangi viteste ve hangi dewirde olursa olsun çok hafif şekilde gazı kesio bian için ama bu olay saliseler içinde olup tekar düzeliyor bu olay olurkende sanki ''bub'' diye bi ses gelio motordan. tamırcıye gıttım bu olay neden olur dedim karbiratörü bi temizleyelim pislik wardır o yapabilir dedi. tmm dedim bende 1 senedir temizletmiodum iyi olur temizledi falan gene aynı sorun devam edio.sora dedi belki hava fitresinden yapıodur ona bakalım dedi baktık filtre dolmuş onu değiştirdik. gene aynı olay devam edio çare olmadı. echtsasori ve cosby üstadlar sizlerin başına böle bi olay geldimi daha önce neden yapabilir sizce yardımcı olabilirmisiniz. motorda çok performans düşüklüğüne neden oluyo 20 ilede giderken yapıo 120 ile giderkende yapıo bu olayı çok hafif sallama ile beraber oluyor ve çok kısa bir an güçten düşüyor motor. düşünüyorum bi çare bulamıyorum tamircide anlam weremedi çözümünü bulamıyor sizin bu konuda düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum üstadlar bana yardım edin

Motosikleti
    Ergun hocam

Senin sorunun benimde yaşadığım ve oldukça tehlikeli bir sorun. İlk bu sesi bende duymaya başladığım zaman oldukça zorlandım bulmakta. sonunda buldum ama tehlikeli olabileceğini tahmin etmedim. Ama yanılmışım. Citti sorunlara neden olacak bir problemmiş.

Sorun nedir onuda söylim hemen. Arka fren kampana kapağı. Yani Arka fren balatalarını tutan, ve fren mekanizmasının çalıştığı ve bağlı olduğu kapak. Bu kapağı tutan ve maşaya bağlı olan siyah bir çubuk var dışarda. O çubuğun iki başındaki deliklerden biri büyüyor samanla. Ve kapağın sabit durması gerekirken, o boşluk olduğundan dolayı kapak ya ileri yada geri oynuyor. Şimdi kapak geri kaydığında ve sen giderken fren yaptığında o kapak sabit olması gerekirken arkadan öne doğru hareket ediyor. İlk frene bastığında gelen o TAK sesi odur. Yani bir nevi vuruyor. Öyle oluncada kampana kapağı sıkışma eğilimi gösteriyor. Eğer 30 KM ve üstünde seyrediyorsan o sıkışma kapağın patlamasıyla sonuçlanıyor. Buda Arka tekerini kilitliyor. Eğer hızın yüksekse kaza kaçınılmaz.

Bak sana bir örnek. Bu benim motorum.

http://keeway-superlight-mecanica.bl...rasero-de.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Çağtay hocam senin sorunun biraz muallak da sanırım.

Sorun olabilecek şeyleri sıralim

Karbiratör (halletmişsiniz)
    Hava Filtresi (halletmişsiniz)
    Karbiratör ayarları
    Ateşleme Bobini
    Jigle ayarı
    Buji

Yaşadığın sorun ya yakıtla ilgili yada ateşleme ile ilgili. Başka birşey olacağını düşünmüyorum. Bujine bir bak istersen. Eğer özelliklede gaz verdiğinde yapıyorsa bunu muhtelemen ateşleme bobini yada Bujidendir diye düşünüyorum. Tabi net bir karar almak için bakıpğ kullanıp denemek gerekir.

Ama bence ilk önce bujiyi bir çıkart ve ucuna bak. Kurum yapmış olabilir yada bitmiş olabilir. O Bub sesi de yanmayan ve ateşlemeyen karbiratör içinde boğulan benzin, egzost dan bub diye ses çıkarır.

kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Çağtay hocam senin sorunun biraz muallak da sanırım.

Karbiratör ayarları
    Ateşleme Bobini
    Jigle ayarı
    Buji

Yaşadığın sorun ya yakıtla ilgili yada ateşleme ile ilgili. Başka birşey olacağını düşünmüyorum. Bujine bir bak istersen. Eğer özelliklede gaz verdiğinde yapıyorsa bunu muhtelemen ateşleme bobini yada Bujidendir diye düşünüyorum. Tabi net bir karar almak için bakıpğ kullanıp denemek gerekir.

Ama bence ilk önce bujiyi bir çıkart ve ucuna bak. Kurum yapmış olabilir yada bitmiş olabilir. O Bub sesi de yanmayan ve ateşlemeyen karbiratör içinde boğulan benzin, egzost dan bub diye ses çıkarır.

kolay gelsin.
    eregun bunu beğendi.

Çağatay_14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperShadow 250
    [/COLOR]Çağtay hocam senin sorunun biraz muallak da sanırım.

Karbiratör ayarları
    Ateşleme Bobini
    Jigle ayarı
    Buji

kolay gelsin.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

saolun üstadım yorumlarınız için çok teşekür ederim. dediğiniz seçeneklerden karbiratör ayarınıda tamirci baktı.jıgle ayarına gelince ben ve arkadaşım motorun gidonunu boyadık tamamen gıdona klıpsenmıs elektırık aksamı kablalarını soktuk halıyle. sonrada gıdon kuruyunca jıgle kablosuyla bu kabloları bırbırıne klıpslemısız farkında olmadan bulana kadar motorda baya sıkıntı oldu rolantıde ıstop edıodu . belkıdede jıgle ayarı bozulduonada baktırayım. bıde bujılerı 1 ay once degıstırdım ben ngk 7 ırıdyum bujı takacaktım tamırcı champıon dıe bı bujı onerdı bunlarda sıkıntı yapmaz dedı ıyıdır dedı belkıde benım motor begenmedı bu champıon bujılerı bunlara baktırıcam üstadım eger olmassa sızın son secenek olarak soledıgınız atesleme bobınıne baktırıyım yorumlarınız ıçın tekrar çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler