Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    PCX de iyi motordur diyorsunuz benim kafamı karıştırıyosunuz tamam teknolojik olarak daha iyi ama kalıp olarak cbfden çok çok küçük ve psde olan sorunların aynısı ondada varmış galiba okudum ben biraz o debriyajdan gelen gıcırtı fln kafayı yedirtir adama ayrıca yazın kuşadası festivaline gittiğimizde fln kalkışlarda çok kötü titreme yapıyodu, sonra belirli bi hızla giderken gazı kapatınca tak tak sesler geliyomuş fln. Yakıt tüketimleri hemen hemen aynıdır diye tahmin ediyorum dolayısıyla babamı da ikna edip cbfi alıcam siyah ama dediğin gibi önüne koruma taktırmak istemiyorum sadece o motor tarafına taktırmayı düşünüyorum onun fiyatı ne kadar acaba bilginiz var mı? Çanta konusunda hala kararsızım 46lık büyük gibi duruyo diyosunuz ama sonuçta o da baya bi fazla yük alıyo ayrıca koruma demiriyle beraber görüntü çok da kötü değil diyorsunuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PCX de iyi motordur diyorsunuz benim kafamı karıştırıyosunuz tamam teknolojik olarak daha iyi ama kalıp olarak cbfden çok çok küçük ve psde olan sorunların aynısı ondada varmış galiba okudum ben biraz o debriyajdan gelen gıcırtı fln kafayı yedirtir adama ayrıca yazın kuşadası festivaline gittiğimizde fln kalkışlarda çok kötü titreme yapıyodu, sonra belirli bi hızla giderken gazı kapatınca tak tak sesler geliyomuş fln. Yakıt tüketimleri hemen hemen aynıdır diye tahmin ediyorum dolayısıyla babamı da ikna edip cbfi alıcam siyah ama dediğin gibi önüne koruma taktırmak istemiyorum sadece o motor tarafına taktırmayı düşünüyorum onun fiyatı ne kadar acaba bilginiz var mı? Çanta konusunda hala kararsızım 46lık büyük gibi duruyo diyosunuz ama sonuçta o da baya bi fazla yük alıyo ayrıca koruma demiriyle beraber görüntü çok da kötü değil diyorsunuz.
    mert yeter artık be beynımı sirinledin al artık cok dusunme sunu gercek motorcu ol...
    benı dınleyıp bı tane de mont alsan cok daha ıyı olucak. :D

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx de güzel motordur rahattır

cbf alacaksan 46 lık çanta almalısın, mercek zenon kit taktırabilirsin, durolar dan benim bi şikayetim yok ama karar senin 46lık çanta olucaksa yan koruma demirlerini taktırmalısın görsel açıdan iyi olur.demir taktırmıyacaksan k35 lik çanta almalısın.
    yan koruma demirinden kastın şu farın etrafında olanlardan mı? ben onları taktırmayı düşünmüyorum sadece motor tarafına taktırcam 46lt likn tavsiye edebileceğiniz çantalar var mı link atar mısınız?

Sen önce şu resmini değiştir cbr250 aldın hala cbr125 eski kasa duruyo fotonda :D @funkyboys

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan koruma demirinden kastın şu farın etrafında olanlardan mı? ben onları taktırmayı düşünmüyorum sadece motor tarafına taktırcam 46lt likn tavsiye edebileceğiniz çantalar var mı link atar mısınız?

Sen önce şu resmini değiştir cbr250 aldın hala cbr125 eski kasa duruyo fotonda :D @funkyboys
    o bnm ılk göz agrım benı burda o fotoyla tanıyorlar :D gerek yok :D benı bılen bılıyo

Motosikleti
    honda cbf150
    Arkadaşlar aranızda zincir konusunda son zamanlar da piyasada bildiğiniz kaliteli ve hesaplı bir oring ürün bilen var mı.
    Malum D.İ.D. markası kendini kanıtlamış bir seçenek fakat 175 tl gibi bir fiyatı var.
    Bizim motorların zincirleri çok kalitesiz,bu gün bir arkadaşın 8000km de zinciri kopmuş.Genel olarak istisna bi durum biliyorum,ne kadar kötüde olsa zincirlerimiz,bu türden bir durum pek yaşanmıyor.Fakat başta güvenlik olmak üzere kaliteli bir oring zincirin artı ları çok fazla.Bende değiştirme niyetine girdim.
    Deneyimlerini yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    cuma sabahından beri tüm haftasonu yağmurlarda vs. motoru kullanmam gerekti. ve geçen cumadan beri canıma tak etti sonunda.
    yarın michelin leri taktırıyorum. bahardan önce satmayı düşünüyordum motoru ama durolarla şansımı fazla zorladığımı düşünmeye başladım.ve sürekli eşimle biniyorum. 200tl eğer ıslak zeminde acil durumda daha kuvvetli fren yada kaçış yapmama durolara göre az bir avantaj bile sağlayacaksa canımızdan değerli değil ya.

daha öncede yazmıştım 6700km de Duro isteyen varsa yada ihtiyacı olan varsa yardımcı olmak isterim.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cuma sabahından beri tüm haftasonu yağmurlarda vs. motoru kullanmam gerekti. ve geçen cumadan beri canıma tak etti sonunda.
    yarın michelin leri taktırıyorum. bahardan önce satmayı düşünüyordum motoru ama durolarla şansımı fazla zorladığımı düşünmeye başladım.ve sürekli eşimle biniyorum. 200tl eğer ıslak zeminde acil durumda daha kuvvetli fren yada kaçış yapmama durolara göre az bir avantaj bile sağlayacaksa canımızdan değerli değil ya.

daha öncede yazmıştım 6700km de Duro isteyen varsa yada ihtiyacı olan varsa yardımcı olmak isterim.

Durolardan kurtulduktan sonra, yani lastiği ilk aldıktan sonra bir sağ sol yap mişlenle o an yüzündeki ifadeyi görmek isterdim.

---------- Post added at 02:38 ---------- Previous post was at 02:30 ----------

Alıntı basserdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranızda zincir konusunda son zamanlar da piyasada bildiğiniz kaliteli ve hesaplı bir oring ürün bilen var mı.
    Malum D.İ.D. markası kendini kanıtlamış bir seçenek fakat 175 tl gibi bir fiyatı var.
    Bizim motorların zincirleri çok kalitesiz,bu gün bir arkadaşın 8000km de zinciri kopmuş.Genel olarak istisna bi durum biliyorum,ne kadar kötüde olsa zincirlerimiz,bu türden bir durum pek yaşanmıyor.Fakat başta güvenlik olmak üzere kaliteli bir oring zincirin artı ları çok fazla.Bende değiştirme niyetine girdim.
    Deneyimlerini yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Bulabilirsen DBC tavsiye edebilirim ben 55tl ye alıştım oringli, 7000km de hiç gerdirmedim. Daha az temizlik daha az yağlama gibi avantajları var. Link atmak için şöyle bir baktım da 120li tl lere çıkmış fiyatı

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Walla motoru bu soğuklarda bende bi köşeye bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum.İçim elvermiyor.Dün ne kadar tam teşekküllü giyinsemde azcık güneşi gördüm diye çıktım pazar günümü motorumla geçireyim dedim..Eee ne oldu yine dondum..Mont ve pantolondan yana pek bi sıkıntım yok da, eldivenler fotoğraflarda görmüşsünüzdür kayak eldiveni ama 5-6 derece de dahi rüzgar vurdumu hikaye oluyor.Botlarım kışlık bot motorlara özel bişe değil onu bilerek alttan iki kat çorap giydim ama maalesef onlarda işe yaramadı ayaklarda buz kesildi.Bu yetmezmiş gibi bide gecenin 1'inde gaza geldim dışarı attım kendimi sabah yine 7-8 derece olan sıcaklık akşam 4-5 derecelere düştü o soğukta ekipmanlarımı test ettim ve şöyle güzel bi bot ile eldivene ihtiyacım olduğunu fark ettim.Eldiven veya elcik ısıtma bunlardan birinin bana kesin çözüm olması lazım.Elcik ısıtma sanki daha iyi bi çözüm olur gibime geliyor.Bilmem siz ne dersiniz?

Yakın zamanda begere marka balaklava almıştım kaskın içinden de onu giydim kaliteli birşeymiş ondan memnun kaldım ancak namussuz kafamı çok kaşındırdı.Kafayı kaşıyamıyorsunda koskoca kask var ee bu seferde kaskı bi sağa sola çekiştirerek kaşımaya çalışıyorum ki iğrenç anlardı

Kaskımı aldığımda fotoğraflarını yayınlamıştım dün onuda teste soktum eğerki kaskın altından balaklavayı giymemiş olsaydım o zaman durumum çok zor olacaktı.Rüzgar çok fazlaydı ve ön camın altından sürekli bi rüzgar sirkülasyonu vardı bu da uğultuya sebep oluyordu.Balaklavasız bu kask kışın giyilmez onu anladım.Kafanız donuyor.Işıklara geldimi de ön cam kapalı olsun anında camlar buğu yapıyor hiç bişe göremiyorsun.Hatta hareket halinde dahi belli yerlerdeki buğular sizin rahat görmenizi engelleyebiliyor.Kask kısacası eh işte kıvamında bişey...

Motor depoyu fullediğimden beri yedekde dahil 420 küsürlerde ha bitti ha bitecek en kısa zamanda tekrar depo fulleme işine girmem lazım.Son zamanlarda yaptığım ölçümlerde km başına hep 11-12 kuruş yaktığını görüyorum.Kışın motoru ısıtmak için jikleyi açınca haliyle sarfiyat da artıyor.E tabi üşüdüğüm anlarda da biraz gaza yüklenince normal olarak eski o yaz aylarındaki 9 kuruşluk benzin sarfiyatları hikaye oluyor..
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

Motosikleti
    NC700x
    @cbr125cbr : mümkün olsa senin için fotoğraflardım, hatta kendim için bile. daha cumartesi akşamı, eşimle karşıya geçerken, altunizade sapağınıda geçtikten sonra en sağdan 30-40km ile duran trafiğin yanında akıyorum şahane bir şekilde ama yine yerler ıslak olduğundan oldukça dikkatli fren vs. yapmaya gayret ediyorum, malum 2 kişi tabi daha fazla denge sorunu olabiliyor. o sırada aynadan baktım arkadan biri makas ata ata geliyor. bir cbf 150, yeni kasa ıslak yerlere rağmen bariz yatıra yatıra makaslar attıyordu, bunları yaparken duro kullandığını hiç mi hiç sanmıyorum

@sinan : bende sonunda deri ama yazlık olan eldivenlerimden cuma günkü yağmurdan sonra istifa edip, kışlık eldivene geçtim,bir abim sayesinde dainese d-dry mı ne o ürün serisinden birşey aldım, yinede parmak uçları üşüyor 50km üzerinde sürekli sürüşte. ama sendeki gibi bir elcik koruma olsa bu kadar etkilenmezmişim gibi geliyor, oyüzden sende zaten rlcik koruma var rüzgar kesiyor, bu nedenle elcik ısıtmadan yana kullan derim ilk tercihini.

bot konusunda da gerçekten üşümemek için sanırım çok para verip goretex almak lazım, çünkü bende deri motosiklet çizmesi var, bu bullson diye hein gericke nin yan üretimi markadan sheltex diyede bir iç kısmı var ama normalde sıcak tutsada nefes almadığından ayak terleyince bu seferde üşümeye başlıyorsun. ama her türlü yağmurda suda en azından hiç su almıyor. yinede en doğrusu bu soğuklar için goretex.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla motoru bu soğuklarda bende bi köşeye bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum.İçim elvermiyor.Dün ne kadar tam teşekküllü giyinsemde azcık güneşi gördüm diye çıktım pazar günümü motorumla geçireyim dedim..Eee ne oldu yine dondum..Mont ve pantolondan yana pek bi sıkıntım yok da, eldivenler fotoğraflarda görmüşsünüzdür kayak eldiveni ama 5-6 derece de dahi rüzgar vurdumu hikaye oluyor.Botlarım kışlık bot motorlara özel bişe değil onu bilerek alttan iki kat çorap giydim ama maalesef onlarda işe yaramadı ayaklarda buz kesildi.Bu yetmezmiş gibi bide gecenin 1'inde gaza geldim dışarı attım kendimi sabah yine 7-8 derece olan sıcaklık akşam 4-5 derecelere düştü o soğukta ekipmanlarımı test ettim ve şöyle güzel bi bot ile eldivene ihtiyacım olduğunu fark ettim.Eldiven veya elcik ısıtma bunlardan birinin bana kesin çözüm olması lazım.Elcik ısıtma sanki daha iyi bi çözüm olur gibime geliyor.Bilmem siz ne dersiniz?

Yakın zamanda begere marka balaklava almıştım kaskın içinden de onu giydim kaliteli birşeymiş ondan memnun kaldım ancak namussuz kafamı çok kaşındırdı.Kafayı kaşıyamıyorsunda koskoca kask var ee bu seferde kaskı bi sağa sola çekiştirerek kaşımaya çalışıyorum ki iğrenç anlardı

Kaskımı aldığımda fotoğraflarını yayınlamıştım dün onuda teste soktum eğerki kaskın altından balaklavayı giymemiş olsaydım o zaman durumum çok zor olacaktı.Rüzgar çok fazlaydı ve ön camın altından sürekli bi rüzgar sirkülasyonu vardı bu da uğultuya sebep oluyordu.Balaklavasız bu kask kışın giyilmez onu anladım.Kafanız donuyor.Işıklara geldimi de ön cam kapalı olsun anında camlar buğu yapıyor hiç bişe göremiyorsun.Hatta hareket halinde dahi belli yerlerdeki buğular sizin rahat görmenizi engelleyebiliyor.Kask kısacası eh işte kıvamında bişey...

Motor depoyu fullediğimden beri yedekde dahil 420 küsürlerde ha bitti ha bitecek en kısa zamanda tekrar depo fulleme işine girmem lazım.Son zamanlarda yaptığım ölçümlerde km başına hep 11-12 kuruş yaktığını görüyorum.Kışın motoru ısıtmak için jikleyi açınca haliyle sarfiyat da artıyor.E tabi üşüdüğüm anlarda da biraz gaza yüklenince normal olarak eski o yaz aylarındaki 9 kuruşluk benzin sarfiyatları hikaye oluyor..
    boynunu göğsünü iyi koru.boynuna iki çift giy önde windstopper arkada ise ısıtan cinsten bir ürün b en önemlisi gerisi ikincil.ellerine goro tex al boşver elcik ısıtmayı.ayakkabıyı korumalı motosiklet botu al bende forma gt marka var 300 tl verdim ama geçen haftaki yagmurları biliyorsunuz onda bile ıslanmadı ayaklarım hemde üşümedi.bunlara dikkatet hervakit motor kullanırsın ben kar olmadıgı sürece motora biniyorum hep.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar şimdi servise verdim motoru sol grenaj takılacak fakat orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Shot at 2011-12-26

Shot at 2011-12-26

Shot at 2011-12-26

Shot at 2011-12-26

Shot at 2011-12-26

Shot at 2011-12-26

Shot at 2011-12-26

Shot at 2011-12-26

Shot at 2011-12-26

Shot at 2011-12-18
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler dostum...Geçenki karelerle aynı gibi dursa da yine de paylaşmak istedimALLAH hepimizi kazadan,beladan korusun...

Ah senin motoru görünce içim gidiyor kardeşim ayın 15 inden bu yana motorum yok! senin ki de caka yalnız! Çok hoş olmuşş Kazasız belasız Tekerinin düz basması temennim ile bende motorumun gelmesini bekliyorum Değiştirecekler Sıfırı ile!
    All in one! Life!

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    @cruxx ısıtmalı elcık tavsıye etmıyorum ılk basta guzel geldı ancak devamlı kullanımda sıkıntı nedenı ıse kıslık eldıvenını takıyorsun ellerın usuyor yoldave acıyorsun ısıtıyor elının içi terliyor daha sonra rahatsız edıyor bu senı ve ısıtmayı kapatıyorsun avucunun ıcı terlemıs oluyor ve terlı el fecı usume yapıyor oldukçada rahatsızlık verıcı bana kalırsa iyi bir kışlık eldiven al sorunu oyle çöz zaten rüzgar siperliğin var yeterli gelecektir.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Metrobüs'te giderken motor sürenleri görüyorum ve anladığım kadarıyla kışın motor sürmek için şunlar şart.
    Diz örtüsü : www.feyizoglu.com/Diz-ortusu_44129.html
    El kılıfı : www.feyizoglu.com/-El-Kilifi_44128.html
    Uzun cam : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...60866836/detay

Bunların dışında alt üst yağmurluk, bot, kışlık mont, pantalon ve balaklava da olmalı, Tabi bunları koymak için bir de 46 lt'lik Kappa lazım.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metrobüs'te giderken motor sürenleri görüyorum ve anladığım kadarıyla kışın motor sürmek için şunlar şart.

Bunların dışında alt üst yağmurluk, bot, kışlık mont, pantalon ve balaklava da olmalı, Tabi bunları koymak için bir de 46 lt'lik Kappa lazım.
    ben kıslık eldivnle bi 15km yol yapıyorum park ettikten sonra ellerim ısınmaya başlayınca inanlmaz bi acı böle bişey yok eller mosmor olmuş oluyor sevmiyorum kışı ya ah yaz güzel yaz :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kıslık eldivnle bi 15km yol yapıyorum park ettikten sonra ellerim ısınmaya başlayınca inanlmaz bi acı böle bişey yok eller mosmor olmuş oluyor sevmiyorum kışı ya ah yaz güzel yaz :D
    Eldivenlerin çoğu bir işe yaramaz soğukta. Ben eldivenin içine dışına her türlü şeyi denedim ama bir sonuç alamadım. Anca şöyle bişey olacak ki işe yarasın ,

http://www.feyizoglu.com/Revit-Alask...ven_46922.html

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kimse kusura bakmasın ama hiçbir güç motoruma o çirkin plastik parçaları taktıramaz. elcik kılıfı ve diz örtüsü, vitesli motosikletler için üretilenler gerçekten çok ama çok çirkin.

altımda kışlık pantolon üstümde kışlık mont içimde uzun kollu termal (üşütmeyen ve terletmeyen basit birşey) ve normal olarak 1 tane daha uzun kollu birşey, bazen polar bazen normal bir sweatshirt.
    kafamda her zaman windstopper balaklava var boyunumu göğsüme kadar kapatıyor.
    bu 3 ü sayesinde gövdem,kollarım ve bacaklarımda asla üşüme hissetmiyorum. asla kışlık mont üzerinde yağmurluk giymedim ancak geçen cuma günkü yağmurda gerekiyormuş sanırım :D çünkü eve geldiğimde eve girmeden çıkartıp iyice silktim oradanda banyoya astım ,2 saat daha sular aktı ama içime 1gr su girmedi yinede.

ayağımda kışlık çizme ile ayağım ıslanmadı o yağmurda ve bütün gün neredeyse kullandım normal bir kullanıcı olmama(kurye olmama rağmen) o gün işlerimden dolayı 80-90km yol yaptım istanbul içinde.

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    kimse kusura bakmasın ama hiçbir güç motoruma o çirkin plastik parçaları taktıramaz. elcik kılıfı ve diz örtüsü, vitesli motosikletler için üretilenler gerçekten çok ama çok çirkin.

altımda kışlık pantolon üstümde kışlık mont içimde uzun kollu termal (üşütmeyen ve terletmeyen basit birşey) ve normal olarak 1 tane daha uzun kollu birşey, bazen polar bazen normal bir sweatshirt.
    bu 3 ü sayesinde gövdem,kollarım ve bacaklarımda asla üşüme hissetmiyorum. asla kışlık mont üzerinde yağmurluk giymedim ancak geçen cuma günkü yağmurda gerekiyormuş sanırım :D çünkü eve geldiğimde eve girmeden çıkartıp iyice silktim oradanda banyoya astım ,2 saat daha sular aktı ama içime 1gr su girmedi yinede.

ayağımda kışlık çizme ile ayağım ıslanmadı o yağmurda ve bütün gün neredeyse kullandım normal bir kullanıcı olmama(kurye olmama rağmen) o gün işlerimden dolayı 80-90km yol yaptım istanbul içinde.
    Diz örtüsü ve el kılıfı bence de çok çirkin ama ufak bir hesap yaparsan mont, pantalon, bot ve eldiven için fiyat olarak baya avantajlı. Yani kabaca 1000 tl nerde 70 tl nerde. Yine de tercih meselesi tabi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Elcik kılıfları güzel görünmemekle beraber kış şartları için gerekli. Aşağıda görülen elcik korumalar ve eldiven olmasına rağmen uzun sürüşlerde eller üşüyor. Bu nedenle elcik korumaları söküp elcik kılıfı taktım.

Motosikleti
    NC700x
    @kimi : hesap güzel ama sadece matematik yönünden.
    motosiklet şaka bir şey olmadığı için , bahsettiğin 70liralık şeyler sadece seni doğrudan rüzgardan koruyacak ama olası düşmede eklem yerlerini koruyacak hiç bir şeyin olmayacak.

@acemi60 : dediğim,veya demediysem de diyeceğim gibi, bu zevk meselesi. benim gözümde motosikletin tüm estetiğine, tüm mantığına aykırı geliyor bana böyle şeyler. ayrıca çok ucuz ve basit görünüyor.
    ama dediğim gibi bu benim görüşüm olduğu için takmıyorum. ama r1150gs ve dl650 v-strom takmış kişiler gördüm ki, diyecek söz bulamadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler