Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Nerde bu 2012 Cbf'iler nerde bu fotoğraflar )nerde bu millet!! )
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Sercan ben varım olmaz mı? 2011 model ama daha 390 km'de. 2012 gibi bişey yani
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

ali taş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    benim motorun benden önceki sahibi egzosun sonuna 7 8 delik açmış

motorun performansına, yakıtına vb bi etkisi olur mu?

bi de bunları nasıl giderebilirim bi bilgisi olan varsa yol göstersin lütfen şimdiden teşekkürler

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    cbf 4350 tl oldu.

hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı ali taş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun benden önceki sahibi egzosun sonuna 7 8 delik açmış

motorun performansına, yakıtına vb bi etkisi olur mu?

bi de bunları nasıl giderebilirim bi bilgisi olan varsa yol göstersin lütfen şimdiden teşekkürler
    sıkıştırma oranı değiştiğinden yakıt artar ve rampa çekişin düşer.. piston sekman gömlek hesabındaki sıkıştırma oranı mühendislerc3e hesaplanmış değerleridir. illaki kurcalama ile değişen bişiler olur
    araba egsozcusuna gidip deliklere sarı kaynak (lehim) yaptırabilirsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

honda ile ilgili bi başlık açmışlar zam bindir di diye oarayada yazdım.. cbf.. kasım da3700 tl den başlar yaza 4400 olur. ,
    2011 model 2012 model farkından sezon durumuna ... sıfır alacaklar ocak ayında alasalardı 3990 tl ye 350 tl daha ucuza hemde pazarlık ile kış kıyamet günü çanta ve koruma demirlerini alabilirlerdi. yükselişte 170 tl lik kappa çantasını hem kafa hemde koruma demirini 4000 tl ye üstünde alan arkadaşlar da var.. her yıl aynı terhane..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkıştırma oranı değiştiğinden yakıt artar ve rampa çekişin düşer.. piston sekman gömlek hesabındaki sıkıştırma oranı mühendislerc3e hesaplanmış değerleridir. illaki kurcalama ile değişen bişiler olur
    araba egsozcusuna gidip deliklere sarı kaynak (lehim) yaptırabilirsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

honda ile ilgili bi başlık açmışlar zam bindir di diye oarayada yazdım.. cbf.. kasım da3700 tl den başlar yaza 4400 olur. ,
    2011 model 2012 model farkından sezon durumuna ... sıfır alacaklar ocak ayında alasalardı 3990 tl ye 350 tl daha ucuza hemde pazarlık ile kış kıyamet günü çanta ve koruma demirlerini alabilirlerdi. yükselişte 170 tl lik kappa çantasını hem kafa hemde koruma demirini 4000 tl ye üstünde alan arkadaşlar da var.. her yıl aynı terhane..
    çok teşekkürler hocam öyle yaparım o halde

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    hafta sonu hava güzeldi bi kaçamak yaptık arkadaşlarla
    bu yagmurlu günde içimiz ısınsın.

bahadirce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu anda motorsuz...
    herkese iyi günler, h.sonu motorumla 110 km civarında yaptım. ancak yakıt göstergesi yarım deponu biraz üstünde. yarım depo ile 3/4 depo arasında bir yerde. acaba motorda mı sorun vardır, yoksa yakıt göstergesinde mi çözemedim. 200 kmye gelince tekrar benzin alacam, o zaman ordaya çıkacaktır sanırım. ama eğer sorun motorda ise neden bu kadar çok yakar ???????
    AB rh (+)Biz rüzgarı hissetmeyi seçtik, klimayı değil...

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı bahadirce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi günler, h.sonu motorumla 110 km civarında yaptım. ancak yakıt göstergesi yarım deponu biraz üstünde. yarım depo ile 3/4 depo arasında bir yerde. acaba motorda mı sorun vardır, yoksa yakıt göstergesinde mi çözemedim. 200 kmye gelince tekrar benzin alacam, o zaman ordaya çıkacaktır sanırım. ama eğer sorun motorda ise neden bu kadar çok yakar ???????
    göstergeye aldanmamalısın, cbf 150 lerde genelde başta hızlı düşer sonra yavaşlar yakıt ibresi.

benzin aldığınızda farkedersin

Motosikleti
    Şu anda motorsuz...
    çok teşekkürler ali, benim de aslında tam olarak öğrenmek istediğim buydu. göstergeler tam mı gösteriyor, yanılabilir mi diye.
    Arabama ilk tüp taktırdığımda da aynı şey olmuştu. tüpü doldurduktan sonra 4 kademe olan gösterge 50 km sonra 1. kademeye geliyordu. ancak 350 km.ye kadar 1.kademede kalıyordu.
    iyi günler dilerim...

innova'nın kaydı kaldırılmış honda sitesinten.

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 4350 tl oldu.

hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar.
    Evet bundan sonra alacaklara hayırlı olsun ,gecen sene kdv indirimiyle 3.700 olan motor şimdi tekrardan ilk fiyatlarına gelmiş oldu.Gerek honda marka olarak gerekte cbf 150 nin kendisi cumhuriyet altını gibi,maşallahı var.Bende 4.000 tlye 12 taksitle almıştım ,bide yanında alt üst koruma demiri,yan ayaklık ve bide kilit hediye almıştım sıkı bir pazarlıklla.Şimdi düşününce ii ki almışım diyebiliyorum,Allah bundan sonra alacak olan cbf cilerin yardımcısı olsun

Motosikleti
    Şu anda motorsuz...
    bir sorum daha olacak. 2011 cbf 150 yan ayaklık taktım. yan ayaklık motoru çok dik tutuyor. o demiri biraz eğsem bir sıkıntı olur mu? motor dokunsan düşecek gibi. bir de yayını takarken çok uğraştım. kendi kendine kapanmıyor yan ayaklık. acaba yayında mı sıkıntı var, yok hepsinde mi aynı ?
    bilgisi olan varsa, yardım ederse sevinirim.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yan ayaylık ybrci bir arkadaşla kıyasladığımda çok güvensiz gelmişti. motor sopa gibi duruyor. şimdi olabildiğince kullanmıyorum. arada sırada motordan fazla uzaklaşmayacaksam ayağa alıp şöyle bir sallıyorum motoru, sağlamsa bırakıyorum.

sanayide kolaylıkla çözülebilecek bir şey bu. ben sehpacı olduğumdan uğraşmıyorum. sehpadayken üzerinde dinlenebiliyorum falan.

o LPG tankı simit olandandır kesin

başlığa katıldığımdan beri söylüyorum. çok acayip motordur bizimkisi. heybe çantasız arkadan görünümü özlemişim ya, söksem mi bu sezon dedim bir an.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Şu anda motorsuz...
    evet simit tank var. demek ondan kaynaklanıyormuş. yan ayaklık demirini eğmeyi denediniz mi hiç, ya da o ayaklığın tutturulduğu demiri.
    o demirleri biraz eğsek yeterli olur gibi geliyor bana.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Selam arkadaşlar biliyorsunuz motorumu sadece hafta sonları kullanıyorum daha 2600 de geçenlerde arızalı yakıt musluğunu değiştirmeye gittiğimde depo sökülmüştü, bişiy dikkatimi çekti deponun sağ alt tarafından yakıt sızıntısı yağ akmış gibi biyer vardı 3cm filan boya atmıştı bikaç kez rötüş attım ancak tekrar tekrar kabardı, servis yakıt sızıntısı olmadığını söyledi, hondayada mail attım ancak ne arayan ne soran ne geri dönen oldu honda müşteri memnuniyetinde çıtayı iyice düşürdü bence ne aradılar ne sordular... oysa daha önce hep cevap alırdım...neyse depoyu tekrar söktürüp o kısmı oto boyacısında astar ve macun çektirerek hallettim 3 hafta geçti bişiy yok ama tekrar olursa ilgisiz honda ne yapar bilmiyorum, her hafta bakıyorum şimdilik akma vs yok bide cumartesi günü motorun amortisör bağlantısının bulunduğu şase bölgesinde pasa rastladım bu motorlarda boya koruma, boya kalitesi çok düşük biraz daha takip edip sonra orayıda boyatıcaz mecburen, 2007 aldığım cbf de bunların hiç birine rastlamamıştım ilginç....bunun haricinde şimdilik bir sıkıntı yok..

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    en iyisisini yapmışsın . bende gidip nikelajları boyatacam. hondadan hayır yok boşa arayıpta uğraşıp duruyoruz sinir olmakta çabası. ben nedense bu konularda hep talihsizimdir dünya para verip aracıma kasko yaptırıyorum sağolsunlar bu halde bile madur hale düşüyorum .
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    cbf 150
    merhaba arkadaslar bende antalyadan yeni bir cbf ci olarak aranıza katıldım. Çok keyifli bir makine, ufak tefek kusurları var ama yinede güzel. Benimkininde arka camurluğu yamuk plaka takarken farkettim...kendim düzeltebilirmiyim yada bir ustayamı yaptırmalıyım?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı beyaban07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende antalyadan yeni bir cbf ci olarak aranıza katıldım. Çok keyifli bir makine, ufak tefek kusurları var ama yinede güzel. Benimkininde arka camurluğu yamuk plaka takarken farkettim...kendim düzeltebilirmiyim yada bir ustayamı yaptırmalıyım?
    Hayırlı olsun yeni motorun, aramıza hoşgeldin. Bu yamuk arka çamurluk olayını bende birden fazla cbf te gördüm. Servis düzeltebiliyor, ama düzelttirmesende problem olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı bahadirce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet simit tank var. demek ondan kaynaklanıyormuş. yan ayaklık demirini eğmeyi denediniz mi hiç, ya da o ayaklığın tutturulduğu demiri.
    o demirleri biraz eğsek yeterli olur gibi geliyor bana.
    Yan sehpadayken motorun üzerine biraz yüklen yan ayaklığın olduğu tarafa doğru, biraz daha eğim alır ve fazla dik durduğundan oluşan düşme riskide ortadan kalkar. Benimde motoru yeni aldığımda böyle bi sorunum vardı. Yan seh. pek kullanamıyordum çünki çok dik duruyor, güven vermiyordu. Kısa bir süre sonra servise gittiğimde aynen yukarıda tarif ettiğim gibi yan sehpada park halindeyklen motorun üzrine baya bi yüklendi. Sonra baktık, güzel bi açı yakaladı motor. Sorun düzeldi.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    iyi günler aradaşlar bu gün geldi depom 9şubatta sipariş vermişlerdi =) 1 ayda anca yani =)
    depoyu full leyeyim diyorum yarın takılacak depom 97 oktan benzin kullanan varmı ? 97 koydurayım diyorum ne kadar fark eder uyum sağlıyomu motorlar ilk motorumbu benimde yardım lütfen=)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler