Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    Boğaçhan

dostum dişlini yolladım.pazartesi sabahı elinde olcak . özelden yazdım konturolet aras kargo yıldız şubesi.

beyler şu filitre resmini koyun da görelim bizde alalım tabi istanbuldan yollucak arkadaş varise.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    msn den yolla bana resmı sod

ben gördum tabı arklar sızın ıcın dıyorum emre abıylen demın konustum daha gelmemıs kısa olan hava fıltresı gelsın alıcam bugun
    Bugün kuzenede taktırmak için gittik Emre ye parçacı gelmediğinden elinde SL150 ye uygun olanlardan kalmamıştı bekliyorum bende dedi yarın arayacağız gelmişse gideceğiz...

Benimkinin resmi bu.. Kısa olan bunun yarısı uzunlukta..

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Alıntı northern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sirkeciden nasıl alabiliriz bu lastikleri alırsak nasıl taktırabiliriz izmirde?? yardımcı olana teşekkürleerrr
    NORTHERM ben daha önce sana yazmıştım forumu takip etmiyorsun anlaşılan sirkecide lastikleri satan yerin telefonunu veriyorum tekrar ara ve iste onlar yurdun her yerine gönderiyorlar sonrada herhangi bir lastikçide taktırabilirsin telefonu veriyorum 0 212 511 13 21 - 520 65 00 (Aydın Motor) Ara ve telefonu yusuf hocadan aldım de onlar sana gönderiri lastikleri ok.

SWORT bende tam olarak bilmiyorum bana öyle söylediler büyük ve hızlı chooper'ların ön lastikleri arkadan daha dar'dır dikkat et anlarsın dediler yere temas ne kadar az olursa vibrasyon o kadar az olurmuş yani:
    Bu arada lastikleri nereden aldığımızı yazdım firmayı sormuşssun.
    Ayrıca bu fiyatlar iç lastiksiz tabiki eski iç lastiklerini kullanabilirsin ama ben Tubeles yaptırdım jantımız müsait ama sibop bulmak zor çünkü kalın.
    İç lastikleride söktük attık.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

selam arkadaşlar benim sorum şu: ben intruder aynalarının aynısından aldım. fakat bu aynaların genişliği bizim aynaların deliğine uymadı, ayrıca baktım uysa bile boydanda kısa gelicek. bir tornacıya gittim bu olmaz daha incesini bulman lazım falan dedi. bende aynaları geri verdim. şimdi benim size sorum bu aynaları benim motora nasıl takıcam? o delikleri genişletsem ordan fren teli yada debriyaj teli falan geçiyormudur?

Motosikleti
    Alıntı keeway_ci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar benim sorum şu: ben intruder aynalarının aynısından aldım. fakat bu aynaların genişliği bizim aynaların deliğine uymadı, ayrıca baktım uysa bile boydanda kısa gelicek. bir tornacıya gittim bu olmaz daha incesini bulman lazım falan dedi. bende aynaları geri verdim. şimdi benim size sorum bu aynaları benim motora nasıl takıcam? o delikleri genişletsem ordan fren teli yada debriyaj teli falan geçiyormudur?
    Hayır geçmiyor istediğin gibi genişlettirebilirsin hemen hemen %50 miz tornacıda oraları genişlettirdik zaten
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Dostlara

Alıntı ergeser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boğaçhan

dostum dişlini yolladım.pazartesi sabahı elinde olcak . özelden yazdım konturolet aras kargo yıldız şubesi.

beyler şu filitre resmini koyun da görelim bizde alalım tabi istanbuldan yollucak arkadaş varise.
    ERGESER kardeşim, ilgi ve alâkan için çok teşekkür ederim. İşlem bittiğinde haberdar ederim.
    KABUTO, ben Ankaradayım, sen İstanbul'da, ustayla ilgili yapabileceğim bir şey olabileceğini zannetmiyorum. Ben istanbulda görev yaparken tanıdığım/bildiğim ustalar, şimdi ortalıktan kayboldu. Artık usta konusunda forum'a müracaat edeceksin mecburen.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    Alıntı keeway_ci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yusuf hocam cevaplamış zaten ama sadece aynayı takacagın yerı genişletmekle kalmayıp ayna sapındakı kısa olan diş mesafesini de uzatmak için sapın ucuna da diş açtırman gerekiyor ,iki iş yaptırmamak için sadece ayna saplarına biraz inceltip diş açtır, biraz mırın kırın edeceği için tanıdıgın bi tornacıya git derim iş biraz emek istiyor
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    bugun bizim arkadaslarin ustasi geldi mondialde caliisyo coks agolsun motora bakti max sana patlicagi 400ytl dedi oda zaten jant cok pahali o tutucak dedi kalan parcalari mondialden takicak halledicek sonrada motosikleti satip mondial zc alicaz . keeway motomax baileri bu kadar yardimci olamdi bana
    imzam yok parmak bassam olurmu

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Havalar Havalar

Direkt hava filtre'leri birim zamanda(Bir iş zamanı) yanma hücresine alınan(çekilen) hava miktarını kolaylaştırması nedeniyle; daha fazla miktarda havanın(oksijenin) silindirlere gidebilmesine katkıda bulunur. Malum; ne kadar fazla havayı silindire sokabilirsek; o kadar verimli bir yanma ve güç elde ederiz.
    Direkt hava filtresi uygulamasıyla vukuu bulacak daha fazla hava girişi nedeniyle; Halk arasındaki tabiriyle ''Hava Ayar Vidası'' denen karbüratör üstündeki, yüksek hız memesinden geçecek benzin miktarının da ayarlanması gerekir. SOD kardeşimin dediği kadarıyla; bu işlem yapılmış.
    Direkt hava filtresi kullanımyla, 4 silindirli bir otomobilde 5 ila 10 HP'lik bir artış elde edilebilir. Bizim motorlarda da muhakkaki bir şeyler olabilir. mesela 1 HP. Dinamometre ile ölçüm yaptırılabilir ama... lüzumsuz masraf.

Çaktırmadan Bu Konuya ilişkin (Birim İş zamanında Silindirler Gönderilen Hava Miktarını Arttırma) Bir kaç Uygulamadan daha bahsedeyim:
    1. Turbo Charjer,
    2. Kompressör,
    3. Subab çapını arttırma,*
    4. Subab sayını arttırma.
    (*) Bizim motorlarda çok kolay yapılabilecek bir uygulamadır.

Alıntı kabuto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun bizim arkadaslarin ustasi geldi mondialde caliisyo coks agolsun motora bakti max sana patlicagi 400ytl dedi oda zaten jant cok pahali o tutucak dedi kalan parcalari mondialden takicak halledicek sonrada motosikleti satip mondial zc alicaz . keeway motomax baileri bu kadar yardimci olamdi bana

Kabuto bak şimdi sevindim. İşte bu ya...
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

arkadaşlar çoook teşekkür ederim bi tanesiniz valla

Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    sunu farkettim vitesli motosiklet kullanmak cok zewkli fakat ayni zamanda cok saglam bi tepkime suresi istiyo eger scoter kullaniyo olsa idim bu kazayi hic yapmamis olacaktim cunki vitesli motosikletimde frene basamdim bile .

dolayisiyla yeni yeni pistigim icin motosiklet kullanirken hayatimi kaybetmek istemiyorum sattiktan 1-2 yil sonra belki vitesli motosiklete gecebilirim ama acikcasi gozum korktu biraz.

simdi sakin beni yanlis anlamayin bu sahsi bir olay her surucunun kulandigi aracla kurdugu bag tepkileri ayni olamiyo biraz yavas kaliyorum bu mootsiklet icin can guvenligi once gelio biliyosunus

Motosikleti
    Kabutu kardeş bencede iyi yaparsın sen otomatik bir makina ile önce iyi bir kontrol sağla denge olayını bir güzel hallet sonra 1 yıla kalmaz Sl den daha iyi bir vitesli alırsın kendine hiç sıkıntıya sokma kendini kardeşim.

Dostlar hepinize merhabalar.

2 gün önce bende motorumu teslim aldım. Eskişehir bayisinden anahtar teslim 3300 e teslim aldım. Ancak bana biraz güzel ayarlanmamış gibi geldi motosiklet. Haliyele motorsiklete biraz yeni ve yabancı olduğum için doğrusu nasıldır onuda bilemiyorum.

Öncelikle kalkışlarda büyük problem yaşıyorum. Sanırım o acemiliğimden kaynaklanıyor olsa gerek. Debriyaj da büyük bir boşluk sonrasında kısa bir aralıkta kavrama söz konusu. Sizdede böylemi? Motor satıcısı bana boşluğun ayarlanabileceğini ama kavrama aralığının değiştirilemiyeceğini söyledi. Tecrübeli arkadaşlar bu konuda ne diyorsunuz?

Birde yeni iken neler yapılmalı neler önerirsiniz arkadaşlar? çok amatör biri olarak çoğu şeyi bilmiyor gibi düşünüp bana biraz tavsiyelerde bulunabilirmisiniz.
    teşekkürler.

Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    emr550m butun vitesli motosikletlerde motosiklet stop etmesin die gec kavrar motosikletine biraz bin dur kalk yap dolas alisicaksin bende cok sikayetciydim ilk zamanlar ama elim alisti son zamanlarda hemen ardindan kaza yaptim zaten:(

kesilikle arkana en yakin uzak farketmes kimseyi alma yolarrda cok dikkatli ol ozellikle yol cikislarinda bende acemiydim gecen hafta cok kotu bi kaza yaptim .

1- kimeye werme motorunu bisiklete donmesin
    2- arkana kimseyi alma senin sorumlulugunu almam de
    3- gece aksam yola cikma
    4- bos arsa vb yerler warsa motosikletini oralarda surmeye calis motrunun yapabiceklerini ogren.

eger tepkime zamanlarindan emin degilsen fren olayina ani tepki weremiyosan hemen sat scoter al sonra cok aciseyler yasiyabilirisn benim gibi

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    git servisine kayar yaptır debriyajını istediğin gibi ayarlar benim parmaklar ufak ben erken kavratıyorum motoru git servisee
    annem beni öldürecek

Alıntı tanzimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyku tutmadı 1 msg atayım dedim. gene sancı, kaldırdı gene :(
    Bu aksam motorun üstündeyken böbrek sancısı tuttu. Hem de ne feci. arkadaş vardı allahtan. motoru bıraktım 1 yerde. ben hastaneye. yedik voltaren igneyi. rahatladık. bindik motora geldik. bayılacak gibi oluyor insan. motorda yakalaması fena oluyor.

TANZİMO abi!

Böbrek sancısı iğrençtir. Ben yaklaşık 1 ay önce filan bayağı bi çektim o sancıyı ve sonunda Taş büyük olduğu için, kırdırdım. Tabi kırıdırana kadar da hayatım kaydı. İğneyi hiç yanından ayırla, her 12 saate bir vurdur.
    Avakado yaprağı var onu al, kaynat su niyetine iç.
    Film çektir bir de, taş nerdeymiş, ne kadarmış onu gör.,
    Ona göre tedbirini alırsın.
    Çok kötü bir acıdır, ben başımı resmen duvarlara vurduğumu bilirim.
    Geçmiş olsun!

Sancısız çıkarmalar

Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl genısletmek yaa? eyer lastık alamıyorsan gıt hemen en acılınden dubleks yaptır ama yaparken sıbob delıgını maktap ıle genısletıp oraya kalın sıbob taksın en azından lastık patladıgı zaman sısırıp sısırıp bıner yoluna devam edersın ok

Abi bu dubleks olayı nedir?
    Nasıl yapılır?
    Faydası nedir?
    Bi yardımcı olursan sevinirim!
    Hııı bir de lastikci mi yapart bunu, yoksa servis mi?

Alıntı kabuto adlı üyeden alıntı Mesajı göster

KABUTO!
    Hocam satmışsın hemen bizim motoru bir mondial ustasına

Sen daha iyi bilirisn ama, bence mondialin de bizimkilerden pek farkı yok.
    Vitesli alacaksan, Regalraptor'u tavsiye derim!
    Scooter tarzı istiyorsan da, git bir honda filan al, sonra yine parça fiyatı sormazsın buralarda!
    Sana yeni seçiminde kolay gelsin!

Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    satmak degil bu tepkime surelerim iyi deigl fren konusunda hala problemlerim war mondial baiyisne satmamin nedeni motomax baiilerinin 800 den assaya fiyat cikarmadigi tamir ucretine mondialdeki abimiz tanidik tabi 400 ytl e hallederiz sen meraklanma demesi

cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar buyuk ihtimalle daha once forumda bahsedilmistir fakat ben tararken bulamadım. Bizim motorun yag degisimini detaylı olarak anlatan bir link var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    Merak ediyordum ne zaman sorun çıkacak sl de diye. Devir sayacı bir çalışıp bir çalışmıyor şuan. Başına gelip kendi yapan ya da yaptıran var mı arkadaşlar?

-----------------------------------------------------------------------------------
    Bu arada 1 Nisan fuardan sizler için çektiğim diğer görüntüleri yayınlamaya devam edeyim. Bugünkü konumuz custom chooper lar. şaka gibiler zaten.

Motosikleti
    Tanzimo çok sağolasın fotolar süper herzamanki gibi iyi fotoğraf çekiyorsun fuarda gezerken aklıma geldi makina almamışım yanıma nasıl olsa Tanzimo çeker burada yayınlar demiştim bencede Şaka gibiler katılıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler