Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    O aslında bi sıkıntı değil geçiş dönemi .İlk 5000 km ye kadar oluyor.10.bin den sonra felan yaparsa sıkıntı var.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr 125 esd
    aynen, gaz acinca silkeliyormus motor ,yakit sarfiyati asiri fazlaymis vs gibi bir dunya sey duydum. 100kmde 5 litre yaktigini soyleyenler bile vardi okudum diger forumlarda. bunun gibi kronik bi sorun olmasinda. bir de surekli yag yakmasindan sikayet ediyorlar. sizin motorlarinizda durum nasil? bir de baska kronik sorunu olan var mi acaba?
    [COLOR="#DAA520"][/COLOR][B]Deveye sormuşlar neren eğri diye,bir türlü öğrenemediniz ALLAH sizi bildiği gibi yapsın demiş[/B]

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkdaşlar öğrendiğime göre bizim farın ampul duyu S2 olarak geçiyor, eski nesil anlayacağınız, yani h1-h2-h3-h4.... bizim motorun ise orjinal duyu S2 ve bizim duya uygun, yine 35 watt uzun kısalı, Philipsin xenon efekt 5000 k adı altında sattığı bir ürün buldum. hepsiburada.com da. Denenebilir. Xenon u olmayan arkadaşlardan, özellikle farın direk aküye bağlı olduğu yeni kasalarda hayli performaslı olacağını düşünüyorum. En azından orj. ampulden mutlaka iyi olacaktır. Linki şu:

http://www.hepsiburada.com/liste/phi...oryId=20024642

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı dr_lunata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen, gaz acinca silkeliyormus motor ,yakit sarfiyati asiri fazlaymis vs gibi bir dunya sey duydum. 100kmde 5 litre yaktigini soyleyenler bile vardi okudum diger forumlarda. bunun gibi kronik bi sorun olmasinda. bir de surekli yag yakmasindan sikayet ediyorlar. sizin motorlarinizda durum nasil? bir de baska kronik sorunu olan var mi acaba?
    Benim makine yaklaşık 2000 oldu. Daha yukarıa bahsettiğin hiç birşeyle karşılaşmadım.yağ yakma diye millet tutturmuş gidiyor.Bütün araçlar belli miktar yağ yakar...Sıkıştırırsan daha çok yakar.Sonuçta bunlar hava ile soğuyan motorlar...Düşünsene şehir kalabalığında gıdım gıdım ilerliyorsun sence hararet kaça çıkıyor hiç düşündünmü?Büyük araçlar su soğutmalı,radyatörü, fanı,devirdayim pompası var.Ayrıca 4 lt yağ alıyor.Onlarda hafif eksiltmeleri fark edemiyorsun.Motosiklet için bunlar söz konusu değil.Ne çok yakması,dünyanın en az yakan makinası diyebilirim.Almadan araştırdım ben.çekişde canavar gibi...2012 lerde 43 dişli olduğundan diğerlerine göre çekiş çok iyi...Benimdaha önceki motor kuba 125 sport idi.Trafikte hafif yavaşlasan ayağını yere koymak zorunda kalıyordum.Bunda kardeşim iyice durmadan ayağını yere koymana gerek yok.Neden????Denge kardeşim motorun dengesi....Bunu hiçbirşeyle değiştiremezsin.Rahatlık hele vazgeçilmez birşey...Geçenler Gaziantep'ten Diyarbakıra gitim geldim hava rüzgarlı olmasına rağmen yorulmadım.Ayrıca yaş 40 oldu.Genç değilim anlayacağın.Ufak tefek hatalar kadı kızında da olur.Ama artılar çok...ybr ye binmedim ama uzun yolda bu kadar rahat olacağını aklım kesmiyor.Onu benden daha iyi bilirsin.Kadeşim cbf ye bindiğinde yüksek ss.li motora binmiş gibi hissediyorsun.Ama tabiki konfor olarak İkide bir çok yakıyoo gibi soru sormayın lütfen.Az yakıyo kardeşim azzz.yakıt yakma oranı bilmeyen bilsin ne kadar yoğun trafiğe girdiğine bağldır...Kısaca kardeşim hiç bir sorun yok.SINIFININ EN İYİSİ

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar öğrendiğime göre bizim farın ampul duyu S2 olarak geçiyor, eski nesil anlayacağınız, yani h1-h2-h3-h4.... bizim motorun ise orjinal duyu S2 ve bizim duya uygun, yine 35 watt uzun kısalı, Philipsin xenon efekt 5000 k adı altında sattığı bir ürün buldum. hepsiburada.com da. Denenebilir. Xenon u olmayan arkadaşlardan, özellikle farın direk aküye bağlı olduğu yeni kasalarda hayli performaslı olacağını düşünüyorum. En azından orj. ampulden mutlaka iyi olacaktır. Linki şu:

Ethem bey traktör yazıyor yuvası bizimkine olurmu? Birde benim motorun farı çok yukarıya bakıyor.Bunu kendimiz ayarlayabiliyormuyuz?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı dr_lunata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 400 maxi scooterların kralıdır. Oda fabrikasyon yağ eksiltir. Hemde 1000 km de 300-400 grama kadar çıkar yağ tüketimi. Yağına bakmayan bi çok kullanıcıda motor yemiştir. Forum başlığı altında bu tarz çok hikaye var. Bu sizce burgmanı karalamaya yetermi, asla. Yağına bakmayarak motor yiyen motorların kendileri değil kusurlu olan, kronik olarak yağ eksilttiğini bildiği halde yağına bakmayan ve kusurlu olan aslında motorun sahipleridir. Kullanıcı hatasıdır. Yağ yakar, ben söylüyorum ama şikayet etmiyorum, çok çok memunum. Şikayet edilecek bi posizyon yok ki. Gerektiğinde kontrol et, eksildiyse tamamla, kullan. 1 lt yağ 10 bin km yetti. Eksildiğini gördüğümde ilave ettiğim yağ miktarı 10 bin km de 1 lt. Bunu büyültmenin bi anlamı var mı ? Bu mu zor geliyor. Bundan ötürümü şikayet ediliyor. Anlamış değilim.
    şentürk bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150

Konuyu değiştirecek gibi olacak ama ethem bey bu uzun cam hafif değiyor sag aynaya.Siz taktığınızda böyle bir durum yaşadınızmı.bir de altlardan hava alırmı acaba orjinal kendi sperliği gibi durmuyor ve oturmuyor.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem bey traktör yazıyor yuvası bizimkine olurmu? Birde benim motorun farı çok yukarıya bakıyor.Bunu kendimiz ayarlayabiliyormuyuz?
    Oluyor tabi (s2) duy bizimkisi de. Zaten bizim far duyu s2 eski tekneloji. Bu yüzden traktörlerle falan aynı duya sahibiz.

Linki tıkladığında en altta çıkan iki ampul var. Soldaki bizim ampül, yani aynısı, sağdaki ise philipsin 5000 k xenon efekt olarak sattığı s2 uyumlu ampul. Bizim duya uygun ve aynı güç tüketimi olan 35 watt lık ampul. S2. Duy yapısı ve 35 watt olarak güç tüketimi aynı .Zaten link te de yazmış:

Far Ampülü uygun olan motorsikletlerde kullanılabilir.Bu ampül tipinde dip kısmı önemlidir.Cam kısmı şişman olan S2 Modeli ampül kullanan Traktörlerde kullanabilmektedir.(Bknz;Resim)

Linki tıkladığında alttaki ampullere bak:

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Konuyu değiştirecek gibi olacak ama ethem bey bu uzun cam hafif değiyor sag aynaya.Siz taktığınızda böyle bir durum yaşadınızmı.bir de altlardan hava alırmı acaba orjinal kendi sperliği gibi durmuyor ve oturmuyor.
    Ben senin bu sıkıntını gördüm fakat yazma imkanım olmamıştı, iyi denk geldi.

Uzun cam taktığında bu sorunla karşılaşanbi çok arkdaş var. Bende dahil olmak üzere.

Çok basit bi çözümü var bunun. Gidonun hemen ortasında yukarı bakan 4 tane somun var. Köşelerinden birleştirirsen diktörgen olur Somunları bulmana yardımcı olsun Bunları 12 veya 13 olacak. Tam hatırlayamadım. Yıldız, yani ağzı açık olmayan uygun numara 12-13 hangisi ise hafif gevşet. Ve gidonu istediğin oranda veya aynan gidonu tam çevirdiğinde çarpmayacak kadar kendine doğru ey ve o somunları aynı oranda tekrar sık. Somunları yerinden çıkartman gerekmiyor. Bi tur bile gevşetsen gidonu ayarlayabileceğin şekilde gevşemiş oluyor. Ayarlayınca tekrar sıkarsın. İşlem tamamdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Birde benim motorun farı çok yukarıya bakıyor.Bunu kendimiz ayarlayabiliyormuyuz?
    Evet ayarlayabilirsin, önde farın hemen altında küçük bi somun var. ağzı açık 8 numara ing. anahtarı ile biraz gevşet, far yükseklik ayarını istediğin gibi yap ve tekrar sık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Uzun cam altlardan hava alırmı acaba orjinal kendi sperliği gibi durmuyor ve oturmuyor.
    Piyasada farklı kalitelerde uzun camlar var. Anlattığın sorun tam gözümün önüne gelmese de oradaki az boşluktan hava alacağını sanmıyorum. Gidonunu ayarla ve sürüş yap. Sıkıntı yoksa hiç problem etme bence.
    şentürk bunu beğendi.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs

keşke test eden biri olsaydı da alsaydık birer tane )

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke test eden biri olsaydı da alsaydık birer tane )
    Xenon kadar olmasada orj. aydınlatmadam iyi olduğuna eminim. Ampul değiştirmesi çok basit, bence denenebilir. Daha önce bu tarz bi ampulün, beyaz ışık vb falan gibi bişeydi fakat çakmaydı, kullanmış ama memnun kalmamıştım. Fakat bu linkini verdiğim lambanın philips olması, xenon efekt, 5000 k falan derken biraz daha umut verici ve herhangi bi çakma ampulden daha da performasnlı olabileceğini düşünüyorum. Çok pahalı bi ürün değil. Denemekte fayda var.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    merhaba arkadaşlar, perşembe günü valikonağı caddesinde caddenin kenarına motorumu çekip bankaya girdim 10-15 dk sonra bi çatırtı patırtı koptu bankanın güvenliği "abi motor seninmiydi ?" dedi o an sesin nerden geldiğini anladım işlemi bırakıp kapıya uçtum.
    önümde bi starex wardı aramızda bi araba mesafe wardı önündede cadde boyunca araç yoktu velhasıl arkadaş geriye takmış çatırtı kopana kadar gelmiş. motorun başına geldim ön çamurluk kırılmıştı munubus sürücüsünün tepkisi sigortalarımı tam attırdı tam kafasını kaputuna sokucaktımki abisi geldi.
    bana "buraya motor mu çekilir kardeşim " dedi gülerek " lan münübüs çekiyosun motor mu çekemiyicez " dedim o ara abisi geldi kardeşine ne konuşuyosun adamın motoruna vuruyosun bide konusuyosun dedi. sonra ne kadardır parca fılan dedı aradım mototalı açtım handsfreeyi 105 tl + işçlik dediler. adamlar gariban tipli insanlardı yav abıcım boswer yazık parana tutalım tutanagı paran bosa gıtmesın dedim.
    doldurduk tutanagı evrakları hazırladım.olaydan sonra motorun direksiyonu zor dönmeye başladı pskolojiktir dedim önemsemedim.sonra yan ayaklığı açtım motor daha bi yatmaya başladı.eğildim baktım ayaklıkta kasılmış.
    cuma gunude servise bakım randevum vardı motoru götürdüm. formen amca var bi tane serviste (: o bi tur attı motorla bunun ön bilyeleri dağılmış direksiyonu yamulmuş saydırdıda saydırdı bende abi böyle böyle araba çarptı pazartesi sende motor dedim tamam hallederiz dedi. uzun lafın kısası o gün tutanagı tutmasaydım sadece çamurlugun parasını alıcaktım ve geri kalan masraf bana kalıcaktı.
    ufak tefek şeyler gibi duruyor ama servise girdikmi bunlar 100-150 lirayı bulur.kazadır olur cana gelmesin mala gelsin üç beş mühim değil hiç yoktan 1 hafta motorsuz kalıcam ona yanarım (:. sanırım motor temiz olunca nazar deyiyor. 3 nazar boncugu var sanırım bıraz daha takmam gerekıyo(:

Motorum 17.800 km civarında Zincirini değiştirdim(servis bozulmuş bu dedi) Oringli zincir ile normal zincirin arasındakı fiyat farkı 10 tl idi direk oringli takın dedim. gaz telim kopmuştu bizim mahalledeki motorcu eskı kasanınkını uydurdu taktı onunda değişmesini istedim( bu arada eski kasanın gaz teli yeni kasaya uymuyor) toplamda 244 TL Masrafım Çıktı. Bence Servis Pahalı Değil(Ön Fren Balatası Hariç(: ) .Aynı Zinciri Değiştirmeye Mahalledeki Motorcu 130TL İstedi. Hemen Hemen Aynı Paraya Denk Geliyor Belki 20 TL Fazla.

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

Bu Arada Ethem Abi O Ampul Tırtmış ;

http://www.hepsiburada.com/liste/phi...&SKU=OTM85D023

Alan Biri Yorum Yapmış
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    gunmember,geçmiş olsun dediğin gibi cana geleceğine mala gelsin,ama böyle mal gibi adamların boş yere açtığı sorunlar can sıkıcı oluyor...ben bankaya filan gittiğimde mümkün olduğunca kuryeler gibi kaldırıma,arabaların çıkamayacağı yerlere koyuyorum...

bu ampul hakkında aynısını arkadışımın cbfte gördüm yukarıdaki linklerde 2 ampul var 9 tl olan 15 tl olan,farklı sanırım ikisi,neyse bunu kullanan arkadaşım memnun benim gördüğüm kadarıyla ışığı çok güçlü uzunları hele felaket...bu ampullerden büyük avmlerde de var oralardan da temin edebilirsiniz max 15 tldir tabi kaliteli olanından almak lazım...

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunmember,geçmiş olsun dediğin gibi cana geleceğine mala gelsin,ama böyle mal gibi adamların boş yere açtığı sorunlar can sıkıcı oluyor...ben bankaya filan gittiğimde mümkün olduğunca kuryeler gibi kaldırıma,arabaların çıkamayacağı yerlere koyuyorum...

bu ampul hakkında aynısını arkadışımın cbfte gördüm yukarıdaki linklerde 2 ampul var 9 tl olan 15 tl olan,farklı sanırım ikisi,neyse bunu kullanan arkadaşım memnun benim gördüğüm kadarıyla ışığı çok güçlü uzunları hele felaket...bu ampullerden büyük avmlerde de var oralardan da temin edebilirsiniz max 15 tldir tabi kaliteli olanından almak lazım...
    Olabilir Birinde Traktör Birinde Motor Yazıyodu Motoru Görünce Zıpladım Direk Daldım (: Belki Traktörlerinki Daha İyidir (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    GuNMember, geçmiş olsun kardeşim, bu arada ampul olayı, xenon performansını zaten vermeycektir. Bundan eminim, hani belki en kötüsü bile cbf 150 nin orj aydınlatmasından daha iyi olabilir. Çünki bizim orj aydınlatma kötü. Vatandaş bu ampulü, zaten normal aydınlatması çok ta kötü olmayan aracına takarak harikalar yaratmasını beklemiş olabilir. Elbette daha kalitelisi, markalısı, farklısı s2-35/365 watt ampul bulunduğu taktirede değerlendirilebilir.

Motosikleti
    Aslında Yenı Kasanın Orjınal Ampulu Gayet Guzeldi Fakat Kaşıntı Bastı Bozdum Düzeni (: .Şu Anda Osram H4 Ultra White Ampul Var Hiç Bi İşe Yaramıyo (: Orjinale Dönücem Ama Üşeniyorum (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ben aldım. Gelince denerim sonuçları paylaşırım.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bugün mesela full depoyla 370 km yaptım.Ama 2 kişi. yokuş da var.iniş de var.fakat bir ara böyle 45 dkka boyunca.Elimi hiç gazdan çekmeden 100-110 arası gittiğimi biliyorum.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    cbf 150
    Oluyor tabi (s2) duy bizimkisi de. Zaten bizim far duyu s2 eski tekneloji. Bu yüzden traktörlerle falan aynı duya sahibiz.

Linki tıkladığında en altta çıkan iki ampul var. Soldaki bizim ampül, yani aynısı, sağdaki ise philipsin 5000 k xenon efekt olarak sattığı s2 uyumlu ampul. Bizim duya uygun ve aynı güç tüketimi olan 35 watt lık ampul. S2. Duy yapısı ve 35 watt olarak güç tüketimi aynı .Zaten link te de yazmış:

Far Ampülü uygun olan motorsikletlerde kullanılabilir.Bu ampül tipinde dip kısmı önemlidir.Cam kısmı şişman olan S2 Modeli ampül kullanan Traktörlerde kullanabilmektedir.(Bknz;Resim)

Linki tıkladığında alttaki ampullere bak:

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Ben senin bu sıkıntını gördüm fakat yazma imkanım olmamıştı, iyi denk geldi.

Uzun cam taktığında bu sorunla karşılaşanbi çok arkdaş var. Bende dahil olmak üzere.

Çok basit bi çözümü var bunun. Gidonun hemen ortasında yukarı bakan 4 tane somun var. Köşelerinden birleştirirsen diktörgen olur Somunları bulmana yardımcı olsun Bunları 12 veya 13 olacak. Tam hatırlayamadım. Yıldız, yani ağzı açık olmayan uygun numara 12-13 hangisi ise hafif gevşet. Ve gidonu istediğin oranda veya aynan gidonu tam çevirdiğinde çarpmayacak kadar kendine doğru ey ve o somunları aynı oranda tekrar sık. Somunları yerinden çıkartman gerekmiyor. Bi tur bile gevşetsen gidonu ayarlayabileceğin şekilde gevşemiş oluyor. Ayarlayınca tekrar sıkarsın. İşlem tamamdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Evet ayarlayabilirsin, önde farın hemen altında küçük bi somun var. ağzı açık 8 numara ing. anahtarı ile biraz gevşet, far yükseklik ayarını istediğin gibi yap ve tekrar sık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Piyasada farklı kalitelerde uzun camlar var. Anlattığın sorun tam gözümün önüne gelmese de oradaki az boşluktan hava alacağını sanmıyorum. Gidonunu ayarla ve sürüş yap. Sıkıntı yoksa hiç problem etme bence.
    Teşekkür ederim.Allah razı olsun verdiğin bilgilerden dolayı.Biliyorsunki alimin makbulu da bilgilerini paylaşandır....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Arkadaşlar bir de sayfa yöneticisinede çok teşekkürler ediyorum.Bazen istemeden hatalı resim veya açılmış konuları bakmaksızın tekrar açıyoruz.Bu hatalarıda Yeni sayfa kullanıcısı olduğumuzdan yapıyorum tabiki...Yöneticiden Hemen tehdit ve aşağılayıcı uyarı almıyoruz.Başka bir motosiklet sitesinde böyle birşey başıma geldiğinden söylüyorum bunları...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial

http://www.hepsiburada.com/liste/phi...&SKU=OTM85D023

bu iki ampülün farkı nedir uluslarası kodları dahil aynı ğazarlama stratejisi olarak 2 ayrı ürünmüş gibi olmasın ?
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    selam arkadaşlar..bende aranıza katılacağım yakında inşallah..bugun bayideydim..anlaşamadık sıfırına..mete ağa ayarlayacak bakalım hayırlısı ile..

saygılar..
    birGarip..

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün mesela full depoyla 370 km yaptım.Ama 2 kişi. yokuş da var.iniş de var.fakat bir ara böyle 45 dkka boyunca.Elimi hiç gazdan çekmeden 100-110 arası gittiğimi biliyorum.
    Yedek depo hariçmi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler