Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhan sana ne oldu kanka motoradamı binmiyon ne??13000 de yağı değiştirsen hava filtresini kontrol etsen yeter belki bujide değişebilir çok karardıysa onun haricinde pek bişiy istemez..

işten güçten zaman yok kanka yaa nereye gidecem ki =) havalar düzeldi binmeye calısırım artık =)

bi buji ile yağ değişimi yapayım o zaman yaw

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hacı o bakımda ne olur bu bakımda ne olur diye kasma...

2000 de bir yağ değişimi...

4000 de bir yağ..hava filtresi ve buji değişimi oluyor...
    mete abim dediğin gibi olsun

ne dicem sana ya ben mesela boş depoya 20 liralık benzin alıom kırmızıyı cok az gecıo yarım depo gostermıo şamandrada bi bokluk olabilirmi? fulledıgımde dull sonra bi anda yarım depoya dusuyo ben ayarlıom kendımı bılıom ne kadar gıdıyoda

mayısta garantisi bitiyo bitmeden baktırsammı dıom bilemedim
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cbf150 2011 siyah

CBF kullanmak,

arkadaşlar cumartesi günü arkadaş izmirden getirdi motoru.pazar günü ilk kez motorsiklete bindim.dur -kalk yaptım bol bol.vitesi 3'e kadar atıp 1. vitese düşürmeyi öğrendim.yanlız 1 den 2'ye atarken arkadaşım, vitesten çok ses çıkıyor dedi.bu sorun için tavsiyeleriniz var mı? ben vites geçirirken vitese hızlı basıyor olmamdan mı acaba ...
    Akşam üstü honaz denizli arası yol yaptım.18 km 80'i geçmeden geldik.tabi yolda 4'e attım.Motor kullanmak süper bir olaymış.Çok dikkatli kullanmak lazım yanlız.insanlar motorsikletleri araçtan saymıyor. Bugün sabah ilçede kullandım boş alanlarda.Fotoları en kısa zamanda atmaya çalışacağım.Arkadaşlara kazasız belasız sürüşler.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Rodajdaki araçların dişlileri de yeni olduğundan ilk zamanlar vites geçişleri biraz sert olabilir. Bir de çok çok gerekli olmadıkça yolda giderken bence 1.vitese geçirmemek gerek. 1 i sadece düşük hızda dik yokuş çıkmak ve kalkış yapmak için kullanın.

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cıbıf ailem, bugün denizbank 'a kredi başvurusunda bulundum. çarşamba günü açıklayacaklar, inşallah olumlu olur bıktım wallahi bıktım

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    vites 1 den 2 ye geçişte bendede o ses mevcut.bir şangırtı anlamak mümkün değil.
    Servise de götürdüm gayet normal dediler yolladılar.500 bakımına kadar devam ederse çekecekleri var benden böyle olmamamı bence.yavaş geçirirken ses yok biraz hızlı geçiriyim diyorsun.. cık üstüne düşmeyegörelim arkadaş..
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites 1 den 2 ye geçişte bendede o ses mevcut.bir şangırtı anlamak mümkün değil.
    Servise de götürdüm gayet normal dediler yolladılar.500 bakımına kadar devam ederse çekecekleri var benden böyle olmamamı bence.yavaş geçirirken ses yok biraz hızlı geçiriyim diyorsun.. cık üstüne düşmeyegörelim arkadaş..
    Alıntı vehbi86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız 1 den 2'ye atarken arkadaşım, vitesten çok ses çıkıyor dedi.bu sorun için tavsiyeleriniz var mı?
    Arkadaşlar bunu birinden daha duymuştum.
    Fakat ben böyle bişeye hiç rastlamadım.
    Yag gibi geçiyor bende vitesler.
    Motor bile anlamıyor vitesin değiştigini.
    Sizde nasıl oluyor acaba
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    az önce eminönü tarafından geldim yahu heryer cbf olmuşher köşede her sokakta cbfhemde türlü türlü gri cbfin koruma demirli,çantalı,full aksesuarlı hali çok şekil duruyomuş gerçi kırmızıda siyahta ayrı ayrı güzel her rengi güzel motorun

dışarısı gıcır gıcır cbflerle dolu insanın cbf alası geliyo valla

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cıbıf ailem, bugün denizbank 'a kredi başvurusunda bulundum. çarşamba günü açıklayacaklar, inşallah olumlu olur bıktım wallahi bıktım

bende bugün türkiye finanstan kredi başvurusunda bulundum. 2750 tl kredi için çalışan memur kefil istediler(ayrıca bende kendi asgari ücretli bordromu verdim) 2400 tl maaşlı kefil buldum. kefilin kredi ve kredi kartı ödemeleri çok olduğu için onaylanmayabilirmiş(ödemelerini zamanında yaptığı halde). motosiklet kredisi olduğu için bayiden proforma fatura isteyecekler. yani motorun bayide hazır olması gerekiyor(şasi ve motor numaraları faturada yeralması gerektiği için). velhasıl benim kredi onaylanana kadar da motor satılmış olacak bende deriiin bir ooooh çekicem hadi hakkımızda hayırlısı...
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bugün türkiye finanstan kredi başvurusunda bulundum. 2750 tl kredi için çalışan memur kefil istediler(ayrıca bende kendi asgari ücretli bordromu verdim) 2400 tl maaşlı kefil buldum. kefilin kredi ve kredi kartı ödemeleri çok olduğu için onaylanmayabilirmiş(ödemelerini zamanında yaptığı halde). motosiklet kredisi olduğu için bayiden proforma fatura isteyecekler. yani motorun bayide hazır olması gerekiyor(şasi ve motor numaraları faturada yeralması gerektiği için). velhasıl benim kredi onaylanana kadar da motor satılmış olacak bende deriiin bir ooooh çekicem hadi hakkımızda hayırlısı...
    Motor kredisi yerine keşke bireysel kredi için başvursaydın... Hem oranları daha düşük hem de daha kolay verirlerdi ben öyle yaptım. Şimdi evraklarım İstanbul'da yarına plaka ruhsat işlemleri için randevu aldırdım umarım çarşambaya plaka elime geçmiş olur geçer geçmez hemen motorumu teslim alıcam işlerim bile yarım kaldı

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    arkadaşlar vites geçişlerindeki zorluk motor yağı ile ilgili olabilir. Ancak bayi de hatalı yağ koyup vermez. (di mi ismailim )

ilker istersen ilk fırsatta bir araya gelelim bir de ben bakayım nasıl bir ses geliyor.
    (Bahaneyle cıbıra binmiş olurum )

ama öyle hemen anlaşılmaz uzun uzun gezmem gerekir

cumartesi çalışmanız var mı?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    tabi abi bişeyler ayarlayabiliriz =) cumartesi 4 e kadar çalışıyorum cyber da.ama bu hafta sonu açık öğretim sınavım da var.durum ne olur bilmiyorum şuan inan ama en kısa sürede anlayan birisine göstermek isterim abi
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Merhaba arkadaşlar ismim caner, 2 hafta önce arkadaşim dan 2009 model cbf 150 satın aldim gayet memnunum yakıt olsun sürüş keyfi olsun çok iyi parasina göre. Aksesuar olarak koruma demiri ve arka çanta taktırdım malum bagaj olayı yok , gezmeyi sevdiğim için eşimle birlikte tek çanta yetmiyor aklımda yan soft çanta ve depo ustu çanta var ama nasıl olur iyimi kötümü onu bilmıyorum, tecrübenize dayanarak size danışmak istedim bu konuda görüşlerinızi yazarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kredisi yerine keşke bireysel kredi için başvursaydın... Hem oranları daha düşük hem de daha kolay verirlerdi ben öyle yaptım. Şimdi evraklarım İstanbul'da yarına plaka ruhsat işlemleri için randevu aldırdım umarım çarşambaya plaka elime geçmiş olur geçer geçmez hemen motorumu teslim alıcam işlerim bile yarım kaldı

bireysel kredilerde kefil istenmiyor, faiz oranları düşük ve ortalama 5000 liraya kadar sorunsuz onaylanabiliyor lakin bir de şu oranların adı faiz olmasa. benim aldığım şekilde banka satıcıya parayı peşin ödüyor ve bana vade farkı ekleyip satıyor yani faiz yok.

bu arada motorunu şehirden şehire taşımak isteyen arkadaşlara bilgi vereyim. bugün fillo kargoyla görüştüm cbf in yaklaşık ebatlarını verdim 150 lira gibi bir fiyat aldım.tabi normalde 450 lira fakat çalıştığım şirketin anlaşması var filloyla. daha önce ankara amasya için ambar fiyatlarını almıştım balıkesirin yarı mesafesi olduğu halde 200 lira fiyat verdiler. ayrıca ambar la taşınan ürünler sigortasız taşınıyor bilgilerinize...
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    çanta soran arkadaş 744 nolu sayfaya lütfen

bu arada demirlere tam oturdu kafayı yiyeceksiniz görünce. heyecandan resim çekmemişim. haftasonu çekip koyuyorum.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta soran arkadaş 744 nolu sayfaya lütfen

bu arada demirlere tam oturdu kafayı yiyeceksiniz görünce. heyecandan resim çekmemişim. haftasonu çekip koyuyorum.
    en az 5 gün vaaaar Acele et ama görelim resimlerini

@alper150zc motorunu aldın sesin kesildi arkadaş eve uğrayacağın zaman bi resimlerini de atıver az ayrı kal sevgilinden

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:09 ----------

Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ismim caner, 2 hafta önce arkadaşim dan 2009 model cbf 150 satın aldim gayet memnunum yakıt olsun sürüş keyfi olsun çok iyi parasina göre. Aksesuar olarak koruma demiri ve arka çanta taktırdım malum bagaj olayı yok , gezmeyi sevdiğim için eşimle birlikte tek çanta yetmiyor aklımda yan soft çanta ve depo ustu çanta var ama nasıl olur iyimi kötümü onu bilmıyorum, tecrübenize dayanarak size danışmak istedim bu konuda görüşlerinızi yazarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
    Yan çanta taktırabilirsiniz cbf e uygun ebatlarda yan çantalar mevcut yanılmıyorsam son 20 sayfada bununla ilgili bi paylaşım da vardı göz atabilirsiniz keyifli sürüşler

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elim degmişken frenide ayarliyim dedim Metehan abi.

Gerçi orjinal ayarları bozdugum için oluşabilecek sorunlarda garanti kapsamında kalırmı bilmiyorum.
    abicim bu tarz genel ayarlar servisin insiyatifiyle bir standart şeklinde yapılıyor...ben freni yumuşak istiyorum veya sert istiyorum söz konusu değil...veya debriyaj daha yüksekte alçakta kavrasın durumuda yok bildiğim kadarıyla...levyedeki az ayarsızlık balata aşınmasını etkiler...bırak servise bir kez yapsın uzun süre sonra servis yine gereğini yapar...bu ömür böyle geçer...

Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw zaten motoru da öyle acele ederek kaldırmıycan yoksa ön kaldırmayı acısıyla öğrenirler hehe

Bi kere de köfte deme abi ne bileyim pirzola de mangalda çöp şiş de sadece köfteyle geçmez ömür

valla hacı rampada ne kadar kalkışta oyalanırsan debriyajın anası o kadar ağlar...seri kalkmak daha iyi...köfteyide evde yemem...sadece İstanbul dışında tercih ederim...

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm arkadaşlar uzun süredir giremiyordum ufak tefek sorunlar vardı neyse her şey yavaş yavaş yoluna girdi.forum almış başını gitmiş bütün efsaneler geri gelmiş ismail kardeşim bu arada hemen oyumu verdim sana zaten o resim benim de çok haşuma gidiyordu mmetehan+köfte hiç değişmemeiş.
    hayıdır dostum ne sorunu...nettemi sorun var...hoşgeldin...

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abim dediğin gibi olsun

ne dicem sana ya ben mesela boş depoya 20 liralık benzin alıom kırmızıyı cok az gecıo yarım depo gostermıo şamandrada bi bokluk olabilirmi? fulledıgımde dull sonra bi anda yarım depoya dusuyo ben ayarlıom kendımı bılıom ne kadar gıdıyoda

mayısta garantisi bitiyo bitmeden baktırsammı dıom bilemedim
    dostum göstergeye bakarak benzin hesabı yapma...tripmetreyi sıfırla veya yedeğe geçtiğinde öksürdüğünde makina anla ki yedektesin...göstergenin bir işlevi yok...

Alıntı vehbi86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cumartesi günü arkadaş izmirden getirdi motoru.pazar günü ilk kez motorsiklete bindim.dur -kalk yaptım bol bol.vitesi 3'e kadar atıp 1. vitese düşürmeyi öğrendim.yanlız 1 den 2'ye atarken arkadaşım, vitesten çok ses çıkıyor dedi.bu sorun için tavsiyeleriniz var mı? ben vites geçirirken vitese hızlı basıyor olmamdan mı acaba ...
    Akşam üstü honaz denizli arası yol yaptım.18 km 80'i geçmeden geldik.tabi yolda 4'e attım.Motor kullanmak süper bir olaymış.Çok dikkatli kullanmak lazım yanlız.insanlar motorsikletleri araçtan saymıyor. Bugün sabah ilçede kullandım boş alanlarda.Fotoları en kısa zamanda atmaya çalışacağım.Arkadaşlara kazasız belasız sürüşler.
    hayırlı olsun şimdiden...

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende merakla bekliyorum sonucu...

Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Denizbank en kolay kredi veren bankadır aklında olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ................................
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ................................
    bi foto ekleyemedin he sende...birde hacı bu niki değiştirirsen bu hususta yönetime başvurursan sevinirim...bu ne la 150 zc falan...hani sosyetikler sevgililerinden ayrılınca isim dövmelerini sildirir ya sende şu 150 zc ile anılma artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

gedelekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250
    AydoganX: keşke resimini geri çek meseydin ama olsun seni burda herkez tanıyor kimseden zorla oy istemedin bunu herkez biliyor ama olsun sen kendi adına yakışanı yapmişsın sonuçta bu öylesine bir yarışmaydı...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi foto ekleyemedin he sende...birde hacı bu niki değiştirirsen bu hususta yönetime başvurursan sevinirim...bu ne la 150 zc falan...hani sosyetikler sevgililerinden ayrılınca isim dövmelerini sildirir ya sende şu 150 zc ile anılma artık...
    metehan abi resimleri yükleme çalışmalarım devam ediyorda ismi deyiştirebilsem hakaten süper olacak:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler