Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Acil satılık tertemiz CBF 150. ( Mt Üyelerine Güzel Bi Fiyatım Olur)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...bf-150-4/detay
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar, bizim motorun ön sol ve sağ grenajındaki honda logosu sticker'ını nereden bulabilirim acep? bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, bizim motorun ön sol ve sağ grenajındaki honda logosu sticker'ını nereden bulabilirim acep? bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim

Sirkecide delta bisiklet var orada var.
    çocuk mahkesinin tam çaprazında.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah üstat sağolasın, yarın birgün bakayım
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ducato Monster (FIAT) :))
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birol Bey Çocuk mahkemesi Gülhane tarafında Valiliğin arka kapısı tramvay yolunda

Sirkecide bahsettiğin mahkeme İş Mahkemeleri

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şey benm de başıma geldi.Benzin bitmedi bi türlü. ustaya gösteriym dedim tam servisin önüne gittim benzin bitti.Artık kafayı yedim.Şimdi bir problem yok müdahele yapılmadı.100km/2.5litre devam ediyoruz.
    İbrahim 100km'de 2.5 litre yakmayı nasıl başarıyosun? ben 3.5 litre yakıyorum. Çok düşük devirde mi kullanıyosun? Ben tamam sürekli yüksek devirde kullanıyorum ama bu kadar da fark eder mi arkadaşlar? Benim motor öldü de haberim benim mi yok Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar depoyu agzına kadar fulledim su anda 430 km oldu ve hala yedeğe düşmedi snrm daha bi sure yedek istemeden gidicek. kullanım tarzımda full şehir içi. arada ışıga yetişcem diye bastım vs. yani sakin kullanmadım cok. böyle giderse yedek dahil 550 km falan gidicem :p

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İbrahim 100km'de 2.5 litre yakmayı nasıl başarıyosun? ben 3.5 litre yakıyorum. Çok düşük devirde mi kullanıyosun? Ben tamam sürekli yüksek devirde kullanıyorum ama bu kadar da fark eder mi arkadaşlar? Benim motor öldü de haberim benim mi yok Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    ben 100km de 2.1 lt yakıyorum....
    ben yedeğe düşmeden 530 km gittim....
    burayada yazdım defalarca bilginize arkadaşlar...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil satılık tertemiz CBF 150. ( Mt Üyelerine Güzel Bi Fiyatım Olur)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...bf-150-4/detay
    Eyvallah genç kaptan, hayırlı satışlar.

Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 100km de 2.1 lt yakıyorum....
    ben yedeğe düşmeden 530 km gittim....
    burayada yazdım defalarca bilginize arkadaşlar...
    Tebrikler, rekor sende galiba.

Hava filtresini ve bujiyi kontrol et ve sakin kullan. Hala düşmüyorsa sübap ayarlarını ve karbüratörünü kontrol ettir.
    Aklıma başka bişi gelmiyor.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Yüksek devir fark eder.Ben normal kullanıyorum.Motor sesi duymuyorum diyebilirim. Genelde tek kullanıyorum,artçı olmuyor.Bir de sen hangi şehirdesin bilmiyorum bizim G.antep de yogun trafik yok,çok az dur kalk yapıyorum.Bu tip etkenler olabilir.

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    bende 3,5 lt yakıyorum buji hava filtresi değişmedi.10000 km de değişecek hızım 90-95.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Arkadarşlar her keze merhaba geçenlerde yaptığım ufak kazadan sonra siteye giremedim.walla özlemişim siteye girmeyi motorumun grenajlarını boyattım sıfır gibi oldu kaza da bazı tırnaklar içerden kırılmıştı onları iran yapıştırısı ile yapıştırdık eskısinden sağlam oldu az önce de honda servisini aradım stikır ları sordum
    depo üzerindei honda yazızı : 0.50 kuruş
    sinyalin üzerindeki cbf 150 yazısı : 2.50 tl
    sinyain altındaki kalın şerit : 4.00 tl
    bilginiz olsun.Benim frende bir sertlık vardı o yüzden sorun yaşıyordum ön amortisöre yağı fazla koymuşlar.şimdi bizim usta biraz azalttı çok yumuşak baya esniyor sorun olurmu sertken freni kısınca çok fazla esnemediği için kaydırıyordu şimdi çok iyi.hiç böyle sorun yaşayan varmı içinizde

Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozulduysa sonradan bozulmuştur motor 9500kmde şimdiye kadar en az 7-8 kere yedeğe düştü ve aşağı çevirdikten sonra yoluma devam ettim hiçbir sorunla karşılaşmadım .Ama bu motor normal depoyla hiç 400km yapmamıştı...
    selam arkadaşım..
    bende 2010 cbf 150 aldım 1 ay olmadı daha.geçende servise gittiğimde mekanikci bir arkadaşla sohbet ettik cbf 150 varmış ben ilk olduğu için çok yakıyor galiba dedim,oda dedi benım motor 50 tl benzın alıyor bır depoyla 600 km ye yakın yol yapıyorum dedı.pek aklım almadı ama,biraz km yaptıktan sonra bende deneyeceğim...
    artık bir cbf 150 sahibi...:cherry:

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı king35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşım..
    bende 2010 cbf 150 aldım 1 ay olmadı daha.geçende servise gittiğimde mekanikci bir arkadaşla sohbet ettik cbf 150 varmış ben ilk olduğu için çok yakıyor galiba dedim,oda dedi benım motor 50 tl benzın alıyor bır depoyla 600 km ye yakın yol yapıyorum dedı.pek aklım almadı ama,biraz km yaptıktan sonra bende deneyeceğim...
    yedek depo dahil 50 tl ye doluyor,600 km gayet iyi
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı ınnowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 3,5 lt yakıyorum buji hava filtresi değişmedi.10000 km de değişecek hızım 90-95.
    Benm de 14.000 oldu hava filtresi,buji değişmedi.Servise gitmiyorum artık.Dayanmadım bujiyi ben değiştirdim.Yakıtım da hiç değişmedi.Yeni buji canlılık verdi sadece.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Arkadaşlar merhaba..

Geçtiğimiz pazar günü.Arkadaşımdaki ybr 125 ile ben Bursa dan İzmire gittik oradada gezdik.Toplamda bir gün içinde 710 km yol yaptık.Sürekli dip gaz civarı gittik.Yani 100 km hızın altına düşmemeye çalıştık.Benim motor 80 tl lik benzin yaktı,arkadaşın ybr si 90 lira yaktı.

Bişey farkettim bizim motorlarda bir gün içinde 400 km yi geçmemek lazım.2 gün üzerimdeki yorgunluğu atamadım..Motordan yana bir sıkıntı hiç olmadı yol boyunca.Hatta benim motorda 35 ltlik kappa çanta vardı.Yakıta onunda etkisi olmuştur kesin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:12 ----------

Arkadaşlar ben sürekli castrol 10/50 yağ kullanıyorum..2000 km olmadan değiştiriyorum.Bendan daha iyi bir yağ ne kullanılabilir bizim motor için?

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    [QUOTE=muratgün;
    üstad hayırlısı olsun vizen allah daha nicelerini göstersin inşallah hoş sırada beklemekten eziyete dönüşüyor emme olsun [/QUOTE]

Teşekkürler Muratgün,02124448008 nolu Tlf.arayıp randevu alırsan hiç sıra beklemiyorsun,toplam bir saat içinde halloldu herşey...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı E_TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba..

Geçtiğimiz pazar günü.Arkadaşımdaki ybr 125 ile ben Bursa dan İzmire gittik oradada gezdik.Toplamda bir gün içinde 710 km yol yaptık.Sürekli dip gaz civarı gittik.Yani 100 km hızın altına düşmemeye çalıştık.Benim motor 80 tl lik benzin yaktı,arkadaşın ybr si 90 lira yaktı.

Bişey farkettim bizim motorlarda bir gün içinde 400 km yi geçmemek lazım.2 gün üzerimdeki yorgunluğu atamadım..Motordan yana bir sıkıntı hiç olmadı yol boyunca.Hatta benim motorda 35 ltlik kappa çanta vardı.Yakıta onunda etkisi olmuştur kesin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:12 ----------

Arkadaşlar ben sürekli castrol 10/50 yağ kullanıyorum..2000 km olmadan değiştiriyorum.Bendan daha iyi bir yağ ne kullanılabilir bizim motor için?
    Usta ben de 10/50 castrol kullanıyorum da mobil1 15/50 nin çok metini duydum.Denemeyi düşünüyorum.Honda castrolle anlaştı diye bağlı kalmak ne kadar mantıklı?

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    uzun aradan sonra selam millet,

bugün buradaki motorcu ustama uğradık bir yere giderken kafa sallamasını farketti, baktı inceledi boşluk yok dedi, ama bilyelerden yağsız dedi. yani ne arka çantalarla ne rulmanla nede lastik deseni değil dedi. bi ara gelde yağlayalım bilyeleri dedi.

kontrol ederken lastiklerin içinde bir sıra ip attığını söledi, dedim yuh :D bi çukura falan girdiğinde olmuştur ama sorun çıkarmaz dedi. sallama ile alakasını sordum yok dedi.

kafa sallaması derdi olanlar gidonun bağlantı yaptığı yerdeki bilyeleri birde aşağıdaki bilyeleri yağlatmanın çözüm olacağını öğrendim bugün. müsait bir zamanda gidip hallettireceğim. sonucu sizlerle paylaşırım.

ayrıca bugün ilk sayfada bulamadım konuyu şaşırdım :D eski sayfalrı da okumadım bu sefer milyon sayfa olmuş :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadarşlar her keze merhaba geçenlerde yaptığım ufak kazadan sonra siteye giremedim.walla özlemişim siteye girmeyi motorumun grenajlarını boyattım sıfır gibi oldu kaza da bazı tırnaklar içerden kırılmıştı onları iran yapıştırısı ile yapıştırdık eskısinden sağlam oldu az önce de honda servisini aradım stikır ları sordum
    depo üzerindei honda yazızı : 0.50 kuruş
    sinyalin üzerindeki cbf 150 yazısı : 2.50 tl
    sinyain altındaki kalın şerit : 4.00 tl
    bilginiz olsun.Benim frende bir sertlık vardı o yüzden sorun yaşıyordum ön amortisöre yağı fazla koymuşlar.şimdi bizim usta biraz azalttı çok yumuşak baya esniyor sorun olurmu sertken freni kısınca çok fazla esnemediği için kaydırıyordu şimdi çok iyi.hiç böyle sorun yaşayan varmı içinizde
    Hayırlı olsun, ben de boya işini düşünüyorum. Ama düşünme safhasını daha aşamadım. Kaç liraya hallettiler?
    Ön fren sıkınca tabikide amartisörler esneyecek yoksa olmaz. Ama çok esnemesi de yol tutuşunu azaltabilir. Benimkiler sert, yol tutuşu iyi olsun diye öyle ayarlamıştım.

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun aradan sonra selam millet,

bugün buradaki motorcu ustama uğradık bir yere giderken kafa sallamasını farketti, baktı inceledi boşluk yok dedi, ama bilyelerden yağsız dedi. yani ne arka çantalarla ne rulmanla nede lastik deseni değil dedi. bi ara gelde yağlayalım bilyeleri dedi.

kontrol ederken lastiklerin içinde bir sıra ip attığını söledi, dedim yuh :D bi çukura falan girdiğinde olmuştur ama sorun çıkarmaz dedi. sallama ile alakasını sordum yok dedi.

kafa sallaması derdi olanlar gidonun bağlantı yaptığı yerdeki bilyeleri birde aşağıdaki bilyeleri yağlatmanın çözüm olacağını öğrendim bugün. müsait bir zamanda gidip hallettireceğim. sonucu sizlerle paylaşırım.

ayrıca bugün ilk sayfada bulamadım konuyu şaşırdım :D eski sayfalrı da okumadım bu sefer milyon sayfa olmuş :D

Hoşgeldin, yazdan mıdır nedir bir yavaşlama var. Jr. gibi arkadaşları ise kınıyorum. Hemencecik satdı bizi.

Ben de o bilyaları ne zaman yağlamak lazım diye düşünüyordum. Servise olan güvenim dibi buldu. Çünki böyle şeylere kafa yoracaklarını sanmıyorum. Gerçi benim sorun başka ama olsun
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler