Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi durumu acıklayım 2005 model xt660 r 30 bin km de 8000 tl ye felan alınabiliyor,bunun yanında 2000 model f650 gs 30 40 50 bin km de 8000 tl ye alınabiliyor.iki motorda aksesuarlı motorlar.gs de abs ve elcik ısıtma gibi ekstra donanımlar var.durum böyle olunca paramın olmasıda bir şeyi degiştirmiyor 2005 model varken 2000 model bmw tercih etmek mantıklımı? keşke 2004 2005 model f 650gs bulsam 9000 tl satan hiç düşünmem direk alırım.

yanlız şunuda göz önünde bulundurun, Alacağınız xt 660 r de 2005 model yani bir iki yaşında değil. 2000 model bmw ile 2005 xt 660 r neredeyse aynı döküklükte olur. Hatta iyi bakılmış, km si oynanmamış bir bmw sizi üzmez 2005 gibi de düzgün olur. Üstelik ABS ve elcik ısıtma bence artık çok önemli.
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    XL700 TA

2001 model ile 2007 arasında fark yoksa eğer...

Alıntı pangasuspan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model bir BMW F650 GS aldım. 3 gündür motoru kullanıyorum ve alışmaya çalışıyorum. Artık aranıza bende katıldım. Herkese selamlar. Bu forumdaki BMW sayfalarını baştan sona okudum. Fakat ABS sistemini devreye verip devreden alma olayını bir türlü beceremiyorum. Yeterli ayrıntıyı bulamadım yada yapılan açıklamaları ben anlayamadım.Arkadaşlar, kontak açık, motor boşta ABS butonuna 3 sn basıyorum. Gösterge panelinde ABS ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Bu ABS devrede mi demek yoksa devre dışı mı? Yola çıkıp frene sertçe bastığım zaman hiç ABS'yi hissetmiyorum. Allah aşkına şu ABS'yi birisi ayrıntılarıyla bir anlatsada nasıl olduğunu öğrensek. Yoksa kafayı yiyeceğim.
    ABS yi devre dışı bırakma olayında iki model yılı arasında fark yoksa eğer, benim motorda : kontağı aç vites boşta ABS ye 3-4 sn basılı tut yanıp sönüyo , DEVRE DIŞI, tersine işlemde kontak ilk açıldığında yağ uyarı lambası gibi kısa sürede yanıp vitese takınca sönüyorsa DEVREDE.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:40 ----------

şimdi durumu acıklayım 2005 model xt660 r 30 bin km de 8000 tl ye felan alınabiliyor,bunun yanında 2000 model f650 gs 30 40 50 bin km de 8000 tl ye alınabiliyor.iki motorda aksesuarlı motorlar.gs de abs ve elcik ısıtma gibi ekstra donanımlar var.durum böyle olunca paramın olmasıda bir şeyi degiştirmiyor 2005 model varken 2000 model bmw tercih etmek mantıklımı? keşke 2004 2005 model f 650gs bulsam 9000 tl satan hiç düşünmem direk alırım.
    Bende bu durumun aynısını yaşamıştım XT alıyordum 2006 model 9000 Tl ye, bu arada motora alışmak içinde eğitim sırasında 8-10 saat kullandım. sonradan öğrendim motorun üstünde haciz varmış. Aynı fiyata 2001 model 650 GS aldım ikisi arasında karşılaştırma yapacaksak ; bana bmw daha konforlu geldi oyturumu uzun yol için daha rahat, arazi yollarına 660 daha iyi gider sanki ama 650 de de süspansiyon ayarı var, oturumu 650 nin daha alçak şehir içinde ben daha rahat kullanıyorum, benzin deposundan dolayı daha dengeli. Sıkışk trafikte yüksekliğinden dolayı ve gidonun daha dar olmasından dolayı tecrübeli bir elde 660 daha keyifli olabilir. 660 ın artçısı için oturma yeri neredeyse yok gibi, çok rahatsız.

9000 Tl ye 2004 ve sonrası olmasa bile bu aralar rahatlıkla 2002-2003 alınabilir diye düşünüyorum.
    1881 -193

SpearHEAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    merhabalar abs açma kapama konusunda bende cuncun un anlattığüı gibi başarılı oluyorum motorum 2006 dakar,

sanırım 650 sahipleri genelde XT660 ile arasında kalıyorlar benim içinde öyle olmuştu ayni fiyata daha yeni model yamaha fikri iyi geliyor, ama f 650 GS sınıfının bence en iyisi

F650 kullanan arkadaşlardan bir konuda fikir istiyorum benim yakıt sarfiyatım net üzerinden okduğum ve kullanım klavuzunda yazanın çok üzerinde

100 kilometrede 5.2 ila 5.9 , bazen 6 + arasında yakıyorum , kullanımım için %80 şehir içi ve agresif kullandığımı söyliyebilirim genelde 90 -120 arası hızlarda ,

yap filtresi hava filtresi değiştirdim değişen bir şey olmadı maddi sebelerden borusana gitmiyorum kendi ustama baktırıyorum, sibop larda bir şey olmadığı söyledi keze moyo 13000 de

sizce bu değerler fazla mı yoksa kullanıma göre normal mi ?

Aldığımdan beri hiç, MODİ tec bmw bilgisayarına takmadım gerklimi

fikirleriniz nelerdir ?
    Born To be wild

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    sagolun arkadaslar bmw den yana zaten şüphem yok millet ne derse desin konusulanlar beni ilgilendirmiyor mümkünse iki motoruda kullanıp en çok begendiğimde karar kılmayı düşünüyorum sonuc olarak xt yada gs alsam iki motorda beni pişman etcek motorlar degil onu biliyorum.xt belki kullanım olarak daha rahat,düşüp ettiğinizde pek kırılcak yeri olmayan daha çok kross vari bir motor ,aslında kamp dağ olaylarına girmeyi düşünen biri olarak sanki xt660 r daha cazip duruyor ancak gs650 de bu işlerin üstesinden gelebilir diye düşünüyorum.Anlicanız kafam karışık umarım iki motoruda kullanınca netleşir.
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    XL700 TA

Merak etme bende de aynı...

Alıntı SpearHEAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 kilometrede 5.2 ila 5.9 , bazen 6 + arasında yakıyorum , kullanımım için %80 şehir içi ve agresif kullandığımı söyliyebilirim genelde 90 -120 arası hızlarda ,

fikirleriniz nelerdir ?
    BU değerler bende de aynı filtreleri değiştirdim bujiyi değiştirdim ama aynı yakıyor ben hep şehir içinde 4100 ve biraz üzerinde devirde kullanınca (böylesi çok güvenli) 5,5 -6,2 değerlerini gördüm, eğer 3200-3500 devir aralığında kalacak şekilde kullanılırsa (hiç güvenli değil) 4-4,5 arasında değişiyor. Bende artık umursamıyorum ne yapalım bu kadar devirli kullanmaya ve gaz açmaya 5,5civarı iyi gibi geliyor.
    1881 -193

Motosikleti
    cuncun bu motorun 5.5 6 litre yaktıgını ilk defa sizlerden duydum gs için çok yüksek bir deger geldi bana.

Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    100 km de 3.8 yakan arkaşlar var gerçekden nasıl kullandıklarını bilmek isterim 90 km üstüne 3500 devrin üstüne çıkmadan belki mümkün olur, 650 nin kendi klasmamnında en az yakan motosiklet olduğunu biliyorum,

dip not olarak hyosung gt250 r ile daha fazla yakıyorum ben bu do dip not olsun
    Born To be wild

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Alıntı SpearHEAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar abs açma kapama konusunda bende cuncun un anlattığüı gibi başarılı oluyorum motorum 2006 dakar,

sanırım 650 sahipleri genelde XT660 ile arasında kalıyorlar benim içinde öyle olmuştu ayni fiyata daha yeni model yamaha fikri iyi geliyor, ama f 650 GS sınıfının bence en iyisi

F650 kullanan arkadaşlardan bir konuda fikir istiyorum benim yakıt sarfiyatım net üzerinden okduğum ve kullanım klavuzunda yazanın çok üzerinde

yap filtresi hava filtresi değiştirdim değişen bir şey olmadı maddi sebelerden borusana gitmiyorum kendi ustama baktırıyorum, sibop larda bir şey olmadığı söyledi keze moyo 13000 de

fikirleriniz nelerdir ?

Mesajınız tam zamanında geldi. Bende yeni aldığım 2004 gs nin 3. deposunda 5.0 litrede karar kıldığını gördüm. tamamı şehir içinde kullanımda bu değer. Eski 2000 model gs motorum 6 litre yakıyordu aynı güzergahta. 2004 te 5 litre civarı yakıyor.

Eski aletin 100 km sabit hız da 100 km de yaktığı yakıt ise tam yük ve yan çantalarla 3.5 lt değeriydi.

Yanlız tork konusunda 2000 model olan daha cömert gibiydi her viteste bundan daha toleranslıydı. Ya buna kıyamadığımdan, yada motorun tork karakteristiği yeniden düzenlenmiş; 2004 model olan sürekli 3000-4000 aralığında kullanmaya sevk ediyor beni.
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2000 Tl fazla verip Abs li,çift bujili,parça temini daha kolay bir motor almak her zaman mantıklıdır.
    zaten XT 660 F650Gs yanında bisiklet gibi duruyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:20 ----------

sagolun arkadaslar bmw den yana zaten şüphem yok millet ne derse desin konusulanlar beni ilgilendirmiyor mümkünse iki motoruda kullanıp en çok begendiğimde karar kılmayı düşünüyorum sonuc olarak xt yada gs alsam iki motorda beni pişman etcek motorlar degil onu biliyorum.xt belki kullanım olarak daha rahat,düşüp ettiğinizde pek kırılcak yeri olmayan daha çok kross vari bir motor ,aslında kamp dağ olaylarına girmeyi düşünen biri olarak sanki xt660 r daha cazip duruyor ancak gs650 de bu işlerin üstesinden gelebilir diye düşünüyorum.Anlicanız kafam karışık umarım iki motoruda kullanınca netleşir.
    YBR 125 den sonra 650 cc motorla kamp/dağ olayı rotanın zorluğuyla orantılı olarak ciddi kondusyon gerektirir.

Motosikleti
    saol savaş abi haklısın kondşsyon şart bu nedenle spora basladım 10 kg vermem kas yapmam lazımki bu motorlarla ugrasayım :D 125 liklede yedigöllere gittim geldim sanırım 600 lukler daha rahat olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    saol savaş abi haklısın kondşsyon şart bu nedenle spora basladım 10 kg vermem kas yapmam lazımki bu motorlarla ugrasayım :D 125 liklede yedigöllere gittim geldim sanırım 600 lukler daha rahat olur
    sen bir 650 ile yoldışına başla,
    10 kg ı kaç günde verirsin seyret

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bir 650 ile yoldışına başla,
    10 kg ı kaç günde verirsin seyret
    650 nin agırlıgı çok mu yorucu oluyor toprakta bozuk yollarda dengesi torku kurtarmıyomu bu agırlık dezavantajını?

apn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR
    Selamalar scuderia 06;

Bende motora başlarken ilk önce xt 600 almayı planlıyordum ve arkadaş zoru ile ybr 125 aldım bir sene kullandım ardından tesadüf eseri cbf 150 ve 3 ay sonra ve 1,5 senenin araştırmasından sonra 3 motor arasıdna kaldım yamaha xt 660, bmw f650gs ve bmw f650gs dakar. Tesadüf eseri yine dakar sahibi oldum. Ama motoru almadan önce milyon kere gittim geldim Yamaha daha hafif ve agresif bir motor. Gücü daha iyi iletiyor ama uzun yolda hele artçı varsa bmw ye göre daha rahatsız. Bmw de ise herşeyden var diyebilirim. Eğer kros ve ağır ofroad yapmayacaksan yamahın girdiği heryere bmw de girer uzun yolda çok rahat, manevra kabiliyeri cbf150den daha iyi abs beni bi kaçkere düşmekten kurtardı ıslak ve yüksek süratlerde kesinlikle güven veriyor... Elcik ısıtma eksi dereceli gezilerde bile ellerimin rahat etmesini sağlıyo. Eskiden soğukta durup ellerimi egzosta azmı ısıttım Benim motor dakar versiyonu biraz yüksek o yüzden kaldırım taşlık farketmiyo ama normal gs de pek geri kalacağını zannetmem Boyum 1,75 bir sorun yok. Yakıt sarfiyatını iki motorunda inceledim yamaha bmw den genel olarak 1 lt kadar fazla yakıyor. Bmw benim ölçümlerime göre agresif kullanımda yani 4500 devir ve üzeri şehir içinde ortalama 4,8 lt yaktı. Yine şehir içi 3000 4000 devir aralığında kullanıldığında en fazla 4 lt yaktı Şehir dışı bu sarfiyat 100 km hızı geçmeden gidildiğinde çok daha düşer diye düşünüyorum. Birde çok önemli bir ayrıntı daha var Yakıtın nereden alındığı... Şhelden aldığımda 3000 4000 devir arası gitmeme rağmen neredeyse 5 lt ye yakın harcadı traji komik :( ama opetten aldığımda 4 lt yaktı. Bir diğer konu bmw 4 bin devire kadar uysal 4500 devirden sonra daha agresif. Yamahaya bindiğimde her devirde agresif gibi geldi bu da benim görüşüm...
    SAYGILAR...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    650 nin agırlıgı çok mu yorucu oluyor toprakta bozuk yollarda dengesi torku kurtarmıyomu bu agırlık dezavantajını?
    torku dengesi kurtarıyor tamam ama sonuçta 200 kg la geziyorsun.

Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    Ben kesinlikle 4000 devir üzerinde kullanılması taraftarıyım, güvenlik ve sürüş zevki açısından, genelde 4500-5000 arası tutuyoru zevki

aşağıda görenler görmültür f650.com da verilen gearing tablosu bulunmakta, bunun birde exel ortamında olanı var , hangi devirde kaçıncı viteste hangi hızda olduğunuzu hesaplıyor,

xt660 ile f650gs kıyaslamasına gelince yamahanın parça fiyatı atrısı bulunmakta tamiri çok daha ucuz borusan faktörü varken,

istanbulda F650 Gs sahipleri ile buluşup bir kahve içmek bilgi alışverişinden bulunmak isterim,

son olarak bakım başka kim f650 Dakar kullanıyor

angelina jolia ablamızında motoru dakar tabii bratt a 1150 yakışır :D

URL=http://img137.imageshack.us/i/angelinabikes39lb.jpg/][/URL]
    Born To be wild

Motosikleti
    sanırım tercihim xt olacak hayılırıs bakalım

Motosikleti
    bmw f650 gs

Teşekkür

ABS konusundaki yardımlarınız için çok teşekkürederim. Yeni motorumla ilk izlenimlerimi de sizlerle paylaşayım ; Öncelikle ben Beverly 250 maxi scooter'dan F650 GS'ye geçtim. İçimde hep en az 600'lük bir motora binmek vardı. Uzun yollar yapmak istiyordum fakat şehir içinde alışveriş yapmak istediğimde de beni zorlamasın istiyordum. fakat yakıtının yüksek olması ve şehir içi pratikliliğinin olmaması sebebi ile hep 600 ve üzerindeki motorlardan uzak durmak zorunda kaldım. Taa ki F650'yi keşfedene kadar. Bu motor gerçekten beni hayretler içinde bıraktı. Şehir içinde eski scooter'ımın konforunu ve pratikliğini aratmadı. Çok dengeli ve vites aralıklarının genişliği mükemmel şehir içi sürüş sağlıyor. Yakıt konusu süper. Neredeyse bir 250'lik motor gibi yakıt yakıyor. Canım istediğinde, gazı açınca motor kükrüyor. Her viteste torku hissedebiliyorum. sollamalarda rahat bir ivmelenmesi var. Belki çok süratli bir motor değil ama benim gibi dengeli ve mütevazi motor kullanmayı tercih eden ve fazla riske bulaşmadan evinde çoluk çocuğunuda düşünen bilinçli sürücüler için tam biçilmiş kaftan.
    bmw f650 gs

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pangasuspan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS konusundaki yardımlarınız için çok teşekkürederim. Yeni motorumla ilk izlenimlerimi de sizlerle paylaşayım ; Öncelikle ben Beverly 250 maxi scooter'dan F650 GS'ye geçtim. İçimde hep en az 600'lük bir motora binmek vardı. Uzun yollar yapmak istiyordum fakat şehir içinde alışveriş yapmak istediğimde de beni zorlamasın istiyordum. fakat yakıtının yüksek olması ve şehir içi pratikliliğinin olmaması sebebi ile hep 600 ve üzerindeki motorlardan uzak durmak zorunda kaldım. Taa ki F650'yi keşfedene kadar. Bu motor gerçekten beni hayretler içinde bıraktı. Şehir içinde eski scooter'ımın konforunu ve pratikliğini aratmadı. Çok dengeli ve vites aralıklarının genişliği mükemmel şehir içi sürüş sağlıyor. Yakıt konusu süper. Neredeyse bir 250'lik motor gibi yakıt yakıyor. Canım istediğinde, gazı açınca motor kükrüyor. Her viteste torku hissedebiliyorum. sollamalarda rahat bir ivmelenmesi var. Belki çok süratli bir motor değil ama benim gibi dengeli ve mütevazi motor kullanmayı tercih eden ve fazla riske bulaşmadan evinde çoluk çocuğunuda düşünen bilinçli sürücüler için tam biçilmiş kaftan.
    Motorun hayırlı uğurlu olsun dostum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:19 ----------

bir kaç gün içinde ciddi soğuklar başlayacak ve özellikle Trakya ve İstanbul'un -10 ları görme
    ihtimali var,motorunda antifriz eksiği olanların tamamlamasını öneririm.

kaynak
    www.accuweather.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    BMW servislerinde bakımlarda işçilik alınmayan bir kampanya başlamış haberiniz olsun.

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Arkadaşlar f650 forumuna yazıcaktım fakat orası pek aktif sayılmaz , 94 model 55 binde f650 ye 6000 fiyat istiyorlar , boyum 1.96 olduğunda enduro tipi yüksek bir motor bakmaktayım , henüz birşey netleştirmedim ancak bu yaşta ki bir motor da neye dikkat etmemi önerirsiniz ? Ayrıca her parça ve bakım için borusana bağımlımı bu motorlar ? Uygun fiyata parça bulma şansımız oluyormu piyasadan ?

Teşşekürler ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler