Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mz 251
    hoşğeldin aramıza dostum ama malesef formu kullanan pek yok mz sahipleri yaşatma derneği diye form acmak lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Megadeth89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251/Ymh Virago 535/Benelli TNT 250
    evet bundan sonra forumun adı mz leri yasatma kalkındırma ve koruma dernegidir.
    Dernege bagıslar bi cvp karsılıgı yapılmaktadır bilginize:

Hadi mz ciler nerelerdesiniz yhaa?Bkdrcıkmı motorunu seven mz ci var?

Motosikleti
    mz 251
    piyasada mz kalmadıki bu çin motorları mahvetti ortalığı doğal olarak mzcide kalmadı

bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    arkadaslar benim motora buji dayanmiyor sebebi nedir bilen varmi

Motosikleti
    mz 251
    arkadaşım o sorun sinir bozucudur yeni buji takarsın köşeyi dönersin bujiyi yakar hayda işin yoksa değiştir ateşleme sisteminden yapıyor başıma ğeldi platini meksefeyi ateşleme bobinini değiştir iyi bir kalbüratör ayarı yaptır kalbüratörden de olabilir depodan yag koyuyormusun koyuyorsan koyma motoru düşük devirde kullanıyorsan devri biraz yükselt bide mz de sol tarafta vites kolunun altında 3 alyanlı kapak var onu ac yag mikserinin ayarını kontrol et orda iki tane centik var karşılıklı ğelmesi ğerekiyor ben bütün bunları yaptım sorun halloldumu diyeceksin olmadı ama büji yakmayı azalttı artık iki ayda bir yakıyor bir de kalbüratörü değiştirip deneyeceğim ah ah vazğecemiyorum işte bu mz den hastalık oldu bende

Megadeth89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251/Ymh Virago 535/Benelli TNT 250
    Benimki de hiç buji yakmıyo, ama ateşlemiyoda
    Şöyle bi vurdurmadan çalışmaz ama ondan sonra dokunmadan alır.
    İlla bi naz yapar bnm motor

Motosikleti
    mz 251
    megadeth dostum senin motor bitmiş rektefe istiyor motor sogukken calışmıyor diyorsun sekmanlar kompresör yapamıyor ısınınca çalışmasının sebebi o yüzden

Motosikleti
    mz etz 1992
    mz ci kardes benim canavar elektronik ateslemeli platin meksefe yok ama karburatorun avans ve hava ayarini oynamistim ondan sonra motor calismadi karburatorun ayarsiz oldugundan buji nasil yaniyor depoya yag kullanmiyorum

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Abilerim topiği takip ediyorum.Biraz resim koyabilir misiniz? Topik şenlensin hesabı...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Onca yıl mz kullandım... Hiç buji yakmadım... Ve nasıl oluyor buji yanığı meraklar içindeyim.....

Kusura bakmayın daha hiç görmedim yanmış bir buji.... Kastettiğiniz gerçekten yanma mı yoksa başka birşey mi?.......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    SLM ARKADSLAR BENDE ESKI BI MZ SÜRÜCÜSÜYUM BEN KAPODOKYA ÜRGÜPTEN AHMET BENIM SIMDIKI MOTORUMUN TAMİRCİSİ CIFT KAFA MZ YAPTI MOTO BI GIDIYO AKILLARA ZARAR AMA BASKA ARKADSLARDA YAPMIŞ MESELA AFYON KARAHISRADA BI ARKADASTA YAPMİŞ HELAL OLSUN GUZEL OLMUS AMA MZ COK GUZEL BI MOTOR HELE AVRUPALARI SÜPERR

serserihoroz1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 lik bir düldül ama sonunda HA-YAA-BUUU-SAAA
    Bende Mz Sahibi Degilim Ama Efsaneyi Biliyorum. Arkadaşımda 301 Alman Var. Bir Gurbetçiden Aldı Ve Km çok Azdı..
    Motor Yattıkça Güçlenmiş Sanırım.... O Ne Gidiş Ya....
    Bir Iki Kez Kullandım Sat Bana Dedim Ama Satmadı Eşek Herif...
    şimdi Askerde Ve Motoru Babası Kullanıyor.....
    Aaaaaaaaaaaaaaaaahhh Ahhhhhhhhhhhhh
    sevme beni Kızım meşaLe ve eGzOst KoKaRım...şaRKı TüRKü Bilmem tezahürat YazaRım viTes aTarIm...tuTma eLLeRimi emaneT saRaRım,gAza BasArıM...CimBomUma ve mOtOruMa Laf aTaRsan DüNYanI ßa$ıNa yıKaRım ...!!

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı kaplan01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    headhunter kardesim tesekkür ederim
    önmli değil abi bildiğimiz bi sorunsa her zaman seve seve
    Alıntı gecesahini137 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasada mz kalmadıki bu çin motorları mahvetti ortalığı doğal olarak mzcide kalmadı
    çok feci haklısın abi tam destek katılıyorum+hoşgeldin bu arada
    Alıntı ahmet şimşek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM ARKADSLAR BENDE ESKI BI MZ SÜRÜCÜSÜYUM BEN KAPODOKYA ÜRGÜPTEN AHMET BENIM SIMDIKI MOTORUMUN TAMİRCİSİ CIFT KAFA MZ YAPTI MOTO BI GIDIYO AKILLARA ZARAR AMA BASKA ARKADSLARDA YAPMIŞ MESELA AFYON KARAHISRADA BI ARKADASTA YAPMİŞ HELAL OLSUN GUZEL OLMUS AMA MZ COK GUZEL BI MOTOR HELE AVRUPALARI SÜPERR
    bu dediğiniz motor kırmızı renkte ve üzerinde MZ 602 yazıyor olmasınAli Osman EMİROĞLU abimin motoru.Biliyorum o icadı Geçen yaz EMOK taydı bu yaz gene gelir mutlaka.

Topik baya bi canlanmış bu arada alp abi.ben bayadır giremiyordum maaşallah Allah nazardan saklasın
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    mz etz 1992
    alp tunay kardes mez-ci arkadas buji olme konusuna yorum yapmisti buji yanmasi demisti sanirim avans ve hava ayarini oynadigimdan mars koluna bastigimda eksoz tabanca gibi patliyordu pistonun uzerinde biriken benzin patlayinca bujiye zarar vermis olabilir mez-ci arkadasa gore yanma diyor bende bilmiyorum nasil oluyor ama hic atesleme yoktu

Motosikleti
    mz 251
    sevgili bülbül kardeş senin canavar elektronik ateşlemeyse sorun seninde dediğin ğibi avans ayarındandır birde kullandığın benzini bir değiştir farklı bir yerden al sorun umarım çözülür alp tunay abi buji yakma olayı dediğimiz bujinin bozulması ğibi bir şey motor hareket halindeyken sanki kontagı kapatmışın ğibi oluyor buji elektriği kesinlikle iletmiyor direk çöp yaglanma ğibi bir şey değil yani temizlesende hiç faydası yok abi cok konuşuyorum ama elektronik ateşleme dedinya beyin zayıflamışta olabilir şöyleki zamanla beynin ğönderdiği akım yetersiz kalıyor düşük akımdan da bujiyi yakabiliyor bu söylediklerim tecrübeyle sabittir

Motosikleti
    mz 251
    arkadaşlar form şenlensin muhabbetinden canlı tutayım dedim alp tunay abi form un telif hakkını bana verdide size eski bir mz ci abimi ğördümde onun maceraları anlatmak istiyorum abim mz konusunda tam bir uzmandı 95 96 lı yıllarda hayranlıkla seyrederdim benim mz aşkım o zaman dogmuştur 91 mz ini her zaman tek teker kullanırdı hiç koruma ğiymezdi bir cok kaza yapmıştır kendisi hatta bir kazasında söyle demişti allah yüzümüze baktı motor da hiç bir şey yok 2005 yılında ben mz le arkadaş da style jawa 350 siyle dolaşırken ğörmüştük kendisini yanına ğittik sohbet için motoru kullanabilirmiyim dedi tabi abi dedim senden kıymetlimi neyse yola koyulduk biz arkadaşla jawa ya bindik arkadaş jawa yı önden kapattı motorun üzerine tam siper yattık rampa aşağı jawa sona dayadı tam 145 km o ara bi baktıkki yanımızdan sanki biz duruyormuşcasına mz le bi ğeçti km ye bakıyorum 145 jawa zangır zangır titriyo yanacak mz e bakıyorum mz sanki biz duruyormuşcasına gidiyor oha oldum daha kötüsü ileride 90 derece viraj viraja motoru yatırdık en az 80 le ğirdik cıktık yol düz baktık mz yok son surat kapattık üç km ileride abim oturmuş siğarasını bitirmiş nerden kaldınız diyor abi ne yaptın kaca kadar cıktın dedik bi ara 180 i ğördü ğaliba dedi mubarek sanki sofuoglu şimdi motor kullanmıyor gecenlerde ğördüm aman sende kullanma diyor saygılar

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar form şenlensin muhabbetinden canlı tutayım dedim alp tunay abi form un telif hakkını bana verdide size eski bir mz ci abimi ğördümde onun maceraları anlatmak istiyorum abim mz konusunda tam bir uzmandı 95 96 lı yıllarda hayranlıkla seyrederdim benim mz aşkım o zaman dogmuştur 91 mz ini her zaman tek teker kullanırdı hiç koruma ğiymezdi bir cok kaza yapmıştır kendisi hatta bir kazasında söyle demişti allah yüzümüze baktı motor da hiç bir şey yok 2005 yılında ben mz le arkadaş da style jawa 350 siyle dolaşırken ğörmüştük kendisini yanına ğittik sohbet için motoru kullanabilirmiyim dedi tabi abi dedim senden kıymetlimi neyse yola koyulduk biz arkadaşla jawa ya bindik arkadaş jawa yı önden kapattı motorun üzerine tam siper yattık rampa aşağı jawa sona dayadı tam 145 km o ara bi baktıkki yanımızdan sanki biz duruyormuşcasına mz le bi ğeçti km ye bakıyorum 145 jawa zangır zangır titriyo yanacak mz e bakıyorum mz sanki biz duruyormuşcasına gidiyor oha oldum daha kötüsü ileride 90 derece viraj viraja motoru yatırdık en az 80 le ğirdik cıktık yol düz baktık mz yok son surat kapattık üç km ileride abim oturmuş siğarasını bitirmiş nerden kaldınız diyor abi ne yaptın kaca kadar cıktın dedik bi ara 180 i ğördü ğaliba dedi mubarek sanki sofuoglu şimdi motor kullanmıyor gecenlerde ğördüm aman sende kullanma diyor saygılar
    bi dakka bi dakka,bu sayfanın telif hakkı bana devredilmiş bulunmaktaAlp abi nerdesin ne diyo bu abiler sayfayı kendine verdiğini söylüyor abi yaaamsj yazacak vaktim olmasa da girip kontrol etmiyor değilim abi ben burayı.Her ne kadar MZci kardeşliği içinde de olsak en küçük benmdir burda kesin ve bu kardeşinizi kırmazsınız sanırımhem sayfayı ayakta tutmaya yeni nesiller lazım dimi
    herkese iyi akşamlar olsuun MZci abileriiim.Nasılsınız keyifler nasıl.Ben geçtiğimiz hafta bugün motorumun motor bağlantı kulaklarını değiştirdimMalum tek teker çalışmalarım sonucunda kulaklar yamulmuş ve son olarak kırılmış bulunmaktaydı ve tabi ki her sorunda olduğu gibi onunda tepesine çöktüm ve hallettim Allah'a şükür.Sizler neler yapıyorsunuz bakalım MZlerimize iyi bakalım abiler onlar ileride efsane olarak anılacak motorlar.Şahsen söylüyorum benmki benle yaş
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    onlardan önce biz efsane oluruz gibime geliyor ya

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp tunay kardes mez-ci arkadas buji olme konusuna yorum yapmisti buji yanmasi demisti sanirim avans ve hava ayarini oynadigimdan mars koluna bastigimda eksoz tabanca gibi patliyordu pistonun uzerinde biriken benzin patlayinca bujiye zarar vermis olabilir mez-ci arkadasa gore yanma diyor bende bilmiyorum nasil oluyor ama hic atesleme yoktu
    O şekilde bujiye zarar vermesine imkan yok... imkansız....

Bir arkadaş resim çekip koysa ya yanmış bujiyi...

Topic hepimizin arkadaşlar... Senin benim varmı... Mz topiği burası.... İşallah birinizle tanışırız Mz e binerim belkim.... Özledim keratamı.....

Melek-ül Asfalt...... Benim Oğlana İyi bak....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O şekilde bujiye zarar vermesine imkan yok... imkansız....

Bir arkadaş resim çekip koysa ya yanmış bujiyi...

Topic hepimizin arkadaşlar... Senin benim varmı... Mz topiği burası.... İşallah birinizle tanışırız Mz e binerim belkim.... Özledim keratamı.....

Melek-ül Asfalt...... Benim Oğlana İyi bak....
    slm arkadaşım bende bi Mz ci olarak uzun zamandır yazdıklarını takip ediyor ve taktir ediyorum izmirde 5 sene kaldım nasip olursa nisanda MZ imle izmirdeyim tanışmak isterim belki sende bu vesileyle özlem gidermiş olursun.
    [COLOR="Blue"][B][I]GÜNEŞİN BATTIĞI YERDE::gleam::[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler