Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı radis82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.
    2000 model bmw f650 gs sahibi oldum. Daha önce bu sınıfta bir motorum hiç olmadı.
    2. Usta normal olduğunu söyledi ama 1. vitese attığımda şrach diye bir ses geliyor ve boşa kolay kolay geçmiyor. Bu normalmidir?
    CEVAPLARINIZ BEKLİYORUM.
    Değildir. Normalde "ÇtooNNNKK" diye bir ses gelmesi ve motorun biraz sarsılması lazımdır Yeni motorun hayırlı olsun kazasız, belasız sürüşler...

savaskayan çantalar çok güzel olmuş. Güle güle eskit..
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Selamlar, Ben İzmir den Emre, cbf 150 kullanıcısıyım. Motorumu artık değiştirmek istiyorum. f650 GS dengeli olması, kaliteli malzeme, yakıt ekonomisi ve görüntüsü itibari ile beni cezbetmekte. 2000-2004 arası max. 9000 tl. kadar temiz f650 gs arıyorum. Önerebileceğiniz motor varmı acaba ? Teşekkürler..

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Alıntı radis82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.
    2000 model bmw f650 gs sahibi oldum. Daha önce bu sınıfta bir motorum hiç olmadı.
    40000km yağ fren hidroliği balataları değiştirdim. Marş rublesinde sorun vardı onu değiştirdim.

1. Yaklaşık 750 km biniyorum. İlk başlarda böle bir sorun yoktu. Ama ara ara tekleme yapıyor. Rolentideyken ve kalkma anlarında stop ediyor. Sonra tekrar düzeliyor bu sorun neden kaynaklanır?
    2. Usta normal olduğunu söyledi ama 1. vitese attığımda şrach diye bir ses geliyor ve boşa kolay kolay geçmiyor. Bu normalmidir?
    3. Tam dolu depoyla 250 km yapabiliyorum. Forumdaki bilgilere göre 350 km civarında gitmesi gerektiğini düşünüyorum.
    4. Usta konusunda Melih ustaya götürdüm. İlk izlenim iyi idi. Gerçekten güvenilirmidir? Başka önereceğiniz usta varmıdır?
    5. elciklerim çok yıpranmış durumda elcik ısıtmada sorunsuz çalışıyor. Sadece üst plastik kısmını değiştiren oldumu?

CEVAPLARINIZ BEKLİYORUM.
    Benim de elciklerim çok fazla yıpranmıştı.

http://www.beemershop.com/catalog/pr...roducts_id=457
    Bunu sipariş ettim Amerika'dan.

Sonra da http://f650.com/phpbb3/viewtopic.php?t=212938#p329413 burdaki işlemi yaptım. Çok güzel oldu!
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Elcik olayina bayildim. Gule gule kullan.

Bende soft case icin yan demir ariyorum. uygun fiyatli oneriniz varmi. Cantalari sabitleyecegim

Ayrica arkada hepco becker canta var suna sirt yastigi nerden buluruz?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savas bey merhabalar, ellerinize sağlık çok güzel olmuşlar, biraz geç oldu ama olsun. Benim size sorum, arka kappa çantayı nasıl monte ettiniz acaba, direk alt tablasını mı bağladınız, bağladıysanız sele yi nasıl çıkarıyorsunuz. Çantasız bir şekilde detaylı fotosunu koyabilirmisiniz, koyabilirseniz çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.
    Kolay gelsin.
    şuna benzer bir parça yapmıştım
    Ancak ben böyle köşeli yapmadım Kappa K46 çantanın alt tablasının dış kenarlarına uygun olarak yuvarlak hatlı bir saç kestim.altına oto döşemecilerin kullandığı süngerlerden destek yapıp aynı buradaki gibi monte ettim.
    Ayrıca K46 nın tabla bağlantılarına uygun olarak da yukarı doğru yönelmiş civatalar kaynattırdım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik olayina bayildim. Gule gule kullan.

Bende soft case icin yan demir ariyorum. uygun fiyatli oneriniz varmi. Cantalari sabitleyecegim

Ayrica arkada hepco becker canta var suna sirt yastigi nerden buluruz?
    İşinize yarar mı bilmem ama Givi nin yan çanta demirleri 350 Tl civarında.
    Yan yatmalarda tampon kadar iş yapıyor.
    Ben Kappa K46 için sırt dayama almıştım ama gereksiz olduğunu farkettim.Sisy bar givi güvenli değil.
    Sonuçta Çanta bağlantıları bir insanın güvenle dayanmasına imkan vermiyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuna benzer bir parça yapmıştım
    Ancak ben böyle köşeli yapmadım Kappa K46 çantanın alt tablasının dış kenarlarına uygun olarak yuvarlak hatlı bir saç kestim.altına oto döşemecilerin kullandığı süngerlerden destek yapıp aynı buradaki gibi monte ettim.
    Ayrıca K46 nın tabla bağlantılarına uygun olarak da yukarı doğru yönelmiş civatalar kaynattırdım.

Savaş bey teşekkürler,
    bu resimdeki sac baya bi büyük görünüyor, peki sadece 4 adet yerden mi tutuyor yoksa arkadan da stoplambasının sağında ve solundaki bağlantı yerlerinede bağlanıyor mu?

Bende kendi yaptığım parçayı bitirmek üzereyim onun resimlerini bugun koymaya çalışacağım.
    bende shad marka 42 lt lik çanta vardı onun sac tablasına biraz uygulama yaptım, akşam çekebilirsem fotolarını buraya eklerim.

tekrar teşekkürler.

stop lambasının yanından inen demirler bunlar.
    habe habe

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Savaş bey teşekkürler,
    bu resimdeki sac baya bi büyük görünüyor, peki sadece 4 adet yerden mi tutuyor yoksa arkadan da stoplambasının sağında ve solundaki bağlantı yerlerinede bağlanıyor mu?

Bende kendi yaptığım parçayı bitirmek üzereyim onun resimlerini bugun koymaya çalışacağım.
    bende shad marka 42 lt lik çanta vardı onun sac tablasına biraz uygulama yaptım, akşam çekebilirsem fotolarını buraya eklerim.

tekrar teşekkürler.

stop lambasının yanından inen demirler bunlar.
    şimdi dikkat ettim o saç parçasından sağ ve sol grenaja doğru birer metal boru uzatılmış
    Ben ihtiyaç hissetmedim ve sadece 4 civata ile tutturdum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:33 ----------

benim yaptığım sac levha şu şekilde
    kırmızı ile çizdiğim bölümün iç kısmını düşün.
    ortadaki tek kırmızı noktada bir delik daha var ve orada da bir bağlantısı var yani toplamda 5 civatası var.

bu kırmızı çizgilerin dışındaki kısım bana göre gereksiz ve çanta takılı değilken tehlike arzeder

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    şimdi dikkat ettim o saç parçasından sağ ve sol grenaja doğru birer metal boru uzatılmış
    Ben ihtiyaç hissetmedim ve sadece 4 civata ile tutturdum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:33 ----------

benim yaptığım sac levha şu şekilde
    kırmızı ile çizdiğim bölümün iç kısmını düşün.
    ortadaki tek kırmızı noktada bir delik daha var ve orada da bir bağlantısı var yani toplamda 5 civatası var.

bu kırmızı çizgilerin dışındaki kısım bana göre gereksiz ve çanta takılı değilken tehlike arzeder
    tamamdır, benimde öğrenmek istediğim buydu, 4 civata yeteri kadar güçlü oluyor yani, bende şu an sizin çizdiğiniz gibi bişiler yaptım, shadin kendi sac tablası vardı onun içini kesip, sizin kırmızı ile çizdiğiniz gibi, civata ile sabitledim, tek şüphem 4 civata yeterli kuvvet ile tutabilecekmiydi, onda da siz bir sıkıntı yaşamadıysanız heralde bende yaşamam, ama o ilerleyen zamanda o arka taraftan inen borulardan da ekliyeceğim.
    teşekkürler cevaplar için, umarım bugun fotolarını çekip koyabilirim buraya.
    herkese iyi günler.
    habe habe

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tamamdır, benimde öğrenmek istediğim buydu, 4 civata yeteri kadar güçlü oluyor yani, bende şu an sizin çizdiğiniz gibi bişiler yaptım, shadin kendi sac tablası vardı onun içini kesip, sizin kırmızı ile çizdiğiniz gibi, civata ile sabitledim, tek şüphem 4 civata yeterli kuvvet ile tutabilecekmiydi, onda da siz bir sıkıntı yaşamadıysanız heralde bende yaşamam, ama o ilerleyen zamanda o arka taraftan inen borulardan da ekliyeceğim.
    teşekkürler cevaplar için, umarım bugun fotolarını çekip koyabilirim buraya.
    herkese iyi günler.
    kestiğin saçın dış sınırlarının alt parçanın dışına çıkmaması doğru olur
    en az 4-5 mm saç olmalı.
    sabitlerken araya ince bir plastik parça ya da conta kestirebilirsin.
    ilave desteklere ihtiyaç olacağını sanmıyorum.
    Ancak ben K46nın alt tablasına güvenmiyorum açıkçası
    oldukça zayıf ,artçı çantaya sağlam bir yaslansa o tablanın yerinden kopacağından eminim bu yüzden tablanın üstüne de ortadaki ızgarayı kapatacak şekilde bir saç kesip,(orada bir plastik kapak var onun yerine)o saçı da alttaki saca sabitlemek gerekir).

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    kestiğin saçın dış sınırlarının alt parçanın dışına çıkmaması doğru olur
    en az 4-5 mm saç olmalı.
    sabitlerken araya ince bir plastik parça ya da conta kestirebilirsin.
    ilave desteklere ihtiyaç olacağını sanmıyorum.
    Ancak ben K46nın alt tablasına güvenmiyorum açıkçası
    oldukça zayıf ,artçı çantaya sağlam bir yaslansa o tablanın yerinden kopacağından eminim bu yüzden tablanın üstüne de ortadaki ızgarayı kapatacak şekilde bir saç kesip,(orada bir plastik kapak var onun yerine)o saçı da alttaki saca sabitlemek gerekir).
    selamlar, dün bitirdim çanta işini, 600km de yol yaptim bi sıkıntı olmadı,
    bendeki çantanın kendi sacı 4mm e yakın ve baya bir sağlam , resimleri bugun çekip koyacağım...
    iyi günler...
    habe habe

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER

F650 GS Shad SH42 çanta

Resimler ekte

sac tablanın içini kapağın yukarı açılabilecek şeklinde kestim.

vıda yerlerine tornada yaptırdığım parçalar ile 2 cm yükselttim, böylece arka bölümdeki orjinal çanta demirinin yüksekliğine getirdim.

kapakta küçük bir modifiye ile, yukarı değilde geriye doğru açılmasını sağladım, dişlerin üzerini biraz törpüledim. böylece sacda açtığım delik ve sacın yüksekliği yeterli oldu.

resimdede görüldüğü gibi kapak rahatça çıkabiliyo

çantalı halide budur.
    çantanın kendisinin birde plastik tablası var, onu vidalamadan sacın üstüne yerleştirdim öyle kullanıyorum.
    sağlamlık konusunda bir sıkıntı yaşamadım, üstüne yükkendiğimde esneme payı 1 cm e kadar var, buda sarsıntılı yollarda kasılmamasını sağlar diye umuyorum...
    herkese bol motorlu günler.
    habe habe

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Herkeze merhaba
    Sanırım yakın zamanda bende F650 kullanıcıları arasında yerimi alacagim.
    Ben modeldeki ilan ile ilgileniyorum, fakat eski model F650 bu, bunların kronik arızası varmıdır? Gittiğimde nelere dikkat etmem gerek?
    Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Buyrun ilan.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-98-f650/detay
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba
    Ben modeldeki ilan ile ilgileniyorum, fakat eski model F650 bu, bunların kronik arızası varmıdır? Gittiğimde nelere dikkat etmem gerek?

Buyrun ilan.

özelden sana bir mesaj gönderdim

2004 f650 gs ısındıktan sonra motorsikletden gelen cik cik sesi

merhaba,
    dün 2. defa uzun yol yaptım. uzun yol dediğime bakmayın eskihisardan beşitaşa geçtim. top speed :150 km ortalama hız 110 km diyebiliriz. 35-40 dk yolculuk yaptım. beşiktaşa yaklaştığımda seyir esnasında motorsiklettden cik cik diye bir ses gelmeye başladı. debriyaja bastığımda bu ses kayboluyordu. debriyajdan elimi çektiğimde tekrar aynı ses gelmeye başlıyordu. Daha sonra 2 saat motoru kullanmadım. tekrar kullanmaya başladığımda ilk başta o ses gelmedi. fakat motor ısındıktan (3-4 km) sonra tekrar aynı ses gelmeye başladı. bu konuda bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi. tşkler

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    merhaba Savaş bey yazılarınızı beğenerek okuyorum size birşey danışmak istiyorum 2000 model 70.000 km de F 650 dakar alınır mı acaba? fiyat 7200 tl teşekkürler[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:48 ----------

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba Savaş bey yazılarınızı beğenerek okuyorum size birşey danışmak istiyorum 2000 model 70.000 km de F 650 dakar alınır mı acaba? fiyat 7200 tl teşekkürler[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:48 ----------
    üzerine 3.000 daha ekle 2004 ve üzeri almaya çalış.
    motorun dilinden anlayana 70.000 değil,170.000 bile çok değildir.Ama motorun dilinden anlamak da motor kullanmaktan apayrı bir meziyettir.Bende o meziyet sınırlı
    70.000 km deki bir motoru ben alırım,alırım ama bakımlarının bir uçak kadar hassas yapıldığına inanırsam alırım.bunun anlamı da belirli km lerde bazı parçaların bozulmasa dahi değiştirilmesidir
    yoksa 70.000 km de alacağın bir motorda "için rahat etsin" diye debriyaj balatası ,diskleri,marş rublesini(ya da en azından ruble bilyasını)devirdaimi değiştireceksin.Asgari masrafı 1000 Tl nin üzerindedir.

Motosikleti
    henüz yok
    merhaba..merak ettiğim f 650 ,2000 yılından beri var olan bi motor,acaba kasada 2010 yılına kadar ne gibi değişiklikler olmuştur..ben 2006 model buldum bir tane ama yine gözüm 2010 modelde..acaba kasada yada motorda değşiklik olmuşmudur..yardımcı olursanız sevinirim

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Ragnosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

2000 model f 650 gs kullanıyorum henüz 21.000 km'de. Motorun hiç bir sıkıntısı yok derken abs'de problem çıktı ABS ışığım sönmüyor. Reset atıldı sonuç alınmadı. Reveransla giderek borusandan bir usta ile görüştüm servis alanına girmeden ve ön taraftaki sensör kablosunda lastiğe sürtmeden dolayı yanık vardı. Bundan olur dedi. Kablodan olma ihtimali düşük gelse de kendi ustama kabloyu güçlendirttim. Ancak sonuç alamadık. Daha sonra Mutluhan'da sıfır ön sensör takıldı ama ışık sönmedi abs devreye girmedi. Başka bir yerde cihaza bağlattım ve sorunu ön sensörde olduğunu gösteren mesaj alıyoruz ama sensör değişse de sorun devam ediyor. Başka neden olabilir? Bu işten anlayacağınızı düşündüğünüz usta varmıdır istanbulda? ABS 'yi komple değiştirmek midir çözüm? Bu işi Borusan ya da Mutluhanda çözersem ciddi maliyet çıkıcak. Çıkma abs beyni buldum birkaç tane sizce bunlar iş görür mü?

şimdiden teşekkürler.
    Sensor'ün yüzeyinde çok küçük çatlaklar oluşuyor. Ve bu çatlaklardan giren su tesisatta rutubet yapıyor. Geç kalınmış ise beyine kadar sorun açıyor. Tavsiyem; ikinci el bir beyin bulup onunla bir tecrübe etmeniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:10 ----------

Alıntı hatakank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba..merak ettiğim f 650 ,2000 yılından beri var olan bi motor,acaba kasada 2010 yılına kadar ne gibi değişiklikler olmuştur..ben 2006 model buldum bir tane ama yine gözüm 2010 modelde..acaba kasada yada motorda değşiklik olmuşmudur..yardımcı olursanız sevinirim
    2010 model ile 2000 veya 2006 model arasında çok fark var. Elektrik sistemi, beyini, daha pekçok şeyi farklı. 1200 GS'lere yaklaştırmışlar adeta. Kasa ve motor zaten tamamen farklı.
    Önemli bir not: A.B.D. hala eski kasa ürettiriyor. Ve çok tutulan bir modeldir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:12 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba

Buyrun ilan.

Yan ayak switch'i ve devirdaim pompası en çok karşılaşılan arıza.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 ----------

Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece fan açmış motorda neredeyse boynunun altına kadar çıkmıştı. üzerinden 200 ml kadar aldım. bugün işe gelip baktığımda yine biraz yüksek seviyelerde...

yağın evsafı da elle bakılınca çok değişmiş gibi durmuyor... Radyatör sıvısını kontrol etmeden, ve havası olup olmadığına bakmadan konuşmanın bir anlamı yok gibi.. bakalım. Pazar günki şile yolunda yine bir sıkıntı yoktu.
    Devirdaim pompanda bir sıkıntı var gibi duruyor. Soğutma suyun hapsediyor ve seni yanıltıyor. Tamir kitini satın al ve değiştir bence.
    The Venturer

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadaslar BMW min selesini kirmizi ile degismek istiyorum. Elinde kirmizi sele olan ve sikilmis olan var ise benim ki ile degisirim.Selenin yirtiksiz ve iyi durumda olmasi onemle rica olunur.Cunku benim selemde hic bir eskime yok. Tum kargo ucreti tarafimca karsilanir.

Yada kirmizi renk bu kaymaz kumasi nerden bulabilecegimi soyler iseniz, satin alip ustune gerdirecegim. Motoru biraz renklendirecegim
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler