Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW F650 GS / Dakar Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

mgu teşekkür ederim. yeni alacağım için bu modelde özellikle bakmam gereken noktalar nelerdir. tam bilmiyorum. üstelikte kars'ta yaşıyorum. herhangi bir arıza durumunda gösterebileceğim bir usta burada yok. kullanım esnasındaki bakımları ve servise gitmeyecek derecedeki tamiratları kendim yaparım. bu imkanı sağlayacak yapıya sahip motor almam gerekiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ragnosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

2000 model f 650 gs kullanıyorum henüz 21.000 km'de. Motorun hiç bir sıkıntısı yok derken abs'de problem çıktı ABS ışığım sönmüyor. Reset atıldı sonuç alınmadı. Reveransla giderek borusandan bir usta ile görüştüm servis alanına girmeden ve ön taraftaki sensör kablosunda lastiğe sürtmeden dolayı yanık vardı. Bundan olur dedi. Kablodan olma ihtimali düşük gelse de kendi ustama kabloyu güçlendirttim. Ancak sonuç alamadık. Daha sonra Mutluhan'da sıfır ön sensör takıldı ama ışık sönmedi abs devreye girmedi. Başka bir yerde cihaza bağlattım ve sorunu ön sensörde olduğunu gösteren mesaj alıyoruz ama sensör değişse de sorun devam ediyor. Başka neden olabilir? Bu işten anlayacağınızı düşündüğünüz usta varmıdır istanbulda? ABS 'yi komple değiştirmek midir çözüm? Bu işi Borusan ya da Mutluhanda çözersem ciddi maliyet çıkıcak. Çıkma abs beyni buldum birkaç tane sizce bunlar iş görür mü?

şimdiden teşekkürler.
    ABS kabloları hassas ı olduğu için müdahale edilmesi doğru değildir.Kablo başlarında oksitlenme olabilir bunu bir kontrol edin.
    Kullandığım otomobillerden birinde kablo ucuna bulaşan pislik yüzünden saatlerce boşu boşuna uğraşmıştık

mgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı muh1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mgu teşekkür ederim. yeni alacağım için bu modelde özellikle bakmam gereken noktalar nelerdir. tam bilmiyorum. üstelikte kars'ta yaşıyorum. herhangi bir arıza durumunda gösterebileceğim bir usta burada yok. kullanım esnasındaki bakımları ve servise gitmeyecek derecedeki tamiratları kendim yaparım. bu imkanı sağlayacak yapıya sahip motor almam gerekiyor.
    Kesinlikle eliniz yatkınsa kendiniz çok iş başarabilirsiniz bu motorla ilgili olarak,
    parça sorunu diye bir şey pek duymadım borusan olsun iç piyasa olsun bence problem yok.

Borusanı fiyattan dolayı kimse tavsiye etmiyor ama bence anlatıldığı gibi parçalar çok pahalı değil kaldıki geçen sene yağ müşüründen yağ atıyordu orjinali 40 € civarında idi sanayiden biraz araştırıp buldum ve taktım 1 senedir problem yok
    Ben tavsiye ederim..

magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 r50
    teknik bölüme konu açtım ama sağlıklı bir sonuca ulaşamadım. 2004 dakar debriyaj levyesini kırdım. yenisini nasıl temin edebilirim?
    Gidilecek yer, yolun kendisidir...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı mgu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle eliniz yatkınsa kendiniz çok iş başarabilirsiniz bu motorla ilgili olarak,
    parça sorunu diye bir şey pek duymadım borusan olsun iç piyasa olsun bence problem yok.

Borusanı fiyattan dolayı kimse tavsiye etmiyor ama bence anlatıldığı gibi parçalar çok pahalı değil kaldıki geçen sene yağ müşüründen yağ atıyordu orjinali 40 € civarında idi sanayiden biraz araştırıp buldum ve taktım 1 senedir problem yok
    Ben tavsiye ederim..
    Kirilan parca halen elinizdemi? Gerci manetler plastikten yapildi Brembolarin ozelikle hemen kirilip motorun grenajina zarar vermesin diye. Aprilia pegaso da aynisimi bilmiyorum ama arastirin. Bunun haricinde manetin paglanti noktasi onemli eger tutuyor ise KTM, Yamaha , Suzuki ve kawasaki deki kros motorlar ile karsilastirin.Internet sitelerinden Replacement clutch handle olarak aratin. Yurt disi forumlarda ilginc bilgiler cikabiliyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    1957 r50
    teşekkür ederim hemen araştırıyorum

Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı magicboy135 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik bölüme konu açtım ama sağlıklı bir sonuca ulaşamadım. 2004 dakar debriyaj levyesini kırdım. yenisini nasıl temin edebilirim?
    Birde sahibinden'de hurda motor parçaları yada kazalı motor parçaları satılıyor oralara bakabilirsin

Motosikleti
    1957 r50
    teşekkür ederim. wemoto.com sitesinden sipariş verdim. Ayrıca başka bir sorum olacaktı: touratech sitesinde gezerken şöle bişi buldum: http://www.touratech.com/shops/001/p...oducts_id=3051 orjinali ön 16 diş arka 47 diş olan zincir dişlilerini ön 15 arka 49 olarak değiştirebilmemize yarayan parçalar buldum. peki bunlar ne işe yarıyor; sanırım tork arttırıyorum anladığım kadarıyla. bunlardan takan arkadaşlar varmı? düşüncelerini paylaşabilirler mi ? teşekkürler.

Ragnosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 900 Hornet
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS kabloları hassas ı olduğu için müdahale edilmesi doğru değildir.Kablo başlarında oksitlenme olabilir bunu bir kontrol edin.
    Kullandığım otomobillerden birinde kablo ucuna bulaşan pislik yüzünden saatlerce boşu boşuna uğraşmıştık

selamlar,

Otomobil örneğinde olan bir sorunmuş neyseki sorun çözüldü yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Herkese selamlar, dün itibari ile bende bir f650 gs sahibisiyim
    2005 8500 de acik mavi kırmızı sele, üzerinde hiç bir şey yok,
    fotoları eklerim yakında
    herkese iyi sürüşler.
    habe habe

Motosikleti
    1957 r50
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoları eklerim yakında
    herkese iyi sürüşler.
    hayırlı olsun, güle güle bin.

Motosikleti
    Bisan Lifan Roadstar LF250
    fotoları eklerim yakında
    herkese iyi sürüşler.
    hayırlı olsun, darısı başıma :((

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    valla yeter göstermeyin ya şu bmw 650 gs her gördüğümde içim içimi yiyor..en sonunda intihar edcem ha ....şu motoru kendimden bile çok seviyorum valla..yakında bi delilik yapıp
    mersin-erzincan'a cryptonla gidecem bu arada peu106gti arkadaş erzindaymış neresinden bende erzincanlıyım
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    F650 GS
    fotoları eklerim yakında
    herkese iyi sürüşler.
    hayirli olsun, kazasiz belasiz

Motosikleti
    F 650 GS
    fotoları eklerim yakında
    herkese iyi sürüşler.
    Hayırlı uğurlu olsun tekerin hep düz bassın....

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    teşekkürler herkese darısı olmayanların başına...
    habe habe

hayırlı olsun. kazasız keyifli sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:16 ----------

ankaradanmı aldın. ayıp olmazsa kaç para? önümüzdeki ay bende alıcam inşallah.

Motosikleti
    Honda 1000 RR
    Merhaba Arkadaşlar Bende Yeni F650 Gs Dakar Sahibi Oldum Bir Arkadaşımda Bulunan motoru Ben alma kararı aldım ve Şuan biniyorum..

Normalde 1000RR kullanıyorum ,konsept olarak farklı modeller ama İnanılmaz keyif alıyorum Şuanda F650 dakardan... Bildiğiniz Tüyolar varsa bilgilerinize Susamış şekilde bekliorum

Şuan tek problemim debriyaj tası problemi Onu halledersem sorun yok..
    [B]AnıL DOĞRU[/B]
    anildogru@mynet.com

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    herkese selam,
    arka çanta için önerileriniz nelerdir acaba, shad düşünüyorum ama onunda bağlantı demiri yokmuş, vede 3 aydan önce gelmezmiş.
    çanta kullananlar hangi modelleri kullanıyorlar söyleyebilirseler sevinirim.
    iyi günler.
    habe habe

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu sitede aradagin her seyi bulacaksin.

http://www.maxbmwmotorcycles.com/fic...aspx?vid=51604
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler