Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    ben motoru sıfır aldığımda hediye ettirdiğim bikaç şeyden biri. ama tahmini fiyatı 100 lira diye tahmin ediyorum. motor koruma 45 grenaj koruma 55
    felix_bjk1903 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar bende bi heves motora basladim. Ancak is/ tatil, yagmurdu, soguktu acemilikti derken kis geldi.
    Yaklasik 800 km de kaldim. Motoru kisin kullanmayacagim. Sizce Rodaj bakimi yaptirmalimiyim 1000 km doldurmayi bekleyeyim mi?

Motosikleti
    Kışın kullanmayacağım derken aralık-ocak-şubat-mart aylarında binmeyeceğini anlıyorum.

eğer böyleyse yazık etme motora. ben 6 ay önce aldım motoru şuan 7bin küsür kilometrede.
    evim ile işim 7 kilometre mesafede. ortalama 20 kilometre de gidiyorum. 40 kilometre de dönüyorum. gezebildiğim kadar geziyorum.

800kmde ki motoru yatırırsan üzülürsün. benden söylemesi. üstadlar bilgi verir zaten sana fakat en azından işe gitmeden önce 5 dakikanı ayır ve evinin arka sokağından filan dön.
    her sabah bunu yaparsan 4 ay yatmamış bi motor olacak ve sezonda sana masraf çıkarmayacaktır.
    mete_han bunu beğendi.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru sıfır aldığımda hediye ettirdiğim bikaç şeyden biri. ama tahmini fiyatı 100 lira diye tahmin ediyorum. motor koruma 45 grenaj koruma 55
    teşekkür ederim cevabınız için, ben de 80 liraya veriyordum da ucuz mu pahalı mı onu merak ettim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar şu koruma demiri+far koruma demirinin fiyatı kaç lira civarında acaba takım olarak
    yetkili serviste 150 civarı bişey
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetkili serviste 150 civarı bişey
    yok artık, kim alır ki o fiyata

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam bi münibüs e tam ortadan patlattım u dönüşü yapıyordu indi arabadan özür dile di düşme kalkma yok tam durmaya yakın hızda gümlettim salim abinin dükanın önünde
    acayip ses çıktı arka lastikten caykkk diye
    bi keresinde de bi gezi de nc ye arkadan bindiriyordum orda da aynı ıslak zeminde bi asıldım caykk nc li arkadaş benden daha çok tırstı ğı arkasına bakmaya çalıştığında belli oldu
    yani orj lastiklerle fazla ekşın yapmaya gelmez demedi demeyin..

Geçmiş olsun Fatih, duymadım olayı önemli bişi yok dimi.

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    bugün reflektif yelek ile balaklava alırken anes motorda nc700 gördüm. akropovicde takmıştı. valla baya hoşuma gitti. ayaküstü biraz sohbet ettik oda bende aynı fikirdeyiz. bu koruma ekipmanı al al bitmiyo arkadaş:D

hayalim tabi ki ulaşılması zor makinalar ama cbf600 hedefim. bu makina veya dl650 düşünüyorum. sonuçta 120küsür kiloyum ve artçımda benle aynı kiloda olacak hemen hemen. anca 600 çeker. oda belki:D
    Benim kuzenımde var 2008 cbf600 mondial drift ten sonra aldı 10 bın km yol yaptı Izmıre gıttımde kullanmak ıcın motorun yanına gıttık ama yağmur ızın vermedı sadece ustune oturup çalıştırdım 4 silindir farklı bısey ben 70kıloyum boyumda 172cm ama bana agır gelmedı kuzenımde benım gıbı tek alışamadı seyın ağırlık olduğunu soyluyo benımde sızın gıbı cbf 600 alma hayalım var

Motosikleti
    Alıntı hunter84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kuzenımde var 2008 cbf600 mondial drift ten sonra aldı 10 bın km yol yaptı Izmıre gıttımde kullanmak ıcın motorun yanına gıttık ama yağmur ızın vermedı sadece ustune oturup çalıştırdım 4 silindir farklı bısey ben 70kıloyum boyumda 172cm ama bana agır gelmedı kuzenımde benım gıbı tek alışamadı seyın ağırlık olduğunu soyluyo benımde sızın gıbı cbf 600 alma hayalım var

peki ya ikiniz aynı anda binme fırsatını yakalıyabildiniz mi? tork, hızlanma ve durma mesefasi hakkında bilgi alabilir miym?

Motosikleti
    peki ya ikiniz aynı anda binme fırsatını yakalıyabildiniz mi? tork, hızlanma ve durma mesefasi hakkında bilgi alabilir miym?
    yağmurdan bınemedık ama esıyle gezılere gıdıyo cogunlukla bana soyledıgı tork ve hızda hıcbır fark olmadığı yüksek vıtes duskuk hızda bıle gazı açtığı zaman cok ıyı tepkı verdıgı fren konusu sormadım ama sarorım ıkı kışı nasıl olduğunu kombıne abs nın cok ıyı bır ıcat olduğunu soyluyo hep

Motosikleti
    Alıntı hunter84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurdan bınemedık ama esıyle gezılere gıdıyo cogunlukla bana soyledıgı tork ve hızda hıcbır fark olmadığı yüksek vıtes duskuk hızda bıle gazı açtığı zaman cok ıyı tepkı verdıgı fren konusu sormadım ama sarorım ıkı kışı nasıl olduğunu kombıne abs nın cok ıyı bır ıcat olduğunu soyluyo hep
    cevabın için sağol. ama şöyle düşünüyorum arkadaşınız 75 kilo desek eşine de 65 desek, mont kask ve diğer korumalarla tek başına benim kilom ediyor :D:D

Motosikleti
    cevabın için sağol. ama şöyle düşünüyorum arkadaşınız 75 kilo desek eşine de 65 desek, mont kask ve diğer korumalarla tek başına benim kilom ediyor :D:D
    esi pek 65kg değil aslına bıraz daha fazla sızın tahmınınızden
    SULH bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Fatih, duymadım olayı önemli bişi yok dimi.
    aga sıkıntı yok .

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    ModaCar Motorsiklet/Scooter 6000 K Süper White Far Ampülü olan model daha 1 ay olmadan kısa far kısmı patladı. Şehir içinde uzun far ile gelmek epey stresli oldu Alacak olan arkadaşlara duyurulur...

mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbf150
    Ampulün sanırım piri philips

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ampulün sanırım piri philips
    Philips'in onceden üretim yaptıgı Cbf150 ye uygun ampulleri vardı ama artık üretimi durdu. Sorunsuz sekilde 14 ay kullandığımı bilirim. Piyasada cok araştırdım bulamadım bir türlü... Orijinali zaten doğru düzgün ışık dahi vermiyor...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    yüksek watt lı olanlar hem aküyü yer hemde ısınmadan dolayı tesisatı yakar çanağı eritir. karartır..
    ya zenon kullanın . Yada led ile çalışan ek sis farı kullanın. Benim koruma demirlerine klips ile bağladım. neredeyse seyyar gibi oldu. delmek yok kesmek yok.. led olduğu için anahtar bile takmadım hep yanıyor. aküye de ek bir yük bindirmiyorum.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    arkadaşlar koruma demirine takacağım led aydınlatma nereden bulabilirim? internet sitesi yerine şuradan aldım demenizi tavsiye ederim. sahibinden.comda bi sürü ilan var fakat güvenemiyorum.
    mete_han bunu beğendi.

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150

bu balata orjinalmidir arkadaslar bana bnu orjinal diye sattılar ama

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar koruma demirine takacağım led aydınlatma nereden bulabilirim? internet sitesi yerine şuradan aldım demenizi tavsiye ederim. sahibinden.comda bi sürü ilan var fakat güvenemiyorum.
    bizim arkadaşlar üretim yaptı daha piyasaya sürmedi bence biraz bekle derim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler