Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze iyi geceler
    bu aralar bilindiği üzere 2.el yüksek model cbf arıyordum araştırdığım da ise gördüklerime duyduklarıma çok şaşırdım
    adam 2 yıl binmiş 15000km yapmış ortalama lastik istiyor 1 yıl sonra muayene istiyor 30 tl ye bi ön cam takmış birde 50 tl ye koruma demiri pazarlık etmeye yanaşmıyor en az isteyen 4250 tl istiyor 50 tl indirim yapmaya yanaşmıyor
    bende kızdım gittim 4000 tl peşin verdim 900 tl yi de 6 taksit yaptım anahtar teslim 2013 mod sıfır km aldım
    2 el satmaya çalışan arkadaşlarda müşteri bekleye dursun milleti keriz sanıyorlar biz hiç bilmiyoruz motor işini sıfırı ne kadar 2 yaşında olanı ne kadar diye
    hayırlı olsun, en iyisini yapmışsınız
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    herkeze iyi geceler
    bu aralar bilindiği üzere 2.el yüksek model cbf arıyordum araştırdığım da ise gördüklerime duyduklarıma çok şaşırdım
    adam 2 yıl binmiş 15000km yapmış ortalama lastik istiyor 1 yıl sonra muayene istiyor 30 tl ye bi ön cam takmış birde 50 tl ye koruma demiri pazarlık etmeye yanaşmıyor en az isteyen 4250 tl istiyor 50 tl indirim yapmaya yanaşmıyor
    bende kızdım gittim 4000 tl peşin verdim 900 tl yi de 6 taksit yaptım anahtar teslim 2013 mod sıfır km aldım
    2 el satmaya çalışan arkadaşlarda müşteri bekleye dursun milleti keriz sanıyorlar biz hiç bilmiyoruz motor işini sıfırı ne kadar 2 yaşında olanı ne kadar diye
    Hayırlı uğurlu olsun, bu arada yağ yakan kervanına hoş geldin, açık yağ al sıkıntı olmuyor, lazım oldumu az az atarsın
    F54, oğuzhan40 ve gitaryolcusu bunu beğendiler.

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    herkeze iyi geceler
    onların motorlarında turbo takılıdır o yüzde o kadar pahalı ) be ucuza bulup 5000 tlye satarak bir kaç sefer yaptıktan sonra bu işi büyük motora geçmeyi düşünüyorum ..bu cbf karı büyük hehehe.şaka bir yana bende 1400 km deki ybr mi takas yaparak değişirdim.2011 2012 model cbf in üstüne 750 tl istiyorlardı.denk geldi 2013 model 2400 km de 350 tl üste vererek almıştım...
    engin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, bu arada yağ yakan kervanına hoş geldin, açık yağ al sıkıntı olmuyor, lazım oldumu az az atarsın
    aga daha önceden garajımda almış olduğum 10 40 yağ var eksildikçe ordan ekleme yaparım....
    lazımsa sana da kargo edeyim yanii
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    aga daha önceden garajımda almış olduğum 10 40 yağ var eksildikçe ordan ekleme yaparım....
    lazımsa sana da kargo edeyim yanii
    Alınca resimlerı koymayı unutma her gün sokakta 100 kere gördüğümüz motoru resimlerden görünce daha bir hoş oluyor :D

Hayırlı olsun
    F54 bunu beğendi.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Evet eski kasaların arka dişlisi 42 t, yeni kasların 43 t, ve yeni kasa cbf sahiplerinin 43 t arka dişlilerini, 42 t ile değiştirmelerini tavsiye ediyorum. Bende dahil olmak üzere değiştirenler çok memnun.
    teşekkürler ethem.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Evet eski kasaların arka dişlisi 42 t, yeni kasların 43 t, ve yeni kasa cbf sahiplerinin 43 t arka dişlilerini, 42 t ile değiştirmelerini tavsiye ediyorum. Bende dahil olmak üzere değiştirenler çok memnun.
    ethem abi 40 dişliye ne dersin arkada
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Kawa Z750
    eski kasada ben 38 denemiştim pek iyi olmamıştı 40 daha iyi olabilir.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar bizim motorlarda yag yakma ne zaman baslior? 6000 bakimi yapildi, ozellikle olcturdum tam 1 litre yag cikti motordan..? ilerleyen kilometrelerde mi olacak?

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Arkadaşlar merhaba 2010 model 50.300 km'de cbf150 im var istten tekirdağa giderken motordans es gelemeye başladı, servise götürdüm rebriyaj rulmanı gitmiş 300 lira masrafı tutar dediler, sizin konu hakkında bilginiz var mı?

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    10 lira rulman 290 lira işçilik biraz çok gibi.

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    Süpab sesi varsa 4000 bakımı beklenmeden sübap ayarı yapılır sorun olmaz. servisine söyle. 42 t dişli değişimi garantiyi bozmaz. Serviste değiştirirler. Ellerinde 43 t vardır, 42 t yoktur, bilmem ama sen dışardan temin et, servise bakımında götür. Tek orj. arka dişli 30-35 tl olabilir. Tam bilmiyorum. 0,3-0,5 devir/dk seviyelerinde bi kazanım oluyor. Oran küçük gelebilir ama bu bişle motorun son viteste bu 43 t ye nazaran daha düşük devir kullanıyor olması demek. devri daha fazla düşüren daha farklı dişli seçenekleri var, fakat zor koşullarda, yolculu kullanım, köy, yolları dik bayırlar vb.. tork ve çekiş kaybı hissedilmeye başladığı için pek tavsiye etmiyorum.
    dıslıyı taktırdım 42t gercekten cok ıyı oldu ama servıs tuturdu takım taklım dıye motor 1900km de ses yapar filan dedı takım olmazsa ben pek ınanmadım arkayı degıstırdım sadece bana sorun cıkarırmı gercekten

sayıgılar

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    herkeze iyi geceler
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı hunter84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dıslıyı taktırdım 42t gercekten cok ıyı oldu ama servıs tuturdu takım taklım dıye motor 1900km de ses yapar filan dedı takım olmazsa ben pek ınanmadım arkayı degıstırdım sadece bana sorun cıkarırmı gercekten

sayıgılar
    sorun çıkarmaz..

sahibinden deki ilanlar aynen dediğiniz gibi 2011 model 11bin km de aldım 3750 zor beal 4100 den kuruş inmem diyen adam 3850 tl ye iki gün sonra gel al dedi. yok böyle bişey halen ilanda bekliyor satacam diye.. benim mantığım şöyle çalışır. 2 yaşında cbf alırsın, garanti derdin olmaz, fi,yatta da 1000 tl aşağı iyidir. yani 4850 tl sıfırı 3850 den bir kuruş yukarı almıyacaksın olay bu. bu mantıkla 3. cbf imi aldım hep de aldığım paraya sattım. arkadaşın dediği gibi koruma demiri takımı ön komple 80 tl. arka yan çanta demirleri 110 tl. 5000 tlisteyen adamlar var. iyi de bu aksesuarlar sangi givi kappa da bu paraları istiyorsun. piyasayı şişiriyorlar başka birşey değil.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

oğuzhan40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    abi su an memleketteyim bildigin üzere 700 km lik yolu rahatlıkla bitirdim ama zincir de hafif catır cutur sesler gelmeye basladı zincir yaglı ama bu ses her binişimde dikkatimi cekiyor sebebi nedir...??

Motosikleti
    Kawa Z750
    700 km de yağlı gibi gözüksede yağ özelliğini kaybetmiş olabilir..

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 lira rulman 290 lira işçilik biraz çok gibi.
    Rulmanların hepsi değiştiğini söylediler yağ vs de değişiyor motor komple açıldığı için

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500

sayıgılar
    kaça değiştirdiler dişliyi bu gün servise sordum sadece dişliye 45 tl dediler..
    engin

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bizim motorlarda yag yakma ne zaman baslior? 6000 bakimi yapildi, ozellikle olcturdum tam 1 litre yag cikti motordan..? ilerleyen kilometrelerde mi olacak?
    İllede yağ eksilticek diye bir şey yok Murat Kullanıma göre değişiyor sanırım o
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi 40 dişliye ne dersin arkada
    40 kullanım tarzına ve devamlı kullanım yaprığın istikametin bayır, dur kalk, ani ivmelenme ihtiacı, yolculu kullanım var yok vb gibi memnun olup olmama olayı 40 t de değişebiliyor. ama 38 t her halikarda tavsiye etmem. 40 t yi deneyebilirsin. memnun kalırsan devam edersin. memnun kalmassan 42 t ye dönersin. ama 38 t ye hiç bulaşma. 38 t de motor 1. vites kabiliyetini kaybediyor. 1. viteste motor 40 km/h yapıyor ve motora yazık ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

sayıgılar
    Ne takımı bu ya, tek arka dişliyi değiştiriyorsun olup bitiyor. ben 35 bin km dir böyle kullanıyorum. Ellerindeki seti bozmak istemiyorlar sanırım. Ön dişli orj. arka dişlim 42 yaptım daha motoru sıfır aldığım ilk hafta 2 seneyi aşkın bir süre önce. hala dişliler aynı. Yakım olarka falan değiştiremeye kalkma sakın ha. Yazık adersin paracıklarına Ne sesi yapıyomuş sorması ayıp ? Takım olarak değişmeseymiş ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler