Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf ile 140 mııııı?? Hocam bence bu motorun en tatlı hızı 70 75 km/h dir. Fren mesafesi uygun. Gidiş sorunsuz. Heyecan aramaya gerek yok
    elbette öyle. ben arkadasa ön disli degistirerek goreblecegi ..oda olumlu yön sayilirsa.. husustan bahsettim. zaten bayir asagida olsa bu hiza sadeca anlik olarak cikilablir. bu hizda stabil suruş mumkun degil yapilamaz. en temizi 70-90 araliginda 42 t arka dislinle takilcan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne diyosunuz?

İlk vitesli ve ehliyetli motorum cbf 150 olucak inşallah cup al vs diyenleri kulak ardı edicem.
    Aslında CB 600 F Hornet den mı başlasaydım Uzun yolda iyi akardı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...76065932/detay
    motor 2009 model..eski kasa ama depo üstu ve ön grenaj yeni kasalara ait grenaj.yada yan sanayi.. kazasi yoksa ön grenaj neden degismiş. sorguladin mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

ön amortisor borularıni falan kontrol et. egik olmasin. ön takimdan deneme surusu esnasinda tikirti..yabanci..yada olmamasi gereken sesler duyarsan kıllanabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

yeni kasa ve eski kasalarin kafa grenajinin sag ve sol tarafindaki grenaj stirkerlari farklidir. senin talip olduun motor eski kasa olduu halde grenaj stekrlari yeni kasalara ait grenaj sticlrlari ile ayni. eski kasa olan diger ilanlara bakarsan demek istediimi anlarsin. yw grenajlar degismis..ya stickirlar..peki neden ? bu arada o grenajlar yan sanayide olablir. piyasada stickirlari yeni kasanin grenajlari ile ayni sekilde imal edilip yapistirilmis yan sanayi ucuz grenajlar mevcut.
    motörcü bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbette öyle. ben arkadasa ön disli degistirerek goreblecegi ..oda olumlu yön sayilirsa.. husustan bahsettim. zaten bayir asagida olsa bu hiza sadeca anlik olarak cikilablir. bu hizda stabil suruş mumkun degil yapilamaz. en temizi 70-90 araliginda 42 t arka dislinle takilcan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

motor 2009 model..eski kasa ama depo üstu ve ön grenaj yeni kasalara ait grenaj.yada yan sanayi.. kazasi yoksa ön grenaj neden degismiş. sorguladin mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

ön amortisor borularıni falan kontrol et. egik olmasin. ön takimdan deneme surusu esnasinda tikirti..yabanci..yada olmamasi gereken sesler duyarsan kıllanabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

yeni kasa ve eski kasalarin kafa grenajinin sag ve sol tarafindaki grenaj stirkerlari farklidir. senin talip olduun motor eski kasa olduu halde grenaj stekrlari yeni kasalara ait grenaj sticlrlari ile ayni. eski kasa olan diger ilanlara bakarsan demek istediimi anlarsin. yw grenajlar degismis..ya stickirlar..peki neden ? bu arada o grenajlar yan sanayide olablir. piyasada stickirlari yeni kasanin grenajlari ile ayni sekilde imal edilip yapistirilmis yan sanayi ucuz grenajlar mevcut.
    Bu konulara acemi için altın değerinde bilgiler. Benim acemiliğim olduğu için iyi bi ustaya götürmek şart.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    http://www.rialli.com/urunler/362_honda-cbf-150/10059__depo-yan-kapagi-seti-cbf-150-yeni-model-kirmizi/

bu linkteki grenaj senin grenajla ayni..ama bak ilan linkinde de yeni kasa grenaji olduu belirtilmiş. fakat senin motor eski kasa. ucuza kapatiyorum dı sevinirken.. alirsin. ok. ama yarin oburgun satmak istersin. almaya niyetlenen alici uyanirsa zor duruma dusme.

Genelde ürünün altınmdaki (sepete ekle) linki aktif ise ellerinde oluyor ama. şaşırdım doğrusu, bi kaç ay içinde bende sipariş etmeyi düşünüyordum buradan da. Sanırım sen telefonla sorguladın ve ürünün ellerinde olmadıını öğrendin, işletmede ürününin stoklarında kalmadıgını bilgisini sitelerinden güncellemeyi unutmuş. Bende 47 bindeyim. 50-52 bin km. de dişlileri değiştireyim diyorum. Hala orjinal dişliler. Bu kadar yeter sanırım Servislerde de düdüklenmek istemiyorum anlayacağın. Burada ki yetkili servis bi ark..ın orjinal zincir dişli grubunu 130 tl. ye değiştirmişti.

Ark.lar..www.madeniyag.net sitesinden tanesini 20 tl den aldığım iki adet castrol power 1 raceing 10w-50 tam sentetik yağım bugün geldi. Yağın raf ömründe problem olabileceğinden endişeleniyordum fakat sorun yok. yağlar 2014 üretimi. Bu yağ piyasada 30-35 tl. ten aşağı yok. Kargoda bedava. Bence hiç durmayın, sömürün Bu yağı burada bi motosiklet servisinden 35 tl. ye bi ay kadar önce alıp öpülmüştüm Ürün sitede hala indirimde. Faydalanın derim.. Linki:

http://www.madeniyag.net/Castrol-Pow...Lt,PR-131.html

Yağların fotoları:

http://i.hizliresim.com/y2Dmmy.jpg

http://i.hizliresim.com/6Y1QZ7.jpg
    Ethem hocam yağ hakkındaki yorumun nedir.birde yağ tam sentetik demişsin.bu yağ yarı sentetik değil miydi. Bende 10-40 mobil var vitesler biraz sesli geçiyor.10-50de nasıl farkedermi.şimdiden sağol

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    http://www.rialli.com/urunler/362_honda-cbf-150/10059__depo-yan-kapagi-seti-cbf-150-yeni-model-kirmizi/

bu linkteki grenaj senin grenajla ayni..ama bak ilan linkinde de yeni kasa grenaji olduu belirtilmiş. fakat senin motor eski kasa. ucuza kapatiyorum dı sevinirken.. alirsin. ok. ama yarin oburgun satmak istersin. almaya niyetlenen alici uyanirsa zor duruma dusme.
    vay be neler dönüyormuş.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Benimde 2012 yeni kasadan aldigim kisi 42t disli takmis,arka lastikte orjinalinden biraz kalin 6500 devirde 90 yapiyo cok iyi bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne diyosunuz?

İlk vitesli ve ehliyetli motorum cbf 150 olucak inşallah cup al vs diyenleri kulak ardı edicem.
    Aslında CB 600 F Hornet den mı başlasaydım Uzun yolda iyi akardı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...76065932/detay
    Gidonun ordan bakıldığında elektrik tesisatında oynama yapıldığı gözüküto,grenajları boşa değştirmez vardır illaki bişey,silindirde değişmis illaki 38 normaldir.Farın markasına bak orjinal markası QMDJ olacak.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Mr.Smith adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem hocam yağ hakkındaki yorumun nedir.birde yağ tam sentetik demişsin.bu yağ yarı sentetik değil miydi. Bende 10-40 mobil var vitesler biraz sesli geçiyor.10-50de nasıl farkedermi.şimdiden sağol
    Selam, evet bu yağ tam sentetik. O yüzden piyasada 30-35 tl den aşağı bulamazsın. Bu site ne hikmetse 20 tl ye şuanda indirim yapmış ve satıyor. Ben iki tane aldım. Henüz yağ değişimi yapmadım, ama bu yağdan daha önce kullanmıştım. Motorda kaliteli yağlar nasıl kaliteli tepkiler veriyorsa tabiki aynı tepkileri gördüm.

Bu yağ yada her hangi bir tam sentetik 10w-50 yağı 4 mevsim kullanabilirsin. Yazın 15w-50..kışım 10w-40 gibi yağı değiştirmeye gerek kalmaz. 10w-50 yağ motorda çalışırken. 10 w= (Winter)= Kış koşullarında motoru 10 numara kalınlık özelliği ile motorda görevini yaparken. yazın ise 15w-50 yağın 50 numara kalınlık özelliği ile aşırı sıcaklarda ve sert sürüş koşullarında motor içersinde 50 numara özelliği ile..fazla incelmez..ve yazın motoru 15w-50 numara yağ konulmuş gibi,aynı kalitede korumaya devam eder.. Yani 10w-50 yağı 4 mevsim kullanabilirsin. İphone, Motul, repsol gibi markalarında piyasada 10w-50 yağları var. Ama yarı sentetik olabilirler onlardan emin değilim. Tam sentetik yağların üzerinde açıkça tam sentetik olduğu yazar. Yarı sentetik yağların üzerinde ise genelde, kısmi sentetik yada sentetik bazlı şeklinde tanımlanır. Ama Castrol Power 1 Raceing 10w-50 tam sentetiktir. Ambalaj üzerinde de açıkça yazmakta. Fotoğraf koyayım.

motörcü bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Selam, evet bu yağ tam sentetik. O yüzden piyasada 30-35 tl den aşağı bulamazsın. Bu site ne hikmetse 20 tl ye şuanda indirim yapmış ve satıyor. Ben iki tane aldım. Henüz yağ değişimi yapmadım, ama bu yağdan daha önce kullanmıştım. Motorda kaliteli yağlar nasıl kaliteli tepkiler veriyorsa tabiki aynı tepkileri gördüm.

Bu yağ yada her hangi bir tam sentetik 10w-50 yağı 4 mevsim kullanabilirsin. Yazın 15w-50..kışım 10w-40 gibi yağı değiştirmeye gerek kalmaz. 10w-50 yağ motorda çalışırken. 10 w= (Winter)= Kış koşullarında motoru 10 numara kalınlık özelliği ile motorda görevini yaparken. yazın ise 15w-50 yağın 50 numara kalınlık özelliği ile aşırı sıcaklarda ve sert sürüş koşullarında motor içersinde 50 numara özelliği ile..fazla incelmez..ve yazın motoru 15w-50 numara yağ konulmuş gibi,aynı kalitede korumaya devam eder.. Yani 10w-50 yağı 4 mevsim kullanabilirsin. İphone, Motul, repsol gibi markalarında piyasada 10w-50 yağları var. Ama yarı sentetik olabilirler onlardan emin değilim. Tam sentetik yağların üzerinde açıkça tam sentetik olduğu yazar. Yarı sentetik yağların üzerinde ise genelde, kısmi sentetik yada sentetik bazlı şeklinde tanımlanır. Ama Castrol Power 1 Raceing 10w-50 tam sentetiktir. Ambalaj üzerinde de açıkça yazmakta. Fotoğraf koyayım.

http://i.hizliresim.com/AZb8Lr.jpg

Hocam siz bor katkısını yağın içine mı koyacaksınız. ? Şayet öyle ise fotoğraftaki ilk kırmızı uyarıya dikkat çekmek istedim.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Hocam siz bor katkısını yağın içine mı koyacaksınız. ? Şayet öyle ise fotoğraftaki ilk kırmızı uyarıya dikkat çekmek istedim.

bu uyari ..otomobil yaglarida dahil olmak üzere tüm yaglarda yazar. ama otomobiller bu katkiyi kullanir. evet. ben bu yağ ile bor katkisi kullanicam. herhabgi bir olumsuzlukla karsilasacagimi sanmiyorm. lakin bor katkisini kullanan cok motosiklet kullanicisi var. hic sikayet yok. tam sentetik yag ile kullanilmaz diye bir genel bilgiyede hic raslamadim. yaglarin uzerinde bu tarz seyler yazar. sorun olacagini sanmiyorum. 1 hafta icinde deneyecegim. sonucu buraya yazarim.

Merhaba Ethem. Bugün ufak çaplı bir gezinti yaptım. Motor 42 dişliyle rahatlamış gibi geldi. 100 km hıza daha rahat geliyor fazlasını denemedim gerek yok.. Zincire serviste ince yağ sürmüşler park ettiğimde damlatıyordu zincir ve ön dişli tarafı.. Sen zinciri ne ile yaglıyorsun? Tavsiye edebileceğin sprey yağ var mı? yoksa direkt iponeden mi yürüyeyim..?

Motosikleti
    CBF 150 2014
    Selamlar. 1 hafta önce 0 km cbf 150 aldım ve ilk iş deposunu fulledim. En uzun yaptıgım yol 110 km lik şu ana kadar veya toplamda 188 km yaptım. Şu anda yakıt sondaki kırmızı çizgini bir üstündeki çizgide .Bu sizce normalmidir yeni motor oldugu için ? Birde 1.90 boyumda , 110 kiloyum...

Motosikleti
    cbf 150
    Önclikle hayırlı olsun

Motoru şöyle bi sallayın tahmini olarak gelen sesten bi sonuç elde edebilirsiniz.
    Gösterge bazen yanılır .. Bi de hız aralğınız nedir. Yüksek devir ve hız kullanımı max 3.2 litre yakar diye tahmin ediyorum.

Ben o çizgi hiç kıpırdamadan bir hafta gezdim

Motosikleti
    CBF 150 2014
    Önclikle hayırlı olsun

Motoru şöyle bi sallayın tahmini olarak gelen sesten bi sonuç elde edebilirsiniz.
    Gösterge bazen yanılır .. Bi de hız aralğınız nedir. Yüksek devir ve hız kullanımı max 3.2 litre yakar diye tahmin ediyorum.

Ben o çizgi hiç kıpırdamadan bir hafta gezdim
    teşekkürler. düz yolda 80 90 arası gittim genelde . 1-2 defa hızı denemek icin 105 oldu en fazla düşermi yakıt tüketimi gittikçe ?

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı yagiz456 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler. düz yolda 80 90 arası gittim genelde . 1-2 defa hızı denemek icin 105 oldu en fazla düşermi yakıt tüketimi gittikçe ?
    Yakıt zamanla düzelir hocam ama sıfır motorlarda RODAJ diye birşey var. Forumda bolca mevcut başlık var. RODAJ döneminde hırpalamayın derim ben nacizane.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    arkadaslar. dun yapmis olduum yağ degisimi ile birlikte motora bor katkisini koydum. hatta 1 lt yağa 50 gram konuluyor. ben 100 gram koydum. ilk 50 km deyim. Kesinlikle olumsuz hic bir gözlemim yok. moturun sesinde cok hafif bi degisme incelme..ve daha sessiz calisma gibi gozlemlerim oldu. bu sabah ilk calistirma cok kaliteliydi. sanki motoru 5 dk. önce kapatmisim ve mars basmisim..sicak motoru calistiriyormusum gibi. tamamen stabil ve daha da kaliteli ilk calisma gördüm. ayrica...motora devir yaptirirken..mesela 6000-8000 devir araliginda giderken..gazi birden biraktigimda. motor devrinin rolanti seviyesine inme süresi biraz uzadi. yani motor dsha serbest ve rahat calisiyor diyeblirim. fakat sunuda soyleyeyim. bu gozlemleri yapablmeniz icin..motorunuzu cok sık kullaniyor olmanis ve cok iyi tanimaniz lazim. abi oncs yazmissin ama ben kullandim..hiç bi faydasini gormedim seklinde yorumlamaniz hissetmemenizde mumkun. cunki çok ufak oranda farklar. benim en önemli beklentim. tam sentetik yag ile birlikte kullandim bu bor katkisini. yağ eksitmeyi azaltir mi şeklinde olacak. cok ufak oranda benzin tasarrufuda yaptirablir saniyorum. max. hiz performansinda bi degisiklik yok. zaten bu konu ile ilgili bi beklentim yoktu. yine ruzgara karsi 100. karsidan ruzgar esmiyorken duz yolda 110 km-h yapti. ama sanki motor daha rahat ve serbest calisiyormus gibi dusunyorum. ilerki km. lerde farkli gozlemlerim olursa yine opaylasacagim.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Selam. Cbf 150 alt platin e ihtiyacım var. Kesinlikle orjinal parça alabileceğim ve güvenilir alışveriş yapabileceğim bir site arıyorum. Rialli orjinal dediği parça için 85 tl demiş. Guvenilir mi acaba ? Ethem abi sen benim işimi çözersin.

madeniyag.net ten castrol yağlar geldi. 14.3.2014 üretimli eski fln değil. güzelce paketlemişler.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Ethem. Bugün ufak çaplı bir gezinti yaptım. Motor 42 dişliyle rahatlamış gibi geldi. 100 km hıza daha rahat geliyor fazlasını denemedim gerek yok.. Zincire serviste ince yağ sürmüşler park ettiğimde damlatıyordu zincir ve ön dişli tarafı.. Sen zinciri ne ile yaglıyorsun? Tavsiye edebileceğin sprey yağ var mı? yoksa direkt iponeden mi yürüyeyim..?
    selam. o yag muhtemelen servisin sürdüğü yağ degil..yeni zincirlerin ofjinal ambalajlari icersinde..zincir rafta müşteri beklerken pazlanmasin vb. diyr cok akiskan bir yag oluyor. bu yag muhtemelen servisinin surdugu yag degil. zincirin orjinal ambalajinda bulunan.zincirle birlikte gelen yağ. ben piyasadaki normal sprey gres yaglarindan kullaniyorum. janta sicrama yapiyor. ama bu isin tabiati bu. marka ve pahali olan motosiklet zincir yaglarindan da kullandim. o yaglarin bence yaglama kabikiyetleri dusuk. janta sicramasin zincirin uzerine yapissin diye..cok kuru bi mamulu yag diye imal edip janjanki pahali ambalajlar icine koyarak piyasaya surmusler. bence tamamen ticari. bence bi yag janta sicramiyorsa o yag zinciri ihrltiyaci kadar yaglamiyor demektir. piyasa işi.münkversal sprey gresler kullan. 10 tl. 15 tl. 35-40 tl. 200-300 ml. zincir yagina para verilmez. bu sprey greslerinde kendi iclerinde kalitelikeri mmevcut. yani janta sifira sifir sicramayan bi ürun zaten balcik..yapiskan..camur gibi biseydir. bunlari kullanma. paranada yazik etme. naburlarda..oto yede km parcacilarda falan var sprey gress.. bunlarla takil. bu yaglar. sözde pahalo. canta hic sicramayan yaglardan. zincirini cok daha kaliteli yaglar. ayrica tekrarliyim. senin zincirini ilk kullandiginda sicrama yapan yağ.. zicirin ambalajinda mevcut olan yag. servisin sıktıgı yag degil. o yağ cok akiskandir. sprey gresler cok daha iyidir. sadece janta biraz sicrama yapar. zaman zamn temizlersin. mazotla falan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Alıntı saqopasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Cbf 150 alt platin e ihtiyacım var. Kesinlikle orjinal parça alabileceğim ve güvenilir alışveriş yapabileceğim bir site arıyorum. Rialli orjinal dediği parça için 85 tl demiş. Guvenilir mi acaba ? Ethem abi sen benim işimi çözersin.
    alp platin nedir ? ilan linkini kopyalar misin ?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    http://www.rialli.com/urunler/honda-cbf-150/400_amortisor-grubu/10338__alt-rot-cbf-150/ Alt Rot diye de geçiyor.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı saqopasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.rialli.com/urunler/honda-cbf-150/400_amortisor-grubu/10338__alt-rot-cbf-150/ Alt Rot diye de geçiyor.
    ok. anladim. rialliden 4-5 senedir alişverisim var. ilan linkinde orjinal oldugu yazan tüm parcalar orjinal olarak geldi. devamli orjinsl hava filtresi alirim. en son orjinal arka kaplin lastigi.arka fren balatasi..zircir gergi kapagi sag sol almistim. 1 sene kadar önce zenon far yapcam diye far duyuna hasar vermis..yine rialliden orjinal komple far almistim. orjinal olarak gelmisti. orjinal parca fiyatlari yetkili servislerden biraz daha ucuz. bana guven verdi..ama yinede babamin tekkesi degil. sana al yada alma demem. dedigm gibi ben bi yamuklarini görmedim. guven vermediyse yetkili servislere fiyat sor. fazla fiyat farki yoksa..parcayi yetkili servislerden satin al. tum yetkili servisler kargo ile parca satar. honda.com.tr den tel. numaralarina ukasarak..yada servis adini google de aratarak..yetkili servis tel.num.ulasablirsin. ama yani beni hiç kaziklamadilar. ben bi yamuk yapacaklarini sanmiyorum. istersen rialliye tel ac. hem guncel stok sor. ellerinde var mi diye.hemde orjinal olup olmadiginin teyidini al. cunki tüm orj. parcalar..kirmisi orjnal bi etiketi var hondanin. ambalajin üzerinde bu orjinal etiketle geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler