Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Merhabalar.

Bazı nedenlerle birkaç gündür forumda yoktum. Pek takip de edemedim sayfaları yine maaşallah hızınıza yetişmek mümkün değil

Cubufum 400 kilometreyi geçmiş bulunmakta. Bugün zincirlerini yağladım . Ve kappa'nın 30 litrelik çantasını taktım. 120 liraya aldım. Bazı sitelerde 100 lira civarında ancak kargo vs yine aynı şeye gelicek dedim buradan aldım.

Derken güzel bir ışık yakaladığımı fark ettim ve bir kare paylaşmak istedim sizlerle.. Cep telefonuyla çekmeme rağmen gayet güzel olduğunu düşünüyorum.

Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo mertim rakırparkım. bu başlıkta ayak seslerini duyar gibiyim. okuma sor sor

sağolasın metehan abi. Allah kimseyi işsiz bırakmasın.
    amin aga amin...

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun evren allah bol kazançlar versin cümle cemalimize

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:55 ----------

sen ne yaptın hacı varmıdır seninde iş ile ilgili gelişmen
    aga henüz bir arayış içinde değilim...büyük firmaların ritüelleri farklı biliyon...sanki koynuna gircez ne ince eleyip sık dokuyon hötoro...bu büyük firmaların ik yetkilileri sanki hanım seçerken bu kadar dikkat ettiler kıla tüye... illa bi egzantiriklik yapacaklar...bi garip sorular bi felsefik hareketler bi salaklar ki sorma...pozisyonda şoförlük veya güvenlik işi...sanki CEO seçiyor pezevenkler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aga henüz bir arayış içinde değilim...büyük firmaların ritüelleri farklı biliyon...sanki koynuna gircez ne ince eleyip sık dokuyon hötoro...bu büyük firmaların ik yetkilileri sanki hanım seçerken bu kadar dikkat ettiler kıla tüye... illa bi egzantiriklik yapacaklar...bi garip sorular bi felsefik hareketler bi salaklar ki sorma...pozisyonda şoförlük veya güvenlik işi...sanki CEO seçiyor pezevenkler...
    sorma bilmem mi hiç totoşlar ama kocamanlardada işler öyle yürüyor usta nabarsın en kısa sürede yeni iş bulman dileklerimle ekmeğimizin yolunda devam edebiriz üstad bu arada bakıyorumda bende çok yazmıyorum motoru çıkarttım sorunum yok motorla ilgili değişiklik konusundada sadece jantları siyaha boyamayı düşünüyorum onun dısında bi fantezim yok şimdilik motorlan ha bide motor yatıyo haftaya muayene işlerini halledecem inşallah

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    metehan hocam ben tepe'de işe alındım bu hafta. ilgilenemedim kaldı o iş ya.

yoksa pazartesiden halledecektim. aman işsizlik olmasın da aynasızlık olsun. çok fena birşey ya boş boş gezmek.
    jr. hayırlı olsun işin inşallah..

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    sağolun arkadaşlar. inşallah kalıcı oluruz. bıktım iş değiştirmekten.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    cbf150
    jr ve mmucit agalar ayna işini nettiniz...
    Ben Sami abi(motorcuhayri) ile konuştum ve ona siparişimi verdim. Uzun kollu olma ihtimali var ama görmeden birşey diyemem diye sizlere haber vermedim. Şimdilik 16,5 TL kargo dahil ama daha elime ulaşmadı aynalar.

metehan hocam ben tepe'de işe alındım bu hafta. ilgilenemedim kaldı o iş ya.

yoksa pazartesiden halledecektim. aman işsizlik olmasın da aynasızlık olsun. çok fena birşey ya boş boş gezmek.
    Hayırlı olsun, ayıptır sorması tepe nere?

amin aga amin...

Aman abi ister misin burayı okuyor olsunlar?

Olay şundan kaynaklanıyor, bizde insal sebil. Ondan burunları kalkıyor, senin tipini beğenmedim, senin gözün üstünde kaşın var,... diyebiliyorlar. Bi de adamların işi bu, elemek.

sağolun arkadaşlar. inşallah kalıcı oluruz. bıktım iş değiştirmekten.
    Hayırlısı be abi, bu memlekette zor veselam.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    ön fren hidrolik camı eridi ben onu cam zannediyordum tamir olmuyormuş yenisi 95 tl +işçilik 5 tl hepsi 100 tl daha ucuzunu nerden bulabilirim başka motorlarınki uyuyormu yoksa uyduruk gaydırık bir şey yapıp orayı kapatayımmı yardım teşekkür.

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uyduruk bişeyle kapa zaten cbf nin eksiklerini uyduruk gaydırıkla kapamak gerekiyor... bu senin düşüncen ama fabrika düzeltmiyor eksiklerini... tüketicide başının çaresine bakmak zorunda kalıyor... yan ayak yok. taktır. devir saati yok ,ALLAHA emanet. amortisörler sertleşir... hadi tüketici uydurbişeyler... kırank bilyeleri bozulur haydi tüketici çaresine bak... boyası solar, haydi tüketici sen motoru güneşte çok bırakmışın derler... motordan dandik dandik sesler gelir servise gidersin motor çok normal çalışıyor derler... anlarlar belki ama anlamazlığa verirler... aynaları kötüdür . hadi hurra yan sanayi alalım....orijinal üzerinde gelen lastikleri hiç kimse beğenmez.... haydi tüketici uydur bişeyler... ne diyim Allah yardımcı olsun bütün motorcuların... saglıcakla kalın...ama verdiği keyiiiiiif hiç bişeye değişilmez...
    103 hp

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Evet beyler dün motorumun,karbüratör,debriyaj balatası,ön firen balataları,arka firen balataları,ön dişliyi,motor yolda giderken,önü bir tarafa arkası bir tarafa gitmeye başlamıştı,onun için arka tekeride komple söktüm söküşken balatalarıda zımparaladım,spreyledim...

Yanlız bir sorun çıktı daha doğrusu biryerde hata yaptım,nasıl yaptım onuda bilmiyorum.
    Sorun şu motoru topladım frene basınca stopların yanması gerekirken sürekli yanıyor olarak kaldılar,bunu nasıl becerdim anlamış değilim.

Bugün subap ayarları için servise gidicem,fren lambasınada baktırıcam.

Parçalarımı samsundan getirtim.

Akşam 21:00'de başladım gece 01:00'de ancak bitire bildim...Hiçte parça artırmadım
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi usta parça artıran ustadır... yanlış ...olmamış en azında bir iki parça... şaka şaka ... güle güle kullan...
    103 hp

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi usta parça artıran ustadır... yanlış ...olmamış en azında bir iki parça... şaka şaka ... güle güle kullan...

Eyvallah
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah
    Soru şu, hangi frene basınca stop basılı kalıyor? Bence çok büyük ihtimal arka frene basınca oluyordur, çünki oradaki müşirin biraz dandik olduğu söyleniyordu. Bak bakalım hangisi bozuk, ya da ayarsız.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soru şu, hangi frene basınca stop basılı kalıyor? Bence çok büyük ihtimal arka frene basınca oluyordur, çünki oradaki müşirin biraz dandik olduğu söyleniyordu. Bak bakalım hangisi bozuk, ya da ayarsız.
    Doğru cevap arka fren müşürü.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

Mlesef hiç biri değil,arka frene bağlı müşür yayını takmayı unutmuşum

Subap ayarımda yapıldı,motor yeniden doğdu resmen,yağ gibi yağ

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Mlesef hiç biri değil,arka frene bağlı müşür yayını takmayı unutmuşum

Subap ayarımda yapıldı,motor yeniden doğdu resmen,yağ gibi yağ
    hadi hayırlı olsun hocam..o arka fren müşürünün ayarı çok hassas ama sen yayı unutmuşsun

bu arada bende motorumun bundan 10 gün önceki performansına kavuşmasını istiyorum gecen gün yağını değiştirdim motor hala aynı yavaş giderken bir sorun yok ama 3.viteste 40 da 4.viteste 60da 5 viteste 70-80 kmde artık hissedilir bi titreme var motorun sesi herşeyi normak bana göre ama içerde bişeyler var sibop ayarımıdır karburator ayarımıdır bilemedimbizim burdaki servisten sıra aldım 2 hafta sonraya verdi karşıya gitcem zaman olmuyor bu titreşim ve zorlanma beni sıkmaya başladı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:28 ----------

bu arada bazen vites geçişleri çok sert oluyo hatta geçmesi için baya güç uygulamam gerekiyor yağ daha yeni koydum neden böyle olduğunu anlamadım..

Motosikleti
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorma bilmem mi hiç totoşlar ama kocamanlardada işler öyle yürüyor usta nabarsın en kısa sürede yeni iş bulman dileklerimle ekmeğimizin yolunda devam edebiriz üstad bu arada bakıyorumda bende çok yazmıyorum motoru çıkarttım sorunum yok motorla ilgili değişiklik konusundada sadece jantları siyaha boyamayı düşünüyorum onun dısında bi fantezim yok şimdilik motorlan ha bide motor yatıyo haftaya muayene işlerini halledecem inşallah
    Kafam rahat aga huzurluyum önemli olan bu...

daha muyaneyi halledemedinmi...yuh...

Beyler bugün ön ve arka jantı üşenmedim temizledim...

2 bez...domestosu tasa az doldurdum...çamaşır suyu etkili zaten..sonra boy afırçasıyla boyar gibi her bölgesi sildim...önce yağ tabakasını kaldırdım...2 tane camsil plastik şişesindein birinde su birinde camsil var...suyu dayadım yine sildim...sonra camsille 3.kat temizldim...ilk günkü haline döndü...vallahi bezler karardı...deli kir çıktı...

sonra ön fren kaliperini ve diskide bu çamaşır suyuna değdirdiğim bezle sildim...ön frenler zayıfladı lan... yeni yeni kendine geldi ön fren...

Ben Sami abi(motorcuhayri) ile konuştum ve ona siparişimi verdim. Uzun kollu olma ihtimali var ama görmeden birşey diyemem diye sizlere haber vermedim. Şimdilik 16,5 TL kargo dahil ama daha elime ulaşmadı aynalar.

Hayırlı olsun, ayıptır sorması tepe nere?

Aman abi ister misin burayı okuyor olsunlar?

Olay şundan kaynaklanıyor, bizde insal sebil. Ondan burunları kalkıyor, senin tipini beğenmedim, senin gözün üstünde kaşın var,... diyebiliyorlar. Bi de adamların işi bu, elemek.

Hayırlısı be abi, bu memlekette zor veselam.
    kanka aynanın markası WIWI değilmi mevzu o...kısa saplı çok işe yaramayabilir...haberin olsun...iade vs durumuda kargoya kazandırır...

gogıla Tepe yazarsan anlarsın aga...adamlar inşaat sektöründe lider...

ama inan kendilerini bişey zannediyorlar..büyük firmalarda çalıştım...Sıemens AG de 2.5 yıl...YKM Genel Muhasebede 2 yıl...marka bir Musevi kolejinde 4 yıl...şu ego sahibi üst düzey yöneticiler beni çıldırttı...ama inan okuduğum kolejin üniversitesinde koca koca proflar doçentler ne bacan ne saygılıydı...Kolejdeki kıçıkırık lise beden öğretmeni artizdi...üniversitedeki yağıtı araştırma görvelileri beyefendiydi...aile terbiyeside önemli tabi...

Alıntı ınnowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren hidrolik camı eridi ben onu cam zannediyordum tamir olmuyormuş yenisi 95 tl +işçilik 5 tl hepsi 100 tl daha ucuzunu nerden bulabilirim başka motorlarınki uyuyormu yoksa uyduruk gaydırık bir şey yapıp orayı kapatayımmı yardım teşekkür.
    Sirkeci Sürat Motorda üst merkez hidrolik takım 65 liraymış...sana 65 dedi Coşkun Bey...sen ararsan 70-75 diyebilir haberin olsun...212 522 96 78..garantideyse makinan parasız değişir rahat ol...

Evet beyler dün motorumun,karbüratör,debriyaj balatası,ön firen balataları,arka firen balataları,ön dişliyi,motor yolda giderken,önü bir tarafa arkası bir tarafa gitmeye başlamıştı,onun için arka tekeride komple söktüm söküşken balatalarıda zımparaladım,spreyledim...

Yanlız bir sorun çıktı daha doğrusu biryerde hata yaptım,nasıl yaptım onuda bilmiyorum.
    Sorun şu motoru topladım frene basınca stopların yanması gerekirken sürekli yanıyor olarak kaldılar,bunu nasıl becerdim anlamış değilim.

Bugün subap ayarları için servise gidicem,fren lambasınada baktırıcam.

Parçalarımı samsundan getirtim.

Akşam 21:00'de başladım gece 01:00'de ancak bitire bildim...Hiçte parça artırmadım
    vay arkadaş nsaıl bir sökme toplamadır...20 yıldır 2 tekerlek üzerindeyim daha nasip olmadı şu parçaları sökebilmek...daha doğrusu heves etmedim...işin ehline bıraktım işi...

parça söken sübap ayarıda yapar aga her türlü...

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]bu arada bazen vites geçişleri çok sert oluyo hatta geçmesi için baya güç uygulamam gerekiyor yağ daha yeni koydum neden böyle olduğunu anlamadım..

müco bendede oluyo lan...vites geçişlerim çok sertleşti...15/50 nedeniyle olabilirmi aga...10/4 dan geçiş yaptık ya...benimkide tad vermiyo geçişler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Beyler vites geçişlerindeki sorun debriyaj balatalarınız bitik,ısbatı şudur.Motoru park halindeyken kontağı takıp çevirin ama marşa basmayın.Debriyı sıkıp olduğu yerde vites değiştirin bakim,vitesleriniz geçmiyecek,giderkende zor geçicek...

Titreme olayıda Mücahit,subap diyorsun,bunun subap ayarlarının bozuk olduğunuda,bujini söküp bak bakim kurum yapmışmı,kurum varsa subap ayarların bozuk.Yanlız buji kurumu diğer etkende,motoru ısıtmadan kısa mesafe gidip gelmekten olabilir ''bu çok düşük bir etken''

Sarsıntının sebebi %75 motor takozu

Mete abi bende söküp takma alışkanlığı var (şaka yapmıyorum) 3 tne motorum oldu 3ünüde söküp takıyordum,subap işi ince iş,aslında yapılırken görsem ertesi gün söker dağıtırım hemen...

Evde kaçtane televizyon,müzik seti hoşaf ettim,oto teyibi,kolon vs.vs. dayanamıyorum Mete abi,ama yakındır alletleri alırsam onlarıda boza boza öğrenirim,hep hayalimdir,donanımlı bir atölyem olması

Motosikleti
    Beyler vites geçişlerindeki sorun debriyaj balatalarınız bitik,ısbatı şudur.Motoru park halindeyken kontağı takıp çevirin ama marşa basmayın.Debriyı sıkıp olduğu yerde vites değiştirin bakim,vitesleriniz geçmiyecek,giderkende zor geçicek...

Titreme olayıda Mücahit,subap diyorsun,bunun subap ayarlarının bozuk olduğunuda,bujini söküp bak bakim kurum yapmışmı,kurum varsa subap ayarların bozuk.Yanlız buji kurumu diğer etkende,motoru ısıtmadan kısa mesafe gidip gelmekten olabilir ''bu çok düşük bir etken''

Sarsıntının sebebi %75 motor takozu

Mete abi bende söküp takma alışkanlığı var (şaka yapmıyorum) 3 tne motorum oldu 3ünüde söküp takıyordum,subap işi ince iş,aslında yapılırken görsem ertesi gün söker dağıtırım hemen...

Evde kaçtane televizyon,müzik seti hoşaf ettim,oto teyibi,kolon vs.vs. dayanamıyorum Mete abi,ama yakındır alletleri alırsam onlarıda boza boza öğrenirim,hep hayalimdir,donanımlı bir atölyem olması
    kanka bende debriyaj balatası var haybeye değiştirmeyeyim dedim...servisde sorun yok henüz dedi...kanırtmaya başlarsa değiştiririz dedi...benim servisin bir huyu var...haybeye parça değiştirmiyorlar...ben ısrar ediyorum lan değiştirin diyorum yok gerek yok diyorlar...para kazanmak istemiyorlar...işçiliğide vericez sonucta...

bu arada takoz zırt pırt değişmez aga...bildiğim zincir dişi setiyle birlikte aşınırsa belki değişir...birde lastik değişimiyle birlikte değiştiğini gördüm...müconun makina 8-9 binde...

bu arada yağımız 15/50 bence ondan...tam ısınmadan sorun çıkabiliyor...

sök tak işlerine bende bayılıyorum aga...bende hastasıyım ama elde malzeme ekipman olmayınca yapcak bişey yok..

bu arada başıma ağrılar girdi agalar...domestos çamaşır suyu çarptı beni...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Müconun sorun yüksek devirlerde baş gösteriyor Mete abi,bence sbuaptan olduğunu anlamak için bujiye bakmak lazım,çünki subap ayarları bozulunca buji kurum yapar...

Motosikleti
    Müconun sorun yüksek devirlerde baş gösteriyor Mete abi,bence sbuaptan olduğunu anlamak için bujiye bakmak lazım,çünki subap ayarları bozulunca buji kurum yapar...
    aga buji 9 serisi galiba...yani yaza özel üretilmiş buji...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler