Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Arkadaşlar cümleten hayırlı günler,

Ybr ile Cbf arasından birini seçeceğim ama öncelikle test etmem gerekiyor. İstanbul kadıköy'de oturuyorum, buluşup motorunu sürücü ve artçı olarak 10-15 dk deneyebileceğim kimse varmı? Ücretini karşılayabilirim veya iftar vs. yapabiliriz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Selam arkadaşlar... Son zamanlarda motorla seyir halinde vites küçültürken özellikle 3 ten 2 ye geçerken şlak! diye bir ses geliyor...(Diğer viteslerde pek olmuyor)

Bazen aragazı verip geçirirken ses olmuyor ama eskiden olmayan bu ses artık sıkça olmaya başladı... Zincirle mi yoksa şanzumanile mi alakalı? bilemedim...

Bir de ümit150zc arkadaşım motorun çok güzel güle güle kullan...ben manetlerin önündeki elcik rüzgarlıklarından arıyorum ama anadolu yakasında baktığım birkaç yerde bulamadım... Senin aldığın yer ve fiyatı hakkında bilgi rica edeceğim...

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Cihan keseoglu ndan almistim ben..bizim face grubunda bi arkadas o satiyo.sultangazide 25 tl sanirim..
    Bu arada grubumuza bekleriz...
    www.cbf150tuning.com
    Face grubu.cbf150tuning
    mete_han bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar selamlar...benim amortisör patlak ...servisin söylemesi can çekişiyor zamanla daha da yaylanma artacak...bu husus da tavsiyeniz nedir...takoz çaktırma konusunda bilginiz var mı...tavsiyeniz olursa hemen uygularım...

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Selam millet karaoğlanı sattım Xtreme Max aldım, CBF çok rahat kıvrak motor ancak Cross'un tadından da yenmiyo
    Yine buralardayım tekerinize taş değmesin

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    hayirli olsun dostum farklı bi deneyim bakalım vur kendini arazilere
    ilkadam bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşlar, az önce kırmızı ışıklara yaklaşırken, yerdeki ıslaklık ve uyduruk lastiklerde dolayı motoru sola hafiften yatırdım. Tabi kafa dalgınlığının da etkisi oldu. Çizilen tüm parçaları (sol depo giydirmesi, elçik, debriyaj, sol peg vs) değiştireceğim. Bunların ucuz olanlarını alsam olur mu ? Renk ve malzeme olarak Honda servisinin takacaklarından çok farkı var mı ? Ton farkı olur mu ? Bir de olmuşken Michelin lastik de alayım diyorum.
    yagiz456 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet karaoğlanı sattım Xtreme Max aldım, CBF çok rahat kıvrak motor ancak Cross'un tadından da yenmiyo
    Yine buralardayım tekerinize taş değmesin
    Hayırlı olsun Adem . Sende hızlı davrandın benim gibi . 250 cc alacaktın hani ?

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, az önce kırmızı ışıklara yaklaşırken, yerdeki ıslaklık ve uyduruk lastiklerde dolayı motoru sola hafiften yatırdım. Tabi kafa dalgınlığının da etkisi oldu. Çizilen tüm parçaları (sol depo giydirmesi, elçik, debriyaj, sol peg vs) değiştireceğim. Bunların ucuz olanlarını alsam olur mu ? Renk ve malzeme olarak Honda servisinin takacaklarından çok farkı var mı ? Ton farkı olur mu ? Bir de olmuşken Michelin lastik de alayım diyorum.
    Geçmiş olsun Serkan abi . Cbf'in Duro lastikleri pişmanlıktır. Michelin pilot street tavsiye ederim . Özellikle ıslak yolda kuru yoldan daha iyi yol tutuyor. Yalnız lastik yumuşak hamurlu olduğu için. 10.000 km'den sonra kuru asfalta yol tutuşu azalıyor ve kayma yapabiliyor haberin olsun . Ben cbf e 650 km'de iken takmıştım. 14.300 km'ye kadar kullandım. Yedek parça işine gelince , orjinalden daha ucuza bulursun karenajlari ama renk farkı varmı bilemiyorum. Servisten önce bi fiyat iste bence abi .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Geçmiş olsun Serkan abi . Cbf'in Duro lastikleri pişmanlıktır. Michelin pilot street tavsiye ederim . Özellikle ıslak yolda kuru yoldan daha iyi yol tutuyor. Yalnız lastik yumuşak hamurlu olduğu için. 10.000 km'den sonra kuru asfalta yol tutuşu azalıyor ve kayma yapabiliyor haberin olsun . Ben cbf e 650 km'de iken takmıştım. 14.300 km'ye kadar kullandım. Yedek parça işine gelince , orjinalden daha ucuza bulursun karenajlari ama renk farkı varmı bilemiyorum. Servisten önce bi fiyat iste bence abi .
    Teşekkürler. Michlin Pilot Street sipariş ettim, şimdi diğer parçaları arıyorum. Satıcının birine ne farkı olduğunu sordum, çakma olanın boyası aynı kalitede değil dedi.

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Adem . Sende hızlı davrandın benim gibi . 250 cc alacaktın hani ? .
    Sağol kardeşim.
    CBF geçiş motoruydu zaten CRF250 istiyodum imkanım yetmeyince Mondial aldım

Yalnız CBF kadar konforlu selesi ve titreşimi yok denecek kadar az, Cross'un tadı başka oluyomuş valla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı Cronos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun dostum farklı bi deneyim bakalım vur kendini arazilere
    Teşekkürler
    3 gündür kullanıyorum ne kadar çakıl çukur varsa giriyorum kaldırıma çıkıyorum acayip zevkli
    Cronos bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben de bu sabah 2 gidiş 2 geliş yolda sağdaki trafiği bypass ederken 50km hızla giderken önümden sola doğru bi tane Merso A180 tam sola kırdı karşıya park etmek için. Plastik kukalar olduğu için aradan geçmek için sola sert kırdı. Frenlere abandım her zamanki gibi şaşkınlık içinde kalarak çarpmadan durdum. Arka teker (IRC Winter grip) kaydı ama ön disk fren çok iyi tutuyor ne motoru devirdim ne de çarptım mükemmel bir duruş oldu. 50 liralık Unilli marka ön lastiğimin katkılarıyla Mercedes'te hata var ama benim de karşı şeride geçmemem lazım tabi.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar...benim amortisör patlak ...servisin söylemesi can çekişiyor zamanla daha da yaylanma artacak...bu husus da tavsiyeniz nedir...takoz çaktırma konusunda bilginiz var mı...tavsiyeniz olursa hemen uygularım...
    On amaryisorlermi yag kaciriyor takoz caktirmak dediginiz on amartisorlerin yaylarin uzerine takoz koyuyolar.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Genajları değiştirmeden önce bence; Bir kurumdan ''ileri sürüş eğitimi alın''..tavsiyemdir-çok faydasını görürsünüz...Ben faydasını gördüm...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genajları değiştirmeden önce bence; Bir kurumdan ''ileri sürüş eğitimi alın''..tavsiyemdir-çok faydasını görürsünüz...Ben faydasını gördüm...
    Şu anda alacak durumum yok ama motoru biraz büyüttüğümde alacağım. Bu kaza tamamen benim yola odaklanmamam ve de ıslak yol yüzünden oldu. Daha önce de bir kaç kez bu sefer sadece yoldan kaynaklı tehlikeli duruşlar yaşamıştım, bu lastiklerle de bunun olacağı belliydi aslında. Genel olarak CBF150'yi güvenli bulmuyorum. Yol tutuşu zayıf, dengesi çok iyi değil ve frenleri de çok zayıf. Bunların ne kadarı lastikten kaynaklanıyor göreceğiz.

Bu arada yeni lastiklerim, çakma çamurluk ve çakma debrijay kolu geldi. Lastikler çok güzel yarın bakımda taktıracağım fakat tahmin ettiğim gibi çamurluğun tonunda bir sıkıntı var gibi. Belki de motor kirli fakat çamurluk temiz olduğundan bana öyle geldi ama sanki bir ton koyusu... Kırmızı CBF'in rengi eskiden daha koyuydu, son modelde daha hoş bir kırmızı var. Bunu da eskisine uygun boyamış olabilirler. Plastik kalitesinin orjinalden farkı yok. Debriyaj manetinin ise orjinaliyle renk olarak alakası yok. Biraz daha parlak, tam siyah olmayan boya kullanmışlar (orjinali mat siyah) ve detaylarda aynısı değil. Taksan anlaşılmaz ama ben kılım bu mevzularda. Debriyajı kesinlikle takmayacağım, çamurluğu ise serviste orjinali ile kıyaslayıp ona göre takacağım. Bundan sonra da orjinal olmayan parça almam.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Şu anda alacak durumum yok ama motoru biraz büyüttüğümde alacağım. Bu kaza tamamen benim yola odaklanmamam ve de ıslak yol yüzünden oldu. Daha önce de bir kaç kez bu sefer sadece yoldan kaynaklı tehlikeli duruşlar yaşamıştım, bu lastiklerle de bunun olacağı belliydi aslında. Genel olarak CBF150'yi güvenli bulmuyorum. Yol tutuşu zayıf, dengesi çok iyi değil ve frenleri de çok zayıf. Bunların ne kadarı lastikten kaynaklanıyor göreceğiz.

Bu arada yeni lastiklerim, çakma çamurluk ve çakma debrijay kolu geldi. Lastikler çok güzel yarın bakımda taktıracağım fakat tahmin ettiğim gibi çamurluğun tonunda bir sıkıntı var gibi. Belki de motor kirli fakat çamurluk temiz olduğundan bana öyle geldi ama sanki bir ton koyusu... Kırmızı CBF'in rengi eskiden daha koyuydu, son modelde daha hoş bir kırmızı var. Bunu da eskisine uygun boyamış olabilirler. Plastik kalitesinin orjinalden farkı yok. Debriyaj manetinin ise orjinaliyle renk olarak alakası yok. Biraz daha parlak, tam siyah olmayan boya kullanmışlar (orjinali mat siyah) ve detaylarda aynısı değil. Taksan anlaşılmaz ama ben kılım bu mevzularda. Debriyajı kesinlikle takmayacağım, çamurluğu ise serviste orjinali ile kıyaslayıp ona göre takacağım. Bundan sonra da orjinal olmayan parça almam.

Cbf'te denge , fren , viraj , güç vs hiçbirisi yok Serkan abi . Ne lastik aldın ? Takacağın lastiklerle frenlerini ve virajlarını bir nebze iyileştirirsin ama ön frene biraz fazla asıldın mı yine kitlenecek ön tekerin haberin olsun . Yumuşak süspansiyonlar fren ile başedemiyor çünkü . Bende sırf bu dez avantajlara dayanamayıp , konforu bir kenera bıraktım ve z250sl'e geçtim abi .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    CBF 150 2014
    senin grenajlarında durumunu atarmısın bende ufak bir kaza yaptım 2-3 metre kaydı motor yerde. grenajlar bu halde boyatıp devam edicem...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

birde bir sorum olacak cbf 150 kullananlara. ön tekerde gösterge paneline giden kablo bugün yolda gelirken yağ tarzı bir sıvı sızdırmış ön jant ve koruma demiri hep yağ içinde. göstergede her şey çalışıyor sadece yağ tarzında bir sıvı akıtmış ve yerinden gevşemiş ileri geri oynuyor. sizce neden böyle olmuştur ve sorun nedir?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bende sadece ilk resimdeki köşede bir cm kadar yuvarlak beyazlık var, başka iz yok. Bir de gidon ucundaki demir ve debriyaj ucunda sıyrıklar var. Motoru yavaş bırakmak için sol dizimi ezdirdim

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Geçmiş olsun lastikleriniz orjinal miydi acaba? duro lastiklerin yolla pek alakası yokmuş değiştircem daha 550 km de motor Kıyamam valla kayar düşeriz mazallah.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Teşekkürler. Lastikler orjinal Duro'ylu. Islak yolda tutmuyorlar hele böyle ıslak parke, mermere falan denk gelirseniz resmen buzda gidiyormuş gibi kayıyor. Bugün Michelin Pilot Street taktırıyorum.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    baş mühendis seko geçmiş olsun inşallah bundan sonra daha dikatli olursun yollar buraya benzemez her şeye laf yetiştiriyosun ama yolda dikatsiz gidiyosun
    suç lastikte değil sende ben o beenmediğin lastiklerle ilk CBF imle 55.000km.yamtım ikincisiyle iki takım eskitim 105.000km.yaptım yani sizin dediğiniz kadar kötü değiller yaz kış kulanabilirsin ama bilinçli olarak gidersen.
    krenajlara gelince yan sanayisi çok çakma ikisi birden 40.tl zaten ve stikarlardan belli oluyo çakma oldukları,orjinaller ise 130tl. tanese ona göre karar ver ,bana sorarsan brak öyle kalsın sonuçta CBF 150 satarken fiyatın ne düşer ne artar bişey farketmez bence brak nazarlık kalsın.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler