Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar lastikten yana tercihimi Michelin sportyden yana kullandım. Fiyatı 200 lira. (ikisi) Fakat getiren adam araba lastikcisi ben bundan anlamam takamam dedi. Bunun ayarı filan var mı normal motorcuya taktırırken? Balanstır falan, filan? Size bir sorayım dedim bilen arkadaşlar vardır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KLR 650
    Alıntı stand_by adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğin bilgi için teşekkür ederiz dostum. Bu arada sormak istediğim, yan çantalar ne marka ? çok güzel duruyor siyah cbf'de,çok yakışmış bu çanta..Acaba nerden aldığını ve fiyatını sorabilirmiyim?
    Çantalar Kappa, Güngör(pendik)'den aldım. http://www.gungormotor.com/urun-665-...YAN_CANTA.html

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    ben cbf mi cumartesi sattım. alan güle güle kullansın. 17,000km boyunca hiç üzmedi beni.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cbf mi cumartesi sattım. alan güle güle kullansın. 17,000km boyunca hiç üzmedi beni.
    Ne kadara sattın öğrenebilir miyim üstad?
    Bir de kaç modeldi? Satarken yanında hangi aksesuarlar vardı vs
    Hayat, arkadaşının motorsikletinin kaç model olduğunu sorarken "how old is she" demektir...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı aquax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yan çantalarım satılıktır ilgileneler için link veriyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29019234/detay
    Hayırlı satışlar.

Alıntı nistelrooney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lastikten yana tercihimi Michelin sportyden yana kullandım. Fiyatı 200 lira. (ikisi) Fakat getiren adam araba lastikcisi ben bundan anlamam takamam dedi. Bunun ayarı filan var mı normal motorcuya taktırırken? Balanstır falan, filan? Size bir sorayım dedim bilen arkadaşlar vardır.

Hayırlı olsun, özel bir ayarı yok diye biliyorum. Ama Jr. adlı arkadaşımız kendi motoruna, başka marka lastiği için balans yaptırmıştı ama çok fark etmediğini söylüyordu.

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm yeni gelen arkadaşlara aramıza hoşgeldiniz diyorum. Bugün AydoğanX in dediği gibi "her motorcu bir gün yerle buluşur" ben de bugün hafiften ziyarette bulundum 2.el daha önce yan yatması olan bir motorum olduğundan motora yeni bir çizik eklendi mi bilemiyorum, öyle çok çiziği var ki yenisini anlamak güç olay şöyle oldu, kırmızı ışığa geldim önümde bir otomobil var, yanında güzel gölge bir yer vardı, gireyim dedim, otobüsler asfaltı çökertmiş, hafiften tümsek oluşmuş, dar açıyla ve allahtan çok düşük hızla (belki 2km hızla) girince birden motor yattı. Sürüklenmedi bana ve motora birşey olmadı. Ama gerçekten yollar bubi tuzaklarıyla dolu, amman dikkatli ve full korumalı gezelim arkadaşlar. Bir de yeni motor alan arkadaşlara tavsiyem motor koruma demirini taktırmaları, ufak kazalarda motorun zedelenmesini engelliyor.
    Geçmiş olsun, ufak bir kaza olması sevindirici.

Alıntı Biologist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, bu tecrübemi paylaşma gereği duydum. Geçen hafta Rize Verçenik yaylasına gittim, o kadar kötü bir yol, yaklaşık 2.5 saat 1.vites! Yolda 3 kere 4x4'lerin lastik patlattığına şahit oldum. Fakat orjinal duro lastiklerde bir çizik bile olmadı. Off-road kullanacak arkadaşların duro lastiklerini değiştirmemelerini tavsiye ederim.
    Aslında iyi bir fikir, yaylaya filan çıkılacaksa durolarla çıkalım.

Bu ara 2,5 saat 1. vites gidebiliyorsa bizim motor hakkaten sağlam demektir ama sen yinede yağ durumunu gözden geçir.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    bizim motorlar her yaşa hitab ediyor çok seviyorum bazen endro bazen reyzıng makina gibi duruyor ön takım uzun olsa bildiğin cross makine.bu ara site cok hızlandı kimi alıyor kimi satıyor ne sirkülasyon oldu bu ara ,arkadaşlar herkeze hayırlı iftarlar diyorum kazasız belasız sürüşler...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlar her yaşa hitab ediyor çok seviyorum bazen endro bazen reyzıng makina gibi duruyor ön takım uzun olsa bildiğin cross makine.bu ara site cok hızlandı kimi alıyor kimi satıyor ne sirkülasyon oldu bu ara ,arkadaşlar herkeze hayırlı iftarlar diyorum kazasız belasız sürüşler...
    Onee yahuu,sizin orda iftarmı oldu yoksa,eğerki öyle birşey varsa ramazanın geri kalanın için boş odanız varmı
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    CBF150 2009, F650 2003
    Tüm yeni gelen arkadaşlara aramıza hoşgeldiniz diyorum. Bugün AydoğanX in dediği gibi "her motorcu bir gün yerle buluşur" ben de bugün hafiften ziyarette bulundum 2.el daha önce yan yatması olan bir motorum olduğundan motora yeni bir çizik eklendi mi bilemiyorum, öyle çok çiziği var ki yenisini anlamak güç olay şöyle oldu, kırmızı ışığa geldim önümde bir otomobil var, yanında güzel gölge bir yer vardı, gireyim dedim, otobüsler asfaltı çökertmiş, hafiften tümsek oluşmuş, dar açıyla ve allahtan çok düşük hızla (belki 2km hızla) girince birden motor yattı. Sürüklenmedi bana ve motora birşey olmadı. Ama gerçekten yollar bubi tuzaklarıyla dolu, amman dikkatli ve full korumalı gezelim arkadaşlar. Bir de yeni motor alan arkadaşlara tavsiyem motor koruma demirini taktırmaları, ufak kazalarda motorun zedelenmesini engelliyor.
    Gecmis olsun dostum, sana bir sey olmamasi onemli olan, kazasiz belasiz surusler dilerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:13 ----------

Alıntı nistelrooney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun dostum, bu forumun 837.sayfasinda yazmistim 2009 32. hafta imalati on-arka michelin 160 TL ye aldim gecen hafta. Lastikleri henuz satin almadiysan biraz daha pazarlik et bence. Anes Motor hemen hemen ayni ucrete Bridgestone gonderiyor aklinda olsun.

anesmotor Nickli Üyeden Alıntı
    Pirelli City Demon Modelinde mevcut
    80/100-18 47P
    Liste :45€
    MT : 40,5 €

90/90-18 57P Reinf
    Liste : 55 €
    MT : 49,5 €

KARGO ÜCRETSİZ
    İST. MONTAJ ÜCRETSİZ

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Dostum geçmiş olsun Allah beterinden korusun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

Alıntı flok adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayirli olsun dostum, bu forumun 837.sayfasinda yazmistim 2009 32. hafta imalati on-arka michelin 160 TL ye aldim gecen hafta. Lastikleri henuz satin almadiysan biraz daha pazarlik et bence. Anes Motor hemen hemen ayni ucrete Bridgestone gonderiyor aklinda olsun.

anesmotor Nickli Üyeden Alıntı
    Pirelli City Demon Modelinde mevcut
    80/100-18 47P
    Liste :45€
    MT : 40,5 €

90/90-18 57P Reinf
    Liste : 55 €
    MT : 49,5 €

KARGO ÜCRETSİZ
    İST. MONTAJ ÜCRETSİZ
    Yeni lastiklerin hayırlı olsun,izmirden mi aldın acaba evet ise nerden söylermisin?bende de hala orj. durolar var ve canımı fena halde sıkmaya başladı 13100 km dir kullanıyorum birkaç defa bana korkulu anlar yaşattılar doğrusu tez zamanda değiştirmek istiyorum...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    CBF150 2009, F650 2003
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum geçmiş olsun Allah beterinden korusun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

Yeni lastiklerin hayırlı olsun,izmirden mi aldın acaba evet ise nerden söylermisin?bende de hala orj. durolar var ve canımı fena halde sıkmaya başladı 13100 km dir kullanıyorum birkaç defa bana korkulu anlar yaşattılar doğrusu tez zamanda değiştirmek istiyorum...
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adliyeyi geçiyorsun kavsaktan saga donuyorsun manavkuyuya dogru, solda iş bankası kalıyor sagda buz motor. hatta gelmeden 50 mt kadar once superonlinenin burosu var sagda onu gorunce yavaslarsın
    Aman kardesim hic bekleme lastik degistirmek icin, o namussuz Durolar beni asfalta yapistirdi gecen ay, disler duruyor ama hamuru sertlesip tas gibi oluyor...Lastikleri cok sevdigim bir arkadasima aldirdim onun soyledigi Buz Motorun cok yardimci oldugu. Daha once de duymustum esnaf insanlarmis, fiyata balans ve montaj dahil degil sanirim o isler icin 15 TL gibi bir sey istiyorlar.

cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Herkese merhaba. Bir sorum olacaktı. Motosikleti çalıştırıyorum. 15 dk kadar yol gittikten sonra motor blogundan çıtır çıtır (çıtı-çıtı-çıtı-çıtı) diye sesler gelmeye başlıyor. Nedeni ne olabilir? Teşekkürler.
    Hızlanmak motorun işidir, ancak onu durdurmak sürücünün becerisidir.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    Alıntı ottomanlast adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadara sattın öğrenebilir miyim üstad?
    Bir de kaç modeldi? Satarken yanında hangi aksesuarlar vardı vs
    2009 model siyah , kazasız ,led ısıklandırmalı arka çanta , koruma demiri , yan ayaklık , iridyum buji , ana far xenon , sis farları xenon , uzun ön cam , yeni lastik , paslanmaz dıreksıyon topuzu vs . 3,200 e verdim

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı cihan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Bir sorum olacaktı. Motosikleti çalıştırıyorum. 15 dk kadar yol gittikten sonra motor blogundan çıtır çıtır (çıtı-çıtı-çıtı-çıtı) diye sesler gelmeye başlıyor. Nedeni ne olabilir? Teşekkürler.
    buji olabilir bende duyuyordum bazen,bujiyi söküp tekrar bağladım sıkı ya da gevşek olabilir diye geçti şimdilik bişey duymadım pek binemiyorum :(

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onee yahuu,sizin orda iftarmı oldu yoksa,eğerki öyle birşey varsa ramazanın geri kalanın için boş odanız varmı
    7:37 geçe iftar oluyor.yerimiz her zaman var yeterki gelin

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Merhaba herkese

Arkadaşlar benim zincir 20000 yaptı, bakımlarını zamanında yapıyorum ama biraz bollaştı, yeni bir zincir buldum oring li işimize yararmı ? çok pahalı gelmedi bana ,yada tavsiye edebileceğiniz başka oringli zincir var mı ? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-zincir/detay/

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı cihan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu sorunu 1 ay yaşadım kimseye derdimi anlatamamıştımçıtı-çıtı-çıtı işte bu kelimeler aklıma gelmemiştiacayip bi ses diye tabir ediyordumbu ses çoğu cbfte var ve egzantirik zincirinin değişimiyle hallaluyormuş ben sırf bunun için kaç yüz sayfa geriye doğru okumuştumbu ses cbfte çok normal motor ısındığı zaman bu ses gliyor sanki siboplardan çok karışık bi ses ama bir zararı yok cbften gelen sesleri duymamak lazım

Merhaba arkadaşlar,

Sizlerin önerisiyle giwi marka 2006 ybr aynası aldım (uzun saplı). Fakat bu aynaları takarken nikelajlı aynaları komple mi çıkaracağız yoksa o en alttaki beyaz renkli somunlu dalgayı da sökecek miyiz pek anlayamadım ? O dalgayı söküp takınca ayna çok aşağıda kalıyor. Sökmeyince de biraz üstte gibi kalıyor. Nasıl yapacağım anlayamadım ybr aynası takmış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı seza35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Sizlerin önerisiyle giwi marka 2006 ybr aynası aldım (uzun saplı). Fakat bu aynaları takarken nikelajlı aynaları komple mi çıkaracağız yoksa o en alttaki beyaz renkli somunlu dalgayı da sökecek miyiz pek anlayamadım ? O dalgayı söküp takınca ayna çok aşağıda kalıyor. Sökmeyince de biraz üstte gibi kalıyor. Nasıl yapacağım anlayamadım ybr aynası takmış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
    Merhaba , ben de aynısından aldım birkaç ay önce , nikelajlı aynaları komple çıkarıyoruz, 840. sayfada var benimkinin resmi sanırım oradan ne demek istediğimi anlayabilirsin. Bu arada giwi mi wiwi mi

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , ben de aynısından aldım birkaç ay önce , nikelajlı aynaları komple çıkarıyoruz, 840. sayfada var benimkinin resmi sanırım oradan ne demek istediğimi anlayabilirsin. Bu arada giwi mi wiwi mi
    Cevabın için teşekkür ederim. Wiwi olacak yanlış yazmışım Resimleri inceledim o nikelaj aynaları tam çıkarmamış sanırım çünkü sapın altına baktım beyazlık görünüyor ya da bana öyle gelmiştir tam anlayamadım. Ama sen çıkar diyorsan akşam eve gittiğimde çıkarıp öyle denerim. Bu arada aynayı taktıktan sonra anahtar ile herhangi bir ayar yapmaya gerek var mı acaba ?

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı seza35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkür ederim. Wiwi olacak yanlış yazmışım Resimleri inceledim o nikelaj aynaları tam çıkarmamış sanırım çünkü sapın altına baktım beyazlık görünüyor ya da bana öyle gelmiştir tam anlayamadım. Ama sen çıkar diyorsan akşam eve gittiğimde çıkarıp öyle denerim. Bu arada aynayı taktıktan sonra anahtar ile herhangi bir ayar yapmaya gerek var mı acaba ?
    Rica ederim, resimdeki benim ben yaptığım işlemi söyliyeyim, eski aynanın gidona bağlandığı yerdeki somunu gevşetip, aynayı döndürmek sureti ile çıkarıyorsun ,sonra yeni aldığın aynayı yine döndürerek takıyorsun, somun ile de kontra yapıyorsun sabitlensin diye, ben pense ile sıkmıştım elimin altında anahtar olmayınca, siyah boyası biraz çizildi somunun (siz yapmassınız biliyorum ) . Bir de aynayı ayarlarken uc kısmını biraz yukarı ayarlarsan hem yüksek oluyor hemde geniş açı ile heryeri görebiliyorsun, benim boyum da 184 aynaları hiç alçakta kalıyor diye hissetmedim. Kolay gelsin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler