Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    feritsolak@

Nice güzel gezilere Paylaşım içinde teşekkürler Birdahaki gezini güzelce planlayıp çok zevkli bir tur yaparsın

Tam olarak kaç km yaptın toplamda 800 civarı var sanırım gidiş 420 dediğine göre Tebrikler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    gider gelir 10 kere banamısın demez bu düldül...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    walla herkes bir yağ kullanıyor kullanmasına da bence yağın markasını modelini sık değiştirmek pek doğru değil gibi geliyor. tam sentetik bir yağın motora yapışmasından içinde mutlaka yağ kalıyordur tahminimce yeni ekeldiğiniz yağ ile karışınca ekleme yağ gibi olabilir. 2. değişim turundan sonra tam randıman lı olur gibi geliyor bana ...,
    bor ile bir iki yazı okumuştum ordan esinlendim sanırım ..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

feritsolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    feritsolak@

Nice güzel gezilere Paylaşım içinde teşekkürler Birdahaki gezini güzelce planlayıp çok zevkli bir tur yaparsın

Tam olarak kaç km yaptın toplamda 800 civarı var sanırım gidiş 420 dediğine göre Tebrikler
    özür dilerim yav onu yazmayı unutmuşum gidiş dönüş toplam 872 km
    [B][CENTER]MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR HER YAŞTA...[/CENTER][/B]

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı feritsolak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özür dilerim yav onu yazmayı unutmuşum gidiş dönüş toplam 872 km
    nice yeni gezilere kazasız belasız
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    benim cbf yag degişeli 1000 km oldu daha yag tertemiz ama 3 çarp ı işaretti varya yag çubugunda 2inciye düştü valla ne yalan söyleyim işte söylemeyim yag eksiltiyor yagı yiyor haklısın metefandro kardeşim haklısın bizim motosiklerin sadece görüntüsü var aksini iddaa edecek olan varsa kavga edecem haberiniz ola o kadar...

ha yagıda söyleyim 10-50 tam sentedik buhar oldu sentedik gresmi koysam ne yapsam
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

Motosikleti
    transalp yavrusu
    ..........
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    transalp yavrusu
    ben anlamıyorum nasıl yağ yakıyo dün ve bugün toplam 1000 km yol yaptık karadenizde havada öyle bi ssıcak ki sormayın yağına bi giderken baktım bi de gelince baktım olduğu gibi aynı azalma yok acaba motorum anormalmi diye düşünüyom artık nasıl yağ yakıyo sizinkiler 2007 modellerde mi var acaba bu, yoksa rodajla mı alakalı ilginç.

Motosikleti
    Alıntı tr.davutak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim cbf yag degişeli 1000 km oldu daha yag tertemiz ama 3 çarp ı işaretti varya yag çubugunda 2inciye düştü valla ne yalan söyleyim işte söylemeyim yag eksiltiyor yagı yiyor haklısın metefandro kardeşim haklısın bizim motosiklerin sadece görüntüsü var aksini iddaa edecek olan varsa kavga edecem haberiniz ola o kadar...

ha yagıda söyleyim 10-50 tam sentedik buhar oldu sentedik gresmi koysam ne yapsam
    daha durun iyi günleriniz İlhan ve davutak kardeşler...balayı dönemi diyelim...siz keyfinize bakın...canım cicim ayları bitsin görücem ben sizi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nice yeni gezilere kazasız belasız
    Hadi abi bizde çıkalım şöyle bir yola 2 Cbf sadece yol olsun gaza geldim şelepsizim

Yağ konusunada gelince arkadaşlar 2 gün önce değiştirdim yağımı ve içinden 790-800 ml yağ çıktı fakat bundan önceki değişimi serviste yaptırmıştım bakımda ve servis 1 lt koymuyor ama bu bakımda ne kadar koyduğunu görmedim, daha önceki bakımda yanında durmuştum ustanın ve yağ koyduğu hortumun ucunda dijital gösterge var bilenler vardır ona bakmıştım ve 850 gr yağ koymuştu Bu bakımda da 850 gr mı koydu yoksa 900 gr mı koydu tam bilmediğim için net ne yaktığını söyleyemiyorum ama işte ya 50-60gr yaktı yada 100-110 gr

Haa bu arada yağ değişimi aralığı 2.300 km yani 2.300 km de yaktığı değerler bunlar Motorumda 14.000 i devirdi. Bende yakalayabilirsem eğer Metahan abi gibi 14.444.4 oldumu foto çekcem

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha durun iyi günleriniz İlhan ve davutak kardeşler...balayı dönemi diyelim...siz keyfinize bakın...canım cicim ayları bitsin görücem ben sizi...
    abi senin motoru niye zorladığını şimdi anlıyorum istanbul yollarında basmak gerekiyo haklısın dönüşte 90 ı gecmeyen ben bile 110km ile gelmek zorunda kaldım o nasıl trafiktir öyle, allah kolaylık versin sana abi.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı umut2738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce ön bilyaları dağıtan varmı ben şu an dağıttımda yaptırmaya gidecem bu gün yarın ama servis ne ister bilmiyorum hani sizin söyleyeceğiniz rakama yakın bi şeyse servise götürürüm herhalde lütfen yardım
    ben 10binde dağıttım garip şekilde. çok pahalı değiller. karaköyden aldım rulmanı daha kaliteli olsun diye fag marka. 6301 no idi sanırsam onu yinede öğrenirsin servisten. 2 adet alıyorsun 2X6.5 13 TL fiyatı var. geri kalan işçilik serviste taktıracağında.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı tr.davutak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi şöyle diyiyim, bu servisin dediği, kullanım çok sertse, devirli 100 km/h üzeri uzun süreli sürüş vs. vs. zaten kronik olan yağ yakmayı arttırıyormuş. ben 10000 km deyim. 80-90 takılıyorum. Belki motor fazla ısınmıyor bu hızlarda ve motor bloğu yeterli kadar soğuyabiliyor seyahat esnasında. yağ buharlaşması ya yaşanmıyor, yada oldukça az yaşanıyor. Geçenlerde 1-2 hafta önce değişimden 900 km de bi yağ seviye kontrolü yaptım. Yağ seviyesinde eksilme görmedim. Yağ yakma olayında rahatsız edici bi artış varsa meto gibi olma hı Aman dikkat. Kaç km de olduğunu bilmiyorum ama 15000 -20000 de isen motor bitmesi için çok erken. Örneğin max. 8000 devir çeviren motoru, meslek hayatı boyunca 7500-8000 devirde kullanırsanız. bu motor araba motoru olsada zaten biter. Ben böyle düşünüyorum. Motorunuzu orta yaşlı amcalar gibi kullanın, dede oluncada size hizmet etsin Cbf motoru yardırmaya gelmiyor. ben 10000 deyim bunu anladım. Sert kullandığım kısa bi dönem oldu. İlk heves diyelim. O dönemlerde yağın ucup gittiğine şahit oldum. Kendimi biraz frenledim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:22 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:15 AM ----------

Hadi abi bizde çıkalım şöyle bir yola 2 Cbf sadece yol olsun gaza geldim şelepsizim

Yağ konusunada gelince arkadaşlar 2 gün önce değiştirdim yağımı ve içinden 790-800 ml yağ çıktı fakat bundan önceki değişimi serviste yaptırmıştım bakımda ve servis 1 lt koymuyor ama bu bakımda ne kadar koyduğunu görmedim, daha önceki bakımda yanında durmuştum ustanın ve yağ koyduğu hortumun ucunda dijital gösterge var bilenler vardır ona bakmıştım ve 850 gr yağ koymuştu Bu bakımda da 850 gr mı koydu yoksa 900 gr mı koydu tam bilmediğim için net ne yaktığını söyleyemiyorum ama işte ya 50-60gr yaktı yada 100-110 gr
    Benim Servis 4000 de bir bakıma gittiğim zaman 1200 gr yağı çakıyor motora, sende böyle yap diyor değiştirirsen. Yağ seviyesinin mks. çizgisini 2-3 mm kadar geçiyor seviye, (Yağ çubuğunun max. seviyesinin biraz üzerinde küçük yuvarlak işaretler var önde ve arkada, bu hizaya kadar dolduruyorum) ama yağ eksitme yapsa bile 1000 km yağ kontrolü yapmana gerek yok, için rahat olsun diyor. Ben de hep böyle yaptım. 850-900 gr yağ bence az. Saten standardı 1 lt. Ben bunu servis önerisiyle 200 gr daha aşıyorum. Hiç bir problemle karşılaşmadım. Tavsiye ederim. Bu Honda yet. servisinin tavsiyesi.

Motosikleti
    KAWASAKI ZXR-900
    Tercih meselesi ama beni açmadı
    [COLOR="Red"]ZXR-900 İLE HAYAT 11.000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR...[/COLOR]:bounce:

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı immortalmrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercih meselesi ama beni açmadı
    Slm, Ne acmadı seni ? anlaşılmadı

Motosikleti
    Haa bu arada yağ değişimi aralığı 2.300 km yani 2.300 km de yaktığı değerler bunlar Motorumda 14.000 i devirdi. Bende yakalayabilirsem eğer Metahan abi gibi 14.444.4 oldumu foto çekcem
    ne güzel günlerdi o günler...14444 ler...off bee...şimdi 50.000e merdicen dayadık bakalım ne olcak sonumuz bu motor beni nereye kadar taşıyacak...

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi senin motoru niye zorladığını şimdi anlıyorum istanbul yollarında basmak gerekiyo haklısın dönüşte 90 ı gecmeyen ben bile 110km ile gelmek zorunda kaldım o nasıl trafiktir öyle, allah kolaylık versin sana abi.
    kanka İstanbula geldinde niye şimdi haberimiz var...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

. 80-90 takılıyorum. Belki motor fazla ısınmıyor bu hızlarda ve motor bloğu yeterli kadar soğuyabiliyor seyahat esnasında. yağ buharlaşması ya yaşanmıyor, yada oldukça az yaşanıyor..
    tabi kullanırsan böyle kız gibi motoru ümmet abinin mondı gibi 1 milyon km gidersin...biz heyecanı doruklarda zirvede yaşarken sen ön sevişme ile idare et bakalım nereye kadar ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:03 AM ----------

4 lü işini konuştum...40 lira fiyat dediler...tek anahtar...nereye bağlanacağını sen veya usta karar verir önemsiz detay onlar sonucta kullanıcı olarak sen karar vericen...beni ara kardeş gemeden öncesi...ona göre servisi arayıp sana 10 numara bakım yaptırayım...karbüratör temizliğine kadar 10 numara olcak herşey...

iyice yaşlandın ethem kardeş...mesajlarıda iyi takip edemiyorsun galiba...

Benim Servis 4000 de bir bakıma gittiğim zaman 1200 gr yağı çakıyor motora, sende böyle yap diyor değiştirirsen. Yağ seviyesinin mks. çizgisini 2-3 mm kadar geçiyor seviye, (Yağ çubuğunun max. seviyesinin biraz üzerinde küçük yuvarlak işaretler var önde ve arkada, bu hizaya kadar dolduruyorum) ama yağ eksitme yapsa bile 1000 km yağ kontrolü yapmana gerek yok, için rahat olsun diyor. Ben de hep böyle yaptım. 850-900 gr yağ bence az. Saten standardı 1 lt. Ben bunu servis önerisiyle 200 gr daha aşıyorum. Hiç bir problemle karşılaşmadım. Tavsiye ederim. Bu Honda yet. servisinin tavsiyesi.
    Zaten kullanma kılavuzumuzdada 1.2 litre yağ kapasitesi yazıyor. Dikkatlice bi daha okuyun arkadaşlar. Bende tüm değişimlerde senin gibi 1.2 litre koyuyorum. üst çizgiyi azıcık geçiyor. Henüz eksilme yaşamadım.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    tabi kullanırsan böyle kız gibi motoru ümmet abinin mondı gibi 1 milyon km gidersin...biz heyecanı doruklarda zirvede yaşarken sen ön sevişme ile idare et bakalım nereye kadar ...
    Valla ne yalan söyliyim. Ben sakin kullanımdan daha büyük haz alıyorum. Önden sevişme yanim Senide görcez şimdi, bakalım nası sevişcen bundan sonra

Geçenlerde bi gezimiz oldu. Benden ortalama 10-15 km/h hızlı giden ve ilerde arada bir hızını düşürerek benden kopmamak için beni bekleyen arkadaşıma sordum. (Küçük meleni gördün mü ? Ya küçük meleni, Sakarya nehri ne güzeldi değil mi ?) dediğimde geçtiğimiz istikametteki hiç bir güzelliği, sağ sol herhangi bi ilgiçliği, farklılığı fark etmeden körü körüne yol yaptığını fark ettim. Yani hız yüksek. Devamlı önüne bakıyor. Motora yatmış acaba daha gidermi diye debeleniyor. Devamlı gözü aynalarda, kendi çizgisine bakıyor devamlı, kesinlikle bi çukura girmemeliyim. Her şeyi görmem lazım. Yoksa hiç iyi olmaz. Ben ne yapıyorum. Etrafıma, çevreme bakıyorum. Bakabiliyorum. Yavaşım, hızım düşük, yanından geçtiğim her şeyi şöyle kısa bi müddet te olsa görme şansım oluyor. Sakin sakin küçük boyun hareketleriyle sağımı solumu izleyebiliyorum.
    Cbf 150 abi zati, kodu üstünde yardır yardır gitmeye niyetim olsaydı 500 lük falan çekerdim. Benim işimi görüyor Allaha şükür, şöyle 3-5 sene sonra yağ yakmayan motoru ile geliştirilmiş bi kaç özelliği ile tekrar piyada olursa, benimkini veririm 1000 tl ye yine sıfırını alırım. Cc yükseltmeyi dahi düşünmüyorum. İnsanın başına ne gelirse yüksek hızdan geliyor. Lakin bilindiği gibi kaza yapıp hayatını kaybeden arkadaşlarımızın büyük kısmı race kullanıcıları, çünki ortalama hızları yüksek ve güvenlik seviyeri düşük. Bence deymez. Çok yaşayalım ve çok daha uzun süre motor kullanabilelim. Hep beraber elbette.

Metocum bu arada benim istediğim 4 lü işi ile ilgilenmişsin anladığım kadarıyla, çok saol. Vefa borcum olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:24 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 AM ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten kullanma kılavuzumuzdada 1.2 litre yağ kapasitesi yazıyor. Dikkatlice bi daha okuyun arkadaşlar. Bende tüm değişimlerde senin gibi 1.2 litre koyuyorum. üst çizgiyi azıcık geçiyor. Henüz eksilme yaşamadım.
    Kullanma klavuzu motorda ama ben 1,2 yi motoru dağıttıktan sonra koyulması gereken miktar olarak hatırlıyorum. Normal değişimde 1 lt yazıyor yağ kapasitesi. Kitapçığı yanlarında olanlar teyit etsinler. Senin dediğin de doğru olabilir. Acaba 2009 larda mı 1 lt ye düşürdüler. Böyle bişey olamaz her halde ama. İlginç.

Motosikleti
    Valla ne yalan söyliyim. Ben sakin kullanımdan daha büyük haz alıyorum. Önden sevişme yanim Senide görcez şimdi, bakalım nası sevişcen bundan sonra

Geçenlerde bi gezimiz oldu. Benden ortalama 10-15 km/h hızlı giden ve ilerde arada bir hızını düşürerek benden kopmamak için beni bekleyen arkadaşıma sordum. (Küçük meleni gördün mü ? Ya küçük meleni, Sakarya nehri ne güzeldi değil mi ?) dediğimde geçtiğimiz istikametteki hiç bir güzelliği, sağ sol herhangi bi ilgiçliği, farklılığı fark etmeden körü körüne yol yaptığını fark ettim. Yani hız yüksek. Devamlı önüne bakıyor. Motora yatmış acaba daha gidermi diye debeleniyor. Devamlı gözü aynalarda, kendi çizgisine bakıyor devamlı, kesinlikle bi çukura girmemeliyim. Her şeyi görmem lazım. Yoksa hiç iyi olmaz. Ben ne yapıyorum. Etrafıma, çevreme bakıyorum. Bakabiliyorum. Yavaşım, hızım düşük, yanından geçtiğim her şeyi şöyle kısa bi müddet te olsa görme şansım oluyor. Sakin sakin küçük boyun hareketleriyle sağımı solumu izleyebiliyorum.
    Cbf 150 abi zati, kodu üstünde yardır yardır gitmeye niyetim olsaydı 500 lük falan çekerdim. Benim işimi görüyor Allaha şükür, şöyle 3-5 sene sonra yağ yakmayan motoru ile geliştirilmiş bi kaç özelliği ile tekrar piyada olursa, benimkini veririm 1000 tl ye yine sıfırını alırım. Cc yükseltmeyi dahi düşünmüyorum. İnsanın başına ne gelirse yüksek hızdan geliyor. Lakin bilindiği gibi kaza yapıp hayatını kaybeden arkadaşlarımızın büyük kısmı race kullanıcıları, çünki ortalama hızları yüksek ve güvenlik seviyeri düşük. Bence deymez. Çok yaşayalım ve çok daha uzun süre motor kullanabilelim. Hep beraber elbette.

Metocum bu arada benim istediğim 4 lü işi ile ilgilenmişsin anladığım kadarıyla, çok saol. Vefa borcum olsun.[COLOR="Silver"]
    .
    bende senin dediğin şekilde kullanıyorum uzun yolda...ama standart bir hız illaki olmalı...sağa sola bakmaktan durup durup foto çekmeten çok keyif alıyorum...bak o kadar gezi fotolarıma baktınmı bunlar 130 la giderken çekilmedi yani...bi borcun yok usta yav bi telle aradık sadece...

sizin oralarda şimdi ne güzeldir he...müsaitmisin napıyosun atlayıp gelemmi sana...gezdir biraz oralarda...

izmit karamürsel arası kaç km...gel İzmitte buluşalım bu akşam...ne dersin...

hem evi yakınsa deli maviyi ziyaret ederiz uyarmı ben istediğin vakıt çıkarım evden...Lucasıda ararız...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    İzmit Karamürsel 30 km. İzmit e geldikten sonra Karamürsel' e gelmek yarım saat falan. Valla nasılda aklıma girdin hı. Ya sabah işten çıktım. 12-8 im bu hafta. Akşamda 21:30 da hanım evde oluyor. Ben olmadı mı evde tırsıyor biraz. Ya 5-6 gibi izmitte olabilecek şekilde yola çık. Yada, hemen çık yola, ben izmit te karşılarım seni. 5-6 gibi yatabileyim yani. Yani 4-5 saat te olsa uyku uyumam lazım. ve 21:30 da evde olmam lazım.. Ne zaman gelirsin veya gelirsiniz ? Hangisi uyar =?

Metocum mümkünse o zaman hemen çık.. Ben izmite karşılarım. Otobandan pendik-izmit 70 km. Sen yola çıkacağın semte göre kaç km yolun olduğunu hesaplayabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler