Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İllede yağ eksilticek diye bir şey yok Murat Kullanıma göre değişiyor sanırım o
    Eyvallah abi.. İnşallah hiç eksiltmez diyelim o zaman.. Benim 2006 CBF de eksiltmiyordu gerçi ama bu yeni makyajlı kasalarda eksiltmeyen var mı bilmiyordum..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF150, kanuni WindyS125
    5.850lik cbf150de arka çanta fiyatını da eklemiş adam sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar..motorum daha 1100 km.de..servise gittikten snra motordan cok hafif ses gelmeye basladi..ses sanki titresim yapan gidona anahtar carpmasi gibi..hafif cit cit diyor..bana ya sibop kapagi sesi yada buji gibi geliyor..ne olabilir arkadaslar..?[COLOR="Silver"]
    aynı ses bende de var. devamlı kask taktığımdan duymuyormuşum. geçen farkettim epey canımı sıkıyor artık. sibop ayarı bozuk olduğu için geliyor olabilir. bunun bir zararı var mıdır motora?

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    İlana bak çay demle.Google translate çevirisi herhalde.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-takasli-cbf-150-1300-moto-hacmi-tercih-130120869/detay
    2013model 5000 kmetrede 2016 şubat ayına kadar muayine var keyfekeder gezmek için alındı dahaönce senelerce sukutura bindim fitesli motara şehir içinde alışamadım kontrolu banagöre zor oldugu için takas düşünüyorum fotografları birkaç gün içinde yayınlayacagım lütfen vadesi dolmuş hurdaları degerlendirmek için takas teklif etmeyin şehir içinde ben 110 krş yakıyor
    takas fiyatı 6000 tl motor ful aksesuarlıdır opel corsa reno clio tivingo toros bagjlı takas önceligi 1300 motor küçük hacimli araçlar
    O dediğiniz sesi tahmin edebiliyorum.Benim km de 400 civarı aynı ses var.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı rsomuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar cbf 150 için yağ yakıyor diyorlar kullananlar biraz bilgi versin da her yerde yakıyor falan diyorlar. birde yakıt ve titreşim konusunda bir bilgi verin. bende bir tane alıp nasip olursa seneye yıllık izinde motorla kamp ve gezi planlıyorum. herkese saygılar sunuyorum
    ya kim diyor yakıyor diye arkadaş yakanda var yakmayanda var benimki neden yakmıyor ? yakıyorsa neden bütün cbfler dumanı tüttüre tüttüre gitmiyor çamur atmakla olmuyor cbfi kullandıkları gibi ybryi apacheyi kullanıp yağ yaktıranlarda var

kısacası şansına kullanımına bağlı ama yakmıyor eksiltiyor ve bunda sıkıntı olsa türkiyede en çok kuryelerin tercih ettiği motor olmazdı demi?
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    10.6 lt x 4720 =50,3 tl ile 380 yaptım.
    50,3 /380=0,132 krş.
    Zamla beraber:10,6x4910=52,4 tl
    52,4/380=0,137 krş

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32061654/detay 2009 model 3.850 yazmışlar şimdi bunu gören de 2009 3.850 se diyor düşük fiyatlı ilanı görüncede bi sıkıntısı varmı gibi sorular

sıfır km honda kendisi 5.150 ye satıyor

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32085107/detay

ilana bak 5.850 1.600 km de cbf 150

hayır şimdi bunların satmaya niyeti yok yeni almış ilana koyuıyor belki biri sorar diye

şimdi birde satmak için ilan verenler var onlarda bu fiyatları görünce o ko kadar ederse 70 bin km de 3.850 benim ki de 4.300 eder o zaman diyor

Hayır arkadaş birileri gelip baktı 1 kaç yere baktık hala daha pazarlık yapıyorlar en ölü fiyatına gitmesine razı olamadım yahu adamlar 70 bin de 90 binde 100 binde motora 3500 4000 istiyorlar aynı modele 2.350 yazmışım ama kabahat bende

zaten mezarcı ve ölücüler sinirimi bozdu nerdeyse ucuza satıyorum diye evime getir motoru diyecekler bende fiyatın yanına bir sıfır daha ekledim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1990375/detay/

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

cbf 250 niye o kadar ucuza gitti çözmüş değilim halen
    [/COLOR]

ben 4.500 e almıştım 2 sene de 2 kış kullanmadım hiç ve 2012 yazından 2013 haziranına kadar kontak çevirmedim

motoru gittik götürdük usta 1 hafta uğraştı sıfırından farksız yaptı amortisörler marş ıvırzıvırları egzantiriği komple motoru karbüratörü söküldü temizlendi

usta bana eğer çalıştırılsaydı bu kadar masraf çıkarmazdı dedi ve bana 2.000 tl ye sen bu CBF 250 yi yaptırabilirdin dedi

yani anlayacağınız ben CBF 250 yi 2.000 liraya sattım cbf 150 yi de ondan 2.800 e aldım üste 550 verdim + birde 250 lira muayene parası toplamda 800 lira vermiş oldum alan adam da 1.500 2.000 e yakın masraf yaptı USta zaten eğer sen motoru satmayacaksan bana değil adama 2.000 lira vermen lazım dedi

CBF 250 iyi ses çıkarıyor iyi de basıyor gidiyordu ama işte parçaları yokmu cbf 150 nin parça fiyatının ortalama 3 4 katı fiyata satılıyor

çoğu tanıdık cbf 250 sahibi bnim gibi cbf 150 ye geçti

umarım anlatabilmişimdir[/QUOTE]

merhaba evet olabilir sıfır almak isteyen zaten gelipte sahibindene bakmaz ancak benim şimdiki aklım olsa sıfır almaz ikinci el temiz birşey arardım

ben cbr 250 için fiyat almaya gittiğimde güngör motor bana 4800+ masaflar diyorki 550 plaka 50 motor koruma 250 lastik 70 çanta vs 30 da cam desen

nereden baksan 5700-5800 oluyor her neyse zaten ben satılırsa satılır yoksa binerim mantığıyla koydum motorumu nede olsa kimseye döve döve satılmıyor birşey yağ yakmadığı onaylanmış hiç bi sorunu olmayan taş gbi bi motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, çok yakın bir akrabama, 2011 model 22 binde çok temiz bir cbf 150 aldık. 3900 tl ye, Motor çok temiz, güneş görmemiş, grenajlar da solma deformasyon yok, güzel muhafaza edilmiş, yağmur da sürülmemiş. Eli pek te anantar tutmayan, yaşça büyük bi abimizden aldık, dolayısıyla motor 2000 km de bir servise girmiş, bütün servis bakım kağıtları mevcuttu, inceledim. Motoru sıfır masraf aldım. Ön arka fren balatası ve zincir dişli grubu orjinalleri ile son servis bakımında, ön arka lastik swallow olmak üzere 1 hafta kadar önce değiştirilmiş, anlayacağınız, bütün değişmesi gereken unsurlar çok kısa bir süre önce değiştirilmiş, yüzü sıfır motor kadar temiz bi motoru, aksesuarları ile birlikte, çanta, arka çanta demiri, kafa ve motor koruma, depo kılıfı, 3900 e aldık. Motorun vites geçişleri, fren ve deb. kavrama gayet kaliteli idi, belliki zorlanmış bi motor değildi. Yağ yakma abi yalan yok 1000 km de 50 gram falan yakıyor, ama servis normal dedi dedi satıcı abi, zaten çekiş gidiş, motorda aşırı yağ yakanın olmadığı konusunda bana güzel fikirler vermişti.

Fakat motor ararken şunu fark ettim, sanırım sezon diye olsa gerek piyasa kış sezonuna nazaran hayli yüksek, ben bu bütçe ile daha düşük km bi motor satın alınabileceğini düşünüyordum ama, belkide bütün bakım unsurları eli kullağında yenilenmiş olması bizim daha büyük kazanım içinde olmamıza sebep oldu, alan memnun satan memnun, bizde hayırlı bi işe vesile olmuş olduk. Neyse şunu diyicem, motor satıp nakite çevirmek için en uygun zaman. Kışın piyasa bu kadar hareketli olmayacaktır.
    haklısın abi bende birazda o nedenle motoru şuan satılığa koydum tamda sezonda motorsuz kalmanın bi + sı olmalı ki bende alacağım motora çok para ödeyeceğim kışa göre ve piyasaya bakıyorum benim motorumun temizliğnde motor yok varsada sıfırndan dahada pahalı yazmış bence normal bi fiyat yazdım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hüseyin bende senin gibi düşünüyordum temiz 2 el alırım diye ama birkaç satıcıyı aradım ve baktım 0 almak daha mantıklı 600tl az verip 2 yaşında ve 10000km yapmış motor almak biraz saçma geldi
    cd0345 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15,350 km deyim gezi dönüşü garajın önünde debriyaj telim koptu.orjinaliyle yada uydurmasyon takılan tel farkedermi satın alsam ben takabilirmiyimki nasıl olur?

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hüseyin bende senin gibi düşünüyordum temiz 2 el alırım diye ama birkaç satıcıyı aradım ve baktım 0 almak daha mantıklı 600tl az verip 2 yaşında ve 10000km yapmış motor almak biraz saçma geldi
    tercihler dediğim gibi hayırlı olsun abi ben bu motora ethem abi gibi uzun yıllar binecek olsam bizim burda bi dede var sıfırdan aldığı kinetix i kullanıyor hala öyle olacak olsa 10 bin olsa sıfır alırım belki ama ben kullanmayacağım için dedim benim motorum motor sıfırlanmış olmasa michelin olmasa servis bakımlı olmasa veririrm 4 bine havada gider ama öyle işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15,350 km deyim gezi dönüşü garajın önünde debriyaj telim koptu.orjinaliyle yada uydurmasyon takılan tel farkedermi satın alsam ben takabilirmiyimki nasıl olur?
    abi forumdan samet abiyle böyle bi konuşma geçmişti tüm teller uyuyor demişti sanırım onunla bi mesajlaş istersen

https://www.motosiklet.net/forum/members/samet-agir-51456.html

ayrıca arkadaşlar hani ya CBF dedik toplanak dedik iftar dedik listede bi kişi var ayıp değilmi ?

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-duyurulari/119125-iftar-yapiyoruz-tum-mt-davetlidir.html
    blueway2 bunu beğendi.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler motorum resmen garajda yatıyor, adam gibi binemiyorum. bir tek haftasonları, o da fırsat olursa.
    satsam mı napsam..? ne dersiniz?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    murat motor yata dursun elbet gezecek zaman bulursun
    bende 2 seneden beri ha gezecem ha gezdim derken bi türlü gezemiyorum şöyle gönlümce
    bu sene gezecem dedim gittik motoru değiştirdik az bi borç var onuda yıllık izinde çalışıp ödeyeceğim aa bi bakmışım kış gelmiş yani anlayacağın bu sene de gezme işi yatar ama olsun motor var elbet bi gezecek zaman buluruz diyorum
    ah bi bekar olsaydım varya tozunu atardım o zaman yolların

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Merhaba. Bende 0 kilometre cbf 150 aldım bir ay önce. 2200 km yaptım. Gazete dağıtıyorum. Bazı sorularım olacak. Birincisi ; vitesi boşa almada biraz sıkıntılı bazen ara gazıyla debriyaj kullanarak boşa atmam gerekiyor ve özellikle vites küçültürken tak tak ses geliyor şanzıman'dan. Ikincisi ; rampa aşağı örneğin ikinci viteste motor freni ile giderken motor ağlıyor.kısaca şanzuman ağlaması diyelim. Bunlar normal mi ?

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    23,500 süperdi

yahu adam 5,850 tl yazmış motora var mı böyle birşey....[/QUOTE]

yarın eski fiyatına güncelliyorum ilanı

yahu biri 3.500 tllik pc toplamıi i7 extreme 8 gb ram 4 gb ekran kartlı ati 6xxx 3 tb hard diskli 19 ekranlı alsammı naapsam kafa kafaya dedi

pc yi parça parça satarım hiç değilse

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23,500 süperdi

yahu adam 5,850 tl yazmış motora var mı böyle birşey....

yahu biri 3.500 tllik pc toplamıi i7 extreme 8 gb ram 4 gb ekran kartlı ati 6xxx 3 tb hard diskli 19 ekranlı alsammı naapsam kafa kafaya dedi

pc yi parça parça satarım hiç değilse [/QUOTE]

abi iyi hoş diyosun bak 1 haftadır uğraşıyosun satmaya kızma ama çok acele ediyosun ve düşünmeden fiyatla oynuyosun ve 10 para etmicek adamlarla muhattap olmak zorunda kalıyosun yapma böyle hem motoruna hem sana yazık belki satarsın ama sonra çok pişman olursun yok pahasına gitti diye tamam paraya çok ihtiyacın olabilir ama pc ile değişmek nedir :S borç bulmaya çalış bence 2500 tl birinden bence satmandan daha kolay olur gene kızma abi bana yazık etme motora diye söylüyorum kal sağlıcakla...
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Ne güldüm yahu.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

Görsel bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen ibre yanlış göstermiyor, yanına 1-2 lt yedek benzin al ve deponu fulledikten sonra benzin tamamen bitenekadar yol yapmayı dene. Yedek depoda 1-1,5 lt kadar benzin var diye biliyorum. Dolayısıyla rezerve depoya erken geçiyor anlattığına göre. Çünki rezerveye geçtiğinde depoyu fullediğin taktirde 10-11 lt dolaylarında benzinle fullenmesi lazım. Bu nasıl bir arıza, nasıl giderilir bilmiyorum ama. Dediğim gibi yanına yedek benzin al, deponu fulle, km ni sıfırla, yol yapmaya başla, kaçıncı km de ve benzin göstergesi hangi hizadayken deyeceğe geçti, not et, yedeğe al ve tekrar benzin bitenekadar devam et. Motorun benzin musluğunun nasıl tepki verdiğine dosdoğru teşhis et, ve zaten İstanbul' dasın, kaliteli servisler var. Motorun garanti kapsamındaysa garanti kapsamında bu sorununu çözerler. Yeterki sen probleme doğru aksettir. Sadece benzin musluğun, aşağı yukarı deponun yarısına geldiğinde yedeği görüyor, neden böyle erken geçiyor, teknik olarak bilemeyeceğim. Bilenler varsa zaten yazarlar.
    Teşekkürler. hafta içi bir baktırıcam bakalım ne sıkışmış bizim cubufa...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    mesela 2011 cbf 3800 olmalı en fazla.. neymiş bu extralar çok merak ettim..
    komple koruma demiri ön -kafa- arka çanta taşıyıcılar dahil 200
    lastikler mişlen 200
    arka çanta 200
    toplam 600 etti öncem en pahalısındancam
    50 lira
    depo kılıfı 50 lira en iyisinden
    ebc fren balatası takım 65 lira
    başka aliexpresden led sis farı 10 dolar -20 lira diyelim..
    toplam 785 tl yapar.. ee bunlar hiç kullanılmadı mı ? yüzde 10 ikinci el mantıgı eskime amortismanı desek 700 tl
    3800+700: 4500 tl eder
    bu fiyatta maximum 10bin km de olan bir motor için geçerli.. kaldı ki bu aksesuarları da netten felan peşin fiyatına 12 taksitte alma şansınız da var..
    şimdi bende araba da var jant lastik aldım 3000tl 3 yıldır kullanıyorum araba 18bin 3000 de lastik 21000 e satmam lazım . lastikler yepyeni yaaa )))
    Not: arabayı 18.100 tl yazım 18 e verdim.
    jant lastik evde duruyor sahibindende ilanı var en son 800 tl yazdım kimse bakmıyor:()
    bu tarz ilan gördüğümde aksesuar parasını sıralayanlara aksesuarlar senin olsun demek çok eğlenceli oluyor.

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster

pc yi parça parça satarım hiç değilse
    abi iyi hoş diyosun bak 1 haftadır uğraşıyosun satmaya kızma ama çok acele ediyosun ve düşünmeden fiyatla oynuyosun ve 10 para etmicek adamlarla muhattap olmak zorunda kalıyosun yapma böyle hem motoruna hem sana yazık belki satarsın ama sonra çok pişman olursun yok pahasına gitti diye tamam paraya çok ihtiyacın olabilir ama pc ile değişmek nedir :S borç bulmaya çalış bence 2500 tl birinden bence satmandan daha kolay olur gene kızma abi bana yazık etme motora diye söylüyorum kal sağlıcakla...

[/QUOTE]

Alıcağım pc bu motora karşılık kafa kafaya

Zalman Z11 Plus Midi Tower Kasa/Siyah
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=59189

600W 80+ BRONZE XIGMATEK NRP-PC602 Güç Kaynağı
    http://www.hardwareheav...eview-introduction.html

Asus P8H77-V DDR3 / 1600MHz S+V+GL+16X 1155p
    http://www.exa.com.tr/a...s_p8h77v-328-17525.html

Intel Core i7 3770K 3.5 GHz 8MB 1155p HD 4000 VGA
    http://www.exa.com.tr/i...tel_core-340-17345.html

8 GB GSKILL (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=51959

CORSAIR Performans Pro Serisi CSSD-P128GBP-BK 128GB Sata3 - SSD Disk
    http://www.buroteknik.c...ta3-SSD-Disk_78747.html

Western Digital Caviar Green 2TB 64MB 7200rpm SATA2 WD20EARS Harddisk

SAPPHIRE HD 6950 2GB GDDR5 Ekran Kartı
    http://www.sapphiretech...psn=0001&pid=1021&lid=1

Lg DvdWriter

Ekran kartı ve 2 Tb. harddisk dışındaki tüm ürünler faturalı, garantilidir.

bilgisayar bu bugun bakmaya gidiyorum aslında bana 2.500 lazım değil 800 lira işimi görüyor

pc yide parça parça satıcam hemen hepsi hepsi kutuluymuş 2 parça hariç diğerleri 2 hafta önce alınmış garantiliymiş

http://img.donanimhaber.com/upfiles/...e14a3784ed.jpg

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    uygun fiyata vermelisin parçaları ki albenisi olsun kampanya ile 12 taksit yapan mekanlardan daha cazip olmalı, umarım kısa sürede tüm ürünleri satarsın. elinden çıkaramadıkların sana zarar yazacak çünkü.
    hadi bakalım hayırlısı.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    O ozellikteki pc herturlu senin motordan fazla eder
    Kim boyle birseye kalkismis hayret dogrusu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler