Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @kimi : hesap güzel ama sadece matematik yönünden.
    motosiklet şaka bir şey olmadığı için , bahsettiğin 70liralık şeyler sadece seni doğrudan rüzgardan koruyacak ama olası düşmede eklem yerlerini koruyacak hiç bir şeyin olmayacak.

@acemi60 : dediğim,veya demediysem de diyeceğim gibi, bu zevk meselesi. benim gözümde motosikletin tüm estetiğine, tüm mantığına aykırı geliyor bana böyle şeyler. ayrıca çok ucuz ve basit görünüyor.
    ama dediğim gibi bu benim görüşüm olduğu için takmıyorum. ama r1150gs ve dl650 v-strom takmış kişiler gördüm ki, diyecek söz bulamadım.
    ya bu kısın en kotu yonu motorsiklet kullanmaya karşı bi ay elleri mahvediyor her yeri ısıtıyosun elleri ısıtamıyosun yani en azından öle el örtüsü fialn koymadan onlarda cok kotu duruyor onu geçtim her motora takılmazki sorunun çözümü değil
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu kısın en kotu yonu motorsiklet kullanmaya karşı bi ay elleri mahvediyor her yeri ısıtıyosun elleri ısıtamıyosun yani en azından öle el örtüsü fialn koymadan onlarda cok kotu duruyor onu geçtim her motora takılmazki sorunun çözümü değil
    gt250r 'a da ne yakışır o kılıflar :D :D peh..peh..

neyse..

1 çift goretex eldiven ;)
    bir yerde daha yazdım en uygunu şuan motomax ta inidirimle 140tl ye dane marka gore-tex eldiven bence o biraz daha çözüm olur gibi geliyor.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    @sinan : bende sonunda deri ama yazlık olan eldivenlerimden cuma günkü yağmurdan sonra istifa edip, kışlık eldivene geçtim,bir abim sayesinde dainese d-dry mı ne o ürün serisinden birşey aldım, yinede parmak uçları üşüyor 50km üzerinde sürekli sürüşte. ama sendeki gibi bir elcik koruma olsa bu kadar etkilenmezmişim gibi geliyor, oyüzden sende zaten rlcik koruma var rüzgar kesiyor, bu nedenle elcik ısıtmadan yana kullan derim ilk tercihini.

bot konusunda da gerçekten üşümemek için sanırım çok para verip goretex almak lazım, çünkü bende deri motosiklet çizmesi var, bu bullson diye hein gericke nin yan üretimi markadan sheltex diyede bir iç kısmı var ama normalde sıcak tutsada nefes almadığından ayak terleyince bu seferde üşümeye başlıyorsun. ama her türlü yağmurda suda en azından hiç su almıyor. yinede en doğrusu bu soğuklar için goretex.
    Tavsiyelerini her zaman olduğu gibi en iyi şekilde değerlendirip göz önünde bulundurucam can dostum güzel insanSağol

Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boynunu göğsünü iyi koru.boynuna iki çift giy önde windstopper arkada ise ısıtan cinsten bir ürün b en önemlisi gerisi ikincil.ellerine goro tex al boşver elcik ısıtmayı.ayakkabıyı korumalı motosiklet botu al bende forma gt marka var 300 tl verdim ama geçen haftaki yagmurları biliyorsunuz onda bile ıslanmadı ayaklarım hemde üşümedi.bunlara dikkatet hervakit motor kullanırsın ben kar olmadıgı sürece motora biniyorum hep.
    Boyun ve göğüs bu konuda çok önemli sana katılıyorum.Sırf göğsüme yediğim rüzgar yüzünden son zamanlarda nefes alırken göğüs bölgemde hırıltılar hissetmeye başlamıştım ki bu beni çok korkuttu hemen ardından uzun ön cam siparişi verdim.O çok iyi oldu göğüse gelen bütün rüzgarı kesiyor.Gerçi göğse gelen rüzgarı direk yüze göndererek çoğu zaman sersemletsede göğse rüzgar yemekten iyidir.O konuda iyi bi tercih yaptığımı düşünüyorum.Ancak bahsettiğim dün gece 1 deki deliliğim esnasında ön cam dahi rüzgarı kesemedi öyle anlar olduki kışlık montum göğse gelen rüzgar yüzünden göğsüme tamamen yapıştı.Bi hayli şaşırdım.İlk defa uzun camım olmasına rağmen göğsüme sağlam bi rüzgar yedim.Boyun bölgemden giren soğuktan şikayetçi olduğum içinde @canekin arkadaşımın tavsiyesine uyarak begere marka bi balaklava aldım.Su geçirmez,rüzgar geçirmez ve nefes alabilir özelliklere sahip olan balaklava dün iyi bi performans sergiledi amma velakin dediğim gibi kafamı çok kaşındırdı.Güzelimizin kusuruda bu kadarcık olacak işte..Eldiven filan fiyatlar hadi neyse de bot fiyatlarının maşşALLAHı var..Ocak söndüren cinstenTavsiyelerin için sana da teşekkür ederim göz önünde bulundurucam....

Alıntı AccessTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah senin motoru görünce içim gidiyor kardeşim ayın 15 inden bu yana motorum yok! senin ki de caka yalnız! Çok hoş olmuşş Kazasız belasız Tekerinin düz basması temennim ile bende motorumun gelmesini bekliyorum Değiştirecekler Sıfırı ile!
    Eyv. dostum çok sağolBenim namussuz gerçekten yakışıklı bişey oldu çıktı.İlk alındığı zamanki fotoğraflarına bazen bakıyorum da o zamandan bu zamana iyi bi evrim geçirmiş..Beğenmene de ayrıca sevindim.ALLAH hepimizi kazadan beladan korusun dostum.İnş en kısa sürede sende motoruna kavuşursun

Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @cruxx ısıtmalı elcık tavsıye etmıyorum ılk basta guzel geldı ancak devamlı kullanımda sıkıntı nedenı ıse kıslık eldıvenını takıyorsun ellerın usuyor yoldave acıyorsun ısıtıyor elının içi terliyor daha sonra rahatsız edıyor bu senı ve ısıtmayı kapatıyorsun avucunun ıcı terlemıs oluyor ve terlı el fecı usume yapıyor oldukçada rahatsızlık verıcı bana kalırsa iyi bir kışlık eldiven al sorunu oyle çöz zaten rüzgar siperliğin var yeterli gelecektir.
    Hımm bu dediklerin karar vermem de önemli rol oynayacak sağol.Bu soğuk günlerde ne zaman motora binsem eller buz kesiyor.Elcik koruma var ama o da bi yere kadar koruyor.Eldiven yani ki kayak eldiveni ama o bile 3-5 derecede esen rüzgarın karşısında aciz kalıyor.Elcik ısıtmadan ziyade güzel bi eldiven beni idare edecektir diye düşünüyorum.Ellerimin öyle bi yerinin yanıp diğer yanının donmasından nefret ederim.Açarsın yanarsın kaparsın donarsın beni tam tilt edecek şeylerden bahsetmişsin.Böyle bi durum söz konusu ise ben büyük ihtimalle tercihimi eldivenden yana kullanıcam.Yorumun için sağol dostum

Moto kuryelerin kullandığı o öndeki diz örtüleri benimde hiç hoşuma gitmiyor.Bu konuda @canekin ile hemfikirim.Onları takmamak için inanın bütün yolları denerim..Motoruma yapacağım son şey bir o diz örtüsü olur 2 de el kılıfı olur.Ha işe yararlığı konusunda elbetteki kesinlikle iş görür ancak görüntü çok kötü yaa.Bu kötülüğü motoruma yapamam
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto kuryelerin kullandığı o öndeki diz örtüleri benimde hiç hoşuma gitmiyor.Bu konuda @canekin ile hemfikirim.Onları takmamak için inanın bütün yolları denerim..Motoruma yapacağım son şey bir o diz örtüsü olur 2 de el kılıfı olur.Ha işe yararlığı konusunda elbetteki kesinlikle iş görür ancak görüntü çok kötü yaa.Bu kötülüğü motoruma yapamam
    bu son cümle ile beni can yerimden vurdun ;)

aslan diyorum.. örtülere karşıyızzzZzzzz :D :D

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Örtü kardeşliği bizimkisi Çarşı örtülere de karşı

Ama gerçekten bu kötülüğü yakışıklıma yapamam...yapamam

Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulabilirsen DBC tavsiye edebilirim ben 55tl ye alıştım oringli, 7000km de hiç gerdirmedim. Daha az temizlik daha az yağlama gibi avantajları var. Link atmak için şöyle bir baktım da 120li tl lere çıkmış fiyatı
    sedef zincirden D.B.C.428h-128o'ring zincir 65tl sipariş verdim.(H)daha güçlendirilmiş bir modelmiş,arada 5 tl fiyat farkı var.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı basserdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedef zincirden D.B.C.428h-128o'ring zincir 65tl sipariş verdim.(H)daha güçlendirilmiş bir modelmiş,arada 5 tl fiyat farkı var.
    Hayırlı olsun, linki var ise forum ile paylaşın da almak isteyenler olur belki benim gibi 120tlikler ile karşılaşıp vazcaymasınlar

Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, linki var ise forum ile paylaşın da almak isteyenler olur belki benim gibi 120tlikler ile karşılaşıp vazcaymasınlar
    http://sedefzincir.com/iletisim.html

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Bu goretex eldivenler çok pahalı yavBi kere al ömürlük kullanırsın demeyin ben bunu bi kere alsam evdekiler benim aklımı alır Tefe koyarlar yeminle En ucuz goretex eldiven nerde vardır.Baktımda 200TL den neredeyse kapak açıyor..O kadar parayı verirken içim acır benim.Evlat acısı gibi kor.Yok mu bu goretex eldivenin ucuzlarından.Veya o kadar çok sıradışı soğuklarda sürmediğim sürece şöyle 50 ile 100 TL arasında ellerimi üşütmeden koruyacak goretex haricide olur başka bi eldiven yok mudur?

Eldiven bu kadar pahalı ya ayakkabısını düşünmek bile istemiyorum

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Bu goretex eldivenler çok pahalı yavBi kere al ömürlük kullanırsın demeyin ben bunu bi kere alsam evdekiler benim aklımı alır Tefe koyarlar yeminle En ucuz goretex eldiven nerde vardır.Baktımda 200TL den neredeyse kapak açıyor..O kadar parayı verirken içim acır benim.Evlat acısı gibi kor.Yok mu bu goretex eldivenin ucuzlarından.Veya o kadar çok sıradışı soğuklarda sürmediğim sürece şöyle 50 ile 100 TL arasında ellerimi üşütmeden koruyacak goretex haricide olur başka bi eldiven yok mudur?

Eldiven bu kadar pahalı ya ayakkabısını düşünmek bile istemiyorum

Üzülme bukadar @cruxx içim parçalanıyor istersen bende elcıkler için siperlikler var ( El Kılıfı) kullanmıyorum takarsan motoruna göndereyim. elini içine sokuyorsun kolunakadar koruyor soğukdan goratexde neymış yeterki sen üzülme
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzülme bukadar @cruxx içim parçalanıyor istersen bende elcıkler için siperlikler var ( El Kılıfı) kullanmıyorum takarsan motoruna göndereyim. elini içine sokuyorsun kolunakadar koruyor soğukdan goratexde neymış yeterki sen üzülme
    İyi niyetli dostum benim düşünmen yeter sağol Üzülmüyorum, üzülünecek bişe yok da sadece bi eldiven için fiyatlar biraz uçuk geldi.İstesem yine alırım da almam gereken daha elzem şeyler var.Onlar için paraya kıyamıyorum.Biliyosun bizim lastikler keyfe keder yeri basıyor.Lastik almayı filanda planlıyorum onun için bi hesap yapmaya çalışıyorum.Arkadaşlar da goretexi tavsiye edip fiyatlarına bakınca acık dumur oldum En kısa zamanda başımın çaresine bakıcam sen üzme tatlı canını İnce düşüncen için tekrardan teşekkürler...

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    İyi niyetli dostum benim düşünmen yeter sağol Üzülmüyorum, üzülünecek bişe yok da sadece bi eldiven için fiyatlar biraz uçuk geldi.İstesem yine alırım da almam gereken daha elzem şeyler var.Onlar için paraya kıyamıyorum.Biliyosun bizim lastikler keyfe keder yeri basıyor.Lastik almayı filanda planlıyorum onun için bi hesap yapmaya çalışıyorum.Arkadaşlar da goretexi tavsiye edip fiyatlarına bakınca acık dumur oldum En kısa zamanda başımın çaresine bakıcam sen üzme tatlı canını İnce düşüncen için tekrardan teşekkürler...

Benim arka lastik michelin ön orjınal dandık duro yaklasık 3000 km dır kullanıyorum bu sekılde.. Kış olduğu için zaten devamlı binemiyorum yaz sezonuna doğru ön arka michelin attırmayı düşünüyorum
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Neden lastik değişiminde arka lastiğin önceliği oluyor anlamıyorum. Ön teker motor için daha önemli değil mi, yani arka kaysa toparlama şansın olabilir ama önde çok zor.

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden lastik değişiminde arka lastiğin önceliği oluyor anlamıyorum. Ön teker motor için daha önemli değil mi, yani arka kaysa toparlama şansın olabilir ama önde çok zor.
    kesinlikle katılıyorum. ama aktarma arkada olduğundan büyük ihtimal bu yüzden önce arka değiştiriliyor sanırım ancak bence cbf150 gibi güçsüz bir araçta böyle bir önem pek kalmıyor onun yerine direkt bir takım lastik değiştirmek en mantıklısı.

ben durolarımla yağmurda baya bir yanladım bir kaç defa kavşakta yavaşlayıp 1.viteste biraz devirli kaldırınca kendimi s2000 gibi hissettim bir kaç defada arka frene yine ıslak zeminde fazla kuvvet uygulayınca hooop arka yanımda ama bu hatayı ön frenle yapsam kesin yerde olurdum..

neyse artık michelin leri taktım. 200km boyunca yinede dikkatli kullanmamı, özellikle yağmurda bu 200km boyunca yine dikkatli olmamı söylediler ,üzerindeki mumdan ötürü ama daha taktım sırf düz giderken bile lastik hamurunun yumuşaklığından ötürü durolara göre ufakta olsa konfor artısını hemen fark etmemek mümkün değil.

ayrıca lastiğin rodajı bitmemiş olmamasına rağmen frenajda harika kesinlike.
    dönüşlerde şuan çok zorlamıyorum ama yinede çok yumuşak ve rahat dönüyor her yerde, böyle soğuk havalara rağmen.

herkese kesinlikle tavsiye ederim, hayatınızı tehlikeye atmayın boşuna, motosiklet lastiğin üzerinde gidiyor. lastik herşeyi. bence umursayın.

kendime çok kızdım bu kadar zaman niye bekledim diye lastikleri takınca.

Motosikleti
    honda cbf 150
    slm arkadaşlar... uzun zamandır takip edemiyordum. mayıs ayında aldığım cbf'm 7.000 km.'de. şükürler osun ki sorun yaşamadım bir tek km . saatinin lambası bu aralar yanmıyor onuda zenon taktıracağım zaman hallederim. tecrübeli arkadaşlardan bir kaç konuda bilgi almak istiyorum : uzun cam ve mercekli zenon far taktırmayı düşünüyorum. bunları nereden temin edebilirim ve fiyatları ne kadardır acaba?
    crux2006, seni kıskandım kardeş (maaşallah) motorun hakkını fazlasıyla veriyorsun. özellikle senden bilgi almak isterim. hekese kazasız sürüşler...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    kesinlikle katılıyorum. ama aktarma arkada olduğundan büyük ihtimal bu yüzden önce arka değiştiriliyor sanırım ancak bence cbf150 gibi güçsüz bir araçta böyle bir önem pek kalmıyor onun yerine direkt bir takım lastik değiştirmek en mantıklısı.

ben durolarımla yağmurda baya bir yanladım bir kaç defa kavşakta yavaşlayıp 1.viteste biraz devirli kaldırınca kendimi s2000 gibi hissettim bir kaç defada arka frene yine ıslak zeminde fazla kuvvet uygulayınca hooop arka yanımda ama bu hatayı ön frenle yapsam kesin yerde olurdum..

neyse artık michelin leri taktım. 200km boyunca yinede dikkatli kullanmamı, özellikle yağmurda bu 200km boyunca yine dikkatli olmamı söylediler ,üzerindeki mumdan ötürü ama daha taktım sırf düz giderken bile lastik hamurunun yumuşaklığından ötürü durolara göre ufakta olsa konfor artısını hemen fark etmemek mümkün değil.

dönüşlerde şuan çok zorlamıyorum ama yinede çok yumuşak ve rahat dönüyor her yerde, böyle soğuk havalara rağmen.

herkese kesinlikle tavsiye ederim, hayatınızı tehlikeye atmayın boşuna, motosiklet lastiğin üzerinde gidiyor. lastik herşeyi. bence umursayın.

Ben demedimmi 180e taktırmıştım ben de, lastik motosikletin karakterini fazlası ile değiştiriyor. Faydasını zor zamanlarda daha iyi göreceksiniz. Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)

Dostum yeni lastiklerin hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız sürüşlerde kullanman dileğiyle...
    Yakındır bende taktırıcam..Ama bursa da bu lastikleri nerede bulabilirim hiç bilmiyorum.Hiç de aramadım ya doğrusunu söylemek gerekirse...Sen ne kadara ve nereden taktırdın merak ettim doğrusu?Bende bu süreyi uzatmadan bi an önce michelin lara terfi etsem iyi olacak.Tekrardan güle güle kullan dostum..

Alıntı juno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar... uzun zamandır takip edemiyordum. mayıs ayında aldığım cbf'm 7.000 km.'de. şükürler osun ki sorun yaşamadım bir tek km . saatinin lambası bu aralar yanmıyor onuda zenon taktıracağım zaman hallederim. tecrübeli arkadaşlardan bir kaç konuda bilgi almak istiyorum : uzun cam ve mercekli zenon far taktırmayı düşünüyorum. bunları nereden temin edebilirim ve fiyatları ne kadardır acaba?
    crux2006, seni kıskandım kardeş (maaşallah) motorun hakkını fazlasıyla veriyorsun. özellikle senden bilgi almak isterim. hekese kazasız sürüşler...
    Teşekkürler üstad kıskanılacak bişey yok aslında bizim motorlar yakışıklı motor.O yakışıklıya tutup iki tane aksesuar taktın mı motor göze daha bi hoş gözükmeye başlıyor.Ben sadece bunu yaptım.

Uzun camı göğüs bölgeme çok rüzgar yediğim için taktırdım.Görüntüsünden ziyade ilk taktırmaktaki düşüncem bu idi.Ancak taktırdıktan sonra xenon farlarla birlikte de motora çok yakıştılar kabul ediyorumUzun camın siparişini sahibinden.com dan verdim.Muadillerine göre 10TL daha pahalı ama kaliteli bi ürün.Göğsüme gelen bütün rüzgarı kesiyor.Tavsiye ederim..

Ürüne ulaşmak için linkte tıklayabilirsin : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5715380/detay/

İkincisi xenon konusunda da geçmiş sayfalara bakarsan bu konu ile ilgili bi çok yazımı görürsün.Birçok kişiye sordum araştırdım ettim sonunda içime sinen güzel bişey buldum ve taktırdım..

Aslında bu xenon işi ben motoru dahi almadan önce kafamda olan birşeydi.Motoru almadan önce bu forum sayfalarını okur xenon far taktıranlara,arkadaşlarıyla buluşup dağ bayır gezenlere hep imrenerek bakar iç geçirir ve bugünlerin hayalini kurardım.Çok şükür şimdi istediğim şeylere sahip oldum.

Tekrar xenon far olayına gelecek olursam ben bu farı yine benimle aynı şehri paylaşan erdem arkadaşımızdan aldım.O xenon farı kendi motoru için yapmış ancak kendi motorunu satışa çıkarınca farını da ayrıca değerlendirip sahibinden.com dan satışa çıkarmış.Bende bi hayli araştırdım.Bunca zamandır hayalini kurduğum şeyin kaliteli randımanlı birşey olmasını istedim.Sonuçta da istediğim gibi birşey oldu.

Xenon farım uzun kısa hüzmeli mercedes ve bmw araçlarında kullanılan hella marka merceğe sahip bi xenon kit.
    Farlar gerçekten çok güzel aydınlatıyor.Bi önceki farlarla karşılaştırmak bile istemiyorum ama kıyas yapacak başka bişeyim olmadığı için diğer fara göre kat be kat üstün bunu rahatça söyleyebilirim.Zırt pırt patlama derdi yok.En güzel yanlarından biri de bu.Standart bi araba dan daha iyi aydınlatmaya sahibim.Hatta yollarda bazen giderken lüks 2011 model bmw veya audi lerle kafa kafaya bi aydınlatmaya sahip olduğumu görüyorumOnlarda sadece iki tane var bende ise tek...

Xenonu ben dediğim gibi el işi göz nuru olarak başka bi arkadaşımdan aldım.Ama bunu yurt dışından getirip satan bayilerde var.Hatta forumda bu xenon kitlerden kullanan arkadaşlarda var.İstanbulda anes motor da cbf'e özel uzun kısa hüzmeli xenon kit var.Dilersen oradan temin edebilirsin.Dilersende özel olarak yapan yerler var.Onlarıda seçebilirsin.Tercih senin...Umarım seni de en kısa zamanda xenon farlı cbf 150 kervanına katarızElimden geldiğince dilim döndüğünce bişeyler yazmaya çalıştım.Umarım faydalı olmuşumdur

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    ya şu cbf ye azcık kiloya göre beygir koysalardı nolurdu kardeşim çok rahat 125 e fln gelsen zorlanmadan
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

alonewolfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    2 haftalık cbf im geçen haftaki fırtınada devrildi.... sonuç: sol grenajda çatlak akü kapağında çizik :(...nazarlık oldu motora ....gri metal grenajdaki çizik izi gidermi ?? çok derin değil... bide motorum 300 km de servis bana 1000 de gel dedi. motoru göztepe maltepe arası kullandım hep işe giderken e 5 ten dönüüşte minibüs yolundan geliyorum... e 5 te giderken trafik yoksa hızlanıp bi süre o şekill gidip gazı kesiyorum...motoru fazla zorlamıyorum 5. viteste 115 i gördüm (ben 125 kg geliyorum ) minibüs yolundan geliyorum çok trafik oluyor sürekli vites değişitiriyorum.. ve motor çok ısınıyor eksozdan sürekli tın tın ses geliyor değişik bir koku oluyor anlayamadım yeni olduğundan mı?? dik yokuş aşağı inerken çamurluk tekere sürtüyor.. bunu nasıl önlerim tamam ben kiloluyum ama daha önce 100lük cup vardı böyle bi sorunum yoktu :( vites değişimleri ilk aldığıma göre biraz sertleşti gibi ...bazen vites atışlarında sorun yaşıyorum vites arada kalıyor geçmiyor..(2 kere oldu bu şekil) ...Depoda sadece güneşli iken çizikçikler görünüyor montumun fermuarı yaptı sanırım. bunları giderebilirmiyim?? motoru alırken mototal kadıköydeki satıcı bana sadece motor koruma demiri taktırmamı önermişti full koruma taktırma demişti kaza anında herşeyi kırıyor filan dedi.. ama en ufak rüzgarda motor devrilmiş demir olsa bişey olmicaktı...bu konuda siz ne düşünüyorsunuz taktırayımmı ve nerede taktırayım? mototal çok pahalı geldi bana __???çanta olarak şimdilik maxem marka ucuz çanta taksam sorun olurmu en fazla 5 kg yük olacak?? çanta demirsiz...bide bu eli koruyan aparat ve dizleri koruyan deri aparat en uygun nerde satılıyordur yağmur yedim o gün fena ıslandım bu michleen lastikler ne kadar durolar kayıyor...?? Allah rızası için İstanbul dan bir arkadaş bana bu konularda yardımcı olursa sevinirim... Allah a emanet ....

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya şu cbf ye azcık kiloya göre beygir koysalardı nolurdu kardeşim çok rahat 125 e fln gelsen zorlanmadan
    ozm 250cc satılmazdı cbfle çok rahat 125 demek sıkarak 140 demek :D vala cbf sağlıklı hakkı düz yolda 100km he düz yolda 115de ypaıyor cok cok sıkarsan 120de görürsün(normal bir motor normal bi insanla bu değerler) ama sonra o meşhur yağ yakma olayı ile karsılasılır gibime geliyor zaten adamlar 100kmden sonrasını kırızı olarak gösteriyolar ordan bişeylere uyanmak lazım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler