Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusemre17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yunusemre cevap için sağol. Birde rodajdan dolayı düşük devir kullanayım derken motoru çok yığdırıyorum. Zararı olurmu? ne Önerirsiniz?
    2000 devirin altına düşmemek lazım zaten çok sarsılıyor maksat zaten çok vites değiştirmek fabrika bizden bunu istiyor o yüzden şehir içi artıp azalan süratte rodaj yapmak daha faydalı uzun bir yola çıkıp 1000 km yapmak elbette kolay ama pek sağlıklı değil sağır motor terimi burdan geliyor. Motosikletiniz sizin sürül tarzınıza göre şekillenecektir sıfır araç almanında güzel tarafı burda:-) bende yığıyorum bazen ama debriyajı kullanmaktan çekinmemek lazım. Rodaj süresince kısa mesafelerde motor frenini kullanmayı tavsiye ettiklerini okumuştum .kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ENDURO650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam,
    2015 model versys650 için topcase alan arkadaşlar burada bağlantı demirinin (mevcut ise) teknik çizimini paylaşabilirse çok makbule geçer. Hepsine hayırlı olsun inşallah.
    SO FAR SO GOOD!

Motosikleti
    Triumph Speed Triple R
    Alıntı DayDreamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakıncası yoksa eski motorunuz neydi bu titreşim işine biraz kafam takıldı bir önceki model için çok olumsuz yazı okudum bu konuda,teşekkürler
    Daydreamer,
    galiba titreşim diyerek yanlış bir tabir kullanım, infernox un da düşük devirde bahsetmiş olduğu vuruntu olayıydı bahsetmek istediğim. eski motorum 3 silindirli naked bir motordu, o yüzden düşük devirde vuruntu vs yaşamıyordum. rodaj ı bitince vuruntu da otomatik olarak ortadan kalkacak sonuç olarak. bir de motosikletin yeni olmasının payı vardır diye düşünüyorum.

şu an ki tek sıkıntım, öncam ı en yüksek seviyede kullanmış olmama rağmen boyumdan dolayı tüm rüzgarı kask a alması. naked da bile rüzgardan bu kadar rahatsız olmuyordum, ancak bunda camdan dolayı tüm rüzgar toplanarak geldiği için oldukça rahatsız edici.

Uzun touring camı araştıran arkadaşlar var mı? ya da benim boyum için en az kaç cm olmalı ön cam?

hatta dün akşam şöyle bir baktım camı komple söksem de naked görünüme mi dönsem diye

SudoThrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ön camı en düşük konuma getir direk suratına vuruyorsa.

http://www.twistedthrottle.com/shop-by-product/ergonomics-rider-comfort/windshields/windshield-extensions belki extension çözüm olabilir sizin için.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı ENDURO650 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.twistedthrottle.com/shop-by-product/ergonomics-rider-comfort/windshields/windshield-extensions belki extension çözüm olabilir sizin için.
    okadar para vermeyin...zeus cam motoru arayın cam eki istiyorum bi arkadaşına yönlendircek sizi 100 120tl bişeydi aynı parça.

t_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda VFR
    Arkadaşlar neden bu kadar ağır gidiyor paylaşımlarınız? En çok merak edilen motor sizinki,lütfen bilgi paylaşımlarını arttırır mısınız.En azından kendi adıma sizlerden gelecek en ufak bilgiyi bile dört gözle-sabırsızlıkla bekliyorum.
    Mesela yakıt tüketimi değerleri.
    Mesela alış fiyatlarınız (kimi 9400-kimi9200e aldığını söylüyor).
    Mesela aksesuarlar...
    Lütfen bizleri paylaşımsız bırakmayın

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı t_erel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar neden bu kadar ağır gidiyor paylaşımlarınız? En çok merak edilen motor sizinki,lütfen bilgi paylaşımlarını arttırır mısınız.En azından kendi adıma sizlerden gelecek en ufak bilgiyi bile dört gözle-sabırsızlıkla bekliyorum.
    Mesela yakıt tüketimi değerleri.
    Mesela alış fiyatlarınız (kimi 9400-kimi9200e aldığını söylüyor).
    Mesela aksesuarlar...
    Lütfen bizleri paylaşımsız bırakmayın
    Merhaba t_erel yakın zamanda uzun bir inceleme yapacağım ve buraya video olarak paylaşacağım daha önce bir tane paylaşmıştım izleyebilirsin.merak edilenlere sorarsanız daha iyi olur bazen aklına gelmiyor insanın.yakıt tüketimi şuan rodajda hala ve artçılı biniyorum genelde ve havalar kötü olduğundan kısa mesafelerde kullanıyorum ortalama kilometrede 20 kuruş yakıyor tamamen şehir içi kullanım.ben 9300 euro dan aldım bu fiyat tamamen bayi ile aranızdaki muhabbete bağlı bazısı 9400 diyor bazısı daha çok indirim yapıyor merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz

cihaners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS 2015

Merhaba

Herkese merhaba
    Bende yaklaşık 2 hafta kadar önce Versys 650 sahibi oldum. Motorum şuanda rodajda ve hem şehir içi hemde şehir dışı turlara çıkıyorum. Gerçekten çok güçlü bir makina ve ben gerçekten memnun kaldım. 125 cc den sonra böyle bir motora binmek gerçekten de rüya gibi.
    Sizlerle aşağıda kısa bir video paylaşmak isterim. Bu arada 2000 devir işi beni de çok zorluyor aslında. Motoru 2000-4000 arasında kullanmak gerçekten zor. Zaman zaman vitesi zamanında düşürmezsem biraz vuruntu yapıyor ama hemen toparlıyor.

Selamlar

https://www.youtube.com/watch?v=IWj9lTSU_W8
    yunusemre17 bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Şuanda herkes rodajda olduğu için kesin bir inceleme yapılamıyor. Ancak motorun gücü elimizin altında canavar gibi ama basamıyoruz, biraz gıcık bir durum.
    Artçılı çok rahat sürüşü var.
    Givi Daha topcase demiri ve koruma demirini çıkartmadı. Beklemedeyiz.
    Motorun fiyatı olarak sizin pazarlık kabiliyetinize göre 9200 e kadar alınabiliyor.
    Yakıt: Yapılan hesaplar rodajda eco modunda sürüldüğü için, 100km de 3,5 litre civarı

Motosikleti
    Motoru aldığım bayi, (Kawasaki yaklaşık fiyatlar) yan çantalar için 2500 TL, Top Case için 1900 TL, yan koruma takozu içinde 600 TL fiyat verdi. Çantalar için farklı firmaların çözümlerini beklemeyi bende düşünüyorum ama şuanda beni en çok rahatsız eden şey; koruma barları veya takoz olmadan trafiğe çıkmak. Yeni kasa için kawasaki motor bloğunu koruyan bir takoz üretmiş ama maalesef motorun tamamını koruyan yan barlar yok. Orjinal koruma takozunu almayı ciddi ciddi düşünüyorum. Umarım biran önce bu malzemeler piyasaya çıkar yoksa satılığa çıkardım YBR den çok daha fazla para gerekecek.
    Görüşlerinizi beklerim.
    Selamlar

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı cihaners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığım bayi, (Kawasaki yaklaşık fiyatlar) yan çantalar için 2500 TL, Top Case için 1900 TL, yan koruma takozu içinde 600 TL fiyat verdi. Çantalar için farklı firmaların çözümlerini beklemeyi bende düşünüyorum ama şuanda beni en çok rahatsız eden şey; koruma barları veya takoz olmadan trafiğe çıkmak. Yeni kasa için kawasaki motor bloğunu koruyan bir takoz üretmiş ama maalesef motorun tamamını koruyan yan barlar yok. Orjinal koruma takozunu almayı ciddi ciddi düşünüyorum. Umarım biran önce bu malzemeler piyasaya çıkar yoksa satılığa çıkardım YBR den çok daha fazla para gerekecek.
    Görüşlerinizi beklerim.
    Selamlar
    fiyat bilgisi için teşekkürler topcase i orjinal almayı planlıyordum ama 1900 çok çok fazla. yan takozların girişleri sanırım üniversal tam bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cihaners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüşlerinizi beklerim.
    Selamlar
    Bende tavsiye. Takoz kullanin
    Koruma demiri kullanmayin. Titreşim yapar
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Triumph Speed Triple R
    Bugun hava iyi olunca kisa bir gezinti sonrasi yapilmasi gereken tek sey:
    Acilen rodaji bitirmek
    Gercekten zevkli ve kullanimi cok rahat, 4 bin deviri gecmemeye calismak cok zorluyor adami ;)

Motosikleti

Versys Koruma takozu (Frame Sliders)

Kawasaki.eu sitesinde gördüğüm malzemenin (Frame Slider) linki aşağıda ama girişler hakkındabilgi edinemedim.

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Motorun ilk geldiği gün çektiğim video. Konyadan motoru teslim alıp, 120 km yol aldıktan sonra Karaman'a girdiğimde tam bir zafer anıydı. Bundan sonraki videolar artık Anadolunun ve Akdenizin doğal güzellikleri arasında olacak inşallah.
    Herkese kazasız sürüşler.
    Selamlar
    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ETd0PmMVJf8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Merak ettiğim konu bozuk satıhta ya da stabilize asfaltta performansı nasıldır? Yüksek olmasının avantajını hissedebiliyor musunuz? Muhakkak ki bu tip yollarda bir tenere660 gibi performans gösteremiyordur. Ancak dışardan bakıldığında bir xj6 diversion f den daha iyi yol tutuşu olduğu izlenimi yaratıyor. Cihaners videonuzu izledim. Lastik ve süspansiyon malum bu tip yollara uygun değil... Ama yine de izlenimleriniz burada paylaşırsanız sevinirim.

SudoThrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    doğru enduro lastikler ile stabilize asfalta çıkar, ama 17" aluminyum dokum jant ve geniş lastikleri olmasından dolayı normal asfaltta kalmanızda fayda var. Tam olarak bir enduro sayılmaz.

toprak yola girmeyi pek düşünmüyorum versys ile.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı ENDURO650 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim konu bozuk satıhta ya da stabilize asfaltta performansı nasıldır? Yüksek olmasının avantajını hissedebiliyor musunuz? Muhakkak ki bu tip yollarda bir tenere660 gibi performans gösteremiyordur. Ancak dışardan bakıldığında bir xj6 diversion f den daha iyi yol tutuşu olduğu izlenimi yaratıyor. Cihaners videonuzu izledim. Lastik ve süspansiyon malum bu tip yollara uygun değil... Ama yine de izlenimleriniz burada paylaşırsanız sevinirim.
    Merhaba taşlı topraklı yolda kullandım standart hava basıncı ,asfalt lastikleri ve kısmen sert süspansiyon bu iş için pek uygun değil.ufak taşlar bile arkasını kaydırıyor dz lastik yeterli tutunma sağlamıyor. Ön çamurluk kısa radyatöre kadar çamur atıyor temizlemek biraz zor arka teker üstü çamurluk olmayışıda süspansiyon kısımlarını çamurla dolduruyor.ayrıca egzozlar açıkta olduğu için seken taşlar zarar verebilir...umarım yeterli olmuştur
    ENDURO650 bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Arkadaşlar motorsiklet dediğimiz makineler araziye girmeyecek kadar hassas değil.Hele ki Versys.
    Belli bir seviyeye kadar problem değil keyif yaratır
    cihaners bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    Selam
    Videoda seyrettiğiniz yollar tam asfalt olmasada toprak yolda diyemeyiz aslında. Motoru toprak yola çok kısa bir süre için soktum ama daha fazlasına ben cesaret edemedim (malum motor ve ben birbirimize yabancıyız.) Bu motoru ben de toprak yola sokmaya pek niyetli değilim ama ilerde kendimi daha rahat hissettiğimde uygun lastikler ile neden olmasın.
    Bu video Versys in kabiliyetlerini gösteriyor aslında.

https://www.youtube.com/watch?v=08_aGdvQ9vI

Selamlar

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler