Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Sayın f650 kullanıcıları 99 öncesi karburatörlü f650ler için performans egzozu veya değişik tüpler kullananlar mevcutmudur acaba?bir fikir danışayım fikir alayım diyerekten bu soruyu sormaktayım zira ben hiç görmedim araştırdım bulamadım da yeni model kasalarda enjeksiyon vs olduğu için o biraz daha teferruata giriyor ama bizimkiler gibi eski karb. f650lerde modifikasyon yapan veya herhangi bir markanın egzozunu kullanan veyahut gören duyan bilen arkadaşların bi yorumlarını almak isterim.(maksat apaçilik değil belirteyim baştan )
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı wermeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar. Yakın zamanda bir f650 dakar almak istiyorum, fakat sele bana göre değil pek şöyle 3-4 cm düşürebilirmiyiz ne dersiniz ? Motoru tanıyanlardan bir fikir bekliyorum, saygılar.
    Hocam boy kaç? şu anda kullandığın makinada sorun yaşamıyorsan dakarda da sorun yaşamazsın sanıyorum

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın f650 kullanıcıları 99 öncesi karburatörlü f650ler için performans egzozu veya değişik tüpler kullananlar mevcutmudur acaba?bir fikir danışayım fikir alayım diyerekten bu soruyu sormaktayım zira ben hiç görmedim araştırdım bulamadım da yeni model kasalarda enjeksiyon vs olduğu için o biraz daha teferruata giriyor ama bizimkiler gibi eski karb. f650lerde modifikasyon yapan veya herhangi bir markanın egzozunu kullanan veyahut gören duyan bilen arkadaşların bi yorumlarını almak isterim.(maksat apaçilik değil belirteyim baştan )
    Var.. piknik tüpü taktım ben.
    Maksadın apaçilik değilse nedir arkadaşım açıkla...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var.. piknik tüpü taktım ben.
    Maksadın apaçilik değilse nedir arkadaşım açıkla...
    Sesi acayip güzel ya yani en azından benim xt600de gördüğüm takılı olan FMF egzozunki öyle hele 2000devirde ki sesi off böyle beni benden alıyor..
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Sesi acayip güzel ya yani en azından benim xt600de gördüğüm takılı olan FMF egzozunki öyle hele 2000devirde ki sesi off böyle beni benden alıyor..
    Çimbiçme makinası gibi ama daha tok di mi?
    onu ben de duydum...

Ama Funduro dediğin kedi gibi mırıldar arkadaşım...

Motosikleti
    Çimbiçme makinası gibi ama daha tok di mi?
    onu ben de duydum...

Ama Funduro dediğin kedi gibi mırıldar arkadaşım...
    yok ya tarif edemiyorum o duyguyu yani birebir görüp birebir duyup birebir hissetmen gerek mirim hani öle kalan vakit susturucun ile gezebileceğin çok kafa ağrıtmayacak tarzda bi ses kaldı ki benim egzoz contası gittiğinde çıkan ses ile nerdeyse aynı ben o durumda bile 4 kmlik yolu giderken utanıyordum o sesten...
    ANGARAJ

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Hocam boy kaç? şu anda kullandığın makinada sorun yaşamıyorsan dakarda da sorun yaşamazsın sanıyorum
    Boyum 1.70 fakat cbf 500 ile dakarın arasında ciddi fark var Ya alışacağım düş kalka ya da dakar bakmayacağım

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Boyum 1.70 fakat cbf 500 ile dakarın arasında ciddi fark var Ya alışacağım düş kalka ya da dakar bakmayacağım
    İsmini zikretmek istemediğim bir abimiz 1.72 boyuyla GS 1150'ye biniyor. sadece ayak uçları değiyor yere.
    Hatta gözümün önünde bir kere yatırdı makinayı binmeye çalışırken. Hatta 1.70 boyuyla 1200 ADV'a binen arkadaşım da var. Onunki daha vahim.
    Ön cam çamur oldu mu önünü görmüyor. Adam touring camından bir karış aşağıda oturuyor.

1,70 boyla çok zorlanmazsın diyorum ben yine de.

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    Arkadaşlar selamlar. Yakın zamanda bir f650 dakar almak istiyorum, fakat sele bana göre değil pek şöyle 3-4 cm düşürebilirmiyiz ne dersiniz ? Motoru tanıyanlardan bir fikir bekliyorum, saygılar.
    ,

sen al dakarı benim gs ile değişiriz uygunsa birbirine.banada yüksek sele lazım.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Motosikleti
    Kawasaki er-5 & BMW F650 GS
    2004 ve üzeri F650 GS bakıyorum sah...den i hergün hatim ediyorum tabiiki ama biliyorum ki sitede ilanı olmayan onlarca motor var. Sizlerden ricam gerçekten temiz bakımlı sorunsuz diyebileceğiniz tavsiye edebileceğiniz bir motor varsa çok memnun olurum. ( Samsun 'dayım ) Türkiyenin her yerine gidebilirim yeter ki deysin.şimdiden teşekkürler saygılar.

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,

sen al dakarı benim gs ile değişiriz uygunsa birbirine.banada yüksek sele lazım.
    Senin gs'e güveneyim yani. Al diyorsun hallederiz , Peki .

arkadaşlar merhaba ismim bora. siteye yeni üye oldum. şu an yurtdışında görev yapıyorum. öncelikle motor konusunda hiçbir bilgim yok. lütfen vereceğiniz cevaplar da buna dikkat ederseniz sevinirim. yani aptalca sorular sormuş olabilirim.
    1- 20 bin tl ye kadar bir motor alacağım 2 motor arasında kaldım yamaha tenere ve f 650. ilk defa motor kullanmaya başlayacağım. nisan ayı için sürüş tekniklerini eğitimine kayıt yaptırdım. bu eğitimleri takip edip ondan sonra yola çıkmayı düşünüyorum. öncelikle hangisi daha iyi bir tercih olur. tenere nin sıfırını alabiliyorum bu paraya f 650 ikinci el.
    2- çevrem de kullanan arkadaşlarla konuştum kimisi direk 600 cc ve üzeri ile başlama derken, kimisi daha küçüklerden çabuk sıkılabileceğimi söyleyip bu iki motordan birini tercih etmemi söylediler sizin düşünceleriniz nedir
    3- izmirde ikamet ediyorum çiğli de. yakın olan arkadaşlardan motor alma konusunda bana yardımcı olabilecek var mı
    teşekkür ediyorum şimdiden.
    hepinize kazasız belasız güvenli ve keyifli sürüşler diliyorum

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı boralex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ismim bora. siteye yeni üye oldum. şu an yurtdışında görev yapıyorum. öncelikle motor konusunda hiçbir bilgim yok. lütfen vereceğiniz cevaplar da buna dikkat ederseniz sevinirim. yani aptalca sorular sormuş olabilirim.
    1- 20 bin tl ye kadar bir motor alacağım 2 motor arasında kaldım yamaha tenere ve f 650. ilk defa motor kullanmaya başlayacağım. nisan ayı için sürüş tekniklerini eğitimine kayıt yaptırdım. bu eğitimleri takip edip ondan sonra yola çıkmayı düşünüyorum. öncelikle hangisi daha iyi bir tercih olur. tenere nin sıfırını alabiliyorum bu paraya f 650 ikinci el.
    2- çevrem de kullanan arkadaşlarla konuştum kimisi direk 600 cc ve üzeri ile başlama derken, kimisi daha küçüklerden çabuk sıkılabileceğimi söyleyip bu iki motordan birini tercih etmemi söylediler sizin düşünceleriniz nedir
    3- izmirde ikamet ediyorum çiğli de. yakın olan arkadaşlardan motor alma konusunda bana yardımcı olabilecek var mı
    teşekkür ediyorum şimdiden.
    hepinize kazasız belasız güvenli ve keyifli sürüşler diliyorum
    Hocam selam,
    hoşgeldin.

Pek çok arkadaş çıkıp 600'lük ile başlama diyecektir.
    Ben şahsen bunun %90 doğru olduğuna inanan bir adamım.
    Ancak yaşın, ebatların, ve daha da önemlisi karakterin göz önüne alındığında,
    alacağın eğitimler ile (sadece başalngıç eğitimleri asla yeterli olmaz) 600'lük bir ENDURO ile başlanabilir.
    Ancak altındaki makinanın enduro bile olsa, 600cc'lük bir makinanın bir yaratık olduğunu,
    ne kadar sakin gözükse de, her an çıldırabileceğini aklında bulundurman gerekir.
    O sebeple, motoru almadan eğitim almanı ve eğitim sonunda hocana danışmanı tavsiye ederim.
    Seni sürüş karakterini en iyi o tahlil edecektir.

Bu iki motor arasında kalıyorsan eğer, Ben F650'yi tek geçerim. Tenerenin yüzüne bile bakmam.
    Neden diyecek olursan, BMW ile olan duygusal bağımdan derim.
    BENCE parantezi açarak devam edelim,
    daha uzun ömür, daha sağlam motor, daha zor şartlara daha uzun süre dayanıklılık,
    sınıfının en az yakıt tütekimi ve o muhteşem BMW logosu.

Eğer 600'lük makina ile başlamayayım dersen.
    O zaman 250'lik veya hatta 500'lük bir cruiser ile de başlayabilirsin.
    Ufak ve cılız bir makina ile başlamak istemiyorsan.
    Ama unutma, motosiklet dediğin cihaz, cc'sine veya boyuna bakmadan
    tamamı, zaptedilmeyi bekleyen yaratıklardır. Bazıları daha kolay bazıları daha zor zaptedilir.
    Senin içindeki motosiklet sürücüsü denen yaratık da aynen bu şekilde zaptedilmeyi bekler.
    Hangisini ne kadar kolay zaptedebildiğine göre değişir hangi motor ile başlayacağın.

Yeni motor konusunda ise, ne alacağına karar verdikten sonra,
    Ben eğer yakın çevremde ise, bu durum, izmir+1000km olarak değerlendirelim
    motoru getirmene yardımcı olurum.

Bakmaya gideceksek de, istanbul, ankara, eskişehir, bilecik, bursa, izmir, vs vs gibi çevrelere gelebilirim müsait olursam, müsait olamazsam da gelebilecek birilerini bulabilirim belki.

Tekrar hoş geldin,
    hayırlısı olsun.

Motosikleti
    O değilde Senin bakımı ne zaman yapıyoruz
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    O değilde Senin bakımı ne zaman yapıyoruz
    Havalar biraz daha düzelsin. O zaman.
    16 Martta ankaraya gelicem 10 günlüğüne.
    O zamana kadar yapmış olmam lazım

Motosikleti
    Havalar biraz daha düzelsin. O zaman.
    16 Martta ankaraya gelicem 10 günlüğüne.
    O zamana kadar yapmış olmam lazım
    o zamana kadar pek sıcak bi hava yok ama bilmiyorum ne yapacaksın.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    buzlar erisin bana yeter

öncelikle cevap için teşekkür ederim. evet başlangıç eğitimin yeterli olmayacağını söylediler. izmirde bu eğitimlerin çoğuna katılıp ondan sonra almak istiyorum. bu arada diğer yorumları da okuyunca evet f 650 gs çok iyi bir seçim olacak benim için. aslında araştırdım yurtdışında çok uygun fiyatları ama gümrük olayına girince epey uğraştırıyor. özellikle izmirden olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. mart 20 de türkiyeye döneceğim. yüzyüzede görüşmek isterim

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    ilk yorum benden olsun ama sadece resimler üzerinden yorum yapıldığı unuturmasın.
    1. motor ankaradaki kırmızı 2006 model, bunun üzerine soru şeklinde yorum daha ıyı olur sanırım.
    1-neden boyanmış.
    2-aynaları f 800 neden (yanlışsam düzeltin)
    3-motor boyası 2006 larda gümüş grimi orjinal yoksa motordamı boyalı.
    4-km orjinal olsa dahi benim 2004 den 15 bin fazla.ama fiyat olarak güzel alınabilir.
    ikinci motor:izmir model ve fiyat olarak uygun pazarlıkla indirimli yakından teşhisle alınır.
    3. motor eskişehir km ve modele göre fiyat yüksek yinde yakından bakılmalı.
    dördüncü motor 2006 model bunu alana kadar ankaradakini almak daha mantıklı.ankaradaki motor en mantıklısı gibi görünüyor.yakından incelemeli kesinlikle.
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    uğur1000, ankaradaki motorun boyalı olduğu izlenimi nerden? ya çok temiz yada ciladır diye düşünmüştüm ben, benimde dikkatimi çekmişti o ilan henüz motoru almamış olsam kesin bakardım bu motora. aynalar benimde dikkatimi çekti, f800 aynaları öylemi bilmiyorum ama ybr125 aynası öyle, eski motorum cbf150ye almıştım ordan biliyorum motor rengi bütün gslerde gri. farklısını görmedimki ben?
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler