Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    jr. niye sattı yahu, ne oldu nereye gitti millet :D murat nerelerdesin kuleler bizi bekler :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temizlik için gaz yağı kullandık diyelim yağlamak için öneriniz nedir arkadaslar. ( ben izmirdeyim burda nerde bulcam bi fikrim yok ama arıcam artık )
    basmaneye postahanenin karşısında motorcu hayri var oraya git , mt den kaptan yolladı de sami var orda o da bizden . castrol wax zincir yağı versin beyaz pudralı zincirden ses olayını unut
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    sayfalar yavaşlamış sanki birşeyler eksik

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı ınnowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayfalar yavaşlamış sanki birşeyler eksik
    Neyin eksik olduğunu herkes iyi biliyor.

Fazla kasılan bir yönetmelik içindeyiz.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadarşlar her keze merhaba geçenlerde yaptığım ufak kazadan sonra siteye giremedim.walla özlemişim siteye girmeyi motorumun grenajlarını boyattım sıfır gibi oldu kaza da bazı tırnaklar içerden kırılmıştı onları iran yapıştırısı ile yapıştırdık eskısinden sağlam oldu az önce de honda servisini aradım stikır ları sordum
    depo üzerindei honda yazızı : 0.50 kuruş
    sinyalin üzerindeki cbf 150 yazısı : 2.50 tl
    sinyain altındaki kalın şerit : 4.00 tl
    bilginiz olsun.Benim frende bir sertlık vardı o yüzden sorun yaşıyordum ön amortisöre yağı fazla koymuşlar.şimdi bizim usta biraz azalttı çok yumuşak baya esniyor sorun olurmu sertken freni kısınca çok fazla esnemediği için kaydırıyordu şimdi çok iyi.hiç böyle sorun yaşayan varmı içinizde
    Merhaba Ferhat;
    Hangi honda servisinden aldın bu stikır fiyatlarını? Çok uygun geldi.
    Benim deponun üstündeki sağ taraftaki honda logosunun kenarı hafiften kalkmaya başlamış, durduk yere niye böyle oldu anlamadım? Depo üstü çanta kullandığım için mi oldu acaba

Alıntı E_TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben sürekli castrol 10/50 yağ kullanıyorum..2000 km olmadan değiştiriyorum.Bendan daha iyi bir yağ ne kullanılabilir bizim motor için?
    SJ sınıfı veya üstü olduktan sonra hepsinide kullanabilirsin. Castrol 10w50 SJ sınıfı ve gayet kaliteli bir yağ.
    Buna ek olarak Mobil1 15w50(SJ) ve Motul 15w50 (SL) sınıfı yağlardanda kullanabilirsin. Motul daha yeni teknoloji ama birbirlerinden çok üstünlükleri olacağını zannetmiyorum şahsen.

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun aradan sonra selam millet,

bugün buradaki motorcu ustama uğradık bir yere giderken kafa sallamasını farketti, baktı inceledi boşluk yok dedi, ama bilyelerden yağsız dedi. yani ne arka çantalarla ne rulmanla nede lastik deseni değil dedi. bi ara gelde yağlayalım bilyeleri dedi.

kontrol ederken lastiklerin içinde bir sıra ip attığını söledi, dedim yuh :D bi çukura falan girdiğinde olmuştur ama sorun çıkarmaz dedi. sallama ile alakasını sordum yok dedi.

kafa sallaması derdi olanlar gidonun bağlantı yaptığı yerdeki bilyeleri birde aşağıdaki bilyeleri yağlatmanın çözüm olacağını öğrendim bugün. müsait bir zamanda gidip hallettireceğim. sonucu sizlerle paylaşırım.

ayrıca bugün ilk sayfada bulamadım konuyu şaşırdım :D eski sayfalrı da okumadım bu sefer milyon sayfa olmuş :D
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jr. niye sattı yahu, ne oldu nereye gitti millet :D murat nerelerdesin kuleler bizi bekler :D
    Selamlar metaneko Özlettin kendini yahu.
    Jr. satmadı motoru yahu, sahibindene bi ilan koydu eğer satılırsa satacak, büyütecek yoksa kullanmaya devam edecek sanırım.

Mete'yi 6 ay çizdiler Murat buralardaydı ama ses soluk çıkmıyor bi özel mesaj göndermiştim 1 ayı geçti hala okuyamadı sanırım

Murat duy sesimi birader : http://www.motosiklet.net/forum/private.php
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    honda CBF150
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyin eksik olduğunu herkes iyi biliyor.

Fazla kasılan bir yönetmelik içindeyiz.

Dün akşam motorumun 20bin bakımını yaptım.
    Yağ olarak Motul 5100 serisi ester 15w50 kullandım. 25 TL

Henüz sadece bu sabah işe gelirken kullanma fırsatım oldu, ilk izlenim olarak Mobil1 15w50 'den çok farkı yok gibi. Bakalım km. ilerledikçe göreceğiz.

Benim karterdeki yağ Mobil1 15w50 racing 4t idi ve 2000 km.de 150 gr. yağ eksiltmiş. Bu oranın normal olduğunu düşünüyorum.
    Motul'da belki daha az olabilir bu oran. Sonuçta daha yeni teknoloji.

Performans seviyeleri için yakın çekim yaptım. SL serisi motosiklet yağlarında şu andaki son performans / teknoloji seviyesi.

Birde arkadaşlar; dün akşam bakım yaptığım için çok detaylıca kurcalayamadım ama benim arka aydınlatmalar komple gitmiş. Yani far yanarken arkadaki stop lambası yanmıyor. Ön ve arka frene basıncada yanmıyor. Plaka aydınlatmasıda yanmıyor.
    Sigorta falan atmıştır diye düşündüm ama akşam olduğu için çok detaylıca bakamadım.
    Bu konuda fikri olan varmı? Yoksa acaba ampullermi patladı.

Eksikliğin ne olduğu belli , inşallah Mete'nin 6 ay ban süresinde bir indirime gider yönetim.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Herkeze selam gecen gün 4000 bakımına soktum bakım toplasan 15 dakika sürdü. 1,2 Saat bakım ücreti yazdılar. Milletin servise neden gitemediğini anladım. onun yaptıklarını bende yapardım gercekten havva filtresini değişti, yağ değişti sağına soluna baktı, zincir gerdi zincire köpük sürdü. O kadar.

Aydoğan senin yorumun üzerine bende yağ eksilteme varmı dedim yok dediler ama olcecek birseyde koymadılar. biraz canımı sıktı yani.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Acil Satılık CBF 150 .. 0536 324 88 94 (eray)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...bf-150-4/detay
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    [QUOTE=mmucit;2096563]Hayırlı olsun, ben de boya işini düşünüyorum. Ama düşünme safhasını daha aşamadım. Kaç liraya hallettiler?
    Ön fren sıkınca tabikide amartisörler esneyecek yoksa olmaz. Ama çok esnemesi de yol tutuşunu azaltabilir. Benimkiler sert, yol tutuşu iyi olsun diye öyle ayarlamıştım.

7 tl mainada boya parası verdim boyayı arkadaşım yaptı o da pa almadı ama çok güzel oldu motor sıfır gıbı dünde makina ile pasta çila attı..sen düşün iyice karar ver gelirsin sana da boya yaptırırız 7 tl arkadaşlada ben konuşurum fazla bi para almaz piyasada yaptıracağın fiyatın yarısına yapılır sen karar ver yeter

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:01 ----------

ismail samsun atakente honda bayii sağ depo üsündeki honda yazısı mı sen hangisini istiyorsan bana belirt ben sana önümüzdeki hafta kargo atacaktım onun içine koyarım

Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde arkadaşlar; dün akşam bakım yaptığım için çok detaylıca kurcalayamadım ama benim arka aydınlatmalar komple gitmiş. Yani far yanarken arkadaki stop lambası yanmıyor. Ön ve arka frene basıncada yanmıyor. Plaka aydınlatmasıda yanmıyor.
    Sigorta falan atmıştır diye düşündüm ama akşam olduğu için çok detaylıca bakamadım.
    Bu konuda fikri olan varmı? Yoksa acaba ampullermi patladı.
    peki sinyaller yanıyor mu.?

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail samsun atakente honda bayii sağ depo üsündeki honda yazısı mı sen hangisini istiyorsan bana belirt ben sana önümüzdeki hafta kargo atacaktım onun içine koyarım
    Teşekkür ediyorum Ferhat. Özel mesaj atıyorum.

Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki sinyaller yanıyor mu.?
    Evet Birol, sinyallerde sorun yok, ikiside sorunsuz yanıyor.

Motosikleti
    HAYABUSA
    O zaman sorun jackta sorun vardır,koltuğu kaldırıp bi elinle kurcala istersen,çıkma yada temassızlık olabilir.

Çünkü park lambası ile plaka aydınlatma aynı hatta bağlı,zaten arkada koltuğun altında 4 tane jack var,biri fren+park,sinyallerde iki,diğeride plaka aydınlatma.

Sen yinede sigortalarıda tek tek kontrol et.

Motosikleti
    jr o kdara satmam dediken sonra satıyorsa bi iş vardır :D

metehan niye ban yedi,

ismail, koşturmacadan fırsat bulamadım, başvuru falan derken.

birol sizin cihanla karabük seferi ne oldu?
    B rh(+)

Motosikleti
    HAYABUSA
    Bizim karabük seferi kısmet.
    Bakarsın bir sabah ansızın yanındayız,karabük il sınırla içinde.

Motosikleti
    orası muhakkak :D nasipten ötesi yok :D
    B rh(+)

Motosikleti
    Kırmızı CBF 150'10
    Selamlar arkadaşlar.

Motorumu ilk aldığımdan bu yana yazamadım. motorum suan hala 100km ye yeni yaklaşıyor Ama onunla çok güzel bir 100km geçirdik ehliyetimi daha alamadığım için fazla binmeğe çekiniyorum. Ama motora alıştım. yarında teorik sınava gireceğim

Yalnız bu salı bir halt yedim içime oturdu. motor biraz zor çalışmıştı jikle açtım açmaz olaydım açık unutup 10km yaptım . Ama o 10 kmle de neler çektim motor acayip ısındı(veya bana öle geldi) zor kalkıyodu birkaç defa stop etti ve çekişten düşmeler yaşandı. bende garaja geldim bi baktımki jikle açık kalmış.

Ama sonrasında çarşamba veya dün bindiğimde bi sorun yaşamadım hatta çok memnun kaldım kalkışı çekişi çok performanslıydı. Ama su jikle olayı aklımda soru işareti kaldı kullanma kulavuzunda piston ve silindir iyi yağlanamaz açık unuttuğunda gibisinde şeyler yazıyor . motor daha yeni rodajda umarım bi zarar vermemiştir. paylaşmak istedim..

herkese iyi günler güneşli havalarda güvenli motor keyfi dilerim Bu arada kask aldım uvex flash ls2lerden daha kaliteli geldi sizce nasıl bir kask?
    CBF 150 ile dört nala:cat: --- Yaz gelsin artık:wiinkk:

Motosikleti
    Honda CBF 150
    [QUOTE=mimoza_cbf_;2096675]
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, ben de boya işini düşünüyorum. Ama düşünme safhasını daha aşamadım. Kaç liraya hallettiler?
    Ön fren sıkınca tabikide amartisörler esneyecek yoksa olmaz. Ama çok esnemesi de yol tutuşunu azaltabilir. Benimkiler sert, yol tutuşu iyi olsun diye öyle ayarlamıştım.

7 tl mainada boya parası verdim boyayı arkadaşım yaptı o da pa almadı ama çok güzel oldu motor sıfır gıbı dünde makina ile pasta çila attı..sen düşün iyice karar ver gelirsin sana da boya yaptırırız 7 tl arkadaşlada ben konuşurum fazla bi para almaz piyasada yaptıracağın fiyatın yarısına yapılır sen karar ver yeter

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:01 ----------

Üstat merhabalar, okumuşsundur önceki mesajlarımda bi kaza geçirmiştim. grenajlar falan değişti, yan sanayi grenaj taktırdım doğal olarak. Ama grenajda honda yazısına birazcık sarımsı gölge atmışlar :D ben bi sirkeci tarafında araştırayım, bulamazsam seninle irtibata geçsek olur mu acaba?
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    arkadaşlar taşıt vergisi günü gelmiş ben motoru nisanda sıfır aldım daha önce ödemedim doğal olarak.
    peki bu temmuzda vergi ödiyecekmiyim ?
    ne kadar ödemem gerekiyor ?

Alıntı mastikos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar taşıt vergisi günü gelmiş ben motoru nisanda sıfır aldım daha önce ödemedim doğal olarak.
    peki bu temmuzda vergi ödiyecekmiyim ?
    ne kadar ödemem gerekiyor ?
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Gelir İdaresi Başkanlığının yukarıdaki adresinden MTV Sorgulama kısmına basarak plaka, tckimlik numaran ve tescil tarihini girerek vergi borçlarını ve ödeme günlerini görebilirsin. Hatta varsa trafik para cezalarıda buradan görüntüleniyor.

Nisanda sıfır almışsan 2010 yılı 1.taksidinide ödemen gerekiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler