Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    aykan teşekkür ederim resimler ve öneri için. altındaki tek bağlantı kemerini bile bağlamaya üşendiğim için (aslında göbekten eğilemiyorum ) geçen bi rüzgar çıktı baktım branda balon olmuş havalanmakta, o günden beridir bağlıyorum mecburen.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aykan teşekkür ederim resimler ve öneri için. altındaki tek bağlantı kemerini bile bağlamaya üşendiğim için (aslında göbekten eğilemiyorum ) geçen bi rüzgar çıktı baktım branda balon olmuş havalanmakta, o günden beridir bağlıyorum mecburen.
    Göbek malesef sorun oluyor durum bendede aynı ancak cbf leri korumak için mücadele etmeliyiz

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu dediğin sporcu gibi atik olur çevik olur hareket eder duramaz yerinde göbekleri yakıyoruz hemen hemen..!

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depa kılıfı ben siyah taktırdım gayet güzel ama sen kendin bilirsin bendede 2011 siyah cbf var sport duruyor kılıf takınca

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:15 ----------

bende depo kılıfı aldım kazıklandım galiba ya benim depo kılıfı oturmuyor resimdeki tam cuk oturmuş benim büyük geliyor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    alper150zc kardeşim kazıklandım derken kaça aldın ben bahçelievlerde fatih kılıçlıdan aldırdım 35 liraya aldım 5 liarada takma ücreti 40 liraya mal oldu otosevere sordum 60 lira dedi bende fatih kılıçlıya taktırdım orjinal cbf 150 depo kılıfı bu çünkü marka modeline göre değişiyor depo kılıfları

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011
    iki aylık bir beklemenin ardından motosikletime kavuştum.Cumartesi sabahı sabah saat 7:30 da antepe gitmek için yola çıktım akşam 18:40 gibi vardım.motorumu teslim alıp gece 00:20de geri döndüm.Öğlen 11:40 gibi eve geldim.28 saattir yollardaydım4 saat önce gelebildim.Ama ne olursa olsun aldım motorumu.Gaziantepte bana hertürlü yardımı gösteren ali AYDEMİR'e,ibrahim halil ŞAHİN'E ve haruna yardımları ve ilgileri için sonsuz teşekkürler.onlar olmasaydı motosikleti Erzincana getiremezdim.

Bana hertülü yardımı esirgemeyen gaziantepli sevgili dostlar.Ali abi yok burda
    [COLOR="DarkOrange"][B]one life,live it.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alper150zc kardeşim kazıklandım derken kaça aldın ben bahçelievlerde fatih kılıçlıdan aldırdım 35 liraya aldım 5 liarada takma ücreti 40 liraya mal oldu otosevere sordum 60 lira dedi bende fatih kılıçlıya taktırdım orjinal cbf 150 depo kılıfı bu çünkü marka modeline göre değişiyor depo kılıfları
    30tl aldım takma dahil anes motordan 35dedi biraz urastım :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:22 ----------

Alıntı isa_özdere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki aylık bir beklemenin ardından motosikletime kavuştum.Cumartesi sabahı sabah saat 7:30 da antepe gitmek için yola çıktım akşam 18:40 gibi vardım.motorumu teslim alıp gece 00:20de geri döndüm.Öğlen 11:40 gibi eve geldim.28 saattir yollardaydım4 saat önce gelebildim.Ama ne olursa olsun aldım motorumu.Gaziantepte bana hertürlü yardımı gösteren ali AYDEMİR'e,ibrahim halil ŞAHİN'E ve haruna yardımları ve ilgileri için sonsuz teşekkürler.onlar olmasaydı motosikleti Erzincana getiremezdim.

Bana hertülü yardımı esirgemeyen gaziantepli sevgili dostlar.Ali abi yok burda
    aynı benimki usta kırmızı seçmekle doru seçim yapmısın :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yeni motorumla bugün bir 120 km daha yaptım.

Notlar :

1) Bir arkadaşın şikayet ettiği konu (motordan çıtır çıtır ses gelmesi) yok.
    Yalnız ben rodaj kurallarına harfiyen uyuyorum. 60 km/h ve 5000 deviri geçmiyorum. Ani yüklenme, zorlama yapmıyorum. Sürekli Hız ve vites değiştirmeye üşenmiyorum.

2) 2 saat devamlı kullanınca gidon elcikleri rahatsız ediyor. Uzun süreli sürüşler için yumuşak elcik bulmak şart.

3) Benim kullandığım devirlerde elektrikli motor gibi sessiz.

4) Yine bazı arkadaşların şikayet ettiği stop etme durumu yok. Yalnız bir iki kere rölanti hızını ayarlamam gerekti.

İyi sürüşler.

Motosikleti
    cbf 150
    ben de alacaıım elbet yakın zaman da para denkleştırmeye çalışıyorum fakat okuyorum forumda kı dost ları da servislerde sorun yaşanıyormu yani onlara güvene bilirmiyiz babam derki el elin eşşeğini türkü çağırarak arar mış. demem o ki bunların densizleri ile karsılaşırsak bir denetleme birimi varmıdır kimi ararız yani teşekkürler

arkadaşlar bende ybr imi satıp 2011 almayı dusunurken son anda cbf 150 almaya karar verdım fakat ızmır yukselıs en erken mayıs ayına sıra verebılecegını soylyınce kaporayı verdım beklıyorum ızmırde elınde sıyah cbf 150 varsa hemen alabılırım (0 km tabı) cunku acıl motorsıklete ıktıyacım var.İyi forumlar

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorumla bugün bir 120 km daha yaptım.

Notlar :

1) Bir arkadaşın şikayet ettiği konu (motordan çıtır çıtır ses gelmesi) yok.
    Yalnız ben rodaj kurallarına harfiyen uyuyorum. 60 km/h ve 5000 deviri geçmiyorum. Ani yüklenme, zorlama yapmıyorum. Sürekli Hız ve vites değiştirmeye üşenmiyorum.

2) 2 saat devamlı kullanınca gidon elcikleri rahatsız ediyor. Uzun süreli sürüşler için yumuşak elcik bulmak şart.

3) Benim kullandığım devirlerde elektrikli motor gibi sessiz.

4) Yine bazı arkadaşların şikayet ettiği stop etme durumu yok. Yalnız bir iki kere rölanti hızını ayarlamam gerekti.

İyi sürüşler.
    arkadaşlar motor bloğu aliminyum. soğuma esnasında o sesi yapar. motoru 2 saat sürekli kullanmak dikkat dağınıklığı yapabilir o nedenle arada bi durup totoyu havalandırmak lazım. elcikler rahatsız ettiyse kullanım esnasında elcikleri sıkıyorsunuz demektir. daha yumuşak tutun kasmayın kendinizi. o zaman daha rahat kullandığınızı göreceksiniz. 70-80 aralığında da motor bir kuğu gibi süzülüyor ses derseniz yok gibi .

yan çanta demirleri bile ( çantasız ) motoru daha bi heybetli gösteriyor. bendede 35litrelik kappa var top case fırsat bulunca resimlerim.

göbekleri eriteceğiz eritmeyede köfte yemeye gidersek nasıl eriyecek?
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    Fazer
    merhaba arkadaşlar,2011 cbf 150 almak istiyorum en kısa zamanda ne zaman bayilerde olacak bilginiz var mıdır

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    2011 CBF kullanan arkadaşlara sormak istiyorum. Yağ yakma sorunu için görüşleriniz tecrübeleriniz nelerdir?
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

deniz17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda CBF 150
    Asil17, havalar düzelmedi gitti. Düzelsin biraz da, çayını içmeye gelirim Çan'a. Tank pad olayını ben de düşündüm ama yanlardan çizilmez mi depo o zaman? Kılıf, güzelliği gölgeliyor gibime geliyor benim de ama kararsızım şimdilik.

Motosikleti
    89\kawasaki klr 600
    çok para bence

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Aykancım o brandayı her Allahın günü öyle yapamazsın yahu....o branda zamanla yağ olacak...ellerin yağ olur aga uğraşma öyle...

İsa gardaş hayırlı uğurlu olsun mürüvetini gör makinanın kazasız belasız...

Acemi usta birşeyler sormuştum ama okumadın herhal...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aykancım o brandayı her Allahın günü öyle yapamazsın yahu....o branda zamanla yağ olacak...ellerin yağ olur aga uğraşma öyle...

İsa gardaş hayırlı uğurlu olsun mürüvetini gör makinanın kazasız belasız...

Acemi usta birşeyler sormuştum ama okumadın herhal...
    aga hayata olduğunu gördük yani şükür kavuşturana aslında patronuna bir küfte ısmarlamak lazım arabayı elinden alıp ta gittiği için yoksa göremeyecez valla
    ismailden ses çıkmıyor şu aralar başında iş olmasın

hacı ben yağ olayını çözdüm gibi, devir saatini taktıktak sonra 6000 deviri geçmeyince 1500 km de hiiiiç eksiltmedi benim taka mutlu ve huzurluyum anlayacağın
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    mbuyukcüm hafta sonu yatıştaydım aga valla bu istirahati özledim inan... geldi geldi demin mesaj attı...yarın yardırmaya devam...Suadiye Zincirlikuyu arasında gidip gelmekten helak oldum aga...

Aydoğan kardeşim buraları emanet etti necdet_vv kardeşimize...

Necdet birader kızma ama bu taşına altına elini birileri sokmalı...yani sorulara üşenmeden cevap yazacak bildiğini sıkılmadan usanmadan paylaşacak sonsuza kadar sabredecek bir cesur yürek lazım...bu zamanda forum ortamında kıdemli ybr cbf sahabısı olmıcan aga Allah düşmanımın başına vermesin...

bu arada aklıma gelmişken kötü haber var bana... Çine giden arkadaş kendine 2-3 konteynır mal siparişi vermiş...gittiği yer Guangzhou şehriydi...Honda bulamadım vallaha dedi...bende boynumu büktüm eyvallah dedim napim...ama bir dargınlık oldu işin aslı...heyecan yapmıştım...hayallere kapılmayı hiç sevmem ama güvendik gelmedi işte naparsınız agalar...ben gitsem varya kıçımdaki donu kaptırır yine bulurum o kahrolası birkaç parçayı... kendisi de MT üyesi burayı okumasına imkan yok zaten buraya yazayımda rahatlayam...

acemi60 abi orjinal lastikleri naptın servisemi bıraktın okumadın o kısmı galiba...

bu arada bana müsade...hayırlı geceler...

yeni makinalarına kavuşupda tebrik etmeyi unuttuğum kimse yoktur inşallah...dikkat edin oyuncaklarınıza...üzerine titreyin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı ermanay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,2011 cbf 150 almak istiyorum en kısa zamanda ne zaman bayilerde olacak bilginiz var mıdır
    bugun sipariş verirsen hazirana gün veriyolar diye biliyorum
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 CBF kullanan arkadaşlara sormak istiyorum. Yağ yakma sorunu için görüşleriniz tecrübeleriniz nelerdir?
    usta şuan için bende öle bi problem yok bakıyorum derecede düşme yok ama daha 720km redeyim ama 30bin den öncede kimsenin yağ yakmaya başlıycanıda sanmıyorum

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    sayın MT li arkadaşlarım
    bi konuda yardımınıza ihtiyacım var

malum yeni cbf imize kavuştuk şimdi elden geçirmek lazım
    ilk olarak telefon şarj çihazı yapmak istiyorum
    samsungların şarjı tez bittiği için uzun yolda hatta 2-3 günlük gezilerde çok lazım olcak gps sinide kullanıyorum
    ikinci olarak da motora telefon tutacağı yapmak istiyorum

forumda arattım fakat çok sayfa çıktı alakasız 10 15 sayfaya baktım fakat bulamadım
    belki aramızda bilen vardır daha önce paylaşılan da olabilir

teşekkürler
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler