Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı slameram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mmucit:Bense, motorum şu an için serviste ön frende problem ve ön amartisörde de yağ eksikliği problemi? olduğunu düşüyorlar. Yaptırdıktan sonra uygun fiyata satmayı düşünüyorum. En önemli sebei ise-zaten ilan verince anlarsınız- motordan soğumam. Yapmış olduğum şehir içi kazalar, motorun sorunları vs. Bir yanım hala satma diyor ama en son şehir içi yüksek hızdan ceza yiyince(75 km/h, 290 TL) bu kararı almaya yöneldim. Her şeyin hayırlısı arkadaşlar.

Samsun'da her tarafta radar var.Trafik akışı bile eskiye göre çok yavaşlamış.Hıza dikkat etmek en güzeli.Ama bende Konya'da en olmadık yerde şehir içi diye 80 km hızla ceza yemiştim.[/QUOTE]

Ben trafik kuralını ihlal ettiğimin farkındayım ama motosiklet mutlaka trafikden daha hızlı gitmeli, tabii önü boşsa. Bi de hız sınırlaması var, ona da uyabilirsek tamamdır.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan soğuduğunuz an uzatmanın hiç bir faydası yok.

Bir motoru satmak aklınıza gelmeye başladıysa sadece geçici olarak vazgeçersiniz.

O düşünce sık sık aklınıza gelecek, motora binerken keyif almayacaksınız. Satın gitsin, tertemiz bir sayfa açın.
    Tamam @jr. satayım gitsin o zaman

Satınca uzun bir süre motor alamıyacağım ama olsun, bir karar almak kararsız olmaktan iyidir.

Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hcr motorun güzel güle güle bin. led uygulamasında akım bölücü kullanmazsanız ledin ömrü kısa olurki zaten kullanılmaması etik değil. 12v ile led çalışır gerilim bölücüye gerek yok ama akımı sınırlamak gerekir. neyse arkadaşlar benim bir sorum var bilmem sizin başınıza geldimi . benim motorda bazen 4 - 5 nci vitese geçerken vites boşa çıkıveriyor ve motor ambeleye kalkıyor sonra debriyajı tazeliyorum hiç vites değişme işlemi yapmadan sonrasında 5 vites konumunda olmuş oluyor garip geldi . yüksek devirli kullandımda yapıyor genellikle sık değil ama bazen oluyor. şimdiye kadar 3 kere başıma geldi . saygılar.
    Benim de başıma geldi, ben vitesi tam atamadığım için sandığımdan çok dert etmemiştim.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    arkadaşlar merhaba ben modifiye çok yapan birisi değilim ama.motorsikletlileri trafikte çok ezdikleri için.ben intikam olarak.xenon takmayı düşünyorum.fakat Çok yüksek wolt lu olanlarda yolu kendin bile göremiyorsun.bana fazla göz almayan amperi woltu herneyse düşük olan kullanan varmı 6K VEYA H4 Nasıl olur ?şöle bi saçmalık var. xenon takıldığında uzun far iptal ediliyor.
    bide motor ilk alındığnda olan sorunlar.hiç olmamaya başladı bende şuan 3500 deyim.ne viteste sert geçiş.ne ses ne seda.var.şıkırtılı ses diyorlar o arada bir oluyor sadece bende.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ben modifiye çok yapan birisi değilim ama.motorsikletlileri trafikte çok ezdikleri için.ben intikam olarak.xenon takmayı düşünyorum.fakat Çok yüksek wolt lu olanlarda yolu kendin bile göremiyorsun.bana fazla göz almayan amperi woltu herneyse düşük olan kullanan varmı 6K VEYA H4 Nasıl olur ?şöle bi saçmalık var. xenon takıldığında uzun far iptal ediliyor.
    bide motor ilk alındığnda olan sorunlar.hiç olmamaya başladı bende şuan 3500 deyim.ne viteste sert geçiş.ne ses ne seda.var.şıkırtılı ses diyorlar o arada bir oluyor sadece bende.
    wolt ? watt ya da volt mu demek istedin acaba, aslında senin sorunun cevabı kelvinde hani şu 4000K (k nın anlamı kelvin) 6500K 8000K diye giden (kelvin yükseldikçe ışığın şiddeti maviye dönüşerek düşer, yani daha soğuk bir ışık almış olursunuz, K sayısı düşük ise sararır ama görünürlük ve lümen değerine göre ışığın şiddeti artar)

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2446 seni buralara alalım biraz kurcala siteyi sorularının cevabını bulacaksın

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Mrb arkadaslar.zenon far bizim motorlara orjinali varmış?yani hiç işçilik yapılmadan takılan vede sorunsuz olanı varmış varsa nerede var kac tl ? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..
    Saygılarımla slmlr
    Kazasiz cezasiz sürüşler...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    nasıl xenon muş ki o merceksizse beş para etmez kanımca zaten küfür yemeyede hiç niyetim yok ama merecekli modeli güzeldir görmek lazım. çünkü orjinal farıyla doğru dürüst biyeri görmüyorum karşıda aracın farlarında boğuluyorum.
    bu efe mut'lu

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    dün öğleden sonra başıma 100 yılda bir rastlanan bir olay geldi.

cıbıfla rampa tırmanıyordum ki öksürmeye başladı.

BENZİNİ BİTMİŞ!!!

Tarihin tozlu sayfalarından hatırladığım kadarıyla giderken benzin musluğunun yerini bulup sorunu çözdüm.

En son 1911de falan benzin almıştım. unutmuşum benzinle çalıştığını

ay lav çbuf
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wolt ? watt ya da volt mu demek istedin acaba, aslında senin sorunun cevabı kelvinde hani şu 4000K (k nın anlamı kelvin) 6500K 8000K diye giden (kelvin yükseldikçe ışığın şiddeti maviye dönüşerek düşer, yani daha soğuk bir ışık almış olursunuz, K sayısı düşük ise sararır ama görünürlük ve lümen değerine göre ışığın şiddeti artar)

http://www.geceucusu.com/index.php?showtopic=2446 seni buralara alalım biraz kurcala siteyi sorularının cevabını bulacaksın
    Kelvin işte.orda yazan bi yazı dikkatimi çekti:''6000 K,8000 K,10000 K.... Bu değerlere sahip olan ampüller kaliteli ve kullanışlı olsaydı Hella,Valeo,Bosch,Zkw v.b. gibi far üreticileri bu ampülleri tercih ederdi.4300 herzaman en iyisidir.''

---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

dün öğleden sonra başıma 100 yılda bir rastlanan bir olay geldi.

cıbıfla rampa tırmanıyordum ki öksürmeye başladı.

BENZİNİ BİTMİŞ!!!

Tarihin tozlu sayfalarından hatırladığım kadarıyla giderken benzin musluğunun yerini bulup sorunu çözdüm.

En son 1911de falan benzin almıştım. unutmuşum benzinle çalıştığını

ay lav çbuf
    jr.kaç km bi depoyla yaptın yedek dahil )500 km görebilecekmiyim acaba bi depoyla.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlana bakın arkadaşlar:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9569018/detay/

Şark kurnazı dediğimiz insan modeli. Fiyata 3550 yazmış, ilana tıklayınca 'aksesuarlar 450 lira ve aksesuarsız satmam' yazıyor!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    merhaba dostlar, uzun süredir iş yoğunluğundan siteye girme fırsatım olmadı başlıkta yavaş ilerlemeye başlamış...benim bu yıl içinde 2inci kez aldığım 2011 cbf im şu an 2100 km ye geldi herhangibir sorun yaşamadım şu ana dek gayet iyi geçiniyoruz yanlız yaşadığım tek problem frene sert asılınca küt diye bir ses geliyor, sonra ufak bir çukurdan geçerken geri tepiyormuş gibi tak diye bırakıyor önde boşluk gibi bişiy olabilir 3000 de baktırıcam şu tekleme problemi ilk aldığım motorda vardı bu sene içinde 2 inci aldığım motorda yok böyle birşey geçenlerde bir arkadaşımda aynı durumdan şikayet ediyordu sanırım problemi çözdük hava filtresinin önüne ruhsat koymuş bu hatayı sakın yapmayın bundan dolayı olabilir ...

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kelvin işte.orda yazan bi yazı dikkatimi çekti:''6000 K,8000 K,10000 K.... Bu değerlere sahip olan ampüller kaliteli ve kullanışlı olsaydı Hella,Valeo,Bosch,Zkw v.b. gibi far üreticileri bu ampülleri tercih ederdi.4300 herzaman en iyisidir.''

---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

jr.kaç km bi depoyla yaptın yedek dahil )500 km görebilecekmiyim acaba bi depoyla.
    arkadaşım 5000-6000 devir aralığında kullanırsan, kalkışlarda özellikle tapagaz yapıp kalkmazsan yedek dahil 500km yi görürsün. edeplikullanımda 2.23litre/100km gitmişliğimiz var yanlış hatırlamıyorsam Murat ta aynı değeri yakaladığını söylemişti. 13/2.23=5.82 çıkıyor buda 580km gidersin demek oluyor. 2.23 litreyi 100km de yakmışlığım var. sallama rakam değil yani.

Jr arada bi benzin almak gerekiyor cıbıfa. en azından ayda 1 kere hahahahaha

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:39 ----------

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce işten gelirken benim yavru enduro karnım acıktı dedi. son depo dolduruşumda sıfırlananı 685km de idi. yedeğe düştüğünde 125i gösteriyordu. 1125-685= 440km yol yapmışız. deviri 6000i geçirmeden uslu uslu kullandım bu depoda. 5000-6000 devir arasında. vites değişimlerini 6000 devirde yaptım geneldede 5500devirde kullandım. km 146 yı gösterirken benzin aldım 10.480litre benzin aldı buna karşılık 45.48lira ödedim. bu benzinle 461km yol yapılmış oldu. 100km de 2.27 litre yakmış bulunuyor.

100km de; 90-100 ile 3.05 litre yakmışız, 350km de yedeğe düşerken
    60-70 ile 2.27 litre 440km de yedeğe düşmüştür. rakanların gösterdiğine göre %25 lik bir tasarruf sağlanmıştır.

herkese keyifli sürüşler.
    buldum eski mesajlarımdan bu rakamlar gerçek yakıt değeleridir.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    demekki sabit 80 ile gitsek, rüzgar yoksa, eğim yoksa, cıbıf 2,5lt/100km yakacak... tabi motorun üzerinde 1,75 ve 75kg bir binici olduğunu ve motorda çanta manta yük olmadığını varsayarsak, bu değere ulaşmak hayal değil gibi

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demekki sabit 80 ile gitsek, rüzgar yoksa, eğim yoksa, cıbıf 2,5lt/100km yakacak... tabi motorun üzerinde 1,75 ve 75kg bir binici olduğunu ve motorda çanta manta yük olmadığını varsayarsak, bu değere ulaşmak hayal değil gibi
    arkada 35lt çanta var 1.84 boy 88kilo ağırlık 100km/2.6-2.7litre gibi bi rakam var elimde 80kmden aşa düşmeden şehirler arası yolda arka çantanın full dolu olduğunu sölemiyorum bile
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Nitehawk ile Karagöl'e giderken asılmıştık gaza herhalde onun etkisiyle bu sefer 370te yedeğe düştü.

aranızda sj sınıfı yağ kullanıp da yağ yakan var mı? bilmeyenler için tekrar edelim, kitapçıkta sj yazmasına rağmen servisler sg koyuyor. ben de alıp yağımı servise gidiyorum.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Jr. Ben hiç bir zaman ekonomik kullanmadım Basıyorum huyum kurusun . Bu arada yoğunum bu aralar buluşmaya yine gelemedim.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    aman diyeyim zaten basmayın diyorum, hele rodajda hiç basmayın.

narindir bizim matur. üzmeye gelmez.

lastiklerin ömrü kaç senedir? birer mişlen alasım var çok feci.

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı slameram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç fotoğrafta ben ekleyeyim.

---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:35 ----------

url=http://goo.gl/mc9cY][/url]
    Yarın Hayırlısıyla ikinci el 2 aylık 1900 km de 2 TANE KORUMA DEMIRI ARTI SH 33 TASIMA CANTASI İLE HONDA CBF 150 ALIYORUM. 3.950 TL YE VE 50 TL SIGORTA + 75 TL NOTERMESRAFIYLA BANA 4,075TL MAAL OLACAK.

BU FOTOĞRAFTAKI CBF İN SELE ( koltuk ) ALTI KORUMA DEMIRINE IHTIYACIM VAR. NERDE SATILIR KİM SATAR KAC PARA BANA BIR ADRES TLF NUMARASI VEREBILIRMISINIZ. EN KISA SURE ICERISINDE ALIP TAKMAK ISTIYORUM.

---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

aman diyeyim zaten basmayın diyorum, hele rodajda hiç basmayın.

narindir bizim matur. üzmeye gelmez.

lastiklerin ömrü kaç senedir? birer mişlen alasım var çok feci.
    İLK MOTOR SURMESINI 2009 MODEL CBF 150 DE ÖGRENMİŞTİM 1 AY ONCE SATTIM. VE SATMADAN 3 AY ÖNCESİ PIRELLİ LASTIK TAKTIRMISTIM SERVISTE 200 TL 2 LASTIK. YOL TUTUSU 1 AY COOK GUZELDI 1 AY SONRA PARKE DÖŞŞELİ YOLDA SABUN GIBI KAYIYORDU MOTOR. MOTORUMA BIRDAHA ASLA PIRELLI ALMAM AMA MİŞLEN DENERIM VE DENEYECEGIM..
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bu demiri daha önce hiç görmedim ama yan çanta demirleri honda servislerinde 120 liralar civarında satılıyor. resimdeki gibi ancak yan çantaların altını da destekleyecek şekilde menteşesi ile kıvrılabilen alt destekleri de var.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Jr. Ben kışın motoru kullanmadığımdan sezon başında almayı düşünüyorum. Kışın kullanmıyorsan sen de ertele, Ahmet abi, sen ben hep birlikte alalım. Şimdiden alırsan kışın sertleşir.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    doğru dedin. öyle yapalım. çekelim mişlen pilot siporti lastikleri.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 46 lt.'lik çanta var ve sadece gittiğim yerde kaskı montu ve diğer korumaları yanımda taşımamak için kullanıyorum yani yolda iken çoğunlukla boş oluyor. Günde 50-60 km 80 ve üstü hızda 10 lt ile 400 km ve üstü gidiyor. 60 km hıza kadar 5. vitese atarsanız ve sonrasında bu hızın altına düşmeden ve 100 km'yi geçmeden 5. viteste gittğinizde böyle bir tüketim elde edebilirsiniz.

Yanlız bu aralar rüzgar fena tokatlıyor yolda. Hızı pek etkilemese bile oturuş pozisyonu dik olduğundan motordan indiğimde sopa yemiş gibi hissediyorum kendimi.

doğru dedin. öyle yapalım. çekelim mişlen pilot siporti lastikleri.
    Michelin'lerin güzel yol tutuşu var ama biraz ince, orjinal lastiklerin boyutunda olmasına rağmen gözüme ince görünüyorlar. Açıkçası ön 100 arka 110'luk orta halli başka bir lastik olsa tercih ederdim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler