Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Suyun içinde giderken çektiğim bir video

http://www.youtube.com/watch?v=_uvy3...UCYxFRrPnQE54=

---------- Post added at 15:39 ---------- Previous post was at 15:35 ----------

zaten lanet olsun o ampülleri koyana vallaha o dandik dediğimiz çin malı motorların farları bile daha iyi geliyor bazen bana.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , ampulü uydursanız bile farımız devamlı yandığı için normal ampulden daha yüksek watt lı bu ampul daha fazla ısınacağından far tasınızın erimesi gibi bir sorunla karşılaşmanız olasılık dahilinde. Takmadan önce bunu da düşünmenizi tavsiye ederim.
    Ahahaha ben bunu hiç ama hiç düşünmemiştim. Artık ampulü balkona takarım neyse bare internetten 9,10 tane ampül siparişi veriyim bare, evde stoklamak lazım anlaşıldı. Uyarı için teşekkürler.
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilk motor olarak zealsun diye bir motosiklet aldım 5 yıl 12000 km tık demeden bindim her türlü işkenceme katlandı rodaj falan yapmadım zaten yani ben motosiklet kötü demiyorum ama bir honda gibi yamaha gibi tutulmuyor satmak istediğinde baya zorlanırsın diye söylüyorum hacı dayıııı
    reiziiim yaaaw benim sym satılmış başkasına,ben kredi işlemlerini başlatmak için bu gün bankaya gitmiştim ödeme planı çıkarttı bankacı ulen dedim öde öde bitmez bu beeee zaten 125-150 cc işimi görüyor 250 lik makina biraz fantazi olacaktı
    2012 siyah 6000 de cubuf aldım yarın almaya gidiyorum,eleman söz verdi ilanı çekiyorum diye,inşallah bundada işler ters gitmez yarın istanbuldan alır gelirim cubufumu
    şimdiden hayırlısı diyelim...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Mercekli xenon kullanan arkadaşlara bi sorum olucak, bu zenon un sarf malzemesini bulmak mümkün mü, mesela orj far ampulünü bi çok yerden temin edebiliyoruz, Bu xenon un ampulü patlarsa, angel veya uzun kısa fark etmez, herhangi biri mesela, temin edilebiliyor mu ? Yoksa bu ampul sistemi ömrü bitene kadar patlamıyor ve ömrü de hayli uzun mu ? Veya ampul patlarsa ne yapıyoruz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Alıntı algilama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahaha ben bunu hiç ama hiç düşünmemiştim. Artık ampulü balkona takarım neyse bare internetten 9,10 tane ampül siparişi veriyim bare, evde stoklamak lazım anlaşıldı. Uyarı için teşekkürler.
    Birde o ampulü kullanırken uzun vadede akün bitebilir. O ampül muhtemelen alternatörün ürettiğinden daha yüksek veya tam kapasitesine yakın akım tüketiyor olmalı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aku bunu kaldırir büyük ihtimal ama asıl problem öncelikle elektirik tesisatında fara giden bölümde sıkıntı olabilir ayrıca soketleri uymayacagi için ampul yerine ne uyar nede bağlantı yapılabilir.
    50 kuruşa oto yedek parçacilarında plastik yatak var h4 ampulu armut duya çeviren..soketi kesip bi 3 bacakli soket alıyorsun 2 liraya..ama 60-55 olduğun için akün kaldırmıyor..ya ön fara bi düğme koyup gündüzleri kapalı gezeceksin ya da 35 w olanindan alacaksin ya da xenon bağlayacaksin..aküne çok güveniyorsan 100luk narva bağla ama tecrübe ile sabit..akü kaldırmıyor.. www.narva.com.au/products/browse/h4

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:41 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mercekli xenon kullanan arkadaşlara bi sorum olucak, bu zenon un sarf malzemesini bulmak mümkün mü, mesela orj far ampulünü bi çok yerden temin edebiliyoruz, Bu xenon un ampulü patlarsa, angel veya uzun kısa fark etmez, herhangi biri mesela, temin edilebiliyor mu ? Yoksa bu ampul sistemi ömrü bitene kadar patlamıyor ve ömrü de hayli uzun mu ? Veya ampul patlarsa ne yapıyoruz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Birde o ampulü kullanırken uzun vadede akün bitebilir. O ampül muhtemelen alternatörün ürettiğinden daha yüksek veya tam kapasitesine yakın akım tüketiyor olmalı.
    xenon uzun ömürlü ancak hem beyni hem ampulu bozulabilir..sahibindene bakarsan yedek ampul yedek beyin diye bir çok ilan var görürsün..angellar da haricen satılıyor..

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Cbf 150 1 lt benzinle kaç km yol yapar?

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    ortalama kullanıma göre 40 km gider herhalde.

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100km'de 2.5 ile 3lt arasında yakar. Canını çıkarırsan (iki kişi, bol yokuşlu ve yüksek devir) 4lt'ye de çıkabilirsin. Ben en fazla 3.3 lt yaktırmıştım.
    Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme...

Motosikleti
    teşekkürler

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler
    Ayrıca 2011 model ön dişlisi 16 yapılmış motosikletim ile günde 80 km (işe git gel) yaparak istanbulda tam da iş saatlerinde kullanarak 410km de yedeğe düştü motosiklet. Yani daha dikkatli uzun yolda 2,0-2,5lt yakar (en azından benimki)
    Beylikdüzü-Gayrettepe arasını sabah 7-8 arasında bilenler bilir

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    aynı işte ben de o kadar yakmıştım. daha sonra hiç ölçmedim.

ama benimki genelde 2 kişi şehir içi - şehir dışı karışıktı.

bugün serbest kıyafet günüm, işe cıbıfla 70'le tın tın geldim, var ya yok böyle bir huzur, yok böyle bir doyum.

her gün kullansam bu kadar keyifli gelmez. haftada 1-2 oldu mu resmen her kullanış balayı

ay lav cıbıf
    blueway2 bunu beğendi.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 2011 model ön dişlisi 16 yapılmış motosikletim ile günde 80 km (işe git gel) yaparak istanbulda tam da iş saatlerinde kullanarak 410km de yedeğe düştü motosiklet. Yani daha dikkatli uzun yolda 2,0-2,5lt yakar (en azından benimki)
    Beylikdüzü-Gayrettepe arasını sabah 7-8 arasında bilenler bilir
    sağolasın teşekkürler

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu gun benimde serbest kıyafet :D ozlemişim bende masallah tıır tıkır caşlışıyor gt250 comet almayı düşünüyorum bir yandan ama ne yapsam bilemiyorum gidip gidip geliyorum.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ankara'da kurumsal ve ciddi çalışan bir honda var. gerisi için size örnek vereyim. suzukim 15 gündür radyatör hortum su kaçağı için serviste. yanında ufak tefek şeyler de istedim ama 15 gündür daha ellerini sürmediler motora.

yoksa ben de ne motorlar bakacağım da...
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    valla gidip gidip geliyorum. yeni motor almakla CBF e devam etmekle kotu alışkanlık yaptırıyor masrafı yok birseyi yok tık demiyor gozum kapalı dundayı dolanırım hic yolda bırakır endisesi gutmem...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah içeriye düşmemiştir. Bahsettiğin parça motor çalışır vaziyetteyken içeriye düşmüşse şimdiye kadar zaten paramparça olmuştur azda olsa zarar verebilir diğer parçalara.

Debriyaj değişimi yapacağın zaman yağ süzgecinin oralarda biryerde bu plastiğin kalıntılarını görebilirsin. Tabi un ufak olup sücgeçten geçip sonraki yağ değişimlerinde kirli yağla atılmazsa.

(Fotolar Birol usta'ya aittir. Kendisine fotolar için teşekkürler.)
    http://i591.photobucket.com/albums/s...yag_filtre.jpg

http://img238.imageshack.us/img238/6297/cimg0933ey6.jpg
    Yag filtresi değişimini arıyordum bu kaynagı buldum hazırlayanlara teşekür etmek istedim.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Cbf 150'nin bu kasasına 250cc motor koysa hiç büyük cc motosiklet düşünmem.
    zenon ve asil17 bunu beğendiler.
    Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Arka dişliyi 40 yapın başka birşeye ihityacınız kalmaz.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Arkadaşlar bugün kocaeliden kalktım istanbul bahçelievlere gittim 300 km..
    Ve bu ilan ile ilgilenen arkadaşlarımız varsa kesinlikle telefon açıp kontorünüzü bile harcamaya değmez...
    Resmen şok oldum yaaa...ilandaki resimler yanıltıcıdır...motor garanti kapsamı dışında,servise 1 kere bakım yaptırılmamış,servis harici subap atılmış,boya yer yer temas noktalarından sökülmeye başlamış,ön kafa koruma demiri çamurluğa vura vura delmiş,egsoz boydan boya pas içinde,motor resmen falafoş olmuş durumda.Kurye değilim demişti bana telefonda motor kurye motoru 2 ayda 6 bin km yapmış..resimde givi marka topcase var motorun üzerinde çakma kırık dökük bitane 35 liralık çanta var...Şok oldum resmen elemana neden garanti kapsamı dışında olduğunu söylemedin kardeşim deyip tepem attı ve hiç vakit kaybetmeden geri döndüm...
    Benim gibi uzaktan yada yakından gidip görmek isteyen arkadaşlarımız olabilir onun için bu yanıltıcı ilanı şikayet etmenizi rica ediyorum...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82681365/detay

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün kocaeliden kalktım istanbul bahçelievlere gittim 300 km..
    Ve bu ilan ile ilgilenen arkadaşlarımız varsa kesinlikle telefon açıp kontorünüzü bile harcamaya değmez...
    Resmen şok oldum yaaa...ilandaki resimler yanıltıcıdır...motor garanti kapsamı dışında,servise 1 kere bakım yaptırılmamış,servis harici subap atılmış,boya yer yer temas noktalarından sökülmeye başlamış,ön kafa koruma demiri çamurluğa vura vura delmiş,egsoz boydan boya pas içinde,motor resmen falafoş olmuş durumda.Kurye değilim demişti bana telefonda motor kurye motoru 2 ayda 6 bin km yapmış..resimde givi marka topcase var motorun üzerinde çakma kırık dökük bitane 35 liralık çanta var...Şok oldum resmen elemana neden garanti kapsamı dışında olduğunu söylemedin kardeşim deyip tepem attı ve hiç vakit kaybetmeden geri döndüm...
    Benim gibi uzaktan yada yakından gidip görmek isteyen arkadaşlarımız olabilir onun için bu yanıltıcı ilanı şikayet etmenizi rica ediyorum...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82681365/detay
    ahmet abi takma kafana ama çok yol yapıp böyle dangalak bi satıcıyla karşılaş ihtimalini de düşünüp keşke metehan ı da yanına alsaydın o gereken sopa dayak darp bigi işlemleri metehan abi ayarlardı sana laf bile söyletmez di
    sen honda alacaksan metehan ile görüş onun çok honda servis tanıdığı var
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    lifan kp 150
    arkadaşlar 4.500 verip te motor alan lar daha 2 bin 3 bin de satıyorlar bu motorların bilmedgimiz bir kusurumu varda alınca anlaşılıyor küllen zarar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler