Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    Dayımın 125 MZ'i yıkadım bugün de, zinciri benzinle sildim,yıkadım, bazı yerleri wd40 ladım mis gibi oldu makine.
    Yalnız bu mzler değişik bi motor sürdükçe süresi geliyor insanın.Ayrı bi zevki var, biraz titriyo ama inince anlıyosun uyuşmasından
    98 ya da 99 model makine yalnız hiç binilmemiş alındığından beri yatıyodu geçen seneye kadar
    http://imageshack.us/a/img6/7801/3vdd.jpg

http://imageshack.us/a/img829/1248/h2f6.jpg

http://imageshack.us/a/img854/253/q7v7.jpg
    Hacım bu motorun yandan ve tam hafif ön çaprazdan güzel manzaralı fotolarını çekebilir misin? Bana lazım bu motor, ya kanuni sitesinden komple silmiş. Bu motorun bu kadar net fotoğrafını internette ilk defa sende gördüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baran900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çekiş gidiş maşallah çok iyi arkadaşlar, fakat yakıt sorunu bendede var 20 liraya 40-50 km yol ancak yapabiliyorum.

Bu arada iphone 2 zamanlı cilek kokulu yağ koymaya başladım tanka duman nerdeyse sıfıra indi cilek kokusu geliyor motor calisirken isiklarda sicak havalarda camı açık arabalar artık benden kacmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

http://i.hizliresim.com/NYNGyP.jpg

http://hizliresim.com/NYNGyP
    Çok Asi ve hsynglsy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu anda yakıt masrafından biraz kurtulmak için çaren gaz iğnesinde ayar yaptırman. çekişten az bişecik düşer ama yakıtta yüzde 30 civarı kar yapabilirsin. Keşke bing karbüratör Türkiyede olsaydı o zaman daha da çok kar yapardın yakıttan.

Kardeşim motorun çok güzel. Kazasız belasız. Benimde 1991 model etz 251 im var. Birkaç mesaj öncesinde resmini görebilirsin. Ben motoruma bir tavsiyeyle 200 çinli karbüratörü taktım. Şuan yakıtından inanılmaz memnunum. Hiçbir motordan eksiği kalmadı. Seriliğinden pek birşey kaybetti diyemeyiz ama max hızı düştü. Bende sakin kullanıyorum ve gerçekten yetiyor. Şikayetçiysen denemeni tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı hsynglsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim motorun çok güzel. Kazasız belasız. Benimde 1991 model etz 251 im var. Birkaç mesaj öncesinde resmini görebilirsin. Ben motoruma bir tavsiyeyle 200 çinli karbüratörü taktım. Şuan yakıtından inanılmaz memnunum. Hiçbir motordan eksiği kalmadı. Seriliğinden pek birşey kaybetti diyemeyiz ama max hızı düştü. Bende sakin kullanıyorum ve gerçekten yetiyor. Şikayetçiysen denemeni tavsiye ederim.
    Bu karbüratörü nereden bulabilirim, adı yada fotoğrafı var mı sende?

200lük çinli bir karbüratör.Mondiallerin olabilir.Sadece kısa geleceği için boğaza ek olarak bir parça yaptırman lazım. Tornacıların 10 dk sını alır. 507 490 88 88 yarın çekip whatsapp tan gönderebilirim hocam. Bende tavsiyenize uyup çilek kokulu yağ getirttim. Yarın alacağım parçacımdan. Ben yaz mevsiminde benzin deposunada 1,5 kapak yağ koyuyorum. İnanılmaz duman atıyor. İnşallah sizin çözümünüzde bana fayda getirir. Bu arada hangi şehirde olduğunuzu belirtirseniz sevinirim.. Unutmadan... ben birde elektronik ateşleme yaptırdım.. Bununda yakıtta etkisi var. Platin meksefe herkesin harcı değil. Ustalar görünce ben bilmiyorum bunları demiyor, uğraşamam, vaktim yok, bu motor olmaz gibi saçma saçma konuşuyorlar. O yüzden bende usta peşinde koşmaktansa elektronik ateşleme yaptırdım. Sonuç olarak ben bu motordan VAZGEÇMEM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

[QUOTE=hsynglsy;3424364]200lük çinli bir karbüratör.Mondiallerin olabilir.Sadece kısa geleceği için boğaza ek olarak bir parça yaptırman lazım. Tornacıların 10 dk sını alır. 507 490 88 88 yarın çekip whatsapp tan gönderebilirim hocam.

Motosikleti
    [QUOTE=hsynglsy;3424364]200lük çinli bir karbüratör.Mondiallerin olabilir.Sadece kısa geleceği için boğaza ek olarak bir parça yaptırman lazım. Tornacıların 10 dk sını alır. 507 490 88 88 yarın çekip whatsapp tan gönderebilirim hocam. Bende tavsiyenize uyup çilek kokulu yağ getirttim. Yarın alacağım parçacımdan. Ben yaz mevsiminde benzin deposunada 1,5 kapak yağ koyuyorum. İnanılmaz duman atıyor. İnşallah sizin çözümünüzde bana fayda getirir. Bu arada hangi şehirde olduğunuzu belirtirseniz sevinirim.. Unutmadan... ben birde elektronik ateşleme yaptırdım.. Bununda yakıtta etkisi var. Platin meksefe herkesin harcı değil. Ustalar görünce ben bilmiyorum bunları demiyor, uğraşamam, vaktim yok, bu motor olmaz gibi saçma saçma konuşuyorlar. O yüzden bende usta peşinde koşmaktansa elektronik ateşleme yaptırdım. Sonuç olarak ben bu motordan VAZGEÇMEM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

200lük çinli bir karbüratör.Mondiallerin olabilir.Sadece kısa geleceği için boğaza ek olarak bir parça yaptırman lazım. Tornacıların 10 dk sını alır. 507 490 88 88 yarın çekip whatsapp tan gönderebilirim hocam.
    çok sevinirim fotoğraf için, ama mail atsan daha iyi olur hocam. turkogluisa-1@yahoo.com , özellikle marka bilgilerinin olduğu kısmıda çek.

Motosikleti
    MZ
    Bütün MZci arkadaşlara selam. Yakıt masrafından yakınan arkadaşlara sesleniyorum bence motorlarınızı 250-300 cc olarak değerlendirip 4zamanlı motorlarla yakıt kıyaslaması yapmayın. Mz 2 zamanlı fakat hem güçlü hemde hızlı bir makinadır. 2 yıl kadar 251etz e bindim sonrasında ki motorlarımdan o atikliği o rampa çıkışını bulamadım açıkçası(KANUNİ TİGER250-MONDİAL MCT 250 KIYASLA). Şimdi yeniden kısmetse 96 model 301 alacağım ne kadar yakacağını da tahmin ediyorum 100km de ortalama 3-4 litre ama helali hoş olsun

Arkadaşlar merhaba. Bugün İzmir den Manisa Kenan Evren Sanayi sitesinde İbrahim Usta ya gittim. Bilen muhakkak vardır. Köhne bir dkkan ama adam MZ ve Jawa tamircisi. Çok konuşmayan muhabbete zor giren birisi.. Yada bana o anda öyle denk geldi. Ama emin olun ağzıyla değil resmen elleriyle konuşuyor. Ben zorda olsa muhabbet ettim. Dükkanı öyle servis havasında değil. Çırağı yamağıda kalfasıda yok.Çok iddialı olmasada ihtiyacınız olan parçayı üst kata gidip getiriyor. Her işini kendisi yapıyor. Gelelim mevzuu ya. Daha önce amortisör almıştım onları taktı, debriyaj ayarı ve tellerin yağlamasını yaptı. Zİncir körüğünü değiştirdi.(Kendisinden) Ön jant ve yeni model delikli disk aldım.(Kendisinden) Arka jant telleri değişti(kendisinden), parlattı, jant göbeğini parlttı .. Zİncir kilidini değiştirip bakımını yaptı,hoşuna gitmeyen civataları değiştirdi, kiminede pul attı.. Yapma dedim ama gerçekten detaya indi. 6,5 saat yanında kaldım. Bir şekilde oyalandım oralarda. Titiz çalışıyor. Bu yaptıkları ve aldığım parçalar için toplam 150,00 lira hesap aldı ki, ben az işe çok daha fazla ödediğimi biliyorum, hoşuma gitti. 2 zamanlının doktoru denecek birisi.. Özel siparişle jawa mz toplayıp satıyor. İhtiyacı olan ve manisa ya gidebilecek arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Motor kendine geldi. Bende üzerine gaza gelip ön ve arkaya michelin lastik taktırdım. Sabuncubeli ni bilen bilir, çıkarkende, inerkende resmen altımda başka bir motor vardı. Yine yeniden aşık oldum motosikletime. MZi imkanınız varsa Michelin lastik takarak kullanın, gerçekten bambaşka.. Frenlemesi bile değişti. Öne 90.90.18 michelin pilot street, arkaya 110.80.16 michelin city taktırdım. Lastiklerde 340.00 liraya mal oldu. Ama gerçekten buna değer. Canımdan kıymetli değil tabiki.. Yerle bağlantıyı iyi tutmak lazım... Hassas iş. Şimdi motorumu mat siyaha boyatmayı düşünüyorum, birkaç parçadada nikel kaplama. Aslında çok kararsızım ve sizin düşüncelerinizi merak ediyorum. Bunu yapsam nasıl durur. Fikirlerinizi beyan ederseniz bende kafamda birşeyleri şekillendirebilirim. Bilgilendirme amaçlı bu yazıyı umarım farklı anlamlara çekmezsiniz. Şimdiden teşekkür ederim...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sorunu gözdüysen mesele yok....

Mat siyaha boyama olayına gelince..
    Boyama derim...İlla mat olmasını istiyorsan folyo kaplatabilirsin...
    Sonrasında sıkılırsan eskisine dönüş çok basit ve masrafsız oluyor...

Lastiklerine taş değmesin...
    Kazasız belasız binersin işallah...

Teşekkür ederim alp abi. İzmir de bu kaplamayı nerede yaptırabilirim? Bu arada bana MZ km saati gerekiyor. Sıfır alırsam devir saatinide değiştirmem gerekiyor. Biri eski biri yeni çok sırıtıyor. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaslar varmı?
    Çok Asi bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim alp abi. İzmir de bu kaplamayı nerede yaptırabilirim? Bu arada bana MZ km saati gerekiyor. Sıfır alırsam devir saatinide değiştirmem gerekiyor. Biri eski biri yeni çok sırıtıyor. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaslar varmı?
    Kardeşim Fotoğraflar ulaştı elime, çok sağolasın, yordum seni. Eline sağlık.

km saati için mz parçaları diye bi site var. oraya bi bak istersen.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    sanayilerde oto aksesuarcılarının çoğu yapıyor..
    Km saati içinde İzmirde Syrav Ticaret var... Şifa hastanesinin karşı sokağında...
    Bi sor bakalım...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı Çok Asi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Fotoğraflar ulaştı elime, çok sağolasın, yordum seni. Eline sağlık.

km saati için mz parçaları diye bi site var. oraya bi bak istersen.
    Hiç önemli değil, yardımcı olduysa ne mutlu bana. Şayet resimler yeterince ayrıntılı değilse, yine çekip gönderebilirim. MZ parçaları.com da evet var. 145 lira istiyor. Ben biri eski birisi yeni olsun istemediğim için 300 lira da anlamsız geliyor. Çünkü dağıtılan mz sayısı çok. İkinci el tercih nedenim.. Devir saati sorunsuz bende. Mz parçaları.com gayet iyi çalışıyor. İstediğim ürünü hemen kargoluyorlar. Daha önce 3 yada 4 defa alışverişim oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanayilerde oto aksesuarcılarının çoğu yapıyor..
    Km saati içinde İzmirde Syrav Ticaret var... Şifa hastanesinin karşı sokağında...
    Bi sor bakalım...
    Abi muhakkak yarın araştıracağım. Ama motor kapaklarım ve silindirin illaki boyaya ihtiyacı var. Yarın onlar içinde bakınacağım. Bikaç günün boşluğunu hep motoruma harcadım. Bugün Kahraman'lara gittim. moto-kolay ı tavsiye ederim. Ürünleri gayet kaliteli... Ne kadara satarımki diye düşünmüyorlar. Etiketlerini gördüğüm ürünlerde 20-30 lira indirimle aldım. Şimdi eksiğim koruması olan mont. Ne kadar sakin kullanırsam kullanayım, dikkatsiz sürücüler birgün tepemize çıkacak :( Ne kadar uzak durmaya çalışsamda önündeki aracı SAĞLAMAYA!! çalışan akıllının birisi bunu bana yine hatırlattı. Herkese kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    Hyosung GV 650 Haojue 150-9 Mz 301
    çok motora bindim mz deyince akan sular durur hele temizi ve orjinali

baran900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba. Bugün İzmir den Manisa Kenan Evren Sanayi sitesinde İbrahim Usta ya gittim. Bilen muhakkak vardır. Köhne bir dkkan ama adam MZ ve Jawa tamircisi. Çok konuşmayan muhabbete zor giren birisi.. Yada bana o anda öyle denk geldi. Ama emin olun ağzıyla değil resmen elleriyle konuşuyor. Ben zorda olsa muhabbet ettim. Dükkanı öyle servis havasında değil. Çırağı yamağıda kalfasıda yok.Çok iddialı olmasada ihtiyacınız olan parçayı üst kata gidip getiriyor. Her işini kendisi yapıyor. Gelelim mevzuu ya. Daha önce amortisör almıştım onları taktı, debriyaj ayarı ve tellerin yağlamasını yaptı. Zİncir körüğünü değiştirdi.(Kendisinden) Ön jant ve yeni model delikli disk aldım.(Kendisinden) Arka jant telleri değişti(kendisinden), parlattı, jant göbeğini parlttı .. Zİncir kilidini değiştirip bakımını yaptı,hoşuna gitmeyen civataları değiştirdi, kiminede pul attı.. Yapma dedim ama gerçekten detaya indi. 6,5 saat yanında kaldım. Bir şekilde oyalandım oralarda. Titiz çalışıyor. Bu yaptıkları ve aldığım parçalar için toplam 150,00 lira hesap aldı ki, ben az işe çok daha fazla ödediğimi biliyorum, hoşuma gitti. 2 zamanlının doktoru denecek birisi.. Özel siparişle jawa mz toplayıp satıyor. İhtiyacı olan ve manisa ya gidebilecek arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Motor kendine geldi. Bende üzerine gaza gelip ön ve arkaya michelin lastik taktırdım. Sabuncubeli ni bilen bilir, çıkarkende, inerkende resmen altımda başka bir motor vardı. Yine yeniden aşık oldum motosikletime. MZi imkanınız varsa Michelin lastik takarak kullanın, gerçekten bambaşka.. Frenlemesi bile değişti. Öne 90.90.18 michelin pilot street, arkaya 110.80.16 michelin city taktırdım. Lastiklerde 340.00 liraya mal oldu. Ama gerçekten buna değer. Canımdan kıymetli değil tabiki.. Yerle bağlantıyı iyi tutmak lazım... Hassas iş. Şimdi motorumu mat siyaha boyatmayı düşünüyorum, birkaç parçadada nikel kaplama. Aslında çok kararsızım ve sizin düşüncelerinizi merak ediyorum. Bunu yapsam nasıl durur. Fikirlerinizi beyan ederseniz bende kafamda birşeyleri şekillendirebilirim. Bilgilendirme amaçlı bu yazıyı umarım farklı anlamlara çekmezsiniz. Şimdiden teşekkür ederim...

bana yeni model çelik jant uyumlu disk lazım mz parçaları 130 tl istiyor ordan uygun alma ihtimalim varsa dükkanın numarasini yazarmisin kardeş bana.

Herkese merhaba.Yeni bir mz ci kabul eder misiniz arkadaşlar.İsmim yusuf sayfayı bir süredir takip ediyorum paylaştıgınız bilgiler çok başarılı.öncelikle böyle bir sayfada katkısı olan herkese çok tesekkürler.bende mz hastasıyım gece resimleriyle uyuyup sabah yine onunla uyanacak kadar.Ispartada bi köyde 89 model etz150 buldum.7 yıldır depoda yatıyormuş.2 yıldır hiç çalıştırmamış sahibi olan dede.haftaya almaya gidecegim.Tam olarak görmedim o ildeki arkadaşım gidip inceledi.gece gittiği için resimde çekememiş tam.Aranıza katılmak için sabırsızlanıyorum.
    Çok Asi bunu beğendi.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar herkese merhaba zamanında bu motora artçı olarak binmişliğim vardır birkaç kez
    Motorun süratinden gözlerimin yaşardığını bilirim
    Birde bana göre en büyük sıkıntı egzoz çok ısınıyordu ve motora artçı olarak binen kişi dikkat etmezse (benim gibi) ayağını yakıyordu
    Neyse sonuçta atik motor iyi gaz tepkisine sahip
    Gelelim tasarruf konusuna istediğiniz karbüratör modeli bu
    http://www.ebay.com/itm/replace-carb...71ee7b&vxp=mtr
    Türkiyeye kargoyla gönderebiliyorlar
    Ben şahsen ebay'den farklı ürünler için alışveriş yaptım
    ebay ve paypal hesabınız varsa kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz

Motosikleti
    Hayırlı uğurlu olsun. 150 alman çok iyi olmuş. en az 251 kadar iyi sayılır. Ayrıca neredeyse onlar kadar iyi kaçar ama en güzel yanı yakıtı onlardan çok çok azdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Bu karbüratör üzerinde 84 yazdığına bakmayın, orjinal karbüratörün markası Bing'dir. Fiyatıda 350den aşağı bulunmaz, bu çin malı çakma bing karbüratör. Türkiye'de de satıyorlar 120 TL, öyle çinden 30-40 günde gelmesini beklemeden eline ulaşır.

http://www.mzparcalari.com/mz-251-30...l-jikleli.html bak burada var mesela, çin üretimi değil taiwan malı.

hayatımın askı mz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Arkadaslar merhaba.etz 151 sigortası ve muaynesi nekadar? Bilen varmı acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler