Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    bi kaç önemli bilgi buldum nette dolaşırken .paylaşayım istedim henüz bu bilgilerin doğruluğunu denemedim ihtiyaç olunca denıycem.
    1-f 650 buji pipoları arızalanırsa tempra araçların pipoları uyuyormuş.2000 öncesi için söyleniyo fakat fark emez sanırım denemek lazım.
    2-benzin filtresi orjinali 250 tl civarı.uyan araç 2005 model ww golf hortum girişlerini dikkatli bir işçilikle kısaltmak lazım.içine çapak kaçırmadan.en kısa zamanda denıycem.60 tl civarı
    3-yağ müşürü her hangi bir aracın aynı uzunluktaki yağ müşürü tornacıda diş çektirilerek kullanılıyomuş.
    4-arka fren müşürü kanuninin bi motoruyla aynıymış.
    5-fan müşürü için fiat iveko kamyonet müşürü araya aparat lazım tormacıdan.
    bu bilgiler nette var aranırsa daha detaylı bilgi bulunur.allah razı olsun,az çok da olsa paylaşarak bize yol gösterenlerden.

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=7058
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    ..3 yıl 40bin km cbf150 deneyiminden sonra 2004 model gs ile devam ediyorum.. ... Karabük üniversitesinde öğretim görevlisiyim. safranbolu'ya yolu düşeni beklerim...
    ...Görüşmek üzere.
    Hoşgeldiniz. Üyeliğinizde motorunuzda hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız, hayırlı sürüşler nasip eder inşallah.
    O taraflara yolumuz düşerse aklımızda olacaksınız...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz. Üyeliğinizde motorunuzda hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız, hayırlı sürüşler nasip eder inşallah.
    O taraflara yolumuz düşerse aklımızda olacaksınız...
    Teşekkürler. hepimiz için amin
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

naregatsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Merhaba bu yaz için kendime hafta sonu yada daha uzun geziler için yol arkadaşı arıyorum..Sakarya ve çevresinde BMW enduro kullanan arkadaşlarla tanışmak isterim.

HB76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS sattı, beklemede
    Alıntı naregatsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bu yaz için kendime hafta sonu yada daha uzun geziler için yol arkadaşı arıyorum..Sakarya ve çevresinde BMW enduro kullanan arkadaşlarla tanışmak isterim.
    aramızdaki 300-350kmyi görmezden gelirsek, sakarya çevresindeyim demek istiyorum
    şaka bir yana balıkesir civarı gezilerinde eşlik etmeyi seve seve kabul ederim
    HOŞGELDİN ZEYNEP

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Ya dalga mı geçiyorlar adam mı seçiyorlar gerçekten merak ediyorum.
    Bu aşağıdaki ilanların sahiplerini tanıyan varsa bana bi ulaşsın... gerçekten sormak istiyorum...
    bilgilere bakar mısınız?

13 yaşında motor - 12.500km - 7.250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73436442/detay

17 yaşında motor - 38.000km - 7.250 - ANAHTAR DEĞMEMİŞ
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...58883873/detay

13 yaşında motor - 35.500km - 8.100 (yazıyla sekizbinyüz)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70165025/detay

15 yaşında - 34.000km - 7.200
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...50246808/detay

En güzeli bu. Motor yemiş kompile.
    14 yaşında - 20.000km - 7.000
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...55664074/detay

Millet çıldırmış bu makinalara bu paraları istiyorlar.
    Benim makinayı 6.000TL'den koyacam diye düşünüyorum bakımını bitirdikten sonra.
    Yuh artık 10.000'den falan mı koysam... bu ne arkadaş? Km'ler yalan.. 13 yılda sadece 12,500km yaptığını kimse bana inandıramaz arkadaşım veya 20.000km
    e ayıp ama yani... hayır geri sardırırken biraz insaflı sardırın bari.

Ben 15 yaşında bir touring alacaksam.
    150.000 normal derim
    100.000 iyi derim
    75.000 çok iyi derim
    50.000 yeni lan bu makina! der kıllanırım kontrol ederim.
    50.000'den küçükse tenezzül bile etmem bakmaya.. inanmam çünkü..

NOT: istisnalar mutlaka vardır. Dikilide, 68 model 0km jawa var hala. Kutusundan çıkartılıp toparlanmamış bile. Ama diyorum ya istisna...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    13 yaşında 12500 km inanılır gibi değil.

naregatsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    oralara yolum düşerse elbette.
    Alıntı HB76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramızdaki 300-350kmyi görmezden gelirsek, sakarya çevresindeyim demek istiyorum
    şaka bir yana balıkesir civarı gezilerinde eşlik etmeyi seve seve kabul ederim

Motosikleti
    ilanlara yorum yapmıyorum ama 2000 model bir f 650 gs yı almak için uğraştım param yetmemişti o zaman.orjinal 22.000 de motor sahibiyle arkadaş olduk, son 6 aydır sadece durduğu yerde çalışıyo motor.10.000 e verıyodu hala aynı parayımı ister bilemem ama benım motordan temiz.12 yaşında.

Motosikleti
    f 650 gs
    arkadaşlar f 650 gs 2001 model topcase aparatı bulabilirmiyim? yada başka bi fikri olan varmı ?
    siyam...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilanlara yorum yapmıyorum ama 2000 model bir f 650 gs yı almak için uğraştım param yetmemişti o zaman.orjinal 22.000 de motor sahibiyle arkadaş olduk, son 6 aydır sadece durduğu yerde çalışıyo motor.10.000 e verıyodu hala aynı parayımı ister bilemem ama benım motordan temiz.12 yaşında.
    Ya F650 serisini bozmak ve eskitmek gerçekten kolay değil.
    Ancak temiz ve düzgün bakılmalı. Bu da motor para yer demek.. motora ANAHTAR DEĞMESİ GEREKİYOR demek..
    adamlar yazmışlar her 40.000km'de bir sübap ayarı yaptır demiş..
    yarıca 2000 model 10.000 etmez bence... yaş denen bi şey var..

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya F650 serisini bozmak ve eskitmek gerçekten kolay değil.
    Ancak temiz ve düzgün bakılmalı. Bu da motor para yer demek.. motora ANAHTAR DEĞMESİ GEREKİYOR demek..
    adamlar yazmışlar her 40.000km'de bir sübap ayarı yaptır demiş..
    yarıca 2000 model 10.000 etmez bence... yaş denen bi şey var..
    bak bu dediğinde benim garibime gitmişti 2000 model alet adamlar 9-10 bin fiyat istiyor geçen gittik birine bakmaya aletten enteresan sesler geliyor üstelik lastikler yeni(sıfır) güzel cilalmışlar falan.Motor yeni toplanmış yalnız o da çok belli daha contaları üstünde sırıtıyor ben burdayım diye.velhasıl kelam 1-2 sene evveli bu aletleri 7binden falan bulabiliyorduk ne olduysa güzelim yurdumda yaş yükseldikce motor pahalanıyor şarap mübarek..
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak bu dediğinde benim garibime gitmişti 2000 model alet adamlar 9-10 bin fiyat istiyor geçen gittik birine bakmaya aletten enteresan sesler geliyor üstelik lastikler yeni(sıfır) güzel cilalmışlar falan.Motor yeni toplanmış yalnız o da çok belli daha contaları üstünde sırıtıyor ben burdayım diye.velhasıl kelam 1-2 sene evveli bu aletleri 7binden falan bulabiliyorduk ne olduysa güzelim yurdumda yaş yükseldikce motor pahalanıyor şarap mübarek..
    Ya daha geçen sene 5.000 TL ye aldım tertemiz motoru..
    98 model 100.000 km'de (yaklaşık)
    Normal ederinin biraz altındaydı. Ben bütün bakımlarını yapıp tekerleri yeniledikten sonra 6.000'den koyacam sahibindene...
    8.000 - 10.000
    Yuh be yaw.. GS alıyo millet o paralara..

Motosikleti
    sibopları şimli olan herhangi bir motor çinli dahi olsa en az 60-70 km sibop ayarı istemez yağsız kalmadıkça.yinede içiniz rahat etsin diye sadece üst kapak açılıp sibop ayarı kontrol edilir yada ettirilir.sibop ayarları 15-20 idi yanılmıyorsam.fabrika ayarı.şimler gerekiyosa bu ölçüye göre değişir.hoş sibop sesi yapmayan makinayıda açıp kkurcalamak gereksiz.

benim düşüncem bu tabi.
    f 650 gs top case aparatı derken özel bir markamı x bi markamı .elinde çanta var ise nette ara mutlaka çantası parçalanmış alt tablası sağlam bi tane vardır olmadı çıkma komple çantalar 250-300 tl.

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Topcase için bize böyle bir şey lazım, çünkü arka bagajı da kullanabilelim: Giwiler bildiğim kadakrıyla böyleymiş, ben araştırmaya devam ediyorum.

Ayrıca 20. sayfada bu topikte ER6İNbay arkadaşımız bunu başarıyla yapmış:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-20.html

[img][/img]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Ayrıca arkadaşlar POWERLET Jackını gören ve kullanan arkadaşlar var mı? Bildiğiniz çakmaklık yeri gibi; ama daha kaliteli.

Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    @devilcerkez,

20. sayfada bahsettiğin nick'e ait bir mesaj yok, savaskayan'ın yan çantaları var.

ayrıca mesajında verdiğin fotolardaki alt tablayı monte edince yine o yere anahtar girmez?
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Hocam görüntüleme özelliğinden dolayı numaralar farklı olabilir. Ben alıntı olarak aşağıda cevapladım, tekrar kontrol eder misiniz?

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuna benzer bir parça yapmıştım
    Ancak ben böyle köşeli yapmadım Kappa K46 çantanın alt tablasının dış kenarlarına uygun olarak yuvarlak hatlı bir saç kestim.altına oto döşemecilerin kullandığı süngerlerden destek yapıp aynı buradaki gibi monte ettim.
    Ayrıca K46 nın tabla bağlantılarına uygun olarak da yukarı doğru yönelmiş civatalar kaynattırdım.

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimler ekte

sac tablanın içini kapağın yukarı açılabilecek şeklinde kestim.

vıda yerlerine tornada yaptırdığım parçalar ile 2 cm yükselttim, böylece arka bölümdeki orjinal çanta demirinin yüksekliğine getirdim.

kapakta küçük bir modifiye ile, yukarı değilde geriye doğru açılmasını sağladım, dişlerin üzerini biraz törpüledim. böylece sacda açtığım delik ve sacın yüksekliği yeterli oldu.

resimdede görüldüğü gibi kapak rahatça çıkabiliyo

çantalı halide budur.
    çantanın kendisinin birde plastik tablası var, onu vidalamadan sacın üstüne yerleştirdim öyle kullanıyorum.
    sağlamlık konusunda bir sıkıntı yaşamadım, üstüne yükkendiğimde esneme payı 1 cm e kadar var, buda sarsıntılı yollarda kasılmamasını sağlar diye umuyorum...
    herkese bol motorlu günler.

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @devilcerkez,

20. sayfada bahsettiğin nick'e ait bir mesaj yok, savaskayan'ın yan çantaları var.

ayrıca mesajında verdiğin fotolardaki alt tablayı monte edince yine o yere anahtar girmez?

Hocam burada sanırım vida yok, geçmeli şekilde ayarlanmış. Alt tablaya bu şekilde vida olmaz diye düşünüyorum. Zaten bu firma onu düşünerek imal etmiş...

Buradakinde ise alt tabla gelirse açılmaz haklısınız.Sanırım sosis çanta için düşünülmüş bir şey

Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    arkadaşlar daha önce bilgi olsun diye yazdığım,1 sene önceki mesajlardada bulunun 45.50. sayfalar civarında,yazılmış olan orjinal i 273 tl olan benzin filtresi nin muadilinin 2005 model 4 bar lık wosvagen golf le aynı olduğu idi.
    sorun nası başladı denirse.benzin ışığı yanalı 20-30 km olmuştu x bi benzinlikten 50 tl benzin aldım 20 km kadar sonra motor aksırıp tıksırmaya gaz verdiğimde yığılıp sonradan açılmaya başladı ama yüksek devirde bi sıkıntı yoktu.boku benzinliğe attım kötü benzindendir dedim,her zaman aldığım yerden yine bir 50 tl aldım ıkı gün sonra fakat değişen bişi olmadığı gibi rolantidede sıkıntı başladı stop etmeler rolantı devri 800 rpm ye kadar düştü artı gazı kesince şak diye stop etmeye başladı.
    arkadaşın atölyede söktük enjektördeki kömür ıslak kömür tozlarını görünce evet dedik benzin filtresi.sanayiden 35 tl ye vw golf filtresini aldım alt borularını boğumun 3-4 mm altından kestik.yeni kelepçelerle temizlediğimiz enjektörle beraber taktık.
    sonuç inanılmaz meğerse ben motoru 35 hp kullanıyomuşum,50 hp ye geçiş yaptı motor.tavsiye ederim.40.000 den önce değişin filtreyi.motorunuza can gelecek.

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha önce bilgi olsun diye yazdığım,1 sene önceki mesajlardada bulunun 45.50. sayfalar civarında,yazılmış olan orjinal i 273 tl olan benzin filtresi nin muadilinin 2005 model 4 bar lık wosvagen golf le aynı olduğu idi.
    sorun nası başladı denirse.benzin ışığı yanalı 20-30 km olmuştu x bi benzinlikten 50 tl benzin aldım 20 km kadar sonra motor aksırıp tıksırmaya gaz verdiğimde yığılıp sonradan açılmaya başladı ama yüksek devirde bi sıkıntı yoktu.boku benzinliğe attım kötü benzindendir dedim,her zaman aldığım yerden yine bir 50 tl aldım ıkı gün sonra fakat değişen bişi olmadığı gibi rolantidede sıkıntı başladı stop etmeler rolantı devri 800 rpm ye kadar düştü artı gazı kesince şak diye stop etmeye başladı.
    arkadaşın atölyede söktük enjektördeki kömür ıslak kömür tozlarını görünce evet dedik benzin filtresi.sanayiden 35 tl ye vw golf filtresini aldım alt borularını boğumun 3-4 mm altından kestik.yeni kelepçelerle temizlediğimiz enjektörle beraber taktık.
    sonuç inanılmaz meğerse ben motoru 35 hp kullanıyomuşum,50 hp ye geçiş yaptı motor.tavsiye ederim.40.000 den önce değişin filtreyi.motorunuza can gelecek.
    Merhaba, bilgilendirme için teşekkürler; gerçektende yedek parça konusunda belki de en büyük sıkıntımız bu filtrenin maliyeti. Bir çok forumda sizin de uyguladığınız çözümle ilgili paylaşımlar oldu, ancak sonrasında golf filtresi kullanımının sonuçları hakkında olumlu yada olumsuz bir yoruma rastlamadım. Daha önceki paylaşımlarda orjinal filtrenin 3,5 bar basınçlı, golf filtresinin de 4,00 bar basınçlı olduğu bu yüzden ilerleyen zamanlarda enjökterlerde yada yakıt sisteminin çeşitli yerlerinde arızalara yol açabileceği yazılmıştı. Konu ile ilgi tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar varsa ve bunları bizimle paylaşırlarsa çok sevinirim.
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Arkadaşlar selamlar. Yakın zamanda bir f650 dakar almak istiyorum, fakat sele bana göre değil pek şöyle 3-4 cm düşürebilirmiyiz ne dersiniz ? Motoru tanıyanlardan bir fikir bekliyorum, saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler