Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Alıntı zatoichi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balayusuf, olmazmı yağ filtresi var tabiki, servirsin yorumu ilginç, kötü niyeti olmayabilir ama umursamazlık ya da bilgisizlik daha kötü sonuçlar doğurabiliyor.

edit: yukarıda yazdıklarımdan cobaltın uyası sonunda tam emin olamadım, ama benim de bildigim, kılavuzda yazıyor yag filtresini degistirin diye,

ARKADAŞLAR BİZİM MOTORLARDA YAĞ FİLTRESİ YOKKKKKKKKK
    Neden? Bizim motorların yağlaması, çarpmalı/ şıçratmalı tip. Bu ne demek...!

Motor yağının, motorun iç kısmındaki sürtünmeye maruz parça ve aksama ulaştırılması normalde yağ pompasıyla yapılır. Pompayla basınçlı hale getirilen yağ, yağ kanalı ve borularıyla ilgili parçalara ulaştırılır.
    Çalışan parçaları yağlama görevi sonrasında; motor yağı, geri dönüş yolunda, ortamda oluşan kir ve çapaklarıda beraberinde taşır. İşte bu kir ve çapak tabir ettiğimiz istenmeyen artıkların tekrar ilgili parçalara gitmesini önlemek için devreye YAĞ FİLTRESİ KONULUR.
    Gelelim Bizim Motorlara: Keeway superliğht 150'ler daha önce dediğim gibi Çarpmalı/sıçratmalı yağlama sistemine sahiptir. Bu da şu demek; Krank koluna bağlanmış bir kepçe düşünün... ki öyle... Bu kepçe karterde bulunan yağı , alıp alıp motorun iç yüzeyine çarpıyor/sıçratıyor. dolasıyla bir kanal, boru vb. gibi bir hat kullanmıyor bizim motorlar.
    YAĞ POMPASI KULLANMAYAN BİR SİSTEMLE TEÇHİZ EDİLMESİ NEDENİYLE; FİLTRE'DE KULLANILMAMIŞTIR..

ERGESER KARDEŞİM, DİŞLİ İÇİN HAVELE İŞLEMİNİ ÖĞLENLEYİN YAPTIM.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    ya dostlar bişey söyleyeyim bu forum gün geçtikçe daha ilginç olmaya başladı be
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    bogachan ustam cok tesekur ettim kafat bana saglam bi usta konusunda yardimci olabilirmisin kime yaptiriyim motosikleti nerede ucuza patlar sen iyi biliyosu bu durumlari ya bi el at yardim et bana cok sikildi canim
    imzam yok parmak bassam olurmu

SaLu_JaCBo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı KARABURUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dediğim gibi acemiyim ve motosiklet kullanmayı öğrenmek istiyorum. bu nedenle 150 cc gibi vitesli bi alet istiyorum.aslında hyo almak istiyorum ama bilmeden sorumluluk almak istemiyorum kesinlikle.izmirdeki bayileri arastırıyorum az önce 3.250 fiyat verdi iki bayi.
    Karaburun hoş geldin.Yeni başlıycam diyorsun bence sıfır alcağına ikinci el temiz bir motosiklet almanı isterim.Sonuçta Alıştıktan sonra değiştirmek istiyceksin daha güclü bir motorla...

Diğer Yeni gelen Bütün Arkadaşlar Hoş Geldiniz...
    Hayattan umduklarım Hep Arkamda, Önüm Uçurum Arkam Boşluk, Ne Kaybım Var Ne Zararım.Amaçlar İçinde Yaşam, Amaçsızlar İçin KAVGAM!

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Arkadaşlar regalraptor cular olarak eski gözağrım olan ve regalle yanyana uyum içinde olan sl150 birlikte toplu bir organizasyon gerçekleştirsek güzel olmazmı sl150 sayısıda cok fazla hos bı bulusma olur dıye dusunuyorum siz ne dersiniz.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar regalraptor cular olarak eski gözağrım olan ve regalle yanyana uyum içinde olan sl150 birlikte toplu bir organizasyon gerçekleştirsek güzel olmazmı sl150 sayısıda cok fazla hos bı bulusma olur dıye dusunuyorum siz ne dersiniz.
    Böyle bir organizasyon düşünmeniz bile yeterli Bence Çok iyi olr.Ama biz daha kendi içimizde toplanıp bir organizasyon yapamıyoruz , regalle ne kadar yanyana bir organizasyon yaparız bilmem ( Kendi FikRim...)
    Hayattan umduklarım Hep Arkamda, Önüm Uçurum Arkam Boşluk, Ne Kaybım Var Ne Zararım.Amaçlar İçinde Yaşam, Amaçsızlar İçin KAVGAM!

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150

Hava Filtresi

Uzun zamandır en çok istediğim şey yatak süngerinden yapılma hikayeden hava filtresinden kurtulup doğru dürüst bir hava filtresi sahibi olabilmekti ama uygun filtre bir türlü bulamıyordum.

Selim sayesinde tanıştığım Spotmotor (http://www.spotmotor.com) un sahibi Emre usta sayesinde motorumun sözde yetkili servislerde bir türlü sona eremeyen kronik sorunlarının tamamı son buldu ve yeniden motorumdan keyif alır hale geldim. Ve yine bu sayede hep istediğim yeni hava filtresinede kavuştum ... Dükkana girdiğimde rafda duran bu modifiye hava filtrelerini görünce nasıl yaa aaa hep aradığım zımbırtılar diyip "Emre üstadım kesinlikle takıyoruz" diyerek bir tanesini kaptıım gibi yanına gittim ... Eski filtreyi iptal edip yenisini taktık ve yeni filtreye uygun karbiratör ayarlarınıda yaptıktan sonra motorun huyu suyu epey değişti motor resmen oksijenle tanışıp astım hastası gibi yaşamaktan kurtuldu ... Hava filtresinden gelen emiş sesini dinlemek ise ayrı bir keyif ... Herkese tavsiye ederim

Not: Filtrenin resminide koyacaktım ama bir türlü resim eklemeyi başaramadım ...

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Sevgili arkadaşlar öncelikle motorumuzun yağ filtresi meselesine açıklık getirdiğiniz için teşekkür ederim.
    Özelliklede Boğaçhan kardeşime verdiği teknik bilgilerden dolayı çok teşekkür
    Bu lastik meselesine gelince ben burada daha önce yazmıştım
    Almadan önce araştırdım Lastiğimizi genişlemek sorun yaratır dediler bir kere vibrasyon artarmış ikincisi sürtünme artarmış bu nedenle zaten Sl imizin üzerinde Trabzon yöresine ait oyunlar oynarken dahada olayı halay havasına çevirmek anlamlı olmaz ikinciside zaten alet gitmiyor 90-100'ü görünce seviniyoruz lastikleri genişletip dahada yavaşlamanın alemi yok. Üçüncüsü Metzeler marka lastiklerden bize uygun olanı sirkecide 130-100 ytl bilginize sunulur önemli olan yere sağlam basmak.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı SoD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır en çok istediğim şey yatak süngerinden yapılma hikayeden hava filtresinden kurtulup doğru dürüst bir hava filtresi sahibi olabilmekti ama uygun filtre bir türlü bulamıyordum.

Selim sayesinde tanıştığım Spotmotor (http://www.spotmotor.com) un sahibi Emre usta sayesinde motorumun sözde yetkili servislerde bir türlü sona eremeyen kronik sorunlarının tamamı son buldu ve yeniden motorumdan keyif alır hale geldim. Ve yine bu sayede hep istediğim yeni hava filtresinede kavuştum ... Dükkana girdiğimde rafda duran bu modifiye hava filtrelerini görünce nasıl yaa aaa hep aradığım zımbırtılar diyip "Emre üstadım kesinlikle takıyoruz" diyerek bir tanesini kaptıım gibi yanına gittim ... Eski filtreyi iptal edip yenisini taktık ve yeni filtreye uygun karbiratör ayarlarınıda yaptıktan sonra motorun huyu suyu epey değişti motor resmen oksijenle tanışıp astım hastası gibi yaşamaktan kurtuldu ... Hava filtresinden gelen emiş sesini dinlemek ise ayrı bir keyif ... Herkese tavsiye ederim

Not: Filtrenin resminide koyacaktım ama bir türlü resim eklemeyi başaramadım ...

Bu dediğin yer yeldeğirmeninde mezarlığın karşısında küçük dükkan heralde.orta onu hatırlıyorum.Maliyet olrak ne kdara patladı bütün işlemler açıklarsan iyi olr değiştirmek isteyen arkdaşlarda bütcekerine göre yaptırırlar.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı SaLu_JaCBo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dediğin yer yeldeğirmeninde mezarlığın karşısında küçük dükkan heralde.orta onu hatırlıyorum.Maliyet olrak ne kdara patladı bütün işlemler açıklarsan iyi olr değiştirmek isteyen arkdaşlarda bütcekerine göre yaptırırlar.
    Filtrenin fiyatı 10ytl fakat bir çok işin arasında onuda yaptığımız için genel işciliğin arasında o iş şu kadar tuttu diyemiyorum ama yarın aynı işlem için kuzenimin SL150 sini götüreceğiz haliyle yarın size bu işin işcilik dahil tam bütcesini verebilirim...

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı SoD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtrenin fiyatı 10ytl fakat bir çok işin arasında onuda yaptığımız için genel işciliğin arasında o iş şu kadar tuttu diyemiyorum ama yarın aynı işlem için kuzenimin SL150 sini götüreceğiz haliyle yarın size bu işin işcilik dahil tam bütcesini verebilirim...
    Tşekrler yarın haber verirsin bize

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    SOD kardeş bu bahsettiğin hava filtresi nereye takılıyor eskisinin yerine mi yoksa açıkta görünür bir yerde mi benim tahmin ettiğim koni biçimli performans filtreleri var ama onlar açıkta görünür bir yerde oluyorlar bu konuda aydınlatırmısın biraz.

Gece nerelerdesin özledik seni (Geçmiş olsun bu arada)
    Paşaya gelince ara bir çay içelim dostum
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    abi sirkeciden nasıl alabiliriz bu lastikleri alırsak nasıl taktırabiliriz izmirde?? yardımcı olana teşekkürleerrr
    annem beni öldürecek

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    slm.salu_jacbo arkadasım ben de gün gelecek motorumu büyütmek isteyecegim ama şimdilik adam gibi kullanmayı öğrenene kadar sl 150 bana yeter de artar bile. adam gibi sürmesini bilmedikten sonra bisiklet de bir 1000 lik makine de bir bence. izmirli sl sahipleri lütfen bi cevap yazın,hangi bayiyi ve servisi neden sectiniz? izmirde sadece motomax'da mı satılıyor keeway? cevaplar için simdiden tesekkür ederim. basınızı agrıttımsa affola.

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    sadece motomax satmıyor.çin motorların bayılerıde satıyor iyi arastır uygun alanını al.sana katılıyorum yeterkı adam gıbı surmesı ogrenılsın yeter!

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    lastikleri genişletmek neden vibrasyonu artırsın anlamadım. sirkecide hangi firmada bu fiyatlar bizim lastiklerin birde iç lastikleri var bununla birlliktemi yoksa tek fiyatlarımı bu?

birde aidikurtum regali sitesine ne oldu çalışımıyo sanki giremiyorum dunden bu yana birlikte bi etkinlik guzel olur kanaatindeyim..

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı balayyusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SOD kardeş bu bahsettiğin hava filtresi nereye takılıyor eskisinin yerine mi yoksa açıkta görünür bir yerde mi
    Evet dostum tam o dediğin konik hava filtrelerinden... karbiratörün hava giriş noktasındaki boruyu söküyorsun oraya direk filtreyi takıyorsun... iki çeşidi var; kısa olanlar yan kapağın altına rahatca sığdığından az görünüyor ama ben uzun tam konik olanı taktım haliyle kapak kapanma zorluğu çektiğinden iyice görünür olsun ve kapak kapansın diye kapağa estetik operasyon yaptık çok daha güzel oldu... resim eklemeyi anlatan olursa size nasıl durduğunun resimlerinide ekleyebilirim...

Motosikleti
    msn den yolla bana resmı sod

ben gördum tabı arklar sızın ıcın dıyorum emre abıylen demın konustum daha gelmemıs kısa olan hava fıltresı gelsın alıcam bugun

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    gece benimde ilgimi çekti ne zaman gidecen almaya uyarsa birlikte gidelim...

Motosikleti
    SWOT emre abı den haber beklıyorum bugun gelıcek demıstı sana haber vererım ok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler