Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant şeritleri çok güzel duruyor, lastikleri değiştirdin mi yoksa aldığında üstünde pirelli mi vardı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Selam, açtığın konudan takip ediyorum arkadaşlar inş. en kısa zaman da iyi olurlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

bir foto da benden
    http://i.hizliresim.com/VpLOEq.jpg
    konuyu ben açmadım ama en yakın takip eden ben olduğumdan ben yazıyorum durum hakkında...
    zaten ilk gün hastanede uğraşmakdan konuda açamazdım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı dincerozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten S.A. arkadaşlar, bende aranıza yeni katıldım. Motorumu 2. el 1200 km'de 3 hafta önce aldım. 2013 kırmızı. Scooterdan (PCX) geçiş yaptım ilk vitesli motorum, ilk motor için en doğru tercih olduğunu gördüm, kullanımı çok iyi. Bu arada tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacaktı; Lastikleri çok iyi olmadığını düşündüğüm için Michelin Pilot Street 140/70-17 arka ve 110/70-17 ön teker aldım, fakat lastiği taktıracak yer bulamıyorum, oto lastikçiler takmıyor, Yalova'da da motorcular falan takıyor fakat balans yapmıyorlar, balanssız binmek te iyi olmaz sanırım. Bu konuda ne önerebilirsiniz.
    honda servisine gidin? hayırlı olsun kaça aldınız nerden aldınız acaba?

dincerozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Xmax 250 Momo
    Sağolun, arkadaştan ikinci el aldım, takas yaptık bana aşağı yukarı 7000'e falan maloldu diyebiliriz, rodajı itina ile yapılmış bildiğim bir motordu.

Motosikleti
    KTM Duke 250 ABS
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kazasız belasız kullan. Bendede tri colour var bu jant şeridini nerden bulabilirim çok hoş durmuş yardımcı olabilirmisin

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Kusura bakma gec baktim buraya

Once bunu aldim
    http://www.ebay.com/itm/KEITI-Motorc...item4aaab7c4b5

Sonra yesili maviyle degistirmek icin bundan aldim
    http://www.ebay.com/itm/320691752055...84.m1439.l2649

Alıntı froxso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kazasız belasız kullan. Bendede tri colour var bu jant şeridini nerden bulabilirim çok hoş durmuş yardımcı olabilirmisin

OokareenoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Bugün itibariyle acemi bir sürücü olarak bende aranızdayım herkese kazasız belasız sürüşler !!

Motosikleti
    CBR 650F
    Resimleri bekliyoruz.

Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün itibariyle acemi bir sürücü olarak bende aranızdayım herkese kazasız belasız sürüşler !!
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Resimleri bekliyoruz.
    Ah keşke :( URL istiyor nasıl olacağını bulamadım :(

Motosikleti
    CBR 650F
    http://hizliresim.com/ a yukleyebilirsin , yukledikten sonra forumlar icin bbcode verecek hizliresim.com onu buraya yapistirdiginda resimlerin goruntulenir burada
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300

Akşam akşam bunlar çıktı artık yollara düşünce daha güzel fotolarda atarım inşallah
    santo78, koraycbr ve C&T bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 650F
    Hayirli olsun gule gule kullan. Cok guzel.
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Hayirli olsun gule gule kullan. Cok guzel.
    Sağol, teşekkür ederim allah isteyen herkese versin inşallah. Garajın içinde tur atıyom durup durup ekipmanlar gelince gün yüzü görecek :D

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı OokareenoO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin..
    OokareenoO bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Arkadaşlar 2013 1600km de 2. el bir CBR 125 ile aranıza katıldım.... Sormak istediğim sorular var ilk motorum olarak...
    1-) Motor sürerken vücudu öne yatırıp ellerime yük biniyor sağ elimde gaz olduğu için pek bastıramıyorum (yük veremiyorum) fakat sol elimde yorulmalar bileğimde biraz ağrılar oluyor yarım saatlik bir dilimde neyi yanlış yapıyorum pozisyonummu yanlış acaba?
    2-) Fren konusu Ön frenleri kullanmak daha kolayıma gidiyor, arka frene zor alışıyorum birde arka fren daha az tutuyormuş ve sert basılıyormuş gibi?
    3-) Koruyucu mont aldım yarım mont biraz kısa gibi geldi normalmi acaba. Kemer seviyesinde yoksa değiştirmemmi gerekli?
    4-) Kask- mont- eldiven- dizlik yeterlimidir koruma icin?

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı medir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2013 1600km de 2. el bir CBR 125 ile aranıza katıldım.... Sormak istediğim sorular var ilk motorum olarak...
    1-) Motor sürerken vücudu öne yatırıp ellerime yük biniyor sağ elimde gaz olduğu için pek bastıramıyorum (yük veremiyorum) fakat sol elimde yorulmalar bileğimde biraz ağrılar oluyor yarım saatlik bir dilimde neyi yanlış yapıyorum pozisyonummu yanlış acaba?
    2-) Fren konusu Ön frenleri kullanmak daha kolayıma gidiyor, arka frene zor alışıyorum birde arka fren daha az tutuyormuş ve sert basılıyormuş gibi?
    3-) Koruyucu mont aldım yarım mont biraz kısa gibi geldi normalmi acaba. Kemer seviyesinde yoksa değiştirmemmi gerekli?
    Hayırlı olsun,kazasız belasız kullanırsın inş.
    Bende acemiyim, bildiğim kadarıyla yardımca olmaya çalışacağım.
    1) Benzin deposunu dizlerinle sık, kolların serbest kalır daha rahat kullanırsın. Şu an gidonu sıkarak motoru kontrol etmeye çalıştığın için seni yoruyor.
    2) Ön frene fazla alışma, geçen gün sokağa girerken araba çıktı karşıma, panikle ön frene asıldığım gibi yere kapaklandım.Hızım düşüktü sokağa gireceğim için, bana da motora da bir şey olmadı ama dersimi aldım.Arka frene birden asılma teker kilitlenmesin, yavaştan önce arka frene sonra aynı yavaşlıkta ön frene, sakın ön frene birden asılma dostum takla atarsın..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    dizlik kalçanı ve belden aşşağının çok azını korur, bot gıymessen ayagını ne koruyacak kafandan daha mı az degerlı ayagın ?

Mont kısa gelıyorsa değiştir.

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Dostum Montun kısa geldiğini nasıl anlarım yarı mont kemere kadar gelir diyorlar doğrumu yada pantolon kemer hizasında biten mont kısa mıdır???

Motosikleti
    Honda cbr125r, ninja 300
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin..
    Teşekkürler. Amiiin , cümlemize!

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Dostum Montun kısa geldiğini nasıl anlarım yarı mont kemere kadar gelir diyorlar doğrumu yada pantolon kemer hizasında biten mont kısa mıdır???
    Arkadaşım bizde geçen yaptık alışverişi, farklı mıdır bay bayan montları bilemiyorum , ama yardımcı olan arkadaş beline değil üzerime tam oturmasına ve kollarda fazla boşluk olmamasına baktı . Bel kısmı açık kalacak bende kesin!!! Ama arkadaş baya bilinçliydi senin bir parçan gibi olmalı dedi, beli uzun olsun diye büyük beden alıp bol gelmesin? Mağazada çalışan arkadaşlardan daha rahat yardım alabilirsin sanırım.
    Hayırlı olsun motorun kazasız sürüşler.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Hayırlı olsun,kazasız belasız kullanırsın inş.
    Bende acemiyim, bildiğim kadarıyla yardımca olmaya çalışacağım.
    1) Benzin deposunu dizlerinle sık, kolların serbest kalır daha rahat kullanırsın. Şu an gidonu sıkarak motoru kontrol etmeye çalıştığın için seni yoruyor.
    2) Ön frene fazla alışma, geçen gün sokağa girerken araba çıktı karşıma, panikle ön frene asıldığım gibi yere kapaklandım.Hızım düşüktü sokağa gireceğim için, bana da motora da bir şey olmadı ama dersimi aldım.Arka frene birden asılma teker kilitlenmesin, yavaştan önce arka frene sonra aynı yavaşlıkta ön frene, sakın ön frene birden asılma dostum takla atarsın..
    yanlıs bılgılendırme olmus motoru on fren durdurur arka fren takvıye dır sadece yavaslatır bırden sıkmayla da motor takla atmaz o sızın acemılıgınızden dır hatta arka frenı hıc kullanmayan cok kısı tanıdım genel de yuksek hızlarda yokus asaa gıderken motorun one yıgılmaması ıcın yavas yvas hızını dusurmek ıcın kullanıyorum sahsen

ellerın agrıması normal tam racıng olmasada oturus pozısyonu ona yakındır depoyu dızler ıle sıkarsan agrı olmaz cbr cok rahattır bana gore cbf kadar olmasada mont konusu da soyledır dırsek bolumunden otekı elınle cevır eger ters donuyor sa mont sana buyuktur veya alttan elını rahat ca soka bılırsen karnına mont buyuk tur tam oturması lazım kask ta aynı sekılde her seferınde yanaklarını sıkması lazım yanı dar olması lazım
    Sam@ ve kuroscu bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

dincerozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Xmax 250 Momo
    Ben de acemi bir racing'ciyim, sana tavsiyem Altın Elbiseli Adamın sitesini incele orda çok faydalı videolar var, ben şahsen çok faydasını gördüm, sürüş teknikler olsun, sürüş pozisyonu vs. bir çok konuda ayrıntılı videolar var. Tavsiye ederim, ben izledikten sonra pratiğe döküyorum sürüşüm acayip değişti...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Bu arada buradan Pazar günki Yalova gezisine katılanlar var mı arkadalar? Ben Yalova'dayım tura tamamen katılamayacağım ama inşallah Yalova Balıkçılar molasında olacağım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler