Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki EN500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    arkadaşlar bana fren maneti ve sağ yan kapak lazım nerden temin edebileceğimi bilen varsa paylaşşsın motor en 500 1998 model

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni seyhan 250 (şimdilik) :)
    ben ortalama iki yıldır en500 istiyorum benim motorum kanuni seyhan 250 iğrenç bir motordur geçenlerde sıkıştı şimdi komple motor yapılıyor bir yerde en500 buldum 1998 model motor mekanik kısmı on numara ama motor kullanılmadığı için ufak tefek paslanma var başkada hiç bir problemi yok fiyat olarakta 1500 lira istiyor nedersiniz alayımmı eğer alırsam bu motorların genel sorunları nelerdir şu tarihlerde yakıtları nasıldır olurda arıza çıkarsa parça bulma imkanım nasıl bilgilendirirseniz sevirim??

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı axyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ortalama iki yıldır en500 istiyorum benim motorum kanuni seyhan 250 iğrenç bir motordur geçenlerde sıkıştı şimdi komple motor yapılıyor bir yerde en500 buldum 1998 model motor mekanik kısmı on numara ama motor kullanılmadığı için ufak tefek paslanma var başkada hiç bir problemi yok fiyat olarakta 1500 lira istiyor nedersiniz alayımmı eğer alırsam bu motorların genel sorunları nelerdir şu tarihlerde yakıtları nasıldır olurda arıza çıkarsa parça bulma imkanım nasıl bilgilendirirseniz sevirim??
    o fiyata nereden buldun o motoru ya ? Hani varsa göster bizde gidip alalım hacı
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

sen kanuniye devam et arkadaş şu buldugun motorun ilan linkini versene

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Sevgili arkadaşlar,

kardeşim EN 500 almış, 30000 km de oldukça temiz, deneme sürüşümü de bugün yaptım. sorum şudur: makine hararet yapmakta (harareti hep tahminen 95-100 derecelerde gezinmekte?) ve 1-2 saatlik bir sürüş sonrasında yaklaşık 1/2 litre soğutma suyu eksiltmekte Suyun kaçak yapmadığına eminim kontrool ettim. bu motorların radyatörlerinde bir sorun mu var
    ki yetersiz kalmakta mesela tecrübesiolan kardeşlerimden yorum beklerim

Herkese kazasız belasız sürüşler
    Poturdak

Motosikleti
    Kawasaki EN 500
    merhaba arkadaşlar...

1 hafta önce 1996 model kawasaki en500 vulcan aldım. trafikte sürekli hararet sorunu yaşıyorum. hararet ışığı yanmasa bile su eksiltiyor. acaba bu sorun kronik bir en500 sorunu mu?

bu hafta ruhsat ve plaka değişikliği yüzünden motor evde yatacak. eğer kronik bi sorun değilse radyatörü açıp halletmeyi düşünüyorum.

benim ilk motorum. shadow ile arasında seçim yaptım. umarım pişmanlık duymam.

bunlarda motorumun fotoğrafları ...

herk ikinizede hayırlı olsun valla ben kendi makinamdan ve ankarada bi abimizin makinasından yola cıkarak söyliyim benimki 98 abimizin 2005 model ve cuma günü 100 şu 2 gündür toplam 350 km yol yaptık herhangi bir su eksiltme problemi yaşamadık bir ustaya göstermekte fayda var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:19 ----------

problem çözülünce sebebini yazarsan sevinirim teşekkürler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşlar öncelikle selam 1996 model en 500 ümü bir hafta önce sattım (içim kan ağlayarak hanım kullanıyodu hamilelik dolayısıylamecbur kaldım)
    en 500 radyatörüne asla su koymayın sadece antifiriz koyun suyun kaynama sıcaklığı 100 derece santigrat diye geçer ama türkiyede su 90 ila 95 derece arası bir sıcaklıkta kaynar motosiklet fanı 100 derecede açtığı için sizin motosikletiniz fanı açana kadar suyunuz eksilmiş olur o yüzden antifiriz koyacaksınız ki buharlaşmasın
    2. olarak fan ayarınızı 85 dereceye getirtin ki (oto elektirikçiler yapıyo) suyu kaynatmadan soğutmaya başlasın
    bu arada mümkünse radyatörünüzü söküp içini temizletin çünkü musluk suyu radyatörün içine kalıntı bırakıp tıkanmasına neden oluyo ben ilk aldığımda bende de aşırı su kaynatıyodu söküp kireç sökücü ile temizledim ondan sonra bi daha su kaynatmadı
    ama unutmayın kesinlikle antifriz kullanın kesinlikle su kullanmayın
    uzaaklardann bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

mka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA VİRAGO XVS 250
    bende en 500 almayı düşünüyorum bu günlerde , alırsam paylaşırım fotoğrafları....iyi sürüşler..

Arkadaşlar merhaba,

Su kaynatma sorunu ilk aldığımda benim motordada vardı. Radyatörü komple değiştirince bu sorun ortadan kalktı

Benim kafama takılan bir soru var benzin deposunun altında motorun sağ tarafta su deposu gibi bir depo var. bana hararet deposu denildi su kaynatmaya başlayınca suyu oraya basıyormuş????

Birde aradığım bazı yedek parçalar var. Mesela bahsettiğim bu depo gibi çünkü delik. Aynı şekilde sağ tarafta bir lamba var full low yazıyor bu ne ?...

Kawasaki en 500 93 model için yurt dışından sipariş edebileceğimiz adresler varmı?

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Kawasaki En 500 ...En İyiy
    selam arkadaşlar ben uşakta otoruyorum.Motorculuğu ve motorları çok seviyorum.ama bu cin malları beni soğutmak üzere bu işten hep yolda kalıyorum.motora güvenip biyere gidemez oldum.O yüzden bende kontağına basıp Türkiye turu atabileceğim bir motor arıyorum.uygun fiyatta (5000 gibi)uygun modelde (98 ve üstü gibi) kawasaki en 500,yamaha virago 250 veya 535 yada suzuki intruider arıyorum.
    Yardımlarınızı bekliyorum saygı ve sevgilerimle.....

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Merhaba arkadaşlar en 500 u bugün test etme imkanı buldum ama artçı olarak bu nasıl bir hızlanmadır bu nasıl bir frenlemedir hala etkisindeyim eve geldim direk bu başlığı okudum ama gerçekten bu kadar iyi bir motor için bu kadar az sayfa hayal kırıklığı efsane olacak bu motor denmiş birkaçyıl önce( keza yıllardır bişey yazılmamış nerdeyse)olmuş bu motor ya süperdi gerçekten hayran kaldım.ben ki düne kadar kendimi venox almaya şaartlandırmıştım ki şans eseri en 500 ile tanıştım... sorum şu bir en 500 var fakat inanmazsınız belki ruhsatında kaç model olduğu yazmıyor 2004 trafiğe çıkış tarihi yazıyor bu motorun en son kaç modelş geldi türkiyeye acaba 2004 model mi bu parça sıkıntısı var mı şikayetçi olduğunuz bir konu vs ye aydınlatın bizi muhtacız bilgiye tşk hepinize...

Motosikleti
    KAWASAKI EN500 - 2005

Kawasakı en500

Merhaba Arkadaşlar,

5 ay önce bir hevesle ilk motorumu aldım (sıfır motorsiklet tecrübesiyle),
    2005 Model EN500. İlk motor için büyük olur dediler, manevralarda zorlanırsın dediler.... Ehliyetimi 1 ay önce aldığımı ve alana kadar trafiğe çıkmadığımı, ayrıca sadece haftasonları kullanma fırsatım olduğunu da göz önünde bulundurursak, 1 ayda 1.000 km yol yaptım, şu anda en çok zorlandığım nokta sağa dönüşler, özellikle yokuş aşağı sağa dönüşlerde şeridimde kalmakta zorlanıyorum.

EN500 hakkındaki görüşlerim ise;
    - 100 km'de yaklaşık 4,5 Litre yakıt tüketimi var
    - Motor, 50 beygir civarı güç üretiyor.
    - Yedek parça konusunda sıkıntılar olduğunu ben de duydum. Kilometre telini siparişle Velomoto'da yaptırdım, şu an 2005 Modeller için Km. teli Velomoto envanterinde bulunmakta. (Fiyatı 20 TL + Kargo
    - Sorunsuz bir makine olduğu söyleniyor ki öyle gibi görünüyor.

Şimdilik bu kadar.

Yollarda görüşmek üzere

Sabri Temizgönül - Adana

Herkese selam arkadaşlar...

Artık zamanı geldi diye düşünüyorum ve EN500 kullanıcısı olmak İstiyorum lakin uygun bir EN500 halen bulmuş değilim.
    1997 ve Üzeri bir makine almak istiyorum.
    Ama maalesef imkanım biraz kısıtlı 5500 civarı bir sınırım var bu fiyata kadar yardımcı olabilecek arkadaş varsa görüşmek isterim.
    Şimdiden Teşekkürler...

Motosikleti
    883
    Merhaba Arkadaşlar, keeway super shadow umu satarak en500 almayı planlıyorum. V motor olmamasından dolayı titreşim poblemi yaşayan var mı aranızda. Birde istanbul da(anadolu yakası olursa daha iyi olur) önerebileceğiniz servis var mı? teşekkürler. Umarım cevap alabilirim, sayfaya ilgi çok az gözüküyor.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı gültekinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, keeway super shadow umu satarak en500 almayı planlıyorum. V motor olmamasından dolayı titreşim poblemi yaşayan var mı aranızda. Birde istanbul da(anadolu yakası olursa daha iyi olur) önerebileceğiniz servis var mı? teşekkürler. Umarım cevap alabilirim, sayfaya ilgi çok az gözüküyor.
    140 km ye kadar cıktım ve titreşim hissettmedim , ki chopper oldugu için 120-140 gibi hızlarda rüzgar gerçekten cok vuruyor vede zaten bu motorlar hız motoru değilki keyif motoru 140 a kadar titreşim hissetmedim sonrasını bilmiyorum
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    883
    teşekkürler, yaşadığınız kronik problemler oldu mu? bir terslik olmazsa yeniyılda almayı planluyorum.

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı gültekinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler, yaşadığınız kronik problemler oldu mu? bir terslik olmazsa yeniyılda almayı planluyorum.
    motoru alalı henüz 1 ay oluyor herhangi bir sorunla karşılaşmadım , yaptığım yolculuklardada bir kez olsun stop etmedi veya beni yolda bırakmadı , sübap ayarı vakti geldiği için sübap ayarı yaptırmam gerek ama ustam bir pistte kaza yapmış , sübap ayarından dolayı hafif bi tıkırtı var oda sübap ayarını yaptırdığınızda geçer zaten , en500 ün herhangi bir kronik sorunu olduğunu duymadım , bence kawasakinin ürettiği en sağlam motor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:55 ----------

en500cüler nerdesinizzzz , yarı racing diyorum ben bu motora sizce ?

kankavi® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki EN500 2000
    2007 Mayıs ayından beri EN 500 kullnaıyorum. Performans konusunda söyleyebileceğim bişey yok. Bu motorun performansını beğenmeyeni hayabusa paklar. Onun dışında benim araç 2000 model. Bildiğim kadarıyla getirildiği son seneye kadar motorda önemli bir değişiklik yapılmadı. O yüzden 2000 yada 2006 birşey değişeceğini sanmıyorum. Aldığım ilk zamanlarda motoru devirli kullandığım için çok fazla benzin tüketimi vardı 6lt/100km kadar. Daha sonra daha sakin kullanarak 5lt kadar indirmeyi başardım. Lakin yine de uyarmak isterim uzun yolda basmak isterseniz gözünüz kilometre saatinde olsun. 2008 yılında Kuşadası'na yaptığım gezide İzmir-Aydın otobanında dağların arasında yolda kaldım. Doldurduktan 180 km sonra benzin bitti. Yani sözün özü 120 üzeri bir hız yapıyosanız 8lt / 100 km gibi bir sarfiyatı olacağını hesaba katıp ona göre mola verin.

Bunun dışında yedek parça ile ilgili söylenenler doğru denebilir. Hoş ben şu ana kadar sadece arka fren telini değiştirdim ama daha önmli bir kusur olursa beklersiniz Z Moto'nun keyfini haberiniz olsun. Bu arada sadece Kawasaki için mi bilmiyorum ama periyodik bakımlarında 350 Tl den aşağı kurtulabildiğimi hatırlamıyorum. Otomobil sahibi arkadaşlarıma söylediğimde şaşırıyorlar. (Hoş yakıt tüketimine de şaşırıyolar ya neyse). Lakin yine de motoru aldığımdan beri beni üzecek bir arıza yapmadı yan siz ona baktıkça o da sizi üzmicektir.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Topic'i gördükçe sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım...
    Hayliden hayli kalınlaştı yobazlık yeniden, Softalık zorlu anırtı ile aldı yürüdü.
    Kara bir kinle taassub pusudan çıktı yine, Yurdu şâhâne cehâlet yeni baştan bürüdü. (Neyzen Tevfik)

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı kankavi® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 Mayıs ayından beri EN 500 kullnaıyorum. Performans konusunda söyleyebileceğim bişey yok. Bu motorun performansını beğenmeyeni hayabusa paklar. Onun dışında benim araç 2000 model. Bildiğim kadarıyla getirildiği son seneye kadar motorda önemli bir değişiklik yapılmadı. O yüzden 2000 yada 2006 birşey değişeceğini sanmıyorum. Aldığım ilk zamanlarda motoru devirli kullandığım için çok fazla benzin tüketimi vardı 6lt/100km kadar. Daha sonra daha sakin kullanarak 5lt kadar indirmeyi başardım. Lakin yine de uyarmak isterim uzun yolda basmak isterseniz gözünüz kilometre saatinde olsun. 2008 yılında Kuşadası'na yaptığım gezide İzmir-Aydın otobanında dağların arasında yolda kaldım. Doldurduktan 180 km sonra benzin bitti. Yani sözün özü 120 üzeri bir hız yapıyosanız 8lt / 100 km gibi bir sarfiyatı olacağını hesaba katıp ona göre mola verin.

Bunun dışında yedek parça ile ilgili söylenenler doğru denebilir. Hoş ben şu ana kadar sadece arka fren telini değiştirdim ama daha önmli bir kusur olursa beklersiniz Z Moto'nun keyfini haberiniz olsun. Bu arada sadece Kawasaki için mi bilmiyorum ama periyodik bakımlarında 350 Tl den aşağı kurtulabildiğimi hatırlamıyorum. Otomobil sahibi arkadaşlarıma söylediğimde şaşırıyorlar. (Hoş yakıt tüketimine de şaşırıyolar ya neyse). Lakin yine de motoru aldığımdan beri beni üzecek bir arıza yapmadı yan siz ona baktıkça o da sizi üzmicektir.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Topic'i gördükçe sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım...
    sübap ayarını ustam bi kaza geçirdiği için yaptıramıyorum bu çok büyük bir sorun teşkil edermi vede sübap ayarı tahmini kaç tl tutar teşekkürler

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler