Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Jr. Belki iftardan sonra gelirim diyordum ama iftarı kızılcahamamda yapacağım o yüzden yine gelemiyorum. Ama bir gün mutlaka buluşup tanışacağız Bazen TRT civarındayken Abolgi abiyi arayasım gelmiyor değil. Onunla da tanışamadım, hatta İsmaille bile daha kısmet olmadı ... Sanıyorum bende iş yok

Sticker konusunda bence haklısınız sticker olmadan motor benliğini yitirip monotonlaşıyor. Stickerlar motora renk veriyor. Ama Gri motor üzerine yeşil cbf150 yazısı ve yeşil renk fosforlu jant çalışması vardı bir arkadaşın, o çok güzel olmuştu bence. Gri motorda jant boyamak isteyenler fosforlu yeşil deneyebilirler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    arkadaşlar birileri sizi sağlam gaza getiriyor. dikkat. 2 kişi motorda burda yazılanlardan sonra almamışmış. bizde iki arkadaşız ybr alma taraftarıydık ama burda yazlınlardan sonra cbf aldım hepinizden allah razı olsun doğru karar için . . bu sorunlardan hiçibirini daha yaşamadım allaha şükür honda servisi arkadaşım uyarırdı zaten gerçekten böyle bişey olsaydı.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    arkadaşlar bişi soracam motor her ne kadar rodajda olsa az gazlamayı deneriz..malum şeytan açtırıyor istemesekte..ben 30-40 dakka boyunca en fazla 110 oldu((hız denemsi anlamında demedim)) yeri geldi 30 a kadar düştüm bugün yayla yolunda.. ışıklarda kalktığım zaman sanki normal atikliği gitmiş gibiydi. biraz yavaşlamıştı 1 viteste kalkışta...sizce psikolojik mi yoksa herşey normal mi ??
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

gedelekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250
    fatih_005 hadi ya senin motorunmuydu o :( bi aralar bende düşünüyordum sökmeyi sitcrları ama öyle kaldı

ama dediğiniz gibi stıcırlar motoru daha güzel gösteriyor böyle kalsın en iyisi

Arkadaşalar biişi sorucam motoruma sis fari ve arkaya da led lamba taktırmak istiyorum ama 20 cm falan trafikte dıkkat araç sürücülerinin dikkatini cekebilmek için sis fari ve dedğim 20 cm uzunluğundaki ledlerin aküye fazla zararı olur mu ?

birde bu gri depo kılıfını eskişehirde bulamıcam sanırım nerden bulabilirim :(

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Bencede arkadaslar artık zart zurt ortaya cıkıp yağ yakıyo takla atıyo muhabbetıne gırmeyın burası forum bılgı paylasılır sıkıntılar cozulur adı ustunde bu topıgın Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı eger tartısmak ıstıyorsanız Marka ve Model Kıyaslamaları bolumunde konu acıp tartısa bılırız.Bız burada cbf 150 sı olanlar yada almak uzere olanlarla sıkıntılarımızı pozıtıf dusuncelerımızı ortaya koyup cozum bulmaya calısıyoruz sızde kendı topıgınızde kendı sorunlarınızı cozun buraya gelıp cbf ı kotulemeyın.ha bı derdınız olur bırlıkte cozerız.bız cbf lerımızle sızde ybr yada apaçii lerinizle mutlu olun.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı gedelekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih_005 hadi ya senin motorunmuydu o :( bi aralar bende düşünüyordum sökmeyi sitcrları ama öyle kaldı

Arkadaşalar biişi sorucam motoruma sis fari ve arkaya da led lamba taktırmak istiyorum ama 20 cm falan trafikte dıkkat araç sürücülerinin dikkatini cekebilmek için sis fari ve dedğim 20 cm uzunluğundaki ledlerin aküye fazla zararı olur mu ?

aynen katılıyorum ölsem sökmem hem güzel En başta Angels Fara karşıydım ama güzel baktım fazla rahatsız etmiyor insanı
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    eski cbf e yeni modelin karbüraötrünü takıp deneyen oldu mu aramızda.böyle bi fikrim var ne dersiniz arkdaşlarım,abilerim

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Daha önce 2009 model kullandım 2 sene. Şu anda 2011 model var, eski kasa ile yeni modelin arasında karbratör farkından kaynaklanan hiç bir fark yok, çekiş, yakıt tasarrufu vb. her şey aynı, sanırım euro normlarına uydurmak için bi değişiklik yapılmış. Böyle bir değişiklik yapmaya çalışmaya hiç gerek yok.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ethem abi cevabın için teşekkürler. amacım çekiş,tasarruf değil de seyir halinde gazı açtıgımda biraz sirkeleme yapıyor bi de 3-4 kez yaşadım motor sıcak oldugu halde rölantide motor durdu ve 6-7 kez marş yaptıktan sonra çalıştı. Genel olarak bi problem yok ama bu ufak tefek şeylerin karbüratörden oldgunu düşündüm

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5846419/detay/
    ybr ile takas istiyor görmeyenler görsün

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    haha lvay acun0 buldun fırsatı gördün ilanı hemen cbf 150 çamur atma fırsatını tepmedin 2011 tvs apache ilanlarına bakarsan sarı apachede cbf 150 ile takas yapmak istemekte budurumda cbf de apacheden iyi oluyor olemı yani bi adam takas istedi die o dağamı iyi oluyor :D vala seninde işin zor kuyruk acın var 2.5senedir hep böle bunların pesindesin :D hey allahım ya adamdaki kafa yapısına bak takas istiyor die kötüledi:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5846419/detay/
    ybr ile takas istiyor görmeyenler görsün
    Ya sen nası bi kişiliksin çözemedim adam takas istiyo diye şimdi YBR mi daha iyi oldu....???
    OZAMAN SENİN DİLİNDEN KONUŞALIM BUYUR BUDA CBF 150 İLE TAKAS ETMEK İSTEYEN VATANDAS.....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4263944/detay/

ŞİMDİ CBF150 Mi DAHA İYİ MOTOR OLDU

BU ARADA YAŞ KAÇ?

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Bütün motor dostlarına merhaba, formda devamlı yazmasamda takip eden biriyim .Son sayfalarda apache yi honda ile kıyas yapınca arkadaşlar , bende yeni kasa apacheyi alıp 2 ay kadar kullanıp cbf 150 alan biri olarak bir şeyler söylemek isterim.Yeni kasası türkiyeye girince ilk alanlardan biriyim apacheyi 2 ay tecrube etme fırsatım oldum ve 2 ay kullanımdan sonra satma kararı alıp cbf aldım.Motor görüntü ,estetik olarak güzel yakışıklı,bindiginizde 250 cc bir motora binmiş havası veriyor size, cekişli guclu bir motor , Lakin bu artılarının yanında eksileri cok daha fazla ,bunlarıda paylaşayım sizlerle.1. olarak motoru alıpta kullanan arkadaşlar ne kadar kabul etmesede veya cok azda var desede(ki çok az deil ) fazla derecede vibrasyon olayı var ,vibrasyon yok diyen arkadaşlar genelde cinli bir motordan sonra apacheye dönen arkadaşlar haliylen bindigi motor ona göre daha konforlu geliyor,tabi bunu daha konforlusuna bindiginde daha ii analiz edebilir(ybr125,cbf150) Bu vibrasyonu arkadaki artcı surucuden cok daha fazla hissediyor bunuda birebir tecrube ettim ,motoru sattıgımda sattıgım arkadaş beni işyerime bıraktıgında artcı oldum ve işyerine gelene kadar ayaklarımdan vücüduma yayılan bir titreşim vardı.2.si Motorda bir uzun yola cıktıgınızda gürültülü,sesli calışmasında ötürü istediginiz konforu yakalyamazsın ,südücüyü fazlasıyla yorar.Yeni kasalar digital gösterge oldugu için arıza cıkarmaya cok musait ki ben kendim yaşadım,yaşayan arkadaşlarda var kendi formlarında yazıyor zaten.3. önemli sorunda ki bana göre en önemli sorunlardan bir tanesi yaygın servis agı ve parca sıkıntısının olması, servis dedikleri yerler mahalle motorcusu gibi sıradan derme catma yerler cin motorlarını servisligini yapan motorcular gibi kısacası.Ben cbf inde yamahanında servisin gördüm hem calışma yerleri acısından hem ilgilenme acısından marka olduklarını profosyonel olduklarını rahatlılkla görebiliriz. ŞİMDİ bunları söylememdeki amaç bir markayı sebebsiz yere kötuleyip diger markyaı yüceltip fanatiklik yapmak degil, ben bir tecrube yaşadım bunuda sizlerle paylaşmak istedim.Bu tecrubeyide aynı motoru 4 defa almama gerek kalmadan yaşadıgım içinde kendimi şanslı goruyorum herkese saygılar

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    kendi motorumun topiğinde gereksizde olsa teknik bir soru sordum dün gece gelen cevaplar için teşekkür ederim çok aydınlandım

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    iki hafta önce motorumla kaza yaptım ikitane adi köpek bana saldırdı eğer tek olsaydım durup kafalarını kırardım fakat hanım vardı arkamda ısırmasın zarar vermesinler diye sola sola kaçtım tabi hızım 10 ile 15 arası sonra birden öntaraf çukura düştü görmemişim önümdeki çukuru ve eşim 4 yıllık motor macerasından sonra eşsiz bir deneyim yaşadı artık anlatacak bir motor hikayesi var...
    tabi ben yerde yuvarlanıp ayağa kalkar kalkmaz köpekleri kovaladım malesef yakalayamadım sanki yakalasam bir şey yapabilecekmişim gibi, sonra eşimi toparladık. neyseki bir şeyi yoktu.
    motorum bir takla attı ben eşim zarar görmesin diye gidonu öylebir sıktım ki motorla beraber tekbir parça halinde arka tekeri tam tepemize aldık ve sonra iki üç taklada biz attık ben adeda yıkıldım çünkü tatildeyim ve kamp malzemelirim çok fazla bulunduğumuz yer çilingoz motor kullanılmaz halde neyseki bizde bir şey yok.
    sonra motoru kaldırdım motor hala çalışıyor dedimki eyvah maşalar yamulmuş ben hayatta buradan çıkamam sonra motordan anlayan biri geldi ve bana şunu söyledi 20 TL masraf var dalga geçer gibi sonra gösterdi durumu inanamıyorum tabi,
    açık konuşmak gerekirse eğer benim diğer motor RAMZEY QM 250 ile bu kazayı yapsaydım kesinlikle motoru orada bırakmam gerekirdi, neyseki HONDA gerçekten çok sağlam bir motor yapmış istanbula gelir gelmez bir gidon aldım ve taktım ha bu arada benim motorda çinde üretilenlerden ama HONDA standartlarında ve güvencesinde japon olsa ancak bu kadar sağlam olurdu.
    şimdi düşünüyorumda bu karalama yazılarını yazan kişiler gerçekten bu motoru kullanmış mı kullandıysa hangi amaçla kullanmışlar CBF150 yi bir yarış motoru gibi kullanırsan performans salamazsın yada dağa bayıra sürersen gene performans alamazsın hangi amaç ile motor alıyorsan o amaca uygun motor almalısın ki beklentilerine cevap versin 110 kiloyum ve sadece işe gidip gelmeke için kullanıyorum zaman zaman küçük kaçamaklara yapıyorum kendimi gezdiyor ve ödüllendiriyorum ama o benim kafa kaldıracağım bir motor olmadığının farkındayım ama yaparsam nasıl sonuçlar doğuracağınında bilincindeyim eğer basarsam mutlaka yağ yakacak zorlarsam şişecek biliçsizce kullanırsam onu zorlarsam kasarsam sonra bu siteye geleceğim ve hondanın ne kadar kötü bir ürün çıkarttığını yazacağım şimdi bir soru sorayım bu güzel aleti kötüleyen insanlara gün içinde anayolda yarım saat durun kaç cbf göreceksiz ben istanbulda yaşıyorum 10 motorun beşi yada yedisi honda sonra diğerleri geliyor bu hondayı kullananlar acaba çokmu cahil çokmu bilinçsiz yada çok özürdilerim hepinizden çokmu aptalda bu motoru almışlar...
    eğer siz cbf150 yi kötüleyen arkadaşlar gerçekten doğru bir şekilde motoru kullanmış olsaydınız hiç şüphesiz bir sorun ile karşılaşmazdınız yada işini doğru bir şekilde yapan ustaya gitseydiniz bukadar ağır masraflarla karşılaşmazdınız...

SAYGILARIMLA
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ilk cbfçilerden olarak eskiden ybr yle apacheyle kıyaslanırdık vede herzaman motoru anlatmamıza ragmen mok atılırdı bızlere :D
    arkadaş bi istanbula geldim yer gök cbf150 kaynıyo forum desen cbfçilerle dolu..
    anlaşılan o ki cbf150 piyasadan silip atmış diğer motorları ancak 2011 modelleri çirkinleştirmişler xD
    Mustafa Kemal Atatürk

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Alıntı gedelekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eskişehirde motorun bakımlarını nerede yaptırıyorsunuz? Özmert'te mi? Honda garantisi uçacağından acaba kendileri mi garanti veriyor? Yetkili satıcı değiller sıfır Honda nasıl satıyorlar beni bilgilendirebilir misiniz?

gedelekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250
    Carbon evet kendileri yetkili satıcı deiller bursadan honda duran kardeşlerden getiriyolarlar motorları buda demek oluyo fiyyat ta indirim yapamıyorlar evet servis yedek parça ve garantilerine honda özmert bakıyor siz motorunuzu aldınız mı ?

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar ben nevşehirliyim... cbf mi götürebileceğim en yakın servis nerdedir? ne yazıkki bulunduğum şehir küçük olduğundan motorla ilgili bulabileceğim şeyler yok denecek kadar az... örneğin bugün motor zincirini temizlemek için gaz yağı alayım dedim. sanayide küçük bir madeni yağ satan bir yer buldum. orada bir amcaya sordum dedim yağın litresi kaç lira??

5 lira dedi... dedim ne yaptın amca..işte öyle diye cevap verdi.. ne yazıkki motor yağından ıvır zıvırına kadar bulacaklarım sınırlı...

4000 km bakımı için taaa Ankara daki efe hondaya gitmeyim diyorum... kayseri ya da nevşehirde bu işten anlayan güvenilen yerler veya ustalar varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim..

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki hafta önce motorumla kaza yaptım ikitane adi köpek bana saldırdı eğer tek olsaydım durup kafalarını kırardım fakat hanım vardı arkamda ısırmasın zarar vermesinler diye sola sola kaçtım tabi hızım 10 ile 15 arası sonra birden öntaraf çukura düştü görmemişim önümdeki çukuru ve eşim 4 yıllık motor macerasından sonra eşsiz bir deneyim yaşadı artık anlatacak bir motor hikayesi var...
    tabi ben yerde yuvarlanıp ayağa kalkar kalkmaz köpekleri kovaladım malesef yakalayamadım sanki yakalasam bir şey yapabilecekmişim gibi, sonra eşimi toparladık. neyseki bir şeyi yoktu.
    motorum bir takla attı ben eşim zarar görmesin diye gidonu öylebir sıktım ki motorla beraber tekbir parça halinde arka tekeri tam tepemize aldık ve sonra iki üç taklada biz attık ben adeda yıkıldım çünkü tatildeyim ve kamp malzemelirim çok fazla bulunduğumuz yer çilingoz motor kullanılmaz halde neyseki bizde bir şey yok.
    sonra motoru kaldırdım motor hala çalışıyor dedimki eyvah maşalar yamulmuş ben hayatta buradan çıkamam sonra motordan anlayan biri geldi ve bana şunu söyledi 20 TL masraf var dalga geçer gibi sonra gösterdi durumu inanamıyorum tabi,
    açık konuşmak gerekirse eğer benim diğer motor RAMZEY QM 250 ile bu kazayı yapsaydım kesinlikle motoru orada bırakmam gerekirdi, neyseki HONDA gerçekten çok sağlam bir motor yapmış istanbula gelir gelmez bir gidon aldım ve taktım ha bu arada benim motorda çinde üretilenlerden ama HONDA standartlarında ve güvencesinde japon olsa ancak bu kadar sağlam olurdu.
    şimdi düşünüyorumda bu karalama yazılarını yazan kişiler gerçekten bu motoru kullanmış mı kullandıysa hangi amaçla kullanmışlar CBF150 yi bir yarış motoru gibi kullanırsan performans salamazsın yada dağa bayıra sürersen gene performans alamazsın hangi amaç ile motor alıyorsan o amaca uygun motor almalısın ki beklentilerine cevap versin 110 kiloyum ve sadece işe gidip gelmeke için kullanıyorum zaman zaman küçük kaçamaklara yapıyorum kendimi gezdiyor ve ödüllendiriyorum ama o benim kafa kaldıracağım bir motor olmadığının farkındayım ama yaparsam nasıl sonuçlar doğuracağınında bilincindeyim eğer basarsam mutlaka yağ yakacak zorlarsam şişecek biliçsizce kullanırsam onu zorlarsam kasarsam sonra bu siteye geleceğim ve hondanın ne kadar kötü bir ürün çıkarttığını yazacağım şimdi bir soru sorayım bu güzel aleti kötüleyen insanlara gün içinde anayolda yarım saat durun kaç cbf göreceksiz ben istanbulda yaşıyorum 10 motorun beşi yada yedisi honda sonra diğerleri geliyor bu hondayı kullananlar acaba çokmu cahil çokmu bilinçsiz yada çok özürdilerim hepinizden çokmu aptalda bu motoru almışlar...
    eğer siz cbf150 yi kötüleyen arkadaşlar gerçekten doğru bir şekilde motoru kullanmış olsaydınız hiç şüphesiz bir sorun ile karşılaşmazdınız yada işini doğru bir şekilde yapan ustaya gitseydiniz bukadar ağır masraflarla karşılaşmazdınız...

SAYGILARIMLA
    öncelikle geçmiş olsun sonrasındada bi sorum olucak gidon ne kadara mağaloldu
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler