Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim buradaki bayiden aldığım bilgiye göre 20 mayısta gelecek bende beklemeye geçecektim ancak alanlardan biri şehir dışından ayırttığı için caydı motoru ben aldım takip edin siz.
    teşekkürederim. geç gelecek o zaman ayın sonunu bulur ne zor işmiş bu yaw kardeşim... yinede değer ne yapalım ülkemizin imkanları bu kadar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:43 ----------

arkadaşlar ben ozaman belki motoruma binerek dönerim mardin'e 1500 km.ne dersiniz? ankara'da 1, adana'da 1, antep'de 1 gün dinlenerek belki arkadaşlara uğrarım + 200 km. = 1700 km. kaç kişi onaylıyor bir görelim.(yorumlarınızı bekliyorum).

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

pardon unuttum istanbul'dan mardin'e ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı juno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürederim. geç gelecek o zaman ayın sonunu bulur ne zor işmiş bu yaw kardeşim... yinede değer ne yapalım ülkemizin imkanları bu kadar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:43 ----------

arkadaşlar ben ozaman belki motoruma binerek dönerim mardin'e 1500 km.ne dersiniz? ankara'da 1, adana'da 1, antep'de 1 gün dinlenerek belki arkadaşlara uğrarım + 200 km. = 1700 km. kaç kişi onaylıyor bir görelim.(yorumlarınızı bekliyorum).

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

Bence çıkma o yola motorun 1000 km bakımı var ve bunları mutlaka servise yaptırman gerekiyor o km lerde de geriye dönemeyeceğin yada yol üzerinde bir honda bayisi bulamayacağın için alternatifler üretmen iyi olur.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çıkma o yola motorun 1000 km bakımı var ve bunları mutlaka servise yaptırman gerekiyor o km lerde de geriye dönemeyeceğin yada yol üzerinde bir honda bayisi bulamayacağın için alternatifler üretmen iyi olur.
    gaziantep'de servis var onun öncesinde adanada' da var hangisinde dolarsa km. baktırırım.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    gaziantep'de servis var onun öncesinde adanada' da var hangisinde dolarsa km. baktırırım.
    O zaman hayırlı yolculuklar dilerim umarım iyi bir yolculuk geçirirsin

Motosikleti
    honda cbf 150
    eyvallah kızılkurt.... arkadaşlar yorum bekliyorum...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    büyük cesaret . benim memleket burdan 300 km ben bile gitmeyi düşünmüyorum. yolda kalmak korkusu . heleki gittiğim yerler kuş uçmaz kervan geçmez cinsinden telefonun çekmediği yerler var. arabayla çok yolda kaldım ama bu farklı devamlı dışardasın. bence gitme . büyük motor olsa giderdim ama 150 lik bir motorla zor.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük cesaret . benim memleket burdan 300 km ben bile gitmeyi düşünmüyorum. yolda kalmak korkusu . heleki gittiğim yerler kuş uçmaz kervan geçmez cinsinden telefonun çekmediği yerler var. arabayla çok yolda kaldım ama bu farklı devamlı dışardasın. bence gitme . büyük motor olsa giderdim ama 150 lik bir motorla zor.
    usta 300km nedirki okadarda gitmiyceksen cbf 150 almanın mantığı ne :D ben ağustosta 400km düşünüyorum bi arkadasım haziranda antalyaya giti 870km :D tek gidiş hiç sorun yaşamadım dedi yani 300km bi günde normal gezenler var:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    honda cbf 150
    allah kısmet ederse ve binerek dönmeye çalışırsam rota, bu:

istanbul - ankara=450 km. 1 gece kalacağım,

ankara - adana =490 km. 1 gece kalacağım ve 1000 bakımı yapacağım,

adana - g.antep=220 km. 1 gece kalacağım,

g.antep -mardin=400 km. varış noktası.

toplam =1560 km. 90'da şehirlerdeki gezinti diyelim =1650 km.

yakacağım yakıt:1650/100 = 16.5 x 2.2 = 36.3lt. x 4.20 tl= yuvarlak hesap 150 tl.

birde 1000 bakımı var yolda....

Motosikleti
    cbf150
    Arkadaslar 2011 gri cbf 150 ile tekrar aranıza girmekten mutluluk duyuyorum motorumu kıvrak motor bodrumdan aldım çok bekledim ama değdi gri bulmak çok sıkıntı gercekten... şu an bayide plaka bekliyor büyük ihtimal bu hafta içinde teslim alırım .
    Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim siyahında aküsü doluyormuş Akşama inşallah alabilirim
    Hayırlı olsun.

Alıntı necdet_vv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide bu arada bazı arkadaşlar varki CBR ile CBF arasında kalmışlar, netice itibari ile ikisi arasında çok büyük farklılıklar yok gibi düşünülsede üzerin bindiğinizde bunu hissettirecek kadar fark var. bunun 1. sebebi oturuş pozisyonunu dik sevenler CBF de daha rahat edeceklerdir 2. biraz güç ve hız sevenler ise CBR dan memnun kalacaklardır. 3.ama benim işim doğayla kırla bahçeyle asfalta çok dolaşmam genelde ovada kırda gezerim doğa ile iç içe yaşamayı sverim derseniz CBF tercihiniz olsun CBR gitmezmi bu dediğimiz yerlere gider elbet en alasına kadar aşağı kalmaz CBF ten ama CBF ile yaşadığın o dağda bayırdaki duyguyu rahatlığı ferahlığı CBR ile yaşayamazsınız. 4.ama yok ben asfaltı severim şehir içinde pek gezmem hafta arasında motorla işim olmaz genlede hafta sonu uzun veya kısa yol yaparım derseniz yine seçeneğiniz CBR olsun arabalı geçerken yaşatacağı o duyguyu CBF vermeyecektir. sonuç olarak aralarında kim-ne atla deve yok elbet ikiside çok aşırı farklı aletler değil elbet ama aynı kararsızlığı ben de yaşadım çok git gel yaptım ikisi arasında ama hep en sonunda yok be racing benim tarzım değil yani racing alacaksam 4 silindirden aşağısı almam bastımı giderim dedim ve en sonunda kendi kendimi vazgeçirdim benim düşüncem bu ben grenajlı motosiklet sevmem bu benim yaşam tarzım dedim ve vazgeççtim siparişini verdiğim CBF i beklemeye karar verdim çünkü kullandım gördüm kullanırken beni hep cezbetti bu motor ve o yüzden aynısını almaya kararımı verdim kısaca kendi tercihimdir fakat herkez kişiliğine göre motosiklet alsın son pişmanlık fayda eder ama geç teşekkürler saygılar
    Güzel anlatım, teşekkürler.

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir power led uygulaması yaptım motosiklet üzerinde, bir de sizin görüşlerinizi alayım
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ml#post2323599
    Senin topic karışmış, hayırlı olsun her ikisi de

Bu power led olayı güzel, ben deneme yanılma ile yapmıştım. 3*2 watt.

Bunlar ise 3*6 watt mış.

Oldukça iyi ışıtır. Artık sis farı tarihe karışacak, bunlar kullanılacak. Led ve xenon.
    allah kısmet ederse ve binerek dönmeye çalışırsam rota, bu:

istanbul - ankara=450 km. 1 gece kalacağım,

ankara - adana =490 km. 1 gece kalacağım ve 1000 bakımı yapacağım,

adana - g.antep=220 km. 1 gece kalacağım,

g.antep -mardin=400 km. varış noktası.

toplam =1560 km. 90'da şehirlerdeki gezinti diyelim =1650 km.

yakacağım yakıt:1650/100 = 16.5 x 2.2 = 36.3lt. x 4.20 tl= yuvarlak hesap 150 tl.

birde 1000 bakımı var yolda....
    Tavsiyem yavaş(rodajda oldupundan) ve temkinli gitmen yönünde.
    Gözün kesmiyorsa kesinlikle yola çıkma, kendini ispatlamak babından.
    Tabii yeterli tecrübeni var sayıyorum, yoksa kesinlikle bu işe kalkışma.

Hayırlı yolculuklar.

Bir de orjinal tekerler suyu sevmiyor. Aman!

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı savpiras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu gidişle "sora sora bağdat bulunur" misali trafiğe dalıp körleme yapacağım işlemlerimi. Hiç kimse de çıkıp "-şu şu işleri önce hallet, şöyle yaparsan iyi olur,şunu bunu unutma, şunu şöyle yap." demiyor. Herkes takipçiye yaptırıyor galiba işlemlerini. İş sebebiyle yoğun olmasam hiç problem değil, bir günde hallederim herşeyi ama önümüzdeki iki gün boyunca NF denetimlerim var. Fabrikadan ayrılmam çok zor perşembeye kadar. Yapılacak işlemleri önceden bilsem ona göre plan program yapıp en kısa sürede hallederdim. Neyse artık denetim sonrası bakacağım duruma. Öğrendiğim her şeyi konuyla alakalı olarak buraya aktarmaya çalışırım.

Selamlar,

benim mesajlardan birinde işlem sırası ve kime ne kadar ödeyeceğine kadar herşey yazılı. zahmet edip az incelerseniz görürsünüz. herkes hazır istiyor arkadaşım. bide yardım etmemekle suçluyorsunuz.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4x3 watt 12 lambalı diye yazmışsınız toplamda 36wat ederki küçük hacimli motorlarda bu azımsanmayacak bir güçtür. 36 watın elektrik sisteminize yükleyeceği yükü bi kez daha düşünmenizi tavsiye ederim.

fabrika verileri 114w 5000devirde elektrik üretir diyor.
    bunun 35 w ını far
    5w park
    5w arka lamba
    sinyal verdiğinizde 21 w sinyal
    gösterge lambaları toplamda 6 w kadar harcamakta. ayrıca marşa basıldığında aküden eksilen enerji yerine konmakta

ortalama 75-80w arası bir enerji sistemde kullanılmaktadır. aynı anda frene basıldığında fren lambaları , korna , ateşleme sistemi bu hesaba dahil bile değil. durum bu merkezdeyken sisteme 36w güç daha eklemek alternatörün yada akünün iflasına sebep olacaktır. ilave aydınlatmalar yaparken bir taraftanda bunun için önlem almak gerekir örneğin arka fren lambasının led yapılması ( daha az güç harcama için) sinyallerin led yapılması gibi.

ben yaptım bişey olmuyor diyen çıkabilir devam etsin sözüm onlara değil. kitapçığın 115. sayfasında elektrik harcama ve üretim bilgisi mevcut. aklına takılan inceler.
    hocam yorumları karıştırmışsın onu ben yazmadım..'6 adet 1 wattlık power led' yazmıştım ben
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yorumları karıştırmışsın onu ben yazmadım..'6 adet 1 wattlık power led' yazmıştım ben

Ben de yanlış yazmışım. 12 watt sisteme çok yük bindirmez ama yapmadıysanız park, plaka ve gösterge lambalarını da led yapmanızı tavsiye edebilirim. Tabii gösterge uğraştırır, diğerleri kolay.

Bi de flaşör almadıktan sonra(eskisni iptal edip takmadıktan sonra) kimse sinyalleri led yapmasın, sinyal yanık kalır.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar
    cbf 150 mi alıyorum cbr250 almıyacağım,çünki çook araştırdım cbf 150 bana göre cbr250 den dah kullanışlı geldi ki cbf kendini kanıtlamış motor.
    bugün bayi imle görüştüm bu hafta kara elmasım gelicek nasip olursa.
    bide bu arada bazı arkadaşlar varki CBR ile CBF arasında kalmışlar, netice itibari ile ikisi arasında çok büyük farklılıklar yok gibi düşünülsede üzerin bindiğinizde bunu hissettirecek kadar fark var. bunun 1. sebebi oturuş pozisyonunu dik sevenler CBF de daha rahat edeceklerdir 2. biraz güç ve hız sevenler ise CBR dan memnun kalacaklardır. 3.ama benim işim doğayla kırla bahçeyle asfalta çok dolaşmam genelde ovada kırda gezerim doğa ile iç içe yaşamayı sverim derseniz CBF tercihiniz olsun CBR gitmezmi bu dediğimiz yerlere gider elbet en alasına kadar aşağı kalmaz CBF ten ama CBF ile yaşadığın o dağda bayırdaki duyguyu rahatlığı ferahlığı CBR ile yaşayamazsınız. 4.ama yok ben asfaltı severim şehir içinde pek gezmem hafta arasında motorla işim olmaz genlede hafta sonu uzun veya kısa yol yaparım derseniz yine seçeneğiniz CBR olsun arabalı geçerken yaşatacağı o duyguyu CBF vermeyecektir. sonuç olarak aralarında kim-ne atla deve yok elbet ikiside çok aşırı farklı aletler değil elbet ama aynı kararsızlığı ben de yaşadım çok git gel yaptım ikisi arasında ama hep en sonunda yok be racing benim tarzım değil yani racing alacaksam 4 silindirden aşağısı almam bastımı giderim dedim ve en sonunda kendi kendimi vazgeçirdim benim düşüncem bu ben grenajlı motosiklet sevmem bu benim yaşam tarzım dedim ve vazgeççtim siparişini verdiğim CBF i beklemeye karar verdim çünkü kullandım gördüm kullanırken beni hep cezbetti bu motor ve o yüzden aynısını almaya kararımı verdim kısaca kendi tercihimdir fakat herkez kişiliğine göre motosiklet alsın son pişmanlık fayda eder ama geç teşekkürler saygılar

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1Jy1jj6PN

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:22 ----------

arkadaşlar mayıs stokları ne zaman gelir, kaç partide gelir bilgisi olan var mı?
    ikinci haftası

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:26 ----------

BEN ONAYLARIM AMA 1.700 den bahsediyosun be kardeşim borumu bu. ben gidemem herhalde o kadar
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yanlış yazmışım. 12 watt sisteme çok yük bindirmez ama yapmadıysanız park, plaka ve gösterge lambalarını da led yapmanızı tavsiye edebilirim. Tabii gösterge uğraştırır, diğerleri kolay.

Bi de flaşör almadıktan sonra(eskisni iptal edip takmadıktan sonra) kimse sinyalleri led yapmasın, sinyal yanık kalır.
    aslında istiyorumda, benım pek yeteneğim yok bu şekilde işlere olsa inan 1 saniye durmam, zaten kurtlu biriyim
    bir kere grenajı sökeyim dedim..5 tane vidasını söktüm, sonra geriye 3 vida takabildim ben sadece binici tim'denim
    bu arada benim power ledlerin toplam enerji sarfiyatı 6 watt..3x1 watt bitanesi, 3x1 watt bir tanesi..
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    arkadaşlar, geçen hafta düz yolda stop etme gibi garip bir sorun yüzünden 15 günlük cbf imi samsun servisine bırakmıştım. bugün servisi aradım söylediklerine göre sorun %90 benzin deposunun hava hortumunun bükülmesiymiş. zaten benzinlikte deponun kapağını açtığımda gazoz kapağı açarmış gibi içindeki basınç boşalıyor ve dışarıya hafiften benzin sıçratıyordu. demek ki hiç hava alamıyormuş hayvancağız şimdi şunu merak ediyorum. bu hortumun diğer ucu bir yere bağlı mı yoksa sadece hava tahliyesi gibi birşey mi? umarım tüm sorun budur, hortum bu yaptığını hiç unutmayacağım
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Arkadaslar 2011 gri cbf 150 ile tekrar aranıza girmekten mutluluk duyuyorum motorumu kıvrak motor bodrumdan aldım çok bekledim ama değdi gri bulmak çok sıkıntı gercekten... şu an bayide plaka bekliyor büyük ihtimal bu hafta içinde teslim alırım .

Hayırlı uğurlu kazasız belasız olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:36 ----------

Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim siyahında aküsü doluyormuş Akşama inşallah alabilirim

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:41 ----------

Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar 5 aylık uzun bir bekleyiş sonunda ehliyetimi a2 yaptırmayı başarabildim. daha önce 5 dakikada almış olduğum ehliyeti sağolsun devletimin ürettiği yeni prosedürler yüzünden 2 haftada trafikten alamadım. bir sıradan gir diğerinden çık size tavsiyem küçük ilçelere yakın olanlar oradan çıkartırsın değilse benim gibi sürünür . ama ne yazıktırki bu prosedürler yüzünden daha plakamı çıkartıramadım. büyük şehirin cilveleri . bende mecburen motoru bu şekilde kullanıyorum inşallah insafsız bir trafiğe denk gelmem.
    [IMG][/IMG]
    Motorun ve Ehliyetin hayırlı olsun,meslaktaşız senle benimde 1989-1993arası 5 yıl VOLVO 1227 TIR'ım vardı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:47 ----------

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun...Eğer daha önceden motor tecrüben varsa,bu şekilde dinlene dinlene gitmen çok güzel olur bence git...ama yok motoru alıp ilk tecrüben olacaksa tavsiye etmem,yoldaki hesap evdekine uymayabilir...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:52 ----------

Buda Jr. Kardeşim için,masıl cila yapmışım ama...?
    Hep Pür Dikkat...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Valla hella olsun ne guzel parlatmışsın :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?

Bu resimler 17-04-2011 de çekildi...makinayı ayarlamayı unuttum tarih basmamış...
    Hep Pür Dikkat...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu resimler 17-04-2011 de çekildi...makinayı ayarlamayı unuttum tarih basmamış...
    ortadaki o saati bende istiyorum bi bulursam alıcam :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hella olsun ne guzel parlatmışsın :D
    Teşekkürler,zenon...
    Hep Pür Dikkat...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler