Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Savaş hocamın motörü arz-ı endam etmiş.
    Çantalar, cam ve her şey 10 numero olmuş. Ellerine sağlık.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş hocamın motörü arz-ı endam etmiş.
    Çantalar, cam ve her şey 10 numero olmuş. Ellerine sağlık.
    Gültekin 10 numarayı verirken 5,5 üzerinden verdin di mi?
    Daha bitmedi ki.
    Teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:38 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:34 AM ----------

Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bi zamanlar F650GS almak için baya bi uğraşmıştım... mali durumlar ancak 2000 modellere el veriyordu. fiyatlar, yedek parça fiyatları falan fahiş..

başımdan geçen bi olayı anlatayım..

motosiklet bakıyordum ama bu kez eşimle beraber bineceğimiz onunda sevdiği
    bi motosiklet olmasını istiyordum..

aydında 2000 model 7000YTL ye sarı renkte f650gs ilanı dikkatimi çekti.
    fiyat olarak çok güzeldi. sonra eşimle silverwing denedik. eşim hayran kaldı ve silverwing aldım.. biz 400 lük düşünürken abs li diye 600 lük aldık. iyikide öyle yapmışız. motoru üstüme almak için tespit yaptırmaya gittim. aydında 7000 ytl ye satılık olan motosikletle karşılaştık.. oda yeni almış. 6500 e bitirmiş.
    yalnız motosiklet kullanmasını bilmiyo çok acemi..

üstelik motoru almaya giderken yanında kimseyi götürmemiş. motor önceden kırmızıymış sonra sarı olmuş.. cantlar filan küflü gibi. heryerinde derin çizikler var filan. motor dökülüyo...

iyikide o motoru almamışım.. motoru deneme fırsatımda oldu. eksoz sesi iğrençti. sw 600 de sanki racing bi makine gibi mükemmel bi ses var en azından.

bmw alıcak arkadaşlar muhakkak motordan anlayan birisiyle gidin..
    motoru borç harçla krediyle alıp sonra yedek parça alamayınca motoru yatırmak zorunda kalmayın.
    öncelikle sen kendi tarzını seçememişsin,F650GS ile Silverwing apayrı motorlar
    karşılaştırılamaz bile.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    helal olsun sana Savaş Kaptan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun sana Savaş Kaptan...
    bizim"haram "diye bilip yanına yaklaştığımız da üzümden yapılıyo zaten gerisi hep helal

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ne yani olmasın mı 59
    arabamda da 34 AV 0059 plaka var
    inadınatech bi şey mi
    bi inatla bunu yaptım ben

olsun tabii..

hemşehrimiyiz diye sordum!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsun tabii..

hemşehrimiyiz diye sordum!
    toprağız

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Değerli F650 kullanıcıları.. Burada birçok tartışma yaşanmış ve bende baştan sona kadar yazılarınızı okudum. Maalesef tartışmalar genelde tek silindir üzerine eleştirisel olmuş ve tartışmalar uzamış neden bu kadar uzamış ben anlamadıım..
    Öncelikle aklımda DL650 yada F650 vardı. Ben DL650 yi eledim. Neden mi? Şimdi DL ciler kızmasın çünkü o motosikleti Türkiyenin motosikleti olarak bulmadım. Ama harika bir motor.. F650 ye gelince...

Tek silindir ve bu asla eksiklik değildir. Kocaman bir piston içine yerleştirilmiş silindir var. Yokuşta yüklü ve artçılı iken harika çeker. İvmelenme deki tork bandı çift silindirden daha iyidir. Sadece son hız 2 silindirde daha fazla olmakla beraber daha az titreşimli olur. onunda kullanıcının fark edip rahatsız olması için en az 250 km asfalt üzerinde kullanması gerekir ki bu dezavnatj kanımca tolere edilebilir.
    Yani BMW Mühendislleri bir çelik silindiri daha kranka bağlamayıp maliyetimi düşürmüşler; yok öyle bi'şey. Burada amaç enduro yani kapalı yolda da ısınmayıp konfor sağlayacak motor yapmaktır. Oysa 4 silindirli bir CBF600 ile aynı kapalı yola girin motosiklet hararetten kapanır.
    DL ye gelince bence harika bir TOURİNG motosiklettir. Bence asla enduro değildir. Mesela BMWF650 enduro dur tek silindir, Suzuki DL650 çift silindir Touring motordur, Honda CBF600 asla naked değildir bence sport-toruing dir. Yamaha fazer ise naked cadde motorudur..

Burada DL yi enduro olarak nitelemenin yanlış olduğunu söylüyor. Off Road yeteneği F650 kadar olamaz bozuk arazide düşük devirde fazla silindir her zaman düşük tork bandında homurdanır..

Unutmayın DL Tourıng F650 enduro dur. O sebeble motosikletimi satarsam Türkiyenin motoru olan bıunda 2005 yada üzeri az kullanılmış bir tane alıp en az 3000 liralık çanta taktırıp 10 yıl sürmeyi düşünüyorum.. Ve motosiklete F650 ile nokta koymayı... Teşekkürler..

Hadi; ben kafadan atıyorum diyelim.. Dünya turu yapan insanların sadece ama sadece 2 motor seçer. F650 Yada 1200GS o kadar. Ben hiç DL6560 ile dünya turu yapanı görmedim..

O sebeble motosikletimi satabilirsem 2005 yada 2006 model az kullanılmış F650 alıp üçlü çantalarım ile en az 10 yıl sürmek istiyorum
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Deselerki senin motosikletini çift silindir yapalım hiç düşünmem bile. Düşük devirde bayılmasına deli oluyorum. 3000rpm altına düşmesin diye daha çok vitesle oynamak zorunda kalıyorum.

Ne aldığını bilen kullanıcıya titreşim sorun değil. Uzun yolda rahat. İnanılmaz tasarruflu; 250cc motosikletlere kafa tutar. Acemiler için (benim gibi) çok uygun çünkü çok dengeli. Çoğu hatamda kaydı dengesi bozuldu ama sonuçta topladı ve düşürmedi. Ağırlık merkezinin yere yakın olması bunda çok etkili.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    monte etmek için yaptığım 3 mm aluminyum aparat bu,yukarıdan tek bir hareket ile kappa yan çanta demirlerine oturuyor sağa,sola,aşağıya hareket etmesi imkansız.
    şimdi sadece kilit eklemek kaldı onu da elimde oksijen kaynağı olmadığı için takmadım henüz

iç destek 3 mm aluminyum
    3 yan ve alttan monteli,
    Çanta çok şık olmuş. Bunu yaparken aluminyum profil, plastik köşeler ve kilit mekanizmasını nereden aldın?

Bağlantı sacı yük altında ve sarsıntılı yolda sorun çıkardımı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta çok şık olmuş. Bunu yaparken aluminyum profil, plastik köşeler ve kilit mekanizmasını nereden aldın?

Bağlantı sacı yük altında ve sarsıntılı yolda sorun çıkardımı?
    çanta hazır bir çanta Perşembe pazarından aldım,alüminyum levhayı Çorlu'dan aldım ve cakada kıvırttıım.Yolda herhangi bir sorun çıkarmadı,bu hafta da kilit mekanizmalarını takacağım.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    çok güzel bir konu olmuş.. bir O kadarda faydalı işe yarar
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    vibrasyon ve F650Gs.
    vibrasyon var arkadaşlar,tek silindir herhangi bir motor kadar vibrasyon var.
    Var ama enduro motor araziye girer,
    arazide konfor aranmaz.F650 nin asıl keyfi karayolları haritasında olmayan yollara girdiğimizde başlar.
    F650GS kullanmak için enduro ruhu aranır.
    Konforuna düşkün olan da enduro almasın.Zaten konforlu enduro araziye girmek için değil SOSENDER'e girmek için alınır
    (Sosender:Sosyetik Endurocular Derneği)
    F650Gs fiyatına göre iyi makinadır,endurodur,ondan alınacak keyif yüksek tork ve arazi performansında aranmalıdır.
    Parçaları pahalıdır ama sorun çıkarmaz,bakımı pahalıdır ama bakım aralıkları uzundur,zaten endurocu kendi motorunun bakımını küçük tamiratlarını kendisi yapamıyorsa endurocu olamaz.Dağ başında kimden yardım isteyecek?.
    Donanımına göre fiyatı makuldür,ikinci elde kolay satılır,satarken mundar olmaz.
    250 cc motorlardan bile az yakar.
    Sağlam motordur,çünkü o bir BMW dir.
    Eksoz sesi dikiş makinası gibidir çünkü o bir cruiser değildir,katalitik konvertörü vardır,tek silindirdir.
    Bu yüzden tok ve mahalleyi ayağa kaldıran v2 sesi beklenmez.Cafe motorcularına ve apaçilere hitap etmez.
    F650Gs in çizgileri alışılmadıktır,on tane motorun arasında kabak çiçeği gibi dikkat çeker,farklıdır farklı olmak isteyene hitap eder.
    F650Gs ile dünyayı dolaşanlar,Paris-Dakar a katılanlar,dünya çapında 100-150 k aynı motoru kullananlar varken hayatında hiç enduro kullanmamış ya da köşebaşından dönüp gelmiş birilerinin ortaya çıkıp bu motor sorunlu demesine,"sallama" demek bile azdır.
    F650Gs kullanmak için değil ama hakkını vermek için endurocu ruhu gerekir.Zaten Endurocu ruhunuz varsa her motorla araziye çıkarsınız.

Atlayıp zıplamakla,teker yapmakla,stoppie yapmakla,iki karış yolda gaz açıp ortalığı ayağa kaldırmakla on kilometrelik yolu kırk fotoğraflı gezi yazısına dökmekle,iki sticker la modifiye yapmakla endurocu olmak çok ama çok farklıdır.
    Endurocu ruhu özgür bir bakış açısı,toz,ter,efor,samimiyet ve tevazu gerektirir.
    Genelde motora duygusal yaklaşmak,erişemeyeceğine mundar demek,tarzına hitap etmeyeni,hiç binmediğini bile çok bilirmiş gibi anlatmak yani bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak, kötülemek maalesef ortak kusurumuzdur.
    Kusurlarımızı kabullenmek,haddimizi bilmek insanlık vasıflarımızı arttıracaktır
    .
    frt13 ve oldwolf14 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cüppeli Savaş Hocaefendi...bu fetvayı niçın buyurdunuz şimdi ortalık yere...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cüppeli Savaş Hocaefendi...bu fetvayı niçın buyurdunuz şimdi ortalık yere...
    topic canlansın,Mete buraya damlasın 150 cc ile dağlara,kırlara nasıl vurduğunu bi kez daha anlatsın,içindeki endurocu ruhunu döksün diye

Motosikleti
    bu topiğe savaş kayan beyi bekliyoruz...roadstarı kalbiinden söküp atması dileğiyle...
    zamanında dedim size Savaş Bey...

geç gelen para ve şöhret gibi demek geç gelen BMW de dimağda sorun yaratabiliyor...

Endurocu olunmaz endurocu doğulur...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6

Konforuna düşkün olan da enduro almasın.Zaten konforlu enduro araziye
    KOnforuna düşkün olan ne alsın anlamadım

Alakasız iki motor ama er6-n ile 650gs arasında gidip geliyorum.Bu arada ;

http://www.sahibinden.com/yeni_basla...XQQdisplayitem

Bu motoru sürmesi bu kadar kolay mı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KOnforuna düşkün olan ne alsın anlamadım

Alakasız iki motor ama er6-n ile 650gs arasında gidip geliyorum.Bu arada ;

http://www.sahibinden.com/yeni_basla...XQQdisplayitem

Bu motoru sürmesi bu kadar kolay mı
    bana göre değildiBen zorlandım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:04 PM ----------

zamanında dedim size Savaş Bey...

geç gelen para ve şöhret gibi demek geç gelen BMW de dimağda sorun yaratabiliyor...

Endurocu olunmaz endurocu doğulur...
    BMW hazmı güç bir motordur.Dimağda sorun yaratması normaldir.
    Yanına çerez olarak Bisan Roadstar 250 almak hazmı kolaylaştırabilir
    Üstelik ben doğduğumda Türkiye'de enduro motorlar bilinmiyordu

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    benzini en az harcıyan enduro bu güzel bir artı kullanma fırsatım olmadı bendeki suzuki yapılan ilk çift bujili ve çift karbiratörlü tek silindir endurodur titreşimi oldukca az nede olsa suzuki yakıt tüketimi 5,5 gs ye göre fazla boy olarak akranlarına göre cüssesi ufak bi motor gs ama bmw işte en tuttugum markalardan
    Motosiklet mucidi

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    2006 model f650gs sahibi oldum ve çok memnunum, almadan önce çok araştırdım transalp ve dl650 arasında gittim gittim geldim, önceki kle500 deneyimimden sonra endurolardan korkar oldum, benim için 1.72 boy ile diğer endurolar hayal gibi... yüseklikleri ve ağırlık merkezlerinin yukarıda olması özellikle duruşlar kalkışlar ve rampalarda kabusa dönüştürmesi bir felaket (kle500'ü aldığım gün mecidiyeköy'ün göbeğinde ilk trafik ışıklarında sağa yatmam yattıktan sonra kalkamamam, o insan selinin bana bakışları ve birinin sağ fren kolunu elime tutuşturması vs vs ) f650gs benim motorum.
    Servis ve parça konusu işin en önemli kısmını oluşturuyor ancak borusana gitmek şart değil gibi, çok kıymetli bmw ustaları sayesinde bu sorunu aşabiliyorsunuz tabii ustanın niteliği ve niceliği çok önemli... Geçenlerde 6000 km de olmasına rağmen uzun süre yatmasından dolayı (normalde 10.000 km de bakımı) yağını ve yağ filtresini değiştirdim (yağ filtresini yurt dışından bir arkadaşım getirmişti) ve 150 tl civarında tuttu. Diğer markalarında bakım ve parça masrafları çok farklı değil.
    Titreşim konusuna takılmıyorum dragstardan sonra çok daha konforlu geldi...sorun olabilecek bir titreşim yaşamıyorum, kişiye göre değişebilir bu durum.
    ABS 3 defa devreye girdi ve her birinde beni büyük bir beladan kurtardı.
    Yakıt ekonomisi mükemmel ilk scoterım 150 mondial ile aşağı yukarı aynı yakıyor...
    Ön camdan aşan rüzgar deli ediyor ama özen plexi de uygun fiyatlara bu sorunu aşan çözümler mevcutmuş en kısa zamanda ziyaret edeceğim.
    Sesine bayılıyorum tak tak tak hızlandıkça da taka taka taka taka.........)
    İlk izlenimlerin bunlar, arkadaşlar yeterince aydınlatıcı bilgiler vermişler zaten sağolsunlar varolsunlar...

bmw f650 cs ıçınde aynı yorumlar gecerlımı ?
    sormak ıstedıgım yakıt tıtresım ve denge konuları?
    ve tabıkı yakıt tuketımı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler