Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    başlığın ilk sayfalarında kısa farlarla gezenlerin ampullerinin sık patladığı yazıyordu. benim için sorun değil.

motosiklette gündüz uzunları yakalım.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Slm arkadaslar sizden bir ricam olacak soyle ki..
    Bugun calistigim yere bi cbf 150 geldi kirmizi renkte ve kullanan kisi oldukca titiz. Motor ilk gunki gibi piril piril ve konustugumuz zaman icerisinde nasil motoru kullandigini anlatti soru cevap seklinde .. Sadece yazlari 3-5ay arasi kullaniyor (motoru vizeye getirdi ben de orada calisiyorum) 2007 model olmasina ragmen daha 8056km idi tamitamina neyse.. Motoru buyutmek istedigini soyledi honda servisiyle konusip yine 250lik sifir honda alacakmis. Cbf yide takasta kullanacak soyledigi kadariyla. Ben alayim dedim ve muhabbeti artirdik acaba cok cok temiz olan 2007 model 8056 km olan bu motoru ne kadara almaliyim yada maksimum ne kadar vereyim ..
    Simdiden tesekkurler..

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Orjinal km ve kazasız bakımlı motor ise 3000 tl eder bence. En fazla da 3200 tl verilir.
    jr. bunu beğendi.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Ben orijinal ampülleri 1,5 sene kullandım, sanırım motoru devirli kullanıyorsunuz.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben orijinal ampülleri 1,5 sene kullandım, sanırım motoru devirli kullanıyorsunuz.
    Ben de 2 sene kullandım (benden önce de o kadar kullanılmış ) zenonu takarken dikkat ettim de ampulun iç tarafı kararmıştı ama hala çalışıyordu.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal km ve kazasız bakımlı motor ise 3000 tl eder bence. En fazla da 3200 tl verilir.
    tesekkur ederim belki de araniza katilirim yakinda
    aslinda yeni drift aldim ama honda ya da dayanamiyorrum kardesime satarim drifti:-):-)

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    İyi akşam cbf'in yağ yakma sorunu var diye duydum ve 2011 modelleri tekliyormuş ne derece doğru ?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşam cbf'in yağ yakma sorunu var diye duydum ve 2011 modelleri tekliyormuş ne derece doğru ?
    Hepsi yağ yakmıyor ve hepsi teklemiyor. Şansına problemsiz motor gelirse ne mutlu.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    iyi günler arkadaşlar ben michelen almaya karar verdim çıkardığım 550 km deki duroları da 80 tl civarı satmayı düşünüyorum almak isteyene numaram 0538 213 77 85

arkadaşlar michelen lastik satan anadolu yakasında uygun yer bilen varmı ?
    ben güngör motordan 200
    konşuktan 220 fiyat aldım
    netten uygun yer varsa link vrebilrisiniz ancak ben netten alıp başka yere taktırsam garanti filan sıkıntı çıkartmazlar sonra demi?

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    far konusunda bende araştırma yapmaktayım xenon yada bu ampül var http://www.feyizoglu.com/X-Racer-Bey...l_46498.html#0 nasıl kulanışlı olurmu kullanan varmı

Motosikleti
    cbf 150
    SELAM DOSTLAR şu oto yıkamalarda kulalanılan basınç lı su tabancaları ile yıkadaım motoru temizde yaptı mesele şu ki son yıkama ile toplamda sadece 3 defa kullandım bu alet i ve sol arka maşada ki boya kazın dı zincirin bulunduu taraf
    sanki çamaşır suyu dökülmüş kumaş gibi oldu anlamadım bir çaresi varmı yada bu makinalar böyle boya fan sökermi yahu

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok reizzz hiç bizaman ybr almaya niyet etmedim...kredi çekersem sym wolf 250 olmazsa cubuf 150,ybr bana göre değil
    o zaman sym alma elinde kalır bence cbf al

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal ampülleri bende de bir sene dayandı, ne olduysa ondan sonra oldu zaten bağırtarak kullanmıyorum ama E-5'de genelde dipgaz gidiyorum. Bu sebepten olabilir, doğru diyorsunuz.

Alıntı "Bozkurt" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far konusunda bende araştırma yapmaktayım xenon yada bu ampül var http://www.feyizoglu.com/X-Racer-Bey...l_46498.html#0 nasıl kulanışlı olurmu kullanan varmı

Dün bunlardan bir tane aldım, yağmur var diye uğraşıp da takamadım. Hava güzel olursa bu hafta sonuna kadar takmayı düşünüyorum. Motora uyarsa en azından bir gece resmi çeker, buraya koyarım.
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla onu bunu bilmem 2010 da aldım daha tık demedi o dedigin nasil olur bilmiyorum motoru cokda incelemiyceksin vurcan kırbacı vurcan kırbacı :D benim şu anda 38.000 km de :D hayatının en huzurlu günlerini yasıyor bu ara :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    bu ampul h4 tipi 60-55 watt..motorunun orijinal ampulu ise 35 watt..üzülerek söylüyorum akü sorunu yaşarsın arkadaşım

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Aku bunu kaldırir büyük ihtimal ama asıl problem öncelikle elektirik tesisatında fara giden bölümde sıkıntı olabilir ayrıca soketleri uymayacagi için ampul yerine ne uyar nede bağlantı yapılabilir.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman sym alma elinde kalır bence cbf al
    sen yapma bari reizzzz benim sattığım motorumda sym idi,tüm topicleri takip ederim hepsinde mutlaka bi problem çıkıyor,yolda kalması,yag yakması,ampul patlatması,kılı yünü tüyü...inanırmısın sym beni bir kere yolda bırakmadı,karda,kışta,sağanak yağmurda hertürlü şartta işe gittim geldim...yaptığı masraf yağ,buji,hava filtresi değişimi,yeni akü lastik değişimi oldu ister inan ister inanma yakıtı bile ybr den daha az cbf ile kıyaslmaıyorum bile,azcık kıpraşım vardı okadar...düşün sym nin en ucuz en tırışka motoru xs125k boyle ise 10 bine sattığı wolf nasıldır....
    Hacı reyizzz honda yamaha,suzuki gibi isim yapmış kalitesini ispatlamış markaların artık ispatyacağı bişey yok,zaten bilen biliyor,markayı duyunca güveniyor,gözü kapalı itimat ediyor vatandaş...
    Fakat sym bu konuda piyasada kendini ispatlamaya çalışan geleceği parlak gencecik bir delikanlı diyebiliriz,kalite açısından,marka isimi açısından kendini daha yeni yeni kanıtlıyor,ve kendini;piyasada kalite,sağlamlık,güvenirlilik imajını oluşturmak içinde şuan çok kaliteli,sağlam ürünler geliştirmeye-sürmeye odaklamış durumda,iddiada ediyorum,cbf 250 den cbr 250r dan hyosng tan daha kaliteli daha sağlam görünüyor wolf 250,fiyatı yüksekmi? evet yüksek...değermi dersen sana göre değmez ama ben markayı tanıyorum bana görede değer...düşün düşün çık işin içinden hacı reyizzzz
    aldım bi tane elimde kalmadı ,şimdi 2 cisini arıyorum

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ampul h4 tipi 60-55 watt..motorunun orijinal ampulu ise 35 watt..üzülerek söylüyorum akü sorunu yaşarsın arkadaşım
    Motoru sürekli kullandığım için, yatmadığı sürece pek sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Olmazsa zaten eskisine döneceğiz

Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aku bunu kaldırir büyük ihtimal ama asıl problem öncelikle elektirik tesisatında fara giden bölümde sıkıntı olabilir ayrıca soketleri uymayacagi için ampul yerine ne uyar nede bağlantı yapılabilir.
    Dün ampul gene patlayınca far tertibatını söktüm. Ampülün yerleştiği yuva basit bir düzenek, 3 kablo var plastiğin çevresini saran. İşler sarpa sarar diye plastik kısmı saklayacam zaten ama bana bu 3 kabloyu bu ampüle lehimlersem sorun olmayacak gibime geliyor. Tabi bunun için havanın güzel olduğu bir günde, kafayı sökmek lazım. Tertibattan yana bence sıkıntı yok ama, fark yuvasına oturup oturmayacağı konusunda şüphelerim var. orada tertibatı tutan 2 diş var, orjinal parça bu iki dişin arasına üsten bastırarak tık diye oturuyor, çıkarırkende hafif üste itip çekerek çıkıyor. Çap olarak aynı olmakla birlikte buralara oturup oturmadığını net görmek için kafanın sökülmesi gerek. Tam olarak oturursa ve diş yuvalarına tam oturmazsa silikon ile etrafını yalıtıp tutturabilirim belki, yada ecüş bücüş bir şey oldu bu diyip, komple vaz geçecem.
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen yapma bari reizzzz benim sattığım motorumda sym idi,tüm topicleri takip ederim hepsinde mutlaka bi problem çıkıyor,yolda kalması,yag yakması,ampul patlatması,kılı yünü tüyü...inanırmısın sym beni bir kere yolda bırakmadı,karda,kışta,sağanak yağmurda hertürlü şartta işe gittim geldim...yaptığı masraf yağ,buji,hava filtresi değişimi,yeni akü lastik değişimi oldu ister inan ister inanma yakıtı bile ybr den daha az cbf ile kıyaslmaıyorum bile,azcık kıpraşım vardı okadar...düşün sym nin en ucuz en tırışka motoru xs125k boyle ise 10 bine sattığı wolf nasıldır....
    Hacı reyizzz honda yamaha,suzuki gibi isim yapmış kalitesini ispatlamış markaların artık ispatyacağı bişey yok,zaten bilen biliyor,markayı duyunca güveniyor,gözü kapalı itimat ediyor vatandaş...
    Fakat sym bu konuda piyasada kendini ispatlamaya çalışan geleceği parlak gencecik bir delikanlı diyebiliriz,kalite açısından,marka isimi açısından kendini daha yeni yeni kanıtlıyor,ve kendini;piyasada kalite,sağlamlık,güvenirlilik imajını oluşturmak içinde şuan çok kaliteli,sağlam ürünler geliştirmeye-sürmeye odaklamış durumda,iddiada ediyorum,cbf 250 den cbr 250r dan hyosng tan daha kaliteli daha sağlam görünüyor wolf 250,fiyatı yüksekmi? evet yüksek...değermi dersen sana göre değmez ama ben markayı tanıyorum bana görede değer...düşün düşün çık işin içinden hacı reyizzzz
    aldım bi tane elimde kalmadı ,şimdi 2 cisini arıyorum
    bende ilk motor olarak zealsun diye bir motosiklet aldım 5 yıl 12000 km tık demeden bindim her türlü işkenceme katlandı rodaj falan yapmadım zaten yani ben motosiklet kötü demiyorum ama bir honda gibi yamaha gibi tutulmuyor satmak istediğinde baya zorlanırsın diye söylüyorum hacı dayıııı

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı algilama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sürekli kullandığım için, yatmadığı sürece pek sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Olmazsa zaten eskisine döneceğiz

Dün ampul gene patlayınca far tertibatını söktüm. Ampülün yerleştiği yuva basit bir düzenek, 3 kablo var plastiğin çevresini saran. İşler sarpa sarar diye plastik kısmı saklayacam zaten ama bana bu 3 kabloyu bu ampüle lehimlersem sorun olmayacak gibime geliyor. Tabi bunun için havanın güzel olduğu bir günde, kafayı sökmek lazım. Tertibattan yana bence sıkıntı yok ama, fark yuvasına oturup oturmayacağı konusunda şüphelerim var. orada tertibatı tutan 2 diş var, orjinal parça bu iki dişin arasına üsten bastırarak tık diye oturuyor, çıkarırkende hafif üste itip çekerek çıkıyor. Çap olarak aynı olmakla birlikte buralara oturup oturmadığını net görmek için kafanın sökülmesi gerek. Tam olarak oturursa ve diş yuvalarına tam oturmazsa silikon ile etrafını yalıtıp tutturabilirim belki, yada ecüş bücüş bir şey oldu bu diyip, komple vaz geçecem.
    Merhaba , ampulü uydursanız bile farımız devamlı yandığı için normal ampulden daha yüksek watt lı bu ampul daha fazla ısınacağından far tasınızın erimesi gibi bir sorunla karşılaşmanız olasılık dahilinde. Takmadan önce bunu da düşünmenizi tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler