Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Evet arkadaşlar gene aranıza döndüm.

Kafamdaki epey uzun süren Apache&CBF kapışmasını, henüz 15 gün önce 30.000km kullanıp sattığım CBF kazandı gene.

Açıkça söyleyeyim 3 ayrı Apache servisine gittim, servis babında hondayı hatırlayınca vazgeçtim. Bazıları gerçekten köşebaşı tamircisi gibi. Beni apacheden vazgeçiren şeyler;

1. Garantinin 20000km olması ( İstediği kadar sağlam motoru olsun bir firma nasıl motoruna 20000km güvenebilir?)
    2. Servis kalitesi honda bayilerinde içtiğim kahveler ve çaylar aklıma geldi, TVS bayileri ile kıyaslanamaz bile.

Bugün Honda Anes motordan 2012 model CBF'imi teslim aldım. Bu kasa 15 gün önce girmiş TR'ye, tekleme sorununun halledildiğinden bahsediyorlar. Deneyip göreceğim.

Soranlar için: 2011 ile 2012 kasa arasında hiçbir fark yok.

Topcase için de bu çantayı almayı düşünüyorum
    http://www.feyizoglu.com/Coocase-48-...h_46887.html#0

sizce nasıl ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mercekli değil orjınal ampulunu çıkartıp yerıne xenon ampul taktılar balansınıda yan granajın içine montelediler. Mercek almadım o mercekli far sistemi görüntü olarak hoşuma gitmiyor onun fıyatıda 200 tl idi
    mercekli zenon açıkken görüceksin cbf 150 ye ayrı bi hava katıyor :D buda forumdan yine cbf150 sahibi .Mhmt. nickli arkadaşımla çektiğimiz bi fotoraf kırmızı motorlu ben gri .Mhmt.tir
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mercekli zenon açıkken görüceksin cbf 150 ye ayrı bi hava katıyor :D buda forumdan yine cbf150 sahibi .Mhmt. nickli arkadaşımla çektiğimiz bi fotoraf kırmızı motorlu ben gri .Mhmt.tir
    http://b1111.hizliresim.com/r/j/kv4t.jpg
    Kabul et gri daha güzel
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar gene aranıza döndüm.

Kafamdaki epey uzun süren Apache&CBF kapışmasını, henüz 15 gün önce 30.000km kullanıp sattığım CBF kazandı gene.

Açıkça söyleyeyim 3 ayrı Apache servisine gittim, servis babında hondayı hatırlayınca vazgeçtim. Bazıları gerçekten köşebaşı tamircisi gibi. Beni apacheden vazgeçiren şeyler;

1. Garantinin 20000km olması ( İstediği kadar sağlam motoru olsun bir firma nasıl motoruna 20000km güvenebilir?)
    2. Servis kalitesi honda bayilerinde içtiğim kahveler ve çaylar aklıma geldi, TVS bayileri ile kıyaslanamaz bile.

Bugün Honda Anes motordan 2012 model CBF'imi teslim aldım. Bu kasa 15 gün önce girmiş TR'ye, tekleme sorununun halledildiğinden bahsediyorlar. Deneyip göreceğim.

Soranlar için: 2011 ile 2012 kasa arasında hiçbir fark yok.

Topcase için de bu çantayı almayı düşünüyorum
    http://www.feyizoglu.com/Coocase-48-...h_46887.html#0

sizce nasıl ?
    arkadaş haddim değil ama tutamadım kendimi
    sen değilmiydın cbf150 hakkında atıp tutan
    yaa bende ybr yide beğeniyorum cbfide o tvs dediğin motoru ölsem almam bak bukadar net konusuyorum

keşke cbf125 geleydi ama napalım

http://b1111.hizliresim.com/r/j/kv4t.jpg
    hacı buralar nereler?
    Mustafa Kemal Atatürk

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Güzelmiş xenonlar. Çok beğendim. Bu arada motorum 270 km oldu. Viteslerde bir anormallik var. N gösteriyordu debriyajı bıraktım stop etti. Işıklarda 1e aldım sandım baktım daha aşağı basılmıyor. Yeşil yandı kalkmaya çalıştım motor stop etti meğer vites 3'teymiş. Rampalarda 2.- 3. viteste sanki böyle vites büyük geliyormuş gibi bir zırıldama sesi var. Servis olmadığı için kendi ustama gösterdim. Tam olarak birşey diyemedi ama belli belirsiz bir ses var dedi. Belki hepsinde vardır belki sende problem vardır birşey diyemiyeceğim dedi. Siz ne diyorsunuz?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabul et gri daha güzel
    haşa kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsun :D
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı buralar nereler?
    avcılar çevresi arkadaşım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar malum kış geldi.Soğuklar iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı.Motorumu çok sevdiğim halde sırf soğuklar nedeniyle binmemeyi dahi düşünüyorum.Ancak cebimde şu anda 200TL lik bi param var.Motosikler pantolonu veya ceketi almak istiyorum.Sizce ne almalıyım?Bu soğuk kış günlerinde motor tepesinde dişlerim birbirine çarpa çarpa gidiyorum.Bursa'nın ayazını bilen bilir insanın kemiğine işliyor.Yolda yürürken üşüyen insanların olduğu yerde ben deli misali motora biniyorum.Alt tarafımda yün içlik var ama artık o da kesmez oldu.Dediğim gibi 200TL lik bi bütçe var ortada ve bu fiyata alınabilecek en iyi pantolon veya ceketi arıyorum.

paranı boşa harcama, bir defa ver 50-100 fazla ver iyi markadan ,kaliteli ürün al. bunlar bir defa alıp uzun yıllar kullanılacak ürünler ayrıca sağlığın içinde önemli.

ben kendimin ve eşimin tüm kıyafetlerini motomax tan aldım.
    nitro,roleff,difi,bering markalarının çeşitli ürünlerini aldım, kiminde problem çıktı, değiştirdim. kimini kullanıyoruz.

nitro pantolon aldım, alır almaz problemler oldu, fark vererek BERİNG pantolonla değiştirdim bence BERİNG en iyisi motomax ta satılanlar içinde.
    Montum Roleff (http://www.motomaxonlineshop.com/mai...t-pmu1057.html), memnunum üşümüyorum, ıslanmıyorum ama aklım olsa o zaman biraz daha fazla verip BERİNG alsam eminim daha da memnun olurdum. çünkü eşime mont olarak BERİNG aldık kesinlikle harika.
    Eşimin pantolonu DİFİ, benim BERİNG kadar kalitei durmuyor.

Kısaca elindeki parayla ROLEFF mont alabilirsin. Birde kesinlikle uzun mont al,sakın kısa alma. 4 mevsim olayı yalan. Şuan alacakların iyi kışlıklar olsun, yaza bakarsın sonra.

Ama DİFİ nin şöyle bir montuda var motomax ta : http://www.motomaxonlineshop.com/mai...t-pmu1713.html

ancak denemeden, karşılaştırmadan almamak lazım.
    ROLEFF LIVERPOOL yada bu DİFİ CAGE i yan yana alıp bakmak, giyip karar vermek lazım. ama ben ROLEFF kullanan olarak memnunum bir ince thermoform içlik üst,birde tchibo nun içi polarlı ince içlik tarzı birşeyle giyiyorum, istanbulda gece -gündüz,yağmur vs. problem olmuyor.

Bering pantolonu kot üstüne giyiyorum, pantolonun kendi içliği var onu takmıyorum bile.

pantolonda bu : http://www.motomaxonlineshop.com/mai...t-pmu1283.html

ama ben aldığımda yaz başıydı o yüzden 100-110tl daha ucuzdu yanılmıyorsam, euro daha fırlamamıştı.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    yukarıdaki iki cbf li fotoğraf harika olmuş... ama kırmızı motorun üstündeki arkadaş uzun boylu sanırım, ondan gri daha güzel görünüyor

koruma ekipmanından laf açılınca, ben de sorayım ,motoru almadan kask ımı montumu dizliğimi almak istiyorum yavaş yavaş, sonra yük olmasın bana... şunları beğendim, yorum yapar ve önerilerde bulunursanız sevinirim :

daha çok yazları kullanacağım için ilk önce yazlık mont tercihim( baharda soğuk günlerde de artık rüzgar geçirmez içliklerle sıkı giyinerek içine, idare edeceğiz zaten İskenderun malum en sıcak memlekettir bu ülkede )

http://www.feyizoglu.com/NiC-Yazlik-...t_46919.html#0

kask tercihim ;

http://www.motosuperstore.net/LS2-RI...K,PR-1245.html

dizlik tercihim (mafsallı dizlikler depoyu çiziyormuş bunlar sanırım çizmez)

http://www.motosuperstore.net/ZANDONA-DIZLIK,PR-41.html

eldivenim var, 1200gs si olan bir abim eski eldivenini hediye etti sağolsun... sanırım bunlar yeterli koruma ekipmanı olarak... bir de bellik almayı düşünüyorum, dik tutuyormuş vücudu, terman üst içlik de mart nisan aylarında idare eder beni , sonrası buralar cehennem zaten

selamlar herkese...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar arka jant lazım olacak bana ..yan sanayii yada orjinal fiyatını bilen varmı?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Arkadaşlar yok mu vitesle ilgili yukarda bahsettiğim sesi duyan veya bilen.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yok mu vitesle ilgili yukarda bahsettiğim sesi duyan veya bilen.
    Bende de bazen oluyor. Vitesle alakalı olduğunu sanmıyorum belli bir devirde yapıyor. Çok önemsemedim ben ama 1, 2 haftaya yağ değişiminde elemana sorarım.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş haddim değil ama tutamadım kendimi
    sen değilmiydın cbf150 hakkında atıp tutan
    yaa bende ybr yide beğeniyorum cbfide o tvs dediğin motoru ölsem almam bak bukadar net konusuyorum

keşke cbf125 geleydi ama napalım
    Benim CBF150'ye atıp tuttuğumu da nereden çıkardın?? Evet tek eleştireceğim nokta yağ yakmasıdır bu motorun. Herşey bu kadar güzelken niye 2000kmde 200ml yağ yakar hiç anlamış değilim. Yoksa 30.000km beni sırtında taşıdı, 2 kere benzin bitti onun haricindede hiç yolda kalmadım.

------

ARKADAŞLAR 2011 8000 KM ALTI CBF SAHİBİ OLANLAR BÜYÜK YAZIYORUM HERKES OKUSUN VEDE DUYSUN

Motorlarınızın herşeyi 12-13.000 kmden sonra oturacak merak etmeyin. O birden ikiye atarken hafif tak sesi, ikiden boşa düşmeler, ikiye attım derken vitesin boşta kalması 5 haneli rakamları gördüğünüzde çoktan yokolmuş olacak. Yüksek hızda vitesin 1'e atımı ise hatadır, onu karıştırmayın. Yavaşça basarsanız tırrrrrrrrrrrr diye dişliye geçme sesi duyarsınız. Hatta ayağınızda tek tek hissedersiniz dişlileri. O yüzden 1'e sadece 10km/h hızda atın.

Motosikleti
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de bazen oluyor. Vitesle alakalı olduğunu sanmıyorum belli bir devirde yapıyor. Çok önemsemedim ben ama 1, 2 haftaya yağ değişiminde elemana sorarım.
    Evet evet 3 bin - 4 bin arası yapıyor. Azcık gaz verdiğim zaman kesiliyor ses. Biz daha acemiyiz vitesli motorda yani korkuyorum sanzımana debriyaja bir zarar vericez diye. Yeni motor sıkıştırmadan kullanmaya çalışıyorum bügün vitesi geçiremedim sinir oldum ışıklarda stop etti motor. Sonra çalıştırdım 7 bin 8 bin falan zorladım biraz umarım ilerde başımıza iş açmaz.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Bizim motorların en büyük sorunu kullanıcıların 110-115 sabit hızla gitmek isteyen kullanıcılardır. Yoksa 90-100 le giden bir cbfin motoru gayet iyi durumdadır. 100km/s sabit hız 7500 devir ile gidiyor zaten. Sabitle 7000d/d 90km'ye rahat rahat git her yere. Ani 8000 devire çıkışlar motora hiçbir zarar vermez. Motorlar bunun töleransını gözeterek tasarlanmıştır zaten. Gün gelecek acelen olduğunda o devir saatini 7000-9000 kullanacaksın merak etme .

Eski cbfden alışkanlık vites geçişleri:

15-30-45-65 Rahat kullanım, 20-40-60-80 Performans kullanım, 25-50-70-85 ise deli sürüşü kullanım yalnız sonuncusunda motora 3xxxx rakamları göremeden

Motosikleti
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorların en büyük sorunu kullanıcıların 110-115 sabit hızla gitmek isteyen kullanıcılardır. Yoksa 90-100 le giden bir cbfin motoru gayet iyi durumdadır. 100km/s sabit hız 7500 devir ile gidiyor zaten. Sabitle 7000d/d 90km'ye rahat rahat git her yere. Ani 8000 devire çıkışlar motora hiçbir zarar vermez. Motorlar bunun töleransını gözeterek tasarlanmıştır zaten. Gün gelecek acelen olduğunda o devir saatini 7000-9000 kullanacaksın merak etme .

Eski cbfden alışkanlık vites geçişleri:

15-30-45-65 Rahat kullanım, 20-40-60-80 Performans kullanım, 25-50-70-85 ise deli sürüşü kullanım yalnız sonuncusunda motora 3xxxx rakamları göremeden
    Ben zaten normalde çok rahat kullanıyorum sıkıştırmıyorum. Bugün istisna olarak 8000'i falan gördü. İnşallah sıkıntı olmaz. Rodajda olduğu için korkuyorum yoksa honda 11 bin koymuş devire 8000 hiç birşey. Bu arada motorunuz hayırlı olsun. Ne renk aldınız?

arkadaşlar merhaba ben ilk motorumu almayı düşünüyorum internet üstünde baya bir araştırma yaptım ama hangi motor bana uygun olur tam bi karar vermedim. ankarada kullanıcam güzergahım genel olarak beytepe eryaman arasında olacak boyum 1,93 kilom 90 chopper tarzı motorlar çok hoşuma gidiyor bu arada bütcem 4-5 bin tl arasındadır akıl verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkrüler.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Ben zaten normalde çok rahat kullanıyorum sıkıştırmıyorum. Bugün istisna olarak 8000'i falan gördü. İnşallah sıkıntı olmaz. Rodajda olduğu için korkuyorum yoksa honda 11 bin koymuş devire 8000 hiç birşey. Bu arada motorunuz hayırlı olsun. Ne renk aldınız?
    Teşekkür ederim. Önceki renk siyahtı, buda siyah. Siyah renkte beni çeken birşey var sanırım.

Sen içini rahat tut. Ara ara ani hızlanmalar iyidir aslında rodaj döneminde. Mühim olan sakın 100-110 a sabitleyip gitme sen, 60-70 i geçme.

kudret696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 ( 2015 - Siyah )
    ben 150 km.de iken 1-2 kerelipine 9500 rpm gördüm ama sıkınti yok maşallah... rahat ol bence...
    önce MZ251 gitti, sonra ACTİVA....
    YENİSİ CBF 150

Motosikleti
    Alıntı durdenist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ben ilk motorumu almayı düşünüyorum internet üstünde baya bir araştırma yaptım ama hangi motor bana uygun olur tam bi karar vermedim. ankarada kullanıcam güzergahım genel olarak beytepe eryaman arasında olacak boyum 1,93 kilom 90 chopper tarzı motorlar çok hoşuma gidiyor bu arada bütcem 4-5 bin tl arasındadır akıl verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkrüler.
    Benimde boy 1.96 89 kiloyum. Cbf altımda hiç ufak kalmıyor. Gayet rahat biniyorum. Tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler