Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aynen öyle hocam..beni çeken de oydu zaten..aynaları bilerek değiştirmiş..büyük otobüslerdeki gibi, her yönü gösteriyor..kör nokta yok gibi.marka modeli bilmiyorum unutmaz isem inceler yazarım..gayet iyi oluyor yolda.çakmalığı yazmışın bulamadım kıonularının içinde..hıım belki msjlarında yazmışındır..du inceleyim..

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar
    Aynaları değiştirmesi iyi olmuş, Ben de wiwilerden almıştım, eskilerin olduğu bir motosiklet kullanınca acaip rahatsız oluyorsun.

Çakmaklık için şu konuda benim de mesajım var, muhabbeti de var.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...takilmasi.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Selam arkadaşlar..Mutluyum...Bugün motor aldım..İLAN İÇİN TIKLA ( aşağı doğru inin detay sayfanın aşağısında..)

Anlatayım size..

Öncelikle ehliyetim yok..20 gün sonra falan anca çıkar :( önceden ethem abi gibi HS vardı, onu satıp aldım motoru..ama şimdi kaskım, korumalı NİC marka montum..Kaliteli korumalı eldiven ve kaliteli dizliğim hazır..aynı şekilde hanımın da...Motor da hazır artık...ama kendi kendime söz verdim hiçbir şekilde çıkmayacak site içerisinden..ehliyet alana kadar..

dün bu ilan sahibine yazdım da yazdım..uzun süredir takip ediyordum ilanı..İlan sahibi onur arkadaş ile görüştüm..hali hazırda arkadaş iş gereği sürekli geziyormuş..izin aldım fabrikamdan beraber çıktık dönüşte..buradan tekirdağa ( Çerkezköy - Tekirdağ merkez ) gittik....saat olmuş 16:00..Gidene kadar muhabbet ettik..iyi bi insan...neyse, girdik garajına..ben yukarı çıkıyorum anahtar üstünde git gez dolaş gel bak motora dedi..şaşırdım..ne kadar güveniyor ki bana..hadi hırsızsam..neyse..aldım motoru iteee ite çıkardım garajdan..mecbur itiyorum çünkü ben scooterdan baska kullanmadım..vitesli motor hiç kullanmadım :( ama neyse bastım debriaja taktım 1 e..kalktı..ana giyorum baktım yol müsait (daha önce sordum müsait yolları, birde hazırlıksız gitmiştim kaskım yoktu) taktım 2 ye..sonra 3 e..dedim vites düşüreyim..hız düşürüp 2 ledim..gayet iyi.öyle korktuğum gibi değil..oo evin önüne bir indim..yaşlı amcam geldi.babası..hacı ama..hemen elini öptüm hürmetine..neyse konuştuk hacıyla..onun da motoru bvarmış.oğlunun borcu olduğundan satılıyormuş motor..neyse biz yavaşdan yavaşdan pazarlık moduna girdik..telefonda hayatta pazarlık yapmam demiştim zaten ben ona..neyse, bana, 4950 yazdığını, pazarlık yapmayacağını, givi çanta olduğunu, navigasyonuna kadar olduğunu teeek bir çizik bile olmadığını vs dedi."işte sıfırı zaten .." demeden dedim o lafa girme artık gına geldi düşürdüm fiyatı 4690 diyorum zaten indirebildiğim kadar indirdim dedi..buraya kadar geldim dedim,anlaşacağız başka yolu yok dedim.. ne veriyorsun dedim..4.400 dedim..anca bu kadar veririm ben başka veremem param yok dedim..böylece senle pazarlık şansım da yok dedim.o yüxzden düşünüp duruyorum ne yapsam diye ama beni kredi kartına sokmayın dedim..hacı emmim kredi kartını duyunca üzüldümü ne yaptı..ikna oldu 4.400 e neyse hemen bankaya gittim parayı aldım.doooru notere..sıra geldi 75 km olan aradı mesafeye nasıl götüreceğim..hacı amca sağolsun ben bırakırım seni dedi.atladık motora.yavaaş yavaş sürdü..bi ara trafiğe ayak uydurmak için 100 ü gördü.amca zaten ufak boyluydu, bende de boy uzun olunca yaptığı hızı rahatca görüyordum o kadar yol geldik benzğin ebresi çok az oynadı hayret ettim

motorda givi çanta..navigasyon aparatı + cihazı..koruma demirleri vs derken herşey mecvut..yağı da tamam..10*50 motul yağ kullanmış.yazlık.. ( bak unuttum motoru soğutup sev seviyesine bakacaktım )motor temiz belli..içime sindi...

navigasyonu arkadaş şarj doldurup kullanıyormuş..çakmaklık veya usb girişi gibi enerji almam lazım motordan..nasıl yaparım bunu..oto elektrikciye gidip 2 dk da takarlar mı yoksa ben mi takarım..varmıdır yolu ?

bu arada ben baya iri bir adamım..1.96 boy 105 kg var..ama bana hiç küçük motor gibi gelmedi..baya baya yetiyor bana yani..

eve geldiğimde site içinde kurcalarken bikaç resim çektirdim hanıma..resimler aşağıda..

site içerisinde kullandım..orasını burasını baya bi kurcaladım..Sizlerin başını zamanla çook ağrıtacağım..

eve geldim kurcalamaya başlıyorum
    http://img209.imageshack.us/img209/8278/11072012822.jpg
    By garip1701

O da ne anahtar takımı..
    http://img42.imageshack.us/img42/9747/11072012823.jpg
    By garip1701 at 2012-07-11

http://img843.imageshack.us/img843/5665/11072012824.jpg

http://img72.imageshack.us/img72/6249/11072012825.jpg

http://img11.imageshack.us/img11/4774/11072012826.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/51/11072012827.jpg

Çanta 10 numara
    http://img535.imageshack.us/img535/457/11072012828.jpg

http://img834.imageshack.us/img834/7661/11072012829.jpg

http://img151.imageshack.us/img151/1329/11072012830.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/8744/11072012832.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/2286/11072012833.jpg

http://img861.imageshack.us/img861/2038/11072012834.jpg

http://img411.imageshack.us/img411/5684/11072012835.jpg

Nasıl arkadaşlar ..iyi olmuşmu..Bi heves 4.400 e aldık işte..

herkeze boş güvenlikli ve dikkatli sürüşler..[COLOR="Silver"]
    hayırlı olsun oldukça güzel bir makine, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
    Garip bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    herkeze çok teşekkürler arkadaşlar..artık aranızdayım

bayramda Tekirdağ- Ankara düşünüyorum...
    birGarip..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Kardeşler, ilk defa bu akşam üzeri yolda kalma problemi yaşadım Babamı aldım arkama, köye gidiyoruz. 12 km. Ana yola çıktım. 1 dk geçti, motordan (tak) diye şiddetli ve yabancı bi ses geldi. İşkillendiren bi sesti. Kıllandım ama her halde teker taş sıçtrattı veya önemsiz başka bi şeydir diye yoluma devam ettim. 8-10 km 80-90 km/h seviyelerinde yol aldıktan sonra. Motordan takut takut takur tak tak tak... korkunç sesler gelmeye başladı. Haydaaaa. Bastım deb. çektim sağa. Motordan indik. Orta sehpaya aldım. Ne oldu falan filan. İlk bi kaç dk bişey fark anayamadım. Sonra tekeri yavaş yavaş çevirmeye başladım. Bir de baktım. Zincirin klilidi düşmüş, o baklanın karşısındaki bakla yamulmuş zinciri sadece yamuk bir bakla tutuyor. Kilit mekanizması, yani karşılığı yok. Eyvah dedim, bu motor böyle gitmez. Saat 19:30. EN yakın servis, oda kapatmadıysa 2-3 km mesefesi var. Yani fason servisler mahalle arası servislerinden bahsediyorum. Marka bağımlılığı olmadan çalışan servisler. Motor gidermi bi yoklayayım dedim. Pimsiz taraftan zinciri iyice elimle içe doğru iterek biraz çıkmaması için yerine oturttum. Tabi motor gitsede ben 88 babam 75 kg olduğundan o durumda yolcu taşımayabilir. Yokladım motoru tıngır mıngır, 4 lüleri yaktım. Elim deb.da (aniden kilitlerse düşmeyeyim) servise kadar gitmeyi başardık. 2. vites rölanti seviyesi veya 1. vites. servise ulaştım. Bi kere zincir orjinal değil, ben bayiden motoru çıkartırken oringli zincir taktırmıştım. İyi halt etmişim. Ama servis zincirde bi sıkıntı olmadığını, zincirin hayli kaliteli olduğunu, fakat pimin takılırken yerine iyi oturtulamamış olabileceğini, veya veya pimin yönünün ters takılmış olabileceğini bu yüzden açık olan ağzının zamanla taş çakıl pislik vb önden gelen partikül vb şeylerle yerinden çıkmış olabileğinden bahsetti. Yani zincir kilidinin açık olan tarafı motorun arkasına bakması gerekiyormuş, eğer önde olursa zamanla ön tarafından olumsuz taş pislik çakıl, darbe ala ala pimi kilidi sökmesi mümkün olabiliyomuş. Yamuk bakla ve düşen pim değiştirilerek problem giderildi. 5 tl de ücret aldı. Allah razı olsun o servisten.

Servisçi bana aynen şöyle dedi, uzun yolda yanında zincirine uygun yedek zincir kilidi bulundur. Bi yaşıma daha girdim ve gerçekten bu servise hak verdim. Zaten hak vermem gereken bi konumdaydım. O zaman babamla iç geçirdik, ya biz dağ başında bi gece vakti böyle kalsaydık. Hönk

Zincir piyasada cbf 150 lere takılan kaliteli oringli zincirlerden. Pls bu bağlamda zincir piminizin yerine tam olarak yerleşik olup olmadığını, ve açık ağzının arka tarafa bakmasının daha uygun olacağından zincir kilidinin ağzının hangi tarafına baktığını kontrol edin. Yalnız şöyle bişey gözlemledim, zinciri dün gerdirdiğim halde, bu gün tekrar bollaştı, yarın sabah işe gitmeden önce gerdirmem gerekecek. Her halde pim düştükten sonra ki aşamada baklalar takur tukur zincir hızla gerildi gevşedi defalarca ve tekrar zincir esnedi. Aslında zincirle biraz aram açıldı diyebilirim. Belkide değiştiririm. Kimbilir. Allah kimsenin başına vermesin. İlk kez yolda kaldım gibi oldu. Oda orjinal olmayan bi zincirden dolayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Hayırlı uğurlu olsun, tekrar hoşgeldin.
    Garip bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hoşbulduk ethem abi.

Geçmiş olsun bu arada..ucuz atlatmışın..
    birGarip..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    hoşbulduk ethem abi.

Geçmiş olsun bu arada..ucuz atlatmışın..
    Saol, gerçekten ucuz atlattık, köye yakındık, servise yakındık, gündüz vakti idi. Daha zor durumda da kalabilirdik. İyi yırtık yanim

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşler, ilk defa bu akşam üzeri yolda kalma problemi yaşadım Babamı aldım arkama, köye gidiyoruz. 12 km. Ana yola çıktım. 1 dk geçti, motordan (tak) diye şiddetli ve yabancı bi ses geldi. İşkillendiren bi sesti. Kıllandım ama her halde teker taş sıçtrattı veya önemsiz başka bi şeydir diye yoluma devam ettim. 8-10 km 80-90 km/h seviyelerinde yol aldıktan sonra. Motordan takut takut takur tak tak tak... korkunç sesler gelmeye başladı. Haydaaaa. Bastım deb. çektim sağa. Motordan indik. Orta sehpaya aldım. Ne oldu falan filan. İlk bi kaç dk bişey fark anayamadım. Sonra tekeri yavaş yavaş çevirmeye başladım. Bir de baktım. Zincirin klilidi düşmüş, o baklanın karşısındaki bakla yamulmuş zinciri sadece yamuk bir bakla tutuyor. Kilit mekanizması, yani karşılığı yok. Eyvah dedim, bu motor böyle gitmez. Saat 19:30. EN yakın servis, oda kapatmadıysa 2-3 km mesefesi var. Yani fason servisler mahalle arası servislerinden bahsediyorum. Marka bağımlılığı olmadan çalışan servisler. Motor gidermi bi yoklayayım dedim. Pimsiz taraftan zinciri iyice elimle içe doğru iterek biraz çıkmaması için yerine oturttum. Tabi motor gitsede ben 88 babam 75 kg olduğundan o durumda yolcu taşımayabilir. Yokladım motoru tıngır mıngır, 4 lüleri yaktım. Elim deb.da (aniden kilitlerse düşmeyeyim) servise kadar gitmeyi başardık. 2. vites rölanti seviyesi veya 1. vites. servise ulaştım. Bi kere zincir orjinal değil, ben bayiden motoru çıkartırken oringli zincir taktırmıştım. İyi halt etmişim. Ama servis zincirde bi sıkıntı olmadığını, zincirin hayli kaliteli olduğunu, fakat pimin takılırken yerine iyi oturtulamamış olabileceğini, veya veya pimin yönünün ters takılmış olabileceğini bu yüzden açık olan ağzının zamanla taş çakıl pislik vb önden gelen partikül vb şeylerle yerinden çıkmış olabileğinden bahsetti. Yani zincir kilidinin açık olan tarafı motorun arkasına bakması gerekiyormuş, eğer önde olursa zamanla ön tarafından olumsuz taş pislik çakıl, darbe ala ala pimi kilidi sökmesi mümkün olabiliyomuş. Yamuk bakla ve düşen pim değiştirilerek problem giderildi. 5 tl de ücret aldı. Allah razı olsun o servisten.

Servisçi bana aynen şöyle dedi, uzun yolda yanında zincirine uygun yedek zincir kilidi bulundur. Bi yaşıma daha girdim ve gerçekten bu servise hak verdim. Zaten hak vermem gereken bi konumdaydım. O zaman babamla iç geçirdik, ya biz dağ başında bi gece vakti böyle kalsaydık. Hönk

Zincir piyasada cbf 150 lere takılan kaliteli oringli zincirlerden. Pls bu bağlamda zincir piminizin yerine tam olarak yerleşik olup olmadığını, ve açık ağzının arka tarafa bakmasının daha uygun olacağından zincir kilidinin ağzının hangi tarafına baktığını kontrol edin. Yalnız şöyle bişey gözlemledim, zinciri dün gerdirdiğim halde, bu gün tekrar bollaştı, yarın sabah işe gitmeden önce gerdirmem gerekecek. Her halde pim düştükten sonra ki aşamada baklalar takur tukur zincir hızla gerildi gevşedi defalarca ve tekrar zincir esnedi. Aslında zincirle biraz aram açıldı diyebilirim. Belkide değiştiririm. Kimbilir. Allah kimsenin başına vermesin. İlk kez yolda kaldım gibi oldu. Oda orjinal olmayan bi zincirden dolayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

geçmiş olsun Allah beterinden korusun
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun Allah beterinden korusun
    Saol kardeşim, ilk kez cbf orjinal olmayan bi parçadan dolayı yolda bıraktı. Yani cbf ile yolda kaldım demek aslında pek doğru değil. Parça orj... değil :

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Saol kardeşim, ilk kez cbf orjinal olmayan bi parçadan dolayı yolda bıraktı. Yani cbf ile yolda kaldım demek aslında pek doğru değil. Parça orj... değil :
    o kadar da zincir bakımı yapan birisin, bi tasın sıcrayıp zinciri o hale getirmesi düşündürücü, orjinal zincir olsaydı sonuç nasıl olurdu acaba, ama su durumda motorda yada honda da suç bulmak olmaz, yine ucuz atlatmıssın verilmiş sadakan varmış
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar da zincir bakımı yapan birisin, bi tasın sıcrayıp zinciri o hale getirmesi düşündürücü, orjinal zincir olsaydı sonuç nasıl olurdu acaba, ama su durumda motorda yada honda da suç bulmak olmaz, yine ucuz atlatmıssın verilmiş sadakan varmış
    Valla bakımla veya bakımsızlıkla hiç ilgisi yok. Bir taş çakıl vb böyle olması zaten imkansız, zamanla olurmuş bu, zincir kilidi açık tarafı öne gelirse iyi değilmiş, zamanla ön tekerin attığı pislik toz çakıl sırça buraya ufak ufak çarparak kuvvet uygulayabilir ve zamanla yerinde çıkma eğilimi gösterebilirmiş. Bu yüzden servis kilidin açık ağzı arkaya gelsin dedi. Böyle daha iyi imiş. Önceki halini hiç bilmiyorum. Yani öne mi bakıyordu önceden kilidin açık ağzı, yoksa arakaya mı, hiç bu gözle bakmadım. Bundan sonra bakarız, zincir değiştirirken dikkat ederiz. Belkide zincir serviste takılırken, kilidi eğreti de oturmuş olabilir. Tam oturmamış ta olabilir. Kimbilir. Ama arızanın zincir bakım veya bakımsızlığı ile hiç bir ilgisi yok. Arızanın nedeni yukarıda da bahsettiğim gibi zincir kilidinin bi şekilde yerinden çıkması, zincir kopması veya daha vahim, veya zincir bakımsızlığından kaynaklanan bi zincir arızası değil.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi fiyata vermişssin.Kaç km de .Bende satmayı düşünüyorum.Benim motor 12.200 de.Michilen lastik takıp satacağım.26 litre çanta.Koruma demiri.4bin e gider mi acaba ?
    sercan geç cevapladığım için kusura bakma; motosikletim 11600 deydi. ama çok temiz kullanmıştım. senin motor kaça kider kısmet artık atarsın net'e allah kerim

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150

hayırlı olsun abicim alalh kazadan beladan nazardan korusun tekerin düz bassın yazmışsın ama tekrar diyim ben tedbir bizden takdir allahtan korumasız çıkmayalım yola sıcağı filan bahane edip

abi motorun mekaniğini bilmem ama motor şahane görünüyor nazar değmesin çakmaklık su geçirmeyenlerden al kapaklı ve sigorta koyulması gerekiyormu bilmem ama koyulması iyi olur sanırım sen yaparsın diye düşünüyorum basit bi montaj gibi görünüyor

abi bayramda son gün filan tüm gelebilecekler bi istanbulda yada kocaelinde buluşup bi bayramlaşıp mangal filanmı yapsak ? kefken yapalım yada denize gireriz hemde =)

---------- Mesajlar birleştirildi 13-07-2012 - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12-07-2012 23:59 ----------

ethem abi büyük geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış valal ucuz atlatmışsın
    abi ramazdan geldi 20snde stajım bitiyor malesef hiç birşey yapamadım yaz bitti
    bu pazar erkenden çıkıp akşam dönmek kaydıyla günübirlik bi kefken yapma fikrim var bakalım bi aksilik çıkmazsa gelirmisin abi hatta tüm cbf çi arkadaşlar istanbul kartaldan çıkacağım kocaeli kandıra kefken kısaca yol güzergahı kartaldan gidiş dönüş 270 (135+135) oluyor gelmeyi düşünen abilerim numaram 05382137785 çekinmeden arayın mesaj atın çaldırın kapatın ben arayayım sorun yok mesajınıza belki bakamam işten geç geliyorum yorgunluk filan ama yola çıkmadan elbet bi bakarım ;)

ama bayramda bi etkinlik yapalım arkadaşlar herkes işini gücünü ayarlasın buluşalım =)

Motosikleti
    lifan kp 150
    slm arkadşlar bende cbf almayı düşünüyorum sakın bir sürücüyüm 90 nı nadir gecerim genelde 80 havayla cıvayla işim olmaz 5000 tl verdigime degermi 60 000 kadar anahtar degmeden sorunsuz gedermi birde bir kaç yerde duydum 1000 kmde 400 gıram yag eksitiyormuş bu geneldemi istisnamıdır 5000 tl veripte 4000 ne saatmaya ugraşmayım önerileriniz benim için çok önemli para kolay kazanılmıyor

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    sıfır alırsanız, dediğiniz hızlarda kullanırsanız, yok öyle birşey en azından bende yok
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Arkdaşlar öğrendiğime göre bizim farın ampul duyu S2 olarak geçiyor, eski nesil anlayacağınız, yani h1-h2-h3-h4.... bizim motorun ise orjinal duyu S2 ve bizim duya uygun, yine 35 watt uzun kısalı, Philipsin xenon efekt 5000 k adı altında sattığı bir ürün buldum. hepsiburada.com da. Denenebilir. Xenon u olmayan arkadaşlardan, özellikle farın direk aküye bağlı olduğu yeni kasalarda hayli performaslı olacağını düşünüyorum. En azından orj. ampulden mutlaka iyi olacaktır. Linki şu:

http://www.hepsiburada.com/liste/phi...oryId=20024642
    Far ampulü elime ulaştı. Geldiği gibi taktım. Hava kararınca resimleri çekip paylaşacağım.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    cbf 150
    Selam arkadaşlar..Mutluyum...Bugün motor aldım..İLAN İÇİN TIKLA ( aşağı doğru inin detay sayfanın aşağısında..)

Anlatayım size..

Öncelikle ehliyetim yok..20 gün sonra falan anca çıkar :( önceden ethem abi gibi HS vardı, onu satıp aldım motoru..ama şimdi kaskım, korumalı NİC marka montum..Kaliteli korumalı eldiven ve kaliteli dizliğim hazır..aynı şekilde hanımın da...Motor da hazır artık...ama kendi kendime söz verdim hiçbir şekilde çıkmayacak site içerisinden..ehliyet alana kadar..

dün bu ilan sahibine yazdım da yazdım..uzun süredir takip ediyordum ilanı..İlan sahibi onur arkadaş ile görüştüm..hali hazırda arkadaş iş gereği sürekli geziyormuş..izin aldım fabrikamdan beraber çıktık dönüşte..buradan tekirdağa ( Çerkezköy - Tekirdağ merkez ) gittik....saat olmuş 16:00..Gidene kadar muhabbet ettik..iyi bi insan...neyse, girdik garajına..ben yukarı çıkıyorum anahtar üstünde git gez dolaş gel bak motora dedi..şaşırdım..ne kadar güveniyor ki bana..hadi hırsızsam..neyse..aldım motoru iteee ite çıkardım garajdan..mecbur itiyorum çünkü ben scooterdan baska kullanmadım..vitesli motor hiç kullanmadım :( ama neyse bastım debriaja taktım 1 e..kalktı..ana giyorum baktım yol müsait (daha önce sordum müsait yolları, birde hazırlıksız gitmiştim kaskım yoktu) taktım 2 ye..sonra 3 e..dedim vites düşüreyim..hız düşürüp 2 ledim..gayet iyi.öyle korktuğum gibi değil..oo evin önüne bir indim..yaşlı amcam geldi.babası..hacı ama..hemen elini öptüm hürmetine..neyse konuştuk hacıyla..onun da motoru bvarmış.oğlunun borcu olduğundan satılıyormuş motor..neyse biz yavaşdan yavaşdan pazarlık moduna girdik..telefonda hayatta pazarlık yapmam demiştim zaten ben ona..neyse, bana, 4950 yazdığını, pazarlık yapmayacağını, givi çanta olduğunu, navigasyonuna kadar olduğunu teeek bir çizik bile olmadığını vs dedi."işte sıfırı zaten .." demeden dedim o lafa girme artık gına geldi düşürdüm fiyatı 4690 diyorum zaten indirebildiğim kadar indirdim dedi..buraya kadar geldim dedim,anlaşacağız başka yolu yok dedim.. ne veriyorsun dedim..4.400 dedim..anca bu kadar veririm ben başka veremem param yok dedim..böylece senle pazarlık şansım da yok dedim.o yüxzden düşünüp duruyorum ne yapsam diye ama beni kredi kartına sokmayın dedim..hacı emmim kredi kartını duyunca üzüldümü ne yaptı..ikna oldu 4.400 e neyse hemen bankaya gittim parayı aldım.doooru notere..sıra geldi 75 km olan aradı mesafeye nasıl götüreceğim..hacı amca sağolsun ben bırakırım seni dedi.atladık motora.yavaaş yavaş sürdü..bi ara trafiğe ayak uydurmak için 100 ü gördü.amca zaten ufak boyluydu, bende de boy uzun olunca yaptığı hızı rahatca görüyordum o kadar yol geldik benzğin ebresi çok az oynadı hayret ettim

motorda givi çanta..navigasyon aparatı + cihazı..koruma demirleri vs derken herşey mecvut..yağı da tamam..10*50 motul yağ kullanmış.yazlık.. ( bak unuttum motoru soğutup sev seviyesine bakacaktım )motor temiz belli..içime sindi...

navigasyonu arkadaş şarj doldurup kullanıyormuş..çakmaklık veya usb girişi gibi enerji almam lazım motordan..nasıl yaparım bunu..oto elektrikciye gidip 2 dk da takarlar mı yoksa ben mi takarım..varmıdır yolu ?

bu arada ben baya iri bir adamım..1.96 boy 105 kg var..ama bana hiç küçük motor gibi gelmedi..baya baya yetiyor bana yani..

eve geldiğimde site içinde kurcalarken bikaç resim çektirdim hanıma..resimler aşağıda..

site içerisinde kullandım..orasını burasını baya bi kurcaladım..Sizlerin başını zamanla çook ağrıtacağım..

eve geldim kurcalamaya başlıyorum
    http://img209.imageshack.us/img209/8278/11072012822.jpg
    By garip1701

O da ne anahtar takımı..
    http://img42.imageshack.us/img42/9747/11072012823.jpg

http://img843.imageshack.us/img843/5665/11072012824.jpg

http://img72.imageshack.us/img72/6249/11072012825.jpg

http://img11.imageshack.us/img11/4774/11072012826.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/51/11072012827.jpg

Çanta 10 numara
    http://img535.imageshack.us/img535/457/11072012828.jpg

http://img834.imageshack.us/img834/7661/11072012829.jpg

http://img151.imageshack.us/img151/1329/11072012830.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/8744/11072012832.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/2286/11072012833.jpg

http://img861.imageshack.us/img861/2038/11072012834.jpg

http://img411.imageshack.us/img411/5684/11072012835.jpg

Nasıl arkadaşlar ..iyi olmuşmu..Bi heves 4.400 e aldık işte..

herkeze boş güvenlikli ve dikkatli sürüşler..[COLOR="Silver"]
    Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullan.
    Garip bunu beğendi.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Far ampulü elime ulaştı. Geldiği gibi taktım. Hava kararınca resimleri çekip paylaşacağım.
    merakla bekliyoruz

Motosikleti
    cbf 150
    Geçmiş olsun öncelikle.Ama hata bence zincir değil,o zinciri yanlış takanda...

Motosikleti
    cbf 150
    ya hu arkadaşlar bir iki resim attık kimse olumlu olumsuz bir laf dememiş iyi mi kötümü anlamadım yorumzuz kaldık iyimi.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA

Zincir piyasada cbf 150 lere takılan kaliteli oringli zincirlerden. Pls bu bağlamda zincir piminizin yerine tam olarak yerleşik olup olmadığını, ve açık ağzının arka tarafa bakmasının daha uygun olacağından zincir kilidinin ağzının hangi tarafına baktığını kontrol edin. Yalnız şöyle bişey gözlemledim, zinciri dün gerdirdiğim halde, bu gün tekrar bollaştı, yarın sabah işe gitmeden önce gerdirmem gerekecek. Her halde pim düştükten sonra ki aşamada baklalar takur tukur zincir hızla gerildi gevşedi defalarca ve tekrar zincir esnedi. Aslında zincirle biraz aram açıldı diyebilirim. Belkide değiştiririm. Kimbilir. Allah kimsenin başına vermesin. İlk kez yolda kaldım gibi oldu. Oda orjinal olmayan bi zincirden dolayı.[COLOR="Silver"]
    Ethem Abi, durumuna çok üzüldüm.. Zincirinde bence bi problem yok, montaj hatalı olmuştur düşüncesindeyim... Ustayım diye gezen servisler işte.. Herkesin bu konuda yaşadığı olumsuz anlar vardır.. Tekrar geçmiş olsun..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler