Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diz örtüsü 30 tl ye denk gelirse bana alın ben size havale yapam buralarda yok bende scooter için var o da vitesliye olmuyor :D
    bende diz örtüsüz yapamam ama bazen işe geç kalacağımı hissettiğimde arabaların arasına dalarken takılır diye tırsıp almaıyorum sonra ulen keşke alsaydım diyorum soğuğu yiyorum çünkü bazende ıslanıyorum ister istemez...

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halepli sen kullanıyormusun? diz örtüsü yaa bana biraz kaba geliyor. Ben zaten kışın pek kullanmıyorum motoru..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

Metecan sende foto koy lem biraz millet özlenen mete ve cbf ikilisini dünya gözüyle görsünler.))

Ya bu millet uzun tur camıa baya bi ilgi gösterdi gibi bende hep orijinali seven biriyim. Bu kadar iyimi bu uzun tur camı bakalım arttık ümit_150_zc arkadaşım memnun kalırsa bende takayim diyorum bu camdan..

nası kaba len dingil... amac işlevsel olması...soğuğu dizden ayaktan belden alırsn hasta olursun...en tehlikeli sovık şekli...

ganga bi pil alayımda çekileyim bi ara...ya da bugün senin tükkana gelirsem ümit sen ben çekilirik la... gelemezsemde kusuruma bakmayın ...

Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diz örtüsü çok önemli birşey.Ben büyük motorlarıma bile arada koymaya çalışıyorum ama o sırada hanım geliyor bey bey boşarım seni cbfden başkasına koyma diyor.sudan soguktan böcekden hatta ve hatta arabalara sürte sürte geçtiğimizde bacagmızı sıyrıklardan koruyor.Motorun tipi kayıyor ama zaten bende brad pitt değilim hanımda angelina joli değil ee ozaman diz örtüsü in ne out rüzgar out
    Mete en son cbfli pozunu üstünde takım taklavat ayakda terlik varken çekmişti şimdiki fotosunu merakla bende bekliyorum bakalım ne gibi bir atraksyion bizi bekliyorç.

doğrudur çavuş ben bile hatırlayamadım yaz versiyonum öyle ama...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar, benim marş motoru seyrekte olsa şunu yapmaya başladı. bazen ilk basışta hiç dönmüyor, 2. basışta dönerek çalışıyor. Her zamanda yapmıyor. Benzer bi arızayı ilk motorum olan mondialde yaşamıştım. bi kaç ay böyle idare etmiştim ve sonrasında marş motoru tamamen iptal olmuştu hiç dönmemeye başlamıştı. Sanırım marş motoru değişecek, ne dersiniz ? 2000 km sonra db ye bakıma gideceğim, değişeceklerin arasına bunuda eklemek farz oldu gibi.
    Ethoş bak zamanında 2007 de bu marş sorunu kronik dediğimde bana saydırmıştı birkaç dangalak cbf150 ci...o dangalaklar şimdi burada yok...

marş motoru..kontak...ampul kesme...yağ eksiltme...vs bunlar kronik garanti kapsamında karşılaşırsan ne mutlu...

aynı sorunu ben eski kasada 2 kez yaşadım...birinde garantiden diğerindede 2010 da para vererek...

malzeme dandikliği yüzünden marş motorlarımız kışın su yazın toz almaktadır...bak 1.5 yıllık marş motorunun içine...su alıyor abicim işte olay bu...yazında toz...

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bakalım abi.. tabii bineceksin ... bizimde aletin gelmesine az kaldı.. beklemedeyiz
    napıyon la dingil... artizlik yapma ınazuma gelecek deyi...çarparın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Dostlar, benim marş motoru seyrekte olsa şunu yapmaya başladı. bazen ilk basışta hiç dönmüyor, 2. basışta dönerek çalışıyor. Her zamanda yapmıyor. Benzer bi arızayı ilk motorum olan mondialde yaşamıştım. bi kaç ay böyle idare etmiştim ve sonrasında marş motoru tamamen iptal olmuştu hiç dönmemeye başlamıştı. Sanırım marş motoru değişecek, ne dersiniz ? 2000 km sonra db ye bakıma gideceğim, değişeceklerin arasına bunuda eklemek farz oldu gibi.
    benim sıfır aldığım cb'de daha 3.000 kmye gelmeden marş motoru bozuldu mete abininn dediği gibi dandik heralde bu marş motorları su almış sanırsam..benim marş motoruda aynı durumdaydı ilk önce tekledi sonra zor marş almaya başladı ondan sonra vurdurarak servise gittim garantiden değişti
    mete_han bunu beğendi.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ahanda metehan abi geldiyse ben satmaktan vazgeçtim

yok be nasılsa en fazla bir haftası var abimizin.

anlaştım bir arkadaşla 3800 liraya. çarşamba kısmetse ayrılıyoruz. ama buralardayım.

bir devir kapanıyor benim için
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Metocum sana katılıyorum, benim marş motorunun bozulmasına sebep olan muhtemelen içine su alması olabilir, bu sıralar şiddetli sağnakta bayağı gezdim. Birde bi kaç ay önce basınçlı yıkama makinesi almıştım. Şimdiye kadar 3-4 kez yıkadım. Hiç çekinmeden her yerine bol bol tutuyorum, yıkarkende içine su almış olabilir. Bundan sonra bu hususlara dikkat etmem gerekecek sanıyorum.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahanda metehan abi geldiyse ben satmaktan vazgeçtim

yok be nasılsa en fazla bir haftası var abimizin.

anlaştım bir arkadaşla 3800 liraya. çarşamba kısmetse ayrılıyoruz. ama buralardayım.

bir devir kapanıyor benim için
    hey junıor bi satamadın gitti makinanı...yahu aldığında bu fiyat değildi var ya işi biliyosunuz he... hayırlısı olsun şimdiden...uğra buralara...1 haftayı geçersem bansız Angarada bi yimak ısmarlarsın artık...aynalarıda 70 e verdim birine...

Metocum sana katılıyorum, benim marş motorunun bozulmasına sebep olan muhtemelen içine su alması olabilir, bu sıralar şiddetli sağnakta bayağı gezdim. Birde bi kaç ay önce basınçlı yıkama makinesi almıştım. Şimdiye kadar 3-4 kez yıkadım. Hiç çekinmeden her yerine bol bol tutuyorum, yıkarkende içine su almış olabilir. Bundan sonra bu hususlara dikkat etmem gerekecek sanıyorum.
    basınclı suyu dayadın tabi bloğa brevo ganga... motoru alalı 45 gün oldu daha yıkatmadım düldülü...kışın matormu yıkanır paşam... ama garantiden değişecek sikinti yooook... ya da temizlerler havalı tabanca ile yollarlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    vay mete başkan yakında motoru rektefiye ettirirsin sen ... kaç bindesin.. hayın domdom
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay mete başkan yakında motoru rektefiye ettirirsin sen ... kaç bindesin.. hayın domdom
    Yok yaw gezmiyor eskisi gibi, çaptan düşmüş Meto

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    basınclı suyu dayadın tabi bloğa brevo ganga... motoru alalı 45 gün oldu daha yıkatmadım düldülü...kışın matormu yıkanır paşam... ama garantiden değişecek sikinti yooook... ya da temizlerler havalı tabanca ile yollarlar...
    Gangam, aynen dediğin gibi yaptım, basınçlı suyu her seferinde dayadım motor bloğuna Temizleme işi pek içime sinmez, 2 senede bi servise gidiyom zati Temizletmek işime gelmez, değiştirsinler adam gibi olur, zate motor garantide değil, bakımlarını ben yaptım, servise gitmedim. Gitseydim 4-5 tane marş motor parasını zaten yolda yiyecektim. Sorun değil, değiştirtiriz, bi daha da o yana doğru pek sus tutmayız, olur biter Abi bi kere yağmurda veya zemin ıslakken kullanman motorun batamsı için zaten yeterli. Leş gibi haftalarca mevcut kirinin üzerinde bulunmasını yüreğimde kaldırmıyor, yıkıyorum bende, ne yapıyim

Bu arada güncel bi kaç foto atsana başlık şenlensin.
    mete_han bunu beğendi.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Yok yaw gezmiyor eskisi gibi, çaptan düşmüş Meto

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Gangam, aynen dediğin gibi yaptım, basınçlı suyu her seferinde dayadım motor bloğuna Temizleme işi pek içime sinmez, 2 senede bi servise gidiyom zati Temizletmek işime gelmez, değiştirsinler adam gibi olur, zate motor garantide değil, bakımlarını ben yaptım, servise gitmedim. Gitseydim 4-5 tane marş motor parasını zaten yolda yiyecektim. Sorun değil, değiştirtiriz, bi daha da o yana doğru pek sus tutmayız, olur biter Abi bi kere yağmurda veya zemin ıslakken kullanman motorun batamsı için zaten yeterli. Leş gibi haftalarca mevcut kirinin üzerinde bulunmasını yüreğimde kaldırmıyor, yıkıyorum bende, ne yapıyim

Bu arada güncel bi kaç foto atsana başlık şenlensin.
    benzine kıyamıyo galiba, parayı nereye götürecen bekchii31

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    benim motorda geçen yağ kontrolü yaptım 2000 km de 250 gr gibi eksiltmiş yağ çubuğunun en sonundaydı sayılır, idarelik 20-50 ekledim içinde 15-50 vardı , 2-3 hafta sonra 10-50 yada 10-40 alayım diyorum
    ethemm76 bunu beğendi.
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda geçen yağ kontrolü yaptım 2000 km de 250 gr gibi eksiltmiş yağ çubuğunun en sonundaydı sayılır, idarelik 20-50 ekledim içinde 15-50 vardı , 2-3 hafta sonra 10-50 yada 10-40 alayım diyorum
    Yağsız kalmasından gani ani iyidir, eklediğin yağın pek bi önemi yok, önemli olan yağsız kalmaması. Çünki oran düşük. Sorun yok. Tebrikler.
    mondial50tt bunu beğendi.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Yağsız kalmasından gani ani iyidir, eklediğin yağın pek bi önemi yok, önemli olan yağsız kalmaması. Çünki oran düşük. Sorun yok. Tebrikler.
    eyvallah sağolasın ethem usta
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    merhaba size bi sorum olacak..
    beni eski kasa cbf bildiginiz üzere farlar gaz verince yükseliyo aydınlatma..
    ama ben motora eski motorumda olan sis farı aynı zamanda çakar devresi olan kendi yaptıgım bi tesisatı baglamak istiyorum..
    ama kontaga baglı olmasını istiyorum kontakla açılsın ..
    eger kontaga baglarsam normal farlar gibi gazı kesince ledlerdeki aydınlatmada düşermi..
    düşmemesi için ne yapmam lazım..
    aküden direk hat çekmeyi düşündüm ama araya anahtar koysam çocuklar direk basarsa yanar ışıklar ve aküm biter..
    çift anahtar koyup birini görünmeyen bi yeremi koysam..?
    led sis farı bu

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ümit kardeşim; eski kasalarda bu sorunu şöyle çözebilirsin, sele altında iki adet sigorta mevcut, bu sigortaların biri kontakla birlikte elektriği kesip açıyor, bu bağlantı noktası alternatörden önce olduğundan aküden gelen akım bu noktada sabit. Artı kutubu buradan alırsan, arayada bu kablo üzerine bi anahtar koyduğunda, kontak açıkken sis farlarının anahtarı ile lambalanı açıp kapayabileceksin, kontak kapalı ikende lambanın anahtarını açsanda lamban yanmayacaktır. Elektriği buradan alırsan anahtarı istediğin yere koyabilirsin ve ikinci bi gizli anahtar ihtiyacın olmayacaktır.

Bağlantı noktası:

Bu fotoyu çeken arkadaş ta eski kasaya bu noktadan xenon bağlamış, arayada bi anahtar koymuş ve kontak kapalı iken anahtar açılsa bile xenonların yanmamasını bu şekilde sağlamıştı. Sende bu noktadan sislerine elektrik alabilirsin. Elektriği bu noktadan alarak araya yine sislerin tükettiği akıma uygun bi sigorta koyarsan çok daha sağlıklı olacaktır.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    abi çok teşekkürler demin araştırrken görmüştüm bu resmi ama çözememiştim..şimdi çok iyi anladımmm.
    ama hangi sigorta oldugunu nası l anlayacaz??

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

son bi soru elektirigi sigortanın öncesindenmi alayım sonrasındnmı alayım..yani motora gelen taraftanmı akü çıkış tarafındanmı ??

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 21:04 ----------

araya tekrar sigorta koymam gerekirmi ???

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çok teşekkürler demin araştırrken görmüştüm bu resmi ama çözememiştim..şimdi çok iyi anladımmm.
    ama hangi sigorta oldugunu nası l anlayacaz??
    İki sigorta var zaten, ben o noktadan yeni kasaya xenon bağlamıştım, ama şu an inan hatırlamıyorum, deneyerek bulabilirsin, zaten iki sigorta var, sigortanın birinde hep akım var, kontak kapalı ikende akım var yani, diğerinde kontakla birlikte açılıp kapanan bi akım mevcut, bi yerden denemelik şase alırsın, artı kutbu iki sigortaya sırayla değdirerek kontağı açıp kapatarak kontrol etmek suretiyle bulabilirsin.

İlave her elektrikli aksam için mümkünse o aksama özel sigorta koymakta fayda var, hatta veya elektirikli malzemede bi aksilik, yüksek akım, kısa devre vb esnasında motorun sigortasının atmasından çok daha iyidir. Bi problem olursa sis farına ait sigorta atar, sigortanın neden attığını tespit eder sorunu giderir, sigortanı yeniler devam edersin. Ama araya o tesisata özel bi sigorta koymazsan olası bi aksilik devamında motorun sigortası atacaktır.

Bence sigorta ile akü arasındaki noktadan al, motorun elektrik aksamına hakim olan sigortadan geçen akımı kullanmamış olursun, ama araya sis farlarının amper değerine uygun başka bi sigorta koy.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    tesekler abi kafama takılmıştı bu iyi oldu..
    sis farları hem normal sis farı olarak yanıyo hemde 4 kanallı çakar sistemi var.

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

abi tessatı sigortanın öncesindenmi alayım sonrasındanmı..yani aküden çıkış yerindenmi motora gidiş yerindenmi?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekler abi kafama takılmıştı bu iyi oldu..
    sis farları hem normal sis farı olarak yanıyo hemde 4 kanallı çakar sistemi var.
    Güzel, bende bu noktadan ilerki zamanlarda 12 volt çakmak çıkışı takmayı düşünüyorum. Bakalım yaza doğru.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    benim eski motorda da oldu aynı arıza, kömürleri değişti canawar gibi oldu. 5 lira mı ne verdim kömürlerine. 20 lira da işçilik verdin mi tamamdır.

---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

Ümit kardeşim; eski kasalarda bu sorunu şöyle çözebilirsin, sele altında iki adet sigorta mevcut, bu sigortaların biri kontakla birlikte elektriği kesip açıyor, bu bağlantı noktası alternatörden önce olduğundan aküden gelen akım bu noktada sabit. Artı kutubu buradan alırsan, arayada bu kablo üzerine bi anahtar koyduğunda, kontak açıkken sis farlarının anahtarı ile lambalanı açıp kapayabileceksin, kontak kapalı ikende lambanın anahtarını açsanda lamban yanmayacaktır. Elektriği buradan alırsan anahtarı istediğin yere koyabilirsin ve ikinci bi gizli anahtar ihtiyacın olmayacaktır.

Bağlantı noktası:

http://c1211.hizliresim.com/13/t/g8xkk.jpg

Bu fotoyu çeken arkadaş ta eski kasaya bu noktadan xenon bağlamış, arayada bi anahtar koymuş ve kontak kapalı iken anahtar açılsa bile xenonların yanmamasını bu şekilde sağlamıştı. Sende bu noktadan sislerine elektrik alabilirsin. Elektriği bu noktadan alarak araya yine sislerin tükettiği akıma uygun bi sigorta koyarsan çok daha sağlıklı olacaktır.
    ethem abi bugün bende led sis montajı yaptım. Elektriği aynı noktadan aldım bi orayı bulabildim çünkü açıkta. Motorun elektrik tesisatı çok iyi gizlenmiş açıkta bişey yok
    ama problem kontak kapalı da olsa orada sürekli akım var. motorun ana sigortası imiş o. aynı fotodaki gibi üzerinde özel bir kutusu var içinde yedek sigorta ile birlikte.
    bahsettiğiniz kontakla beraber akım gelen sigorta nerde ben bulamadım, direkt oradan aldım araya buton koydum.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    karda buzda napıcam ben cbfdaşlarım bir fikir verin lastikleri değiştirmem yeterli olurmu acep

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Arkadaşlar KGS den HGS ye geçiş yaptım. Etiket tipi olan versiyonunu da motosiklete yapıştırdım. Birde şeffaf kolibandı ile izole ettim. Henüz deneme fırsatım olmadı ama çalışacak gibi duruyor. Öncamın en altındaki küçük gri renkteki alan.. Varlığı belli bile olmuyor... Tavsiye ederim...

Uploaded with ImageShack.us
    Garip bunu beğendi.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler