Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende acaba km dönmüş olabilir mi dedim ama 2008 model. Edirne'deki eczacılar bile o kadar km yapmıyor. yani 99'a gelip sıfırlanmış olabilir mi? Yani 50-60 binde sıfırlayarak bu kadarda belli edilmez. 30 bine çekse belki der insan ama 3 bin iyicede yani. Bende fiyata tav oldum. Yani şimdiki motorumun üstüne 1000-2000 lira verip honda'ya mı binsem dedim ama motoru görünce fikrim değişti. Gerçi ben p.tesi yinede onu ustama göstericem 2000 liraya verirse alırız yani. İş yapmaz mı?
    Motor elbette iş yapar, ama dediğim gibi 3100 km nin aslını öğren bence. 2008 model olupta 2007 trafiğe çıkışıl ve çok ekmek yemiş bi motor olabilir. Veya km teli vs motor yeni iken arıza yapmış, yeni onarılmış olabilir. Km tekrar baştan sıfırlandıysa da o motora mutlaka işlem yapılmıştır. Yani sıfır motor yapılmıştır. Motor sıfırlandıysa şu an sıfırlandıktan sonra kaç km de öğrenmelisin. Ne kadar yağ yakıyor sorgula. Bu konularda tatmin olursan ustana göster, zaten parçaları ucuzdur. Ufak ta bi masrafı çıkarsa üstlenir ve alırsın. Hayırlısı olsun. Ayrıca grenajlar orjinal değil, kazalı bi motorsa şaşesini, gidişini dengesini deneme sürüşünde kontrol et.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor elbette iş yapar, ama dediğim gibi 3100 km nin aslını öğren bence. 2008 model olupta 2007 trafiğe çıkışıl ve çok ekmek yemiş bi motor olabilir. Veya km teli vs arıza yapmış yeni onarılmış olabilir. Km tekrar baştan sıfırlandıysa da o motora mutlaka işlem yapılmıştır. Yani sıfır motor yapılmıştır. Motor sıfırlandıysa şu an sıfırlandıktan sonra kaç km de öğrenmelisin. Ne kadar yağ yakıyor sorgula. Bu konularda tatmin olursan ustana göster, zaten parçaları ucuzdur. Ufak ta bi masrafı çıkarsa üstlenir ve alırsın. Hayırlısı olsun.
    Yani şimdiki motorumdan sonra her ne kadar Honda'da olsa yürüyen hurdadan farkı olmayacak. Benim aldığım motor 2006 modeldi ve 3800 km'deydi ama motor kendini belli ediyor ustaya bile göstermedim. Kendim baktım kontrol ettim gereken yerleri ve aldım. Ama bu motor binmek için değil ticaret için bile alınabilir. Az bir masraf yapıp biraz daha yüksek rakamlara satılabilir diye düşünüyorum. Ama öncelikli olarak motoruna bakılması gerekiyor. Zaten kronik bir yağ yakma mevzusu var. Bunun yakmaması şaşırtıcı ve imkansız olur heralde. Kısmet tabi hayırlıysa olur. P.tesi günü bir görelim motoru. İçimizde kalmasın bari. İlgilendiğiniz için teşekkürler. Hayırlı geceler.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    motor yatmış . km side motor yapıldıktan sonraki kmsidir. motor bu fiyatın biraz daha altına alınabilir iş görür ama ikinci elde düştü diye dünya maraza çıkar. yakından görmek lazım. eğer motor yapıldıysa zaten en az bir 30k km görmüştür. ama motor bir kaç kerede yapılmış olabilir . alıcıysan illaki çatalına gidonun şasesine baktır.satıcıysan yanaşma.500 daha koyabilirsen daha güzel motorlar bulabilirsin. aynı fiyata km si düşük motorlarda bulursun.
    bu efe mut'lu

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,72 mi ? valla motor altınızda küçücük kalmış ben 1,75 im... 1,80-1,85 boyundaki kullanıcıların fotoğraflarını merak ettim açıkcası
    kıyafetten ve turma pozisyonundan öyle görünüyor olabilir. ben gayet rahat ve konforlu kullanıyorum.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yatmış . km side motor yapıldıktan sonraki kmsidir. motor bu fiyatın biraz daha altına alınabilir iş görür ama ikinci elde düştü diye dünya maraza çıkar. yakından görmek lazım. eğer motor yapıldıysa zaten en az bir 30k km görmüştür. ama motor bir kaç kerede yapılmış olabilir . alıcıysan illaki çatalına gidonun şasesine baktır.satıcıysan yanaşma.500 daha koyabilirsen daha güzel motorlar bulabilirsin. aynı fiyata km si düşük motorlarda bulursun.
    Bizde öyle düşünüyoruz muhtemelen motor yapıldıktan sonraki km. Motorun sahibiyle konuştum ama söyledikleri bana pek inandırıcı gelmedi. Söylediğine göre motor çok kullanılmamış. Üzerindeki herşey orjinalmiş. Ön lastik kesilmiş belirsiz kişiler tarafından o yüzden değişmiş. Çıkma koydurmuş. Senede 1000 km yol yaptı diyor. Genelde yattı motor diyor. Bilmiyorum. Fiyat uygun ama 3000km'de bir motorun temizliği yok. Bayramdan sonra bir görücem motoru. Kendi ustamada götürücem. Bir baksın neyi var neyi yok bir görelim aleti.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıyafetten ve turma pozisyonundan öyle görünüyor olabilir. ben gayet rahat ve konforlu kullanıyorum.
    evet bir gariplik olduğu kesindi benim bulunduğum belde de hondadan başka markaya binilmez, her yer hondadır yani... küçücük belde de belkide şehir merkezinden büyk servisimiz vardır... çok inceledim, izledim, gerçekten oturma pozisyonu, yol tutuşu ve titreşimsiz sessiz yapısı ile çok güzel motor cbf ... ötv indirimi olmuş ben askerdeyken, o yüzden benim innovaya çok para vermiyorlar, çok büyük zararla da satmak istemiyorum, yoksa hemen gidip cbf alacağım

selamlar, yolunuz açık olsun her daim...

Motosikleti
    YBR 125 Esd 2012
    hocam yardımlarınız için teşekkür ederim. ellerinize sağlık.

---------- Post added at 15:10 ---------- Previous post was at 15:04 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorularının cevabı kısmen forumun genelinde var ama yinede yardımcı olayım.

1- Bu sıkıntı her motorda yok. Gerçek hayatta 5-6 tane cbf i olan arkadaşım var. Hiç birinde yok. Benimde şu anki motorum 2. cbf im. İkisindede yaşamadım. Sanırım bu sıkıntı çok çok seyrek görülen bir sıkıntı, problem etme.

2- Cbf 150 yağ yakar. Ama bu yağ seviyesini kontrol edip gerekirse takviye yaptığın müddetçe sorun teşkil etmez. Mutlaka benim motorum yakmıyor diyenler de çıkabilir ama, benim 0 aldığım 2 cbf te yağ yakıyordu. Çevremdeki ark..larımınkilerde yağ yakıyor. Ama tabi yakma değerleri düşüktür. Takip gerektirse dahi çantanda yağ taşıman gerekmeyecektir. Bu sorun değildir. Elinde 10 tl lik 1 lt yağ olsa takviyelik, madeni de olabilir. eksik olduğunu gördüğün zamanlarda tamamlasan dahi belki sana 8-10 bin km yeter. 2000 km de 100-150 gram gibi bi tüketim varsa, takviye ihtiyacı dahi olmayabilir. Bu arada motoru bitik olmayan bi cbf için konuşuyorum tabiki.. Ortalama sıfır dahi alsan bu gibi bi tüketimle karşılaşabilirsin. Ama ikinci el alacaksan motor ömrünü yemiş veya motor bitme eğilimine girmiş bi cbf elbette daha fazla yakacaktır. Yani motorun bu karakteristik özelliği sorun olmaz. Bunu sorun edip cbf ten vazgeçilmez. Bu sorun edilip cbf ten vazgeçilebilseydi piyasada bu kadar cbf olmazdı ve bu kadar rağbet görmezdi. Sonuçta bu motorun yağ yaktığını bi şekilde motoru almadan önce herkez biliyor olmalı.

3- Ybr kadar yakıt tüketir elbet. Hatta zannımca ybr den çok ufak bir miktar olarak fazla tüketiyor sanıyorum. Ama mesela 0,1-0,3 lt falan tahmin ediyorum. Herhangi bi karşılaştırma yapmadım, sadece tahmin.

4-En güzel yönü bu işte, yedek parçası kaliteli, ucuz ve boldur. Canını yakmaz. Seni uğraştırmaz.

5- Fakat 2011 lerde bi gaz kesme gibi bi sorundan bahsediliyor. Kendi motorumda çok şükür yok ama forum ortamında bir çok arkadaşımın 2011 inde var. Bu konuda sıfır motor alırsan ve böyle bi motor denk olursa bu problem sanırım henüz çözülmüş değil, canını sıkabilir. Ama belki bu sıkıntısı olmayan bi motor denk gelirse ne mutlu sana.. Buda tabiki şans meselesi. 2011 almak istiyorsan bence düşük km de 2. el ve bu sıkıntısını sorgulayarak almanı tavsiye ederim.
    formu okumaya başladım ama bazı saçma yazılarla karşılaşınca sinirlendim kapattı.

ben 2012 model cbf150 yi bekleyecem. belki o modelde gaz kesme sorununu ele almışlardır. benim asıl nefret ettiğim ibrenin oynaması işallah bende öyle bir sorun çıkmaz. sadece bunun için tvs apache ile arasında gittim geldim diye bilirim. ellerinize sağlık teşekkür ederim.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    bahsedilen bu sorunlara rağmen, gariptir, bizim burada cbf sipariş ettiğinizde 1 ay beklemeniz gerekiyor... inanılmaz sıra var, millet bakkaldan gazoz alır gibi cbf 150 alıyor

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Benim benzin musluğunu tam okun üzerine getirince kesiklik sorunu yok oldu, bilginize. Musluk oku hafif geçebiliyor, çevirirken fazla çevirmemek gerek. Küresel vana şeklindeyse iç yapısı, fazla çevirmeden dolayı yakıt akışını engelliyor olabilir. Bu da karbüratördeki benzinin arada yüklenmelerde kesintiye uğramasına sebep olabilir. Sonuçta 150 cc motorun karbüratörü ne kadar benzin alır ki ?

Bugün yeni motoruma yeniden eski motordaki cateye os 1.1 dijital km saatini taktım. Km saatinde saat olmamasının eksikliğini bu şekilde gieriyorum. KM saatini sol tarafa taktım daha güzel oldu. Motorum da rodajını tamamlamak üzere, vites geçişleri yumuşadı frenleri ve lastikleri alışmaya başladı. Bir kaç kez arka kampanayı bir kaç tur sıktım, Ön frenim ilk aldığımda çok sıkı tutuyordu disk parladıkça biraz performans düştü gibi. Yalnız Durolar gerçekten güven vermiyor. Bu sezon kullanayım seneye kesin değiştireceğim. Zincirimi daha ellemedim ramazandan sonra gazyağıyla temizleyip castrol chain wax ile yağlayacağım. 1000 bakımında da arka dişliyi ufalttıracağım. Motora cila yaptım, ışıl ışıl oldu, kırmızı renk gerçekten güneş altında çok güzel duruyor. Sıvı cila sürüp kuru bezle sildim cam gibi oldu motor, nazarım yine değecek diye korktum Bir ara bujiyi de söküp karbüratör ayarı iyi mi diye bakayım diyorum ( kurtlanmaya başladım yine) Hepinize kazasız zevkli sürüşler dilerim.

Ha, unutmadan gidonun açıklığı beni biraz rahatsız ediyor, bir de elcekler sert biraz, bileklerimi özellikle de baş parmağımın içini sürüşlerde ağrıtıyor. Gidonu hafif dışa nasıl bükebilirim, 2mm düzleştirsem bir sıkıntı yaratır mı acaba, bir de yumuşak elcek nasıl takabilirim.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim benzin musluğunu tam okun üzerine getirince kesiklik sorunu yok oldu, bilginize. Musluk oku hafif geçebiliyor, çevirirken fazla çevirmemek gerek. Küresel vana şeklindeyse iç yapısı, fazla çevirmeden dolayı yakıt akışını engelliyor olabilir. Bu da karbüratördeki benzinin arada yüklenmelerde kesintiye uğramasına sebep olabilir. Sonuçta 150 cc motorun karbüratörü ne kadar benzin alır ki ?

Bugün yeni motoruma yeniden eski motordaki cateye os 1.1 dijital km saatini taktım. Km saatinde saat olmamasının eksikliğini bu şekilde gieriyorum. KM saatini sol tarafa taktım daha güzel oldu. Motorum da rodajını tamamlamak üzere, vites geçişleri yumuşadı frenleri ve lastikleri alışmaya başladı. Bir kaç kez arka kampanayı bir kaç tur sıktım, Ön frenim ilk aldığımda çok sıkı tutuyordu disk parladıkça biraz performans düştü gibi. Yalnız Durolar gerçekten güven vermiyor. Bu sezon kullanayım seneye kesin değiştireceğim. Zincirimi daha ellemedim ramazandan sonra gazyağıyla temizleyip castrol chain wax ile yağlayacağım. 1000 bakımında da arka dişliyi ufalttıracağım. Motora cila yaptım, ışıl ışıl oldu, kırmızı renk gerçekten güneş altında çok güzel duruyor. Sıvı cila sürüp kuru bezle sildim cam gibi oldu motor, nazarım yine değecek diye korktum Bir ara bujiyi de söküp karbüratör ayarı iyi mi diye bakayım diyorum ( kurtlanmaya başladım yine) Hepinize kazasız zevkli sürüşler dilerim.

Ha, unutmadan gidonun açıklığı beni biraz rahatsız ediyor, bir de elcekler sert biraz, bileklerimi özellikle de baş parmağımın içini sürüşlerde ağrıtıyor. Gidonu hafif dışa nasıl bükebilirim, 2mm düzleştirsem bir sıkıntı yaratır mı acaba, bir de yumuşak elcek nasıl takabilirim.
    demekki benim gibi tekleme sorunu olmıyanlarda oku fazla çevirsek bile plastik bi çıkıntı yakıt akımını kesmiyor bence olan herkez bu çözümü denemeli
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Arkadaşlar ben kütahyada oturuyorum. Burada honda bayisi olmadığı için bursadakinden almayı düşünüyorum motorumu. Merak ettiğim aldıktan sonra direk kullanarak kütahyaya getirebilirmiyim. Plaka ve ruhsat gibi işlemleri yapmadan kullanabilmem için geçici belge gibi birşey varmı acaba?

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı terminator43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben kütahyada oturuyorum. Burada honda bayisi olmadığı için bursadakinden almayı düşünüyorum motorumu. Merak ettiğim aldıktan sonra direk kullanarak kütahyaya getirebilirmiyim. Plaka ve ruhsat gibi işlemleri yapmadan kullanabilmem için geçici belge gibi birşey varmı acaba?
    bu işlemleri yapmadan kullanamazsınız. bursadan size evrakları gönderirler kargo ile, siz ruhsat plaka işini halledersiniz, plaka koltuğunuzun altında ruhsatınız cebinizde bursa ya varır alırsınız cıbıfı. depoyu doldurur türkü söyleye söyleye gidersiniz kütahya ya. kimsenin başı ağrımaz özellikle sizin.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    bahsedilen bu sorunlara rağmen, gariptir, bizim burada cbf sipariş ettiğinizde 1 ay beklemeniz gerekiyor... inanılmaz sıra var, millet bakkaldan gazoz alır gibi cbf 150 alıyor
    Gazoz Benzetmesi İlginç Oldu biz ona peynir ekmek gibi satılıyor diyelim.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Pulsar NS200
    hani bakkala girersin bana bir gazoz aç dersin ya... onun gibi, artık bayiye giriyorlar, pazarlık bile yapan yok, kaporayı verip çıkıp gidiyorlar, 15 - 20 gün sonra gelecek diyorum adama, istediğiniz renk yok şu renk var diyorum, yine de itiraz etmiyor alıyor , dedi bayideki arkadaşım çok mutluydu

Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar makine 4000 e geldi. açıldıkça açılıyor desem yalan olmaz kendini tam anlamıyla göstermeye başladı. çok rahat ve çok memnunum. bölgemde bayi olmamasına rağmen iyiki almışım diyorum.cbf mardin yollarında süzülmeye devam ediyor ...iyi eğlenceler ve kazasız sürüşler...

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    Arkadaşlar makina açılmaya başlıyor galiba gerçekten..Önceden 5000 devirde 60 ı zor yaparken artık rahat 65 yapmaya başladı..
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Şuan her markada aynı sorun söz konusu ne ybr ne tvs nede cbf hangi motoru alırsan al gidip kapora verip bekliyorsun sadece cbf e özel bişey değil bnu durumda motorların çok satıldığı anlamına gelmiyor motorlar çok satıldığından sıra beklenmiyor konu daha derin araştırırsan anlayabilirsin

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan her markada aynı sorun söz konusu ne ybr ne tvs nede cbf hangi motoru alırsan al gidip kapora verip bekliyorsun sadece cbf e özel bişey değil bnu durumda motorların çok satıldığı anlamına gelmiyor motorlar çok satıldığından sıra beklenmiyor konu daha derin araştırırsan anlayabilirsin
    ya arkadasım tvs nin kaç bayisi var hondanın kaç bayisi var sen bi araştırsan hondada 5 bayi varsa tvs 1 bayi var hepsi kapora alıyor düşün hangisine daha çok motor geliyor acaba 5honda bayisinemi 1 tvs bayisinemi motorunu övmek için konuşma lütfen türkiyede commuter da en cok ybr125 ve cbf 150 satılıyor ardından mondial gibi bi marka geliyor onun ardından tvs geliyor satıs olarak oda belki gel bakalım istanbul gibi 12milyonluk metropole kaç cbf 150 kaç tvs var 50 mototrdan 1 tvs burda
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    mrb arkadaşlar bende baya zamandır aranızda olamadım çünki boş vakitlerimde motorumla gezmekten zevk alıyorum.gerçekten cbf150 tek kelimeyle süpper motor ki ben çoook memnunum 3000 km oldum tık yok maşallah.
    hepinizin MUBAREK RAMAZAN BAYRAMINIZI KUTLAR KAZASIZ CEZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM...

Motosikleti
    Pulsar NS200
    cazador45 nedir bu öfke cbf ye karşı anlamadım... yamaha bayisine gittim 2 tane ybr vardı, satılmayı bekleyen... honda bayisinde ise 1 aylık sıraya girmen gerekiyor, motosikletler bayiye bile uğramadan müşteriye gidiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler