Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem Abi, durumuna çok üzüldüm.. Zincirinde bence bi problem yok, montaj hatalı olmuştur düşüncesindeyim... Ustayım diye gezen servisler işte.. Herkesin bu konuda yaşadığı olumsuz anlar vardır.. Tekrar geçmiş olsun..
    Sorun yok Koray cım. Hallettik, fakat sanırım ya zincir yada dişliler bu olaydan sonra hasar almış olabilir. Orta sehpada tekeri çevirdiğimde özellikle ön dişliden çok fazla ses gelmeye başladı, yarın bi ara ön dişli kapağını söküp ön dişliyi kontrol edeceğim, dişlerinde bi deformasyon oluşmuş olmasından şüpheleniyorum. Arka dişli de bi sıkıntı yok, ama ön dişli yi henüz göremedim. Bi sıkıntı görmesem bile artan ses canımı sıkıyor diyebilirim. Ön dişli ile zinciri değiştirebilirim. Daha önce oringli olmayan, kalın baklalı çok kaliteli, neredeyse hiç esneme yapmayan bi zincir kullanmış, çok memnun kalmıştım, ya bu zinciri bulmaya çalışacağım, bulamazsam orjinal zincir taktıracağım. Ayrıca şu anda zincirin üzerindeki kilit, yani dün servisin taktığı, oringli zincirimin orjinal kilidi değil, biraz kısa ve küçük. Biraz da bu kıllandırıyor. Bakalım ne olacak. Zaten motorun çekişinde hoşuma gitmeyen bi düşme var. Sübap ayarı, karbratör temizliği, zincir dişli bilmem ne bi servis ihtiyacı oluştu sanırım. 20 binde bir bi servise gidelim de bari ayıp olmasın. Ne yapalım, böyle avunucaz artık Allah beterinden korusun hepimizi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Alıntı taylanx7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya hu arkadaşlar bir iki resim attık kimse olumlu olumsuz bir laf dememiş iyi mi kötümü anlamadım yorumzuz kaldık iyimi.
    Grenajlardaki siyahla güzel bi uyum sağlamış, çok yakışmış, zamanla deforme olmayan, atmayan, solmayan, sağlam bi malzemeyse çok daha güzel.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ethem abi geçmiş olsun zincire biraz para sıkıştı sanırım ondan nazlanıyor Abi diyorum sana 220-240 yapma şu motorla dinlemiyosun ki yedin zinciri dişliyi
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun yok Koray cım. Hallettik, fakat sanırım ya zincir yada dişliler bu olaydan sonra hasar almış olabilir. Orta sehpada tekeri çevirdiğimde özellikle ön dişliden çok fazla ses gelmeye başladı, yarın bi ara ön dişli kapağını söküp ön dişliyi kontrol edeceğim, dişlerinde bi deformasyon oluşmuş olmasından şüpheleniyorum. Arka dişli de bi sıkıntı yok, ama ön dişli yi henüz göremedim. Bi sıkıntı görmesem bile artan ses canımı sıkıyor diyebilirim. Ön dişli ile zinciri değiştirebilirim. Daha önce oringli olmayan, kalın baklalı çok kaliteli, neredeyse hiç esneme yapmayan bi zincir kullanmış, çok memnun kalmıştım, ya bu zinciri bulmaya çalışacağım, bulamazsam orjinal zincir taktıracağım. Ayrıca şu anda zincirin üzerindeki kilit, yani dün servisin taktığı, oringli zincirimin orjinal kilidi değil, biraz kısa ve küçük. Biraz da bu kıllandırıyor. Bakalım ne olacak. Zaten motorun çekişinde hoşuma gitmeyen bi düşme var. Sübap ayarı, karbratör temizliği, zincir dişli bilmem ne bi servis ihtiyacı oluştu sanırım. 20 binde bir bi servise gidelim de bari ayıp olmasın. Ne yapalım, böyle avunucaz artık Allah beterinden korusun hepimizi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Grenajlardaki siyahla güzel bi uyum sağlamış, çok yakışmış, zamanla deforme olmayan, atmayan, solmayan, sağlam bi malzemeyse çok daha güzel.
    Yarın gel sofuoğlunda servise sok motoru... Bu durumda senle istanbula gidemeyiz..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadşlar bende cbf almayı düşünüyorum sakın bir sürücüyüm 90 nı nadir gecerim genelde 80 havayla cıvayla işim olmaz 5000 tl verdigime degermi 60 000 kadar anahtar degmeden sorunsuz gedermi birde bir kaç yerde duydum 1000 kmde 400 gıram yag eksitiyormuş bu geneldemi istisnamıdır 5000 tl veripte 4000 ne saatmaya ugraşmayım önerileriniz benim için çok önemli para kolay kazanılmıyor
    Kullanıcı hassasiyeti, motorun limitlerini zorlamadan kullanmak, bakımlarını aksatmamak, yağ takibini değişim ve ilavelerini aksatmamak, eksik yağ ile yol yapmamak gibi cbf sevdiği gibi davranırsan sana çok uzun km ler hizmet edecektir. Aksi taktirde 15-20 bin seviyelerinde de motor sıfırlayanlar var.

1000 km de 400 gram yağ yakıyorsa ve aldığın motor sıfır, düzenli servis bakımları servise yaptırılıyor ve servis bu yağ yakmayı kendi gözleri ile gördüyse, garantiden motor dahi sıfırlıyorlar. Bu imkandan faydalanmak için servis bakımlarını en azından ilk 10 bin km aksatma derim. Bu süre zarfından zaten motorunun ne kadar yağ eksilttiğini tespit etmiş ve gereğini yaparak kullanıyor olursun. Benzer bi sorun çıkarsa da garantiden motor sıfırlanır bi sorunun kalmaz.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Ethem abi nihat kocaeli mt ye gelin bakam.. orada bi msn yapalım

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yarın gel sofuoğlunda servise sok motoru... Bu durumda senle istanbula gidemeyiz..
    Yaw yok. Motor İst. falan gider zannımca. Biraz önce İzmit ten geldim. Sıkıntı yok, ama zincir çok sesli..ve kilidin orj olmaması, bi baklanın mengenede düzeltyilerek tekrar takılması benim içim sıkıntılı, teknik olarak belki bi olumsuzluk yaratmayabilir ama, zincirden yana canım sıkkın, bu yolda kalma olayından bi gün önce motoru temizlerken zinciride gerdirmiştim. Bu yolda kalma vakkasından sonra yine bollşaştı, sanırım bi arıza esnasından zincir büyük darbe aldı ve yine esnedi.

Şu anda ekonomik durum yok, 20 sinde maaş alıcam, veresiye kabul ederlerse baksınlar Yoksa şimdi durum yok Yarın arkadaş telefon ederse birlikte gelicez. Arada benim motorun da sıkıntılarından bahsederiz.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Yaw yok. Motor İst. falan gider zannımca. Biraz önce İzmit ten geldim. Sıkıntı yok, ama zincir çok sesli..ve kilidin orj olmaması, bi baklanın mengenede düzeltyilerek tekrar takılması benim içim sıkıntılı, teknik olarak belki bi olumsuzluk yaratmayabilir ama, zincirden yana canım sıkkın, bu yolda kalma olayından bi gün önce motoru temizlerken zinciride gerdirmiştim. Bu yolda kalma vakkasından sonra yine bollşaştı, sanırım bi arıza esnasından zincir büyük darbe aldı ve yine esnedi.

Şu anda ekonomik durum yok, 20 sinde maaş alıcam, veresiye kabul ederlerse baksınlar Yoksa şimdi durum yok Yarın arkadaş telefon ederse birlikte gelicez. Arada benim motorun da sıkıntılarından bahsederiz.
    Yarın bakarız o zaman, bide bizim izmittayfasının buluşması var.. Değirmendere de... kocaeli mt ye gel bakim

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Selam arkadaşlar..

motorumu site içinde sürmekden bıktım inanın..şu ehliyeti bir an önce almak istiyorum.şafak sayıyorum

Uploaded with Garip
    fatih545 bunu beğendi.
    birGarip..

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar..

motorumu site içinde sürmekden bıktım inanın..şu ehliyeti bir an önce almak istiyorum.şafak sayıyorum

http://img853.imageshack.us/img853/4031/1001571q.jpg

Uploaded with Garip
    Sabır herşeyin ilacı, inşallah allah gönlüne göre verir.. Tüm hikaye zaten ehliyeti alınca başlıyor.. Tekerin her daim düz bassın, motorun çok güzel
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Sabır herşeyin ilacı, inşallah allah gönlüne göre verir.. Tüm hikaye zaten ehliyeti alınca başlıyor.. Tekerin her daim düz bassın, motorun çok güzel
    teşekkürler..

dizliğim çiziyor ama yan tarafları..ne yapcam bilmiyorum..yan ped diye birşey varmış ama..burası küçük..bulamam..

motor çok sessiz..ve sürüş keyfi süper.. koltuk rahatsız ediyor beni ama ..uyşturuyor bi zamandan sonra ki cb 125 e ler daha beter..bilmiyorum bana öyle geldi belki..
    Viteslere de çok iyi alıştım..3 ü geçemiyorum ama..mantığı anladım..alıştırıyorum kendimi çok çok..sürekli yavaşlama hızlanma vites geçişleri deniyorum..
    birGarip..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Selam arkadaşlar..

Maaşallah, motorun cam gibi, ama ekonomik durumun varsa o duro lastiklerden bir an önce kurtul, o lastikler site içinde gezerken sana yamuk yapmazlar pek fazla ama tyola çıktığında viraj, aniden durman gerekirse.. yağış veya ıslak zemin.. cansıkarlar. İlk motosiklet deneyimin olacaksa o lastiklerle tanıma bu alemi ve cbf i.
    Garip bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Herkese iyi akşamlar. Üzerinde yazan bilgilere göre xenon efektli 5000k ışık verebilen ampulleri denedim.

Kısa Far:
    Sırasıyla standart ampul,Xenon efektli ampul:

Uzun Far:

Çok aşırı bir fark olmasada daha net bir görüntü sağladığını düşünüyorum.
    Bunlarda mstech 3'lü led farlarla resimler.

Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    PCX 125
    Maaşallah, motorun cam gibi, ama ekonomik durumun varsa o duro lastiklerden bir an önce kurtul, o lastikler site içinde gezerken sana yamuk yapmazlar pek fazla ama tyola çıktığında viraj, aniden durman gerekirse.. yağış veya ıslak zemin.. cansıkarlar. İlk motosiklet deneyimin olacaksa o lastiklerle tanıma bu alemi ve cbf i.
    tamamdır ethem abi.bende sen gibi hs den geçtim daha önce konusmuştuk zaten..

motorda tek eksikler lastik zaten..sahibine sordum dedim michelin neden takmadın..orjinalinin bir yamugunu görmedim dedi..zaten az km yaptım dedi..haklı ama inşallah ben öyle olmayacam..gezeceem çok

Arda hocam çok iyi olmuş..teşekkürler..hem normal far hemde zenon paylaşman daha açıklayıcı olmuş...garantisi bozulurmu acaba motorun ? ne yapmalıyım bende zenon takarsam..birde gündüz arıyorum arıyorum nerden kapanacak bu far diye bulamadım..meger modeli böyleymiş.. ( çalıştırmadan farı kapatıp çalıştırmak için ) ilginç...Çok fark var çinli ile..çinliden korkuyorum bu motorda en ufak birşey olsa normal karşılıyorum..ama çinli, ha bozuldu ha bozulacak sen japonsun akıllısın diye die geziyorum

herkeze bol güvenli sürüşller...
    birGarip..

Motosikleti
    BMW F650GS
    @Garip1907 Yanlış anlaşılma olmasın bu satılan ampul xenon değil. Xenon efektli ampul. Yani beyaz

İkiside 35w gücünde iki ampulunde üzerindeki yazılardan kontrol ettim. Sorun çıkartabilecek bir durumu yok.

Motosikleti
    PCX 125
    ya hocam yanlış anlamadım da..şu olaya kızıyorum .zenon menon nedir yaa..beyaz ışık işte..beyaz lamba herhangibir sorun olmaz ise bende siparişe deyim o zmn..30 olsun da bari kargo bedava olsun
    birGarip..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Garip1907 Yanlış anlaşılma olmasın bu satılan ampul xenon değil. Xenon efektli ampul. Yani beyaz

İkiside 35w gücünde iki ampulunde üzerindeki yazılardan kontrol ettim. Sorun çıkartabilecek bir durumu yok.
    abi çok sağol çok açıklayıcı oldu bence gayet iyi zaten bi xenon performansı beklenmezdi

hepsi buradadanmı aldın abi ethem abinin verdiği linkten ? kargoya ne kadar verdin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

ethem abi pinik kefken filan demiştim birşey demedin =)
    abi bizim motorda 4 lü yok ya onu nasıl yaparız ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

ya hocam yanlış anlamadım da..şu olaya kızıyorum .zenon menon nedir yaa..beyaz ışık işte..beyaz lamba herhangibir sorun olmaz ise bende siparişe deyim o zmn..30 olsun da bari kargo bedava olsun
    garip abi xeon denilen olay evet beyaz diye biliniyor aslında ama beyaz değil sadece beyaz buz mavi ve mora yaklaşık tonları var 5000k denilen olay 5000 kelvin yani xenon gazının kalitesi tahminimce ışığa rengini veriyor ve kelvin arttıkça yada azaldıkça renk değişiyor

xenon ampüllerde gaz var diye biliyorum işte xeon gazı yanlışsa düzeltilsin ama neresinde bilmem beyinde bu gazı ısıtıp ışık yansımasına yön veriyordur diye tahminde bulunuyorum
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS
    @cd0345 Evet Hepsiburada linki verilen ürünü aldım. Başka şeyler ile birlikte aldığım için kargosu daha farklı oldu. Ama Hepsiburada kargo için kartlarını 4.5 tl'den açıyor diye hatırlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Ebay'de gezerken şu ürünü gördüm. Bizim motorlara uygulanabilir mi acaba diye merak içerisindeyim.

http://www.ebay.com/itm/Red-LED-Univ...b85e11&vxp=mtr

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Selamin Aleykum arkadaslar. bu haftasonu yeniden motor almanin arifesine geldim cok sukur. Soracagim sorularla ilgili baslik acmak yerine burada sormak sizlerin yardimini almak istedim. Arkadaslarim simdi size soruyorum ybr cb ve cbf yi alma imkanim var cok sukur. ben eski bir ybr kullanicisi olarak motorun cekisi haric herseyinden memnundum. bi tek tork yoktu motorda. yokus yukari ayilip bayiliyoduk beraber. simdi size soracagim sudur ki ben cbf alsam ybr almadigima sonradan pisman olur muyum. motoru traktor niyetine kullanan doga manyagi bi adamim. toprak asfalt gitsin isterim ki ybr cok rahat isimi goruyordu. cbf den de bu mennuniyeti alir miyim. eski ybrci biri var mi aramizda cbfden bu ozelliginden memnun kaldim bu ozelliginden pismanim ybrye gore diyecek biri.aranizda keske ybr alsaydim diyen var mi.aciklamak istemeyen pm atsin bir de cb ile aralarinda 1000 tl yi gecik bi fark var. verdigim bu farka deger mi. cb yi de test ettim. asiri vibrasyon yok. ama hizlaninca 70ten sonrs uyusma yapiyomus elde vs. diyorlar.ben o hizlara cikamadim o ortami bulamadim. yedek parca fiyati elimi yakmaz degil mi cbfde. aklima geldikce soracagim. verdigim rahatsizliktan dolayi kusuruma bakmayin.ins forumunuzu kirletmemisimdir. saglicakla kalin

saygilarimla
    [COLOR="#DAA520"][/COLOR][B]Deveye sormuşlar neren eğri diye,bir türlü öğrenemediniz ALLAH sizi bildiği gibi yapsın demiş[/B]

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar. Üzerinde yazan bilgilere göre xenon efektli 5000k ışık verebilen ampulleri denedim.

Kısa Far:

http://f1207.hizliresim.com/z/f/9py2g.jpg
    http://f1207.hizliresim.com/z/f/9py9f.jpg

Uzun Far:

http://f1207.hizliresim.com/z/f/9py4v.jpg
    http://f1207.hizliresim.com/z/f/9pycs.jpg

Çok aşırı bir fark olmasada daha net bir görüntü sağladığını düşünüyorum.
    Bunlarda mstech 3'lü led farlarla resimler.

http://f1207.hizliresim.com/z/f/9pygt.jpg
    http://f1207.hizliresim.com/z/f/9pyk3.jpg
    resimler için sağol arda abi, baya fark var aslında aralarında başarılıymış ampül.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı dr_lunata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamin Aleykum arkadaslar. bu haftasonu yeniden motor almanin arifesine geldim cok sukur. Soracagim sorularla ilgili baslik acmak yerine burada sormak sizlerin yardimini almak istedim. Arkadaslarim simdi size soruyorum ybr cb ve cbf yi alma imkanim var cok sukur. ben eski bir ybr kullanicisi olarak motorun cekisi haric herseyinden memnundum. bi tek tork yoktu motorda. yokus yukari ayilip bayiliyoduk beraber. simdi size soracagim sudur ki ben cbf alsam ybr almadigima sonradan pisman olur muyum. motoru traktor niyetine kullanan doga manyagi bi adamim. toprak asfalt gitsin isterim ki ybr cok rahat isimi goruyordu. cbf den de bu mennuniyeti alir miyim. eski ybrci biri var mi aramizda cbfden bu ozelliginden memnun kaldim bu ozelliginden pismanim ybrye gore diyecek biri.aranizda keske ybr alsaydim diyen var mi.aciklamak istemeyen pm atsin bir de cb ile aralarinda 1000 tl yi gecik bi fark var. verdigim bu farka deger mi. cb yi de test ettim. asiri vibrasyon yok. ama hizlaninca 70ten sonrs uyusma yapiyomus elde vs. diyorlar.ben o hizlara cikamadim o ortami bulamadim. yedek parca fiyati elimi yakmaz degil mi cbfde. aklima geldikce soracagim. verdigim rahatsizliktan dolayi kusuruma bakmayin.ins forumunuzu kirletmemisimdir. saglicakla kalin

saygilarimla
    ben ybr uzun süre kullanmadım ama ybryi kafandan çıkar bence,şimdi cb kullanmışsın gördüğün titreşimden fazlası yok ben 80-90 giderken titreşimi daha az hissediyorum cbftede yüksek devirlerde ufaktan bi kıpraşma oluyor yani cbdeki titreşim rahatsız edici değil...demem oki sıfır cbf alcak paran varsa cbf al ama bana sorarsan 5.000 tl sıfırına verilmez temiz 2 ellere bak daha mantıklı en azından yanında çanta vs bişeler olur garip1701 çok güzel motor almış mesela öyle bişe düşürürsen nerdeyse cbfi eski piyasasına göre almış olursun..eğer sıfır almak istiyosan cb125 bence daha mantıklı,bende cbf alıcakken fiyat farkından dolayı cb aldım ve memnunum ilk başlarda sert koltuk ve titreşim bana cbfi arattı ama şuan çok memnunum heleki yokuştaki 2 kişi ile verdiği torku beklemiyordum
    Garip bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler