Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    bendeki koruma demiri vurur mu diyorsunuz sonuç olarak...değiştireyimmi...?
    ben bi akşam denicem gerçi bu olayı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım birşey var.Motor koruma demirlerinin bağlantı yerleri motor üstünde belli.Değiştirilemez.Fazladan delik açmazsan tabi.Koruma demirlerinin ebatları mı farklı?O ortaya kaynatılan fazla demir mi vuruyor yani?
    Ortaya kaynatılmış bi şey yok, bizim aldığımız demirler aslında CBF250 için olanlar, tabii bizim motorun rake açısı daha düşük olduğu için o demir bizim motorda şasiden çıkıntı yapıyor. Evet daha sağlam gibi duruyor ama çamurluğu da kırma eğilimi var. Aslında bu tip motorlara takılması gereken doğru tasarım ortası boş olan demir.

Biz motoru ilk alanlar o zaman bu ortası boş demir olmadığı ve geleceğinden haberimiz de olmadığı için nerde takılıyorsa hemen oraya gidip taktırdık. Kaldı ki aynı şey yan sehpa için de geçerli, benim koruma demiri ile beraber taktırdığım yan sehpa da pek kullanışlı değil, zira ayakla açmak için ekstradan kolu yok ve normalden de biraz uzun olduğu için motorun üstündeyken motoru sağ tarafa yatırarak açabilyorum. Ayrıca çok çabuk boyası dökülüp pas yapmaya başladı. Yani o zaman biraz da acemiliğimizin kurbanı olduk. Direkt kurye işi fason malları giydirdiler bize.
    Yeni alan arkadaşlara tavsiyem, yan ayak ve koruma demiri için ortası boş olan demiri ve üstünde kolu olan yan ayakları tercih etmeleridir. Ben demirle beraber yan ayağı da değiştireceğim.

Yeni alanlara hayırlı olsun motorları!
    Acemilik varsa, ilk motorunuzsa, lütfen buradan bilgi edinerek aksesuar taktırın, sonra başınız ağrımasın. Neticede bir yanlışı anlamak için ille de onu yaşamak gerekmez, sizden önce yaşamışlardan bilgi edinmek daha mantıklı bir davranış.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaya kaynatılmış bi şey yok, bizim aldığımız demirler aslında CBF250 için olanlar, tabii bizim motorun rake açısı daha düşük olduğu için o demir bizim motorda şasiden çıkıntı yapıyor. Evet daha sağlam gibi duruyor ama çamurluğu da kırma eğilimi var. Aslında bu tip motorlara takılması gereken doğru tasarım ortası boş olan demir.

Biz motoru ilk alanlar o zaman bu ortası boş demir olmadığı ve geleceğinden haberimiz de olmadığı için nerde takılıyorsa hemen oraya gidip taktırdık. Kaldı ki aynı şey yan sehpa için de geçerli, benim koruma demiri ile beraber taktırdığım yan sehpa da pek kullanışlı değil, zira ayakla açmak için ekstradan kolu yok ve normalden de biraz uzun olduğu için motorun üstündeyken motoru sağ tarafa yatırarak açabilyorum. Ayrıca çok çabuk boyası dökülüp pas yapmaya başladı. Yani o zaman biraz da acemiliğimizin kurbanı olduk. Direkt kurye işi fason malları giydirdiler bize.
    Yeni alan arkadaşlara tavsiyem, yan ayak ve koruma demiri için ortası boş olan demiri ve üstünde kolu olan yan ayakları tercih etmeleridir. Ben demirle beraber yan ayağı da değiştireceğim.

Yeni alanlara hayırlı olsun motorları!
    Acemilik varsa, ilk motorunuzsa, lütfen buradan bilgi edinerek aksesuar taktırın, sonra başınız ağrımasın. Neticede bir yanlışı anlamak için ille de onu yaşamak gerekmez, sizden önce yaşamışlardan bilgi edinmek daha mantıklı bir davranış.
    Kaynatılmış derken,chatkut'ün çizdiği resimdeki orta demirden bahsediyorum.Orta demirli ve orta demirsiz diyelim.Ben geçen hafta 188 km yaptım ve birtakım sesler de geldi.Fakat sesler amortisör sesleri idi benimkinde.Çukurlar büyüktü ve çukura girince de sesleri duydum.Zaten sıkıntı da ortadaki demir değil.Ben koruma demirivurmaz diyorum.Ters V düşün.Yani esneme de vurması imkansız.Tabi bu motorda yeniyim.Akşam eve gidince ilk işim brandayı açıp darbe izi aramak.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Tabi bu motorda yeniyim.Akşam eve gidince ilk işim brandayı açıp darbe izi aramak.
    benimde ilk işim bu olucak...:D

Kaynatılmış derken,chatkut'ün çizdiği resimdeki orta demirden bahsediyorum.Orta demirli ve orta demirsiz diyelim.Ben geçen hafta 188 km yaptım ve birtakım sesler de geldi.Fakat sesler amortisör sesleri idi benimkinde.Çukurlar büyüktü ve çukura girince de sesleri duydum.Zaten sıkıntı da ortadaki demir değil.Ben koruma demirivurmaz diyorum.Ters V düşün.Yani esneme de vurması imkansız.Tabi bu motorda yeniyim.Akşam eve gidince ilk işim brandayı açıp darbe izi aramak.

Vallaha ben de kaldırımdan inerken filan özellikle yüklendim ve baktım ama demir oraya değmiyordu da çok yaklaşıyordu ama amortisörün çamurluğun tam ortasına vurabilmesi de imkansız. Ben bir kaç kez ani frenlemeler yaptım ilk aldığımda o zaman vurmuş olabilir ki bunu serviste aynı motor ve demiri kullanan arkadaş da söyledi, ondaki vuruk daha çoktu, tabii daha çok km de yapmıştı. Zaten motorun ön amortisörler, binince yığılıp aşağı iniyor, bi kaç ani frende de şasinin dışında kalan koruma demiri vurmuştur, çünkü ben demir de de çizikler gördüm ona da keçe yapıştırdım, en azından değişene kadar etki azalır.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Vallaha ben de kaldırımdan inerken filan özellikle yüklendim ve baktım ama demir oraya değmiyordu da çok yaklaşıyordu ama amortisörün çamurluğun tam ortasına vurabilmesi de imkansız. Ben bir kaç kez ani frenlemeler yaptım ilk aldığımda o zaman vurmuş olabilir ki bunu serviste aynı motor ve demiri kullanan arkadaş da söyledi, ondaki vuruk daha çoktu, tabii daha çok km de yapmıştı. Zaten motorun ön amortisörler, binince yığılıp aşağı iniyor, bi kaç ani frende de şasinin dışında kalan koruma demiri vurmuştur, çünkü ben demir de de çizikler gördüm ona da keçe yapıştırdım, en azından değişene kadar etki azalır.

Yukarıda da yazdım.Amortisörlerin kulelerinden gelebilir diye o ses.Ama amortisör eğer o kadar inmişse sinyaller yerinde durmazdı.Parçalanır giderdi.En iyisi bir daha bakmak.Bir çözümü daha varteknikhoca diye bir arkadaşımız var burada.ona özel mesaj atmamız lazımbenden bıkmıştır:siz atın

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkatli bakarsan o demir geriye doğru açılı.yani aynı hizada değil.ona değme gibi bir durum yok.zaten öyle olsa bütün cbf lerin fabrikasyon hatalı olması gerekirdi.
    Evet aynen. Ayrıca sorun bakalım Luxor'un çamurlukta çizik döküntü varmı aynı bölgede. Bildiğim yok, aynı ortası boş demiri kullanan kimsede de yok. O zaman sonuç ortada demektir.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Amortisör vuramaz diyorum zaten cloud.Yukarıyı bir daha oku.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Tabi bu motorda yeniyim.Akşam eve gidince ilk işim brandayı açıp darbe izi aramak.
    benimde ilk işim bu olucak...:D

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Evet aynen. Ayrıca sorun bakalım Luxor'un çamurlukta çizik döküntü varmı aynı bölgede. Bildiğim yok, aynı ortası boş demiri kullanan kimsede de yok. O zaman sonuç ortada demektir.
    Ortası boş demir ile ortası dolu demirin tüm ölçüleri aynı.Ama montajda bir farklılık olabilir.Ortası dolu demirin ortasının vurması da imkansız zaten.Yani ortası dolu demirin ortası,çamurluğa değmez ortası

Üstelik yetkili servis ısrarla bu demiri de takmazdı kanaatimce.Yeni üretilen birşey takardı ki en son alanlardan biriyim.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Ortası boş demir ile ortası dolu demirin tüm ölçüleri aynı.Ama montajda bir farklılık olabilir.Ortası dolu demirin ortasının vurması da imkansız zaten.Yani ortası dolu demirin ortası,çamurluğa değmez ortası

Üstelik yetkili servis ısrarla bu demiri de takmazdı kanaatimce.Yeni üretilen birşey takardı ki en son alanlardan biriyim.
    ilk olarak bütün ölçüler aynı diye bir şey yok, çünkü piyasada bir sürü, çeşit çeşit ortası dolu koruma demiri var.
    boş olanları ise şu ana dek sadece mutluhan ın sattığını gördüm ki diğer bayiiler bile mutluhandan temin ediyorlar bu demiri.ve onun ne tipi nede ölçüsü diğerleri ile benzer.dolu olanlarda şasi demiri ortaya giremediği için koruma dışa doğru çıkıntı yapıyor.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

ilk olarak bütün ölçüler aynı diye bir şey yok, çünkü piyasada bir sürü, çeşit çeşit ortası dolu koruma demiri var.
    boş olanları ise şu ana dek sadece mutluhan ın sattığını gördüm ki diğer bayiiler bile mutluhandan temin ediyorlar bu demiri.ve onun ne tipi nede ölçüsü diğerleri ile benzer.dolu olanlarda şasi demiri ortaya giremediği için koruma dışa doğru çıkıntı yapıyor.
    Luxor, senin ön çamurluğun ortasında siyah kısmında herhangi bir çizik vuruk bişey var mı?

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Luxor, senin ön çamurluğun ortasında siyah kısmında herhangi bir çizik vuruk bişey var mı?
    hiçbir şey yok, tertemiz.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

hiçbir şey yok, tertemiz.

Anlatmaya çalıştığım da buydu! Sağol!

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir li cbf ci arkadaşlar bir gezi organize edin , tanışıklık olsun

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Dedim ya arkadaşım akşam eve gidince bakmam gerek.Belki de benimkisi şasi demirinin önüne geçmiştir yani aynı hizada değildir.Taşkınlık dolayısıyla değebilir.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir li cbf ci arkadaşlar bir gezi organize edin , tanışıklık olsun
    ben katılırım ;)
    +1 ...
    varmı gelen

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben katılırım ;)
    +1 ...
    varmı gelen
    ben gelirim ama saat 15 ; 00 dan sonra size katılabilrim (iş güç ) gittiğiniz yeri bileyim yeter li tanışırız konuşuruz ....
    eksiklikler sorunlar bilinmeyenler konuşulur..
    selamlar.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gelirim ama saat 15 ; 00 dan sonra size katılabilrim (iş güç ) gittiğiniz yeri bileyim yeter li tanışırız konuşuruz ....
    eksiklikler sorunlar bilinmeyenler konuşulur..
    selamlar.
    ok bu hafta olmasın ehliyet haftaya elime geçicek...haftaya gerçi mt izmir olarak halı saha maçı falan var pazar günü eğitim pisti olayı var okumuşsunuzdur...isterseniz o pist eğitimine cbfciler olarak toplanıp gidebiliriz...yada ayrı bişeyler yapalım...çay falan içelim bi yerlerde...

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    motorlarını yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler