Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf 150:::::08
    arkadaşlar,, aranızda orjinal motor koruma demiri alan vardır,, acaba kaç ytl ye aldığını yazabilir mi??
    [COLOR="Red"][I]meğer gurbet dediğin mapuslukmuş güneşli avlularda yaşanırmış,öylesine,dönüşümde ne bulurum bilemem bildiğim döneceğim,,verilmiş sözüm edilmiş yeminim,,elbet birgün döneceğimm,,[I][/I][/I][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Benimde direksiyonda sallanma var diye ön lastiği garantiden değiştiler.Fakat hala tam düzelmedi
    Bugün düz yolda CG 125 ilee kapıştım.CG performans olarak sanki biraz daha iyiydi??

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    bakıma götürdüümde lastik çok inmiş dediler ondan yapıo dediler özellikle 2 lişi binice çok acaip sallanıo sonra şişrdiler geçti ama tam geçmedi bi kaç kere sert çukura girdim ondan olabilirde bide bugün başıma bişey geldi giderken 2.viteste elim debriyajdayken ara gazı verdim motordan çaaaaaattt die bi ses geldi sallandı motor giderken ve stop etti motor noldu anlamadım bi kaere daha öle olmuştu ama bu akdar kuvvetli ses çıkmamıştı sanki bişey kırıldı

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı torento_1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,, aranızda orjinal motor koruma demiri alan vardır,, acaba kaç ytl ye aldığını yazabilir mi??
    orjınal koruma demiri olmaz bendeki kalın borulu olan 35 ytl ye özen motordan aldım.

98 Beygir.....

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    ben koruma demirini 40 ytl ye almıştm

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

sarsıntı

Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakıma götürdüümde lastik çok inmiş dediler ondan yapıo dediler özellikle 2 lişi binice çok acaip sallanıo sonra şişrdiler geçti ama tam geçmedi bi kaç kere sert çukura girdim ondan olabilirde bide bugün başıma bişey geldi giderken 2.viteste elim debriyajdayken ara gazı verdim motordan çaaaaaattt die bi ses geldi sallandı motor giderken ve stop etti motor noldu anlamadım bi kaere daha öle olmuştu ama bu akdar kuvvetli ses çıkmamıştı sanki bişey kırıldı
    kardeşim o sarsıntı bende de var ilk gittim amartisor yağları eksilmiş deiler yaptılar 3 kişi test etti oldu dedi ama olmadı hala devam etti bi seferr daha götürdüm baktılar arka lastik imalat hatası dediler yenilediler ama hala düzelmedi lastik de sağlam ne olabilir acaba?amartisor çatalı ve ya jantlarda mı bir sorun var acep?
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

S.A arkadaslar bende Cg 125 var 4-5 aydır kullanıyorum 2.el aldım suanda cbf 150 sıyah cok hosuma gıdıyor sızce o degermı yanı en azından 2.el alırsam devır fılan sıfır da almam zaten ılk motorum sıfırdı rodaj fılan ugrasamam o yuzden ne dersınız arkadaslar Cg 125 Yetıyor Öğrenci adamız ancak goruntu olarak Cbf 150 cok guzel duruyor Ne dersınız yakıt olarak da az dıyorlar duyduklarıma gore ... ?

Honda Cg 125 Satiyim Cbf 150 Aliyimmi ?
    Yoksa Sallayım kalsınmı bendeki ?
    Yada baska bir secenek sunabılecek arkadas ?

Sımdıden tsk edıyorum

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdo varsa degiştir derim,yoksa deligin birini genişlet derim.

buluşmadan kalan birkaç resim az da olsak güzel bir akşam geçirdim gelen arkadaşlar teşekkür,

haydaa bu buluşma ne zaman oldu yahu
    diğer tarafa yazmadınız mı?
    neden benim haberim yok, grup çok baba yaw, keşke bende olsaydım
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydaa bu buluşma ne zaman oldu yahu
    diğer tarafa yazmadınız mı?
    neden benim haberim yok, grup çok baba yaw, keşke bende olsaydım
    gizli buluşma olmuş bu arada arkadaşlar disk sorunun hallettin.götürdüm verdim geri aldı motomax.Fakat 9 euroyu 20 milyon olarak hesap ettiler euro kurları bayağı fazla sanırım 2 milyondan bile fazla
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

piston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125,Mz251,Suzuki Gsx550 Katana,Suzuki Gn250,Ybr125,Cgl125,TVS F2,Cbx250,Honda Cbf150
    benim ön lastik kocaman balon yaptı 4000 lerde değiştirmiştim.Titreme olan arkadaşlar lastikte balon olup olmadığını bi kontrol etsinler.Bence lastiklerinizi değiştirin ,ben metzeler me22 ile değiştirdim çok çok iyileşti yol tutuşu.

Bu buluşma MT'nin basket maçı buluşması işte, Luxor, hani benim cbf150.net'te 2.buluşma sandığım buluşma bu. Bu arada son fotoda ben nasıl durmuşum öyle yav, sanki Motogp'yi ben kazanmışım da İstiklal Marşı çalıyor gibi esas duruş yapmışım.

Şu gidon yamukluğu muhabbetine ben benim gidonu inceledim sanki hafiften yamukluk var gibi geldi, yolda habire bakıyom öyle mi değil mi diye, kaza yapacaktım. Ertesi gün evin önünde iyice inceledim bu sefer dümdüz geldi, kuruntu yaptım valla arkadaş öyle söyleyince.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    hafif yamukluk bende de vardı.ilk aldığımda farkettim.ilk bakıma gittiğimde serviste normal olduğunu,sorun olsa çekme yapacağını, fabrikasyon olduğunu söyledi.ama bu yamukluk çok hafif.çok iyi bakmak lazım.

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    arkadaşlar benim motor 10000 km oldu geçtide kışada girioruz lastikleri değitirmek istiorum ne aliim bide fiyatı nedir bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgilendirsin

Motosikleti
    selam arkadaşlar benim motordaki sarsıntıyı çözemedik daha bir ustaya daha gösterdim amortisor ayarın çok sert biraz yumuşattır olur dedi ustada alet oladığı için mecbur hondaya götürücem bakalım olcakmı ama bana saçma geldi amortisor ayarıyla oynamadıkki motorun nasıl sertleşmiş olabilir??

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar benim motordaki sarsıntıyı çözemedik daha bir ustaya daha gösterdim amortisor ayarın çok sert biraz yumuşattır olur dedi ustada alet oladığı için mecbur hondaya götürücem bakalım olcakmı ama bana saçma geldi amortisor ayarıyla oynamadıkki motorun nasıl sertleşmiş olabilir??
    arka amortisor ise koltuk altında orjınal anahtarı var,
    98 Beygir.....

Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafif yamukluk bende de vardı.ilk aldığımda farkettim.ilk bakıma gittiğimde serviste normal olduğunu,sorun olsa çekme yapacağını, fabrikasyon olduğunu söyledi.ama bu yamukluk çok hafif.çok iyi bakmak lazım.
    Benim de gözüm iyidir bu gün bir kez daha baktım evet sanki sol taraf çok hafif önde gibi. Ama yanıltıcı bir şey zor anlaşılıyor. 6500km oldu ve hiç bir yan etkisi olmadı, farkına bile arkadaş yazınca vardım. Bana öyle de geliyor olabilir. Taktık ya kafaya, psikolojik herhal.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de gözüm iyidir bu gün bir kez daha baktım evet sanki sol taraf çok hafif önde gibi. Ama yanıltıcı bir şey zor anlaşılıyor. 6500km oldu ve hiç bir yan etkisi olmadı, farkına bile arkadaş yazınca vardım. Bana öyle de geliyor olabilir. Taktık ya kafaya, psikolojik herhal.
    bende de sorun yok.yan rüzgarda sallaması normal ellerimizi bırakınca.lastik havası da olabilir.

zaten biri birşey yazıyor,ondan sonra ayıkla pirincin taşını....hepimizde fobi oluyor,rüyalarımıza giriyor

Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motor 10000 km oldu geçtide kışada girioruz lastikleri değitirmek istiorum ne aliim bide fiyatı nedir bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgilendirsin

çek malı bir lastik vardı.ismini unuttum.incelemeiştim bir cbf de.iyiydi.dişleri hem arazi hem de asfalt içindi.durolardan çok farklı dişlileri.metzeler e benziyordu.buradakiler bilir ismini.ama ben metzeler derim.lastik çok önemli.

Motosikleti

hay Allah ya!

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka amortisor ise koltuk altında orjınal anahtarı var,
    Valla koltuk altındaki anahtarşlara çok defa baktım ama içlerinden birisinin o işe yaradığını bilmiodum hadi ben bilmiodum da koskoca honda ustası niye bilmiyodu onu anlamadım yaw...hondanın türkiyede birkaç bayisini gördüm adamlar honda adına leke sürüyorlar...işleri yavaş yapıyorlar...arıza sebebini düzgün bilemiyorlar...boşu boşuna masrafa sokuolar...bence mesleklerine tam hakim deyildiler...bakın sadece bana olduğu için sölemiom...burdan chatkut kardeş var oda burda izmirde o da bilio ve ya ben her hondaya gittiğimde bi tane jandarma arkadaş orda oluyo bi tane büyük bi motosikleti var yaw 3 aydır yapamadılar gittiler adamın motosikletini ne diyeyim bu durumda...hayırlı ramazanlar herkese...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    arkadslar bu sallantı benim motordada var işin ilginç yanı bende vawe varkende vardı ilk aldıgım gün dreksiyonu bıraktıgımda ön 8 çiziyordu şimdi cbf dede var lastikten olabilir okadar adiki lastikler anlatmaya gerek yok zaten ama göbekte zamanla boslukta olusuyor ben önceki bakımda sıktırmıştım ama 2000 km sonra tekrar başladı sarsıntı bunların yanında benim ciddi rölanti problemim var ayarlıyosun 2 gün sonra bozuluyor olmadık yerde stop ediyor motor kaç kez kaza tehlikesi atlattım bu yüzden çok yükseltiyosun bu seferde benzin dayanmıyo nası bi karbüratör anlamadım sanki biraz küçük geliyor bu makinaya birde yeni baslayan bi sorun var sabahları marsa basarken mars motorundan cıyır cıyır bi ses geliyor sizde olan varmı böle bişey önceki motorun yanmıstı bi kere aynı marka marş motoru.

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Hayırlı Ramazanlar arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler