Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    [QUOTE=reiz;2661953]
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Borusandan fiyat aldınız mı?Ankara ki servisinden??[/QUOTE

fiyat aldım tanesi 200 dolaraşağı yukarı
    miilerin
    http://www.motorworks.co.uk

ve

www.motobins.co.uk den bi araştır derim illaki fiyat farkı vardır sanki??
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveeett.. çocuk borusan'dan çıktı. Nasıl tatlı olmuş nasıl güzel gidiyor anlatamam... KDV dahil 1790,40 TL yidi. değişenler..

* marş rublesi,
    * marş kavrama dişlisi,
    * devirdaim şaftı
    * devirdaim hortumları,
    * ısı müşürü
    * fan müşürü
    * start okuyucu
    * debriyaj balatası
    * debriyaj teli
    * arka amortisör,
    * sigrotalar
    * karbüratör boğaz lastiği

kontroller ve bakımlar

* yağ + yağ filtresi
    * radyatör terleme yapıyordu bir noktadan oraya sıvı kaynak atıldı
    * karbüratör contası yerine sıvı conta uygulandı
    * radyatör temizlendi iç dış
    * fren sistemleri söküldü temizlendi hidrolik değişti..

tüm bunlara ek olarak, yanlışlıkla sipariş verildiği ve tanıdık olduğum için bana bir adet kdv dahil 484TL olan orjinal f650 marş rublesi hediye edildi..

daha ne olsun...

120 ortalama ile 240km geldim..
    5,5 lt yaktı...

mutluyum mesudum... bekleyin dağlar ben geliyorum...
    ya ben şimdi farkına vardım,Ben şehiriçinde 100kmde 6.3 yakmışım sen 240kmyi 5.5lt benzin ile nasıl geldin?? Bunların fabrika verisi kaç ki? yeni enjeksiyonlu gslerde bile bu rakam yok saygın bi yanlışın var sanki?
    ANGARAJ

Motosikleti
    Şu an yok.
    ya ben şimdi farkına vardım,Ben şehiriçinde 100kmde 6.3 yakmışım sen 240kmyi 5.5lt benzin ile nasıl geldin?? Bunların fabrika verisi kaç ki? yeni enjeksiyonlu gslerde bile bu rakam yok saygın bi yanlışın var sanki?
    Sanırım yüz km'de 5.5 lt gidilmiş. Toplamda bir depoya da 240 km gidilmiş. Ben öyle anladım. Eğer öyleyse gayet normal bence.

Motosikleti
    bende kendi verimi yazayımda bi rakam oluşssun diğer arkadaşlarda yazarsa iyi olur aslında ben 18lt benzin ile 285km yol yaptım full şehiriçi..
    ANGARAJ

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıktım. Motosiklet sürmektende bıkacağım bu gidişle. Motosikletimi alalı 10 ay oldu. Bu on ay süresince gittiğim herhangi bir yerde, tanıdığım tanımadığımı kişilerin MOTOR KAÇ PARA EDİYOR, KAÇA ALDIN benzeri sorularından bıktım. Her sorandan 100 lira alsam motorun yarı parası çıkmış olurdu. Sadece keyifle sürdürmeye çalıştığım bir zevkin ilgili ilgisiz kişilerce katledilmesine tanık oluyorum neredeyse bir senedir. Acaba bu sadece banamı oluyor, bu katliamı herkes yaşıyor mu?
    waay bu kaç basıyo abi,kaça aldın,polismisin,ankaraya 3 saatte gider değilmi,kros dimi bu motor.bende düşünüyorum almayı nasıl makina.ön kaldırıyomu :D:d:D:D:D
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı uğuR1000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    waay bu kaç basıyo abi,kaça aldın,polismisin,ankaraya 3 saatte gider değilmi,kros dimi bu motor.bende düşünüyorum almayı nasıl makina.ön kaldırıyomu :D:d:D:D:D
    Bu dile getirdiğiniz her soruyu duyuyuorumda beni en gıcık edeni mali konular. Zaten fosforlu yelek giydiğimde polis bile beni polis zannedecek. Tabi bir kaç garip soru daha. Şehir içindesin kask takmaya gerek varmı, neden dizlik takıyorsun, bel korumasını takma gerek yok, vs. Bir polis arkadaşta beni durdurup "senin her şey tamamdır, eksiğin yoktur evraklarını verde denetleme yapalım" demişti. Otomobil ile 15 yılda 5 kez durduruldum. Motosiklet ile 10 ayda 3 kez...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Arkadaşlar,
    Şuan gv250 bir cruiserım var. Ama bir iki aya ya dl650 yada f650gs almayı planlıyorum ama karar veremedim aklım bir ona bir buna kayıyor. Objektif olarak düşüncelerinizi alabilirmiyim.

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    bende kendi verimi yazayımda bi rakam oluşssun diğer arkadaşlarda yazarsa iyi olur aslında ben 18lt benzin ile 285km yol yaptım full şehiriçi..
    Arkadaşlar sabahleyin motor yedekde idi 12 lt benzin aldım 250 km yaptım motor daha yededge geçmedi.bilgibize.

Motosikleti
    F 650 GS Dakar
    Benimki full doluyken 300 km civarinda yedege geciyor.

Motosikleti
    F650GS-2007
    Aynen. Bir kaç güne en güncel rakamı yazarım...

Bu arada foruma yeni katıldım, sırf bu başlık yüzünden Çok yararlandığımı belirteyim, emeği geçenlerin ellerine sağlık.

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    herkezin bir yogurt yigisi var.motor bir zevk meselesi bence bmw en iyisi alman yanlis yapmaz yollarda bitane eski marka gosterin ben bidaha motora binmicem ama bmw yillardir dünya yollarinda bence bmw ayricaliktir almak isteyipte alamayanlar camur atar. diger markalari bedava verseniz binmem binenlere saygi duyarim hic birini kötülemem am bmw ye de laf soyletmem.

Motosikleti
    Alıntı ertegece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen. Bir kaç güne en güncel rakamı yazarım...

Bu arada foruma yeni katıldım, sırf bu başlık yüzünden Çok yararlandığımı belirteyim, emeği geçenlerin ellerine sağlık.
    hoş geldiniz ankara topiğinde yazışırız biz genelde toplantılara buluşmalara senide aramızda görmekten mutluluk duyarım.Birde motorunuzun rengi ne acaba?

Alıntı besikcioglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkezin bir yogurt yigisi var.motor bir zevk meselesi bence bmw en iyisi alman yanlis yapmaz yollarda bitane eski marka gosterin ben bidaha motora binmicem ama bmw yillardir dünya yollarinda bence bmw ayricaliktir almak isteyipte alamayanlar camur atar. diger markalari bedava verseniz binmem binenlere saygi duyarim hic birini kötülemem am bmw ye de laf soyletmem.
    neye sinirlendiniz kızdınız bilmiyorum ama sakin olmanızı temenni ederim hani ortada bir durumda yok yahut ben fark etmedim?
    ANGARAJ

Motosikleti
    F650GS-2007
    Çok teşekkür ederim, hoşbulduk. Elbet tanışmayı görüşmeyi isterim. Motorumun rengi gri (buzul-metalik) diye yazıyor ruhsatında. En çok bulunan renkten.

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    35 tl lik ww golf filtresinin 4 bar basınçlı olmasından dolayı %10-%20 fazla yakmasına çözüm buldum.aslında başkası benden önce bulmuş ama öğrenince aklıma gelen şeyi söyledim.evet benim de yaptığım olayı yapmışlar.
    ama işin özü işe yaraması 4.6 litre yakan motorum 4.1 e düştü saha düşük devirde kullanrsam sanırm düşebilir biraz daha.orjinal filtreye 280 tl vermekten herkes kultulur.artık.
    4.6 lt x 4.56 tl : 21o krş km de
    4.1 lt x 4.56 tl : 187 krş km de
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Motosikleti
    BMW F700GS-2014
    Arkadaşlar,ters bir pozisyonda motoru yatırmak zorunda kaldım.Sol alt grenajın aşağı kısmında hafif çatlak ve yine aynı yerde ufak tefek boya hasarı oluştu.Bu küçük bir bölge.Zaten bakım için servise gidecektim.Bu durmda parça komplemi boyanacak yoksa lokal boya yani sadece o kısım boyanarak durum kurtarılabilirmi?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    F650 'leri inceliyorum. Fakat yakıt hakkında yazdıklarınız kafamı karıstırıyor biraz. Rize'de bir kaç kullanıcısından 3.5 ile 4.5 litre aralıgında yaktığını duyuyorum sürekli?
    Motorları 2006 Model...
    100 KM'de , 6 litrelerden bahsediliyor. Ben R1 ile 100 km'de 6.1 kadar düşüyorum
    Detaylı bir acıklama yapar mısınız acaba?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650 'leri inceliyorum. Fakat yakıt hakkında yazdıklarınız kafamı karıstırıyor biraz. Rize'de bir kaç kullanıcısından 3.5 ile 4.5 litre aralıgında yaktığını duyuyorum sürekli?
    Motorları 2006 Model...
    100 KM'de , 6 litrelerden bahsediliyor. Ben R1 ile 100 km'de 6.1 kadar düşüyorum
    Detaylı bir acıklama yapar mısınız acaba?
    Okuduğunuz bazı mesajlar eski modellere ait olabilir.

2004-2008 arası tek silindirli çift bujili modeller genelde sizinde yazdığınız gibi 4-4.5lt/100km gibi bir ortalama tüketimi var.

ancak 2004 öncesi ve 2000 öncesi diye farklı modellerde var arada o modellerle ilgili mesajlar aklınızı karıştırmış olabilir.

2008 sonrası çift silindirli aslında f800 le aynı ama daha güçsüz motoru olan modellerin tüketimi nedir onu bilemiyorum.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğunuz bazı mesajlar eski modellere ait olabilir.

2004-2008 arası tek silindirli çift bujili modeller genelde sizinde yazdığınız gibi 4-4.5lt/100km gibi bir ortalama tüketimi var.

ancak 2004 öncesi ve 2000 öncesi diye farklı modellerde var arada o modellerle ilgili mesajlar aklınızı karıştırmış olabilir.

2008 sonrası çift silindirli aslında f800 le aynı ama daha güçsüz motoru olan modellerin tüketimi nedir onu bilemiyorum.
    2000 model tek bujiliye sahibim. Bir depoya rahat 300 km gidiyor. 250-270 km de rezerv ışığı yanıyor. 4 litre görmedim ama normal kullanımda (Ortalama 100 km/h hız ile)4.5 lt civarı yakıyor. 130-150 km/h kullanımdaysa 5-5.5 lt civarı yakıyor 6 yaktığını görmedim.

En eski modellerinde bile standart ABS si ve elcik ısıtmasıyla GS tam bir keyif makinası, o yüzden 4-5 litre benzin helal olsun varsın yaksın, hakkını veriyor. Transalp gibi 8 litre yakmıyor en azından

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    2000 ile 2004 model arası fiyatı abartılmamış satılık motorlarınızla ilgilenirim.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben de en az 2006 Model bir GS bakınacağım R1 satarsam eğer
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler